Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni ha a "nagyok" bántják a kicsiket a suliban? fórum

Mit lehet tenni ha a "nagyok" bántják a kicsiket a suliban? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2015. jan. 10. 09:10
Bizony, így ebben a sorrendben!
11. anya4005 (válaszként erre: 2. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:08

Sokszor jut eszembe,mi lehet ilyenkor a jó megoldás,mert 2 fiam van,bár még messze a suli.

A soraidat olvasva ugyanarra jutottam,mint eddig:

Kapd el a kis takonypócot,és a világ legnyugodtabb hangján közöld vele,hogy kicsontozod,ha még egyszer a fiadhoz nyúl. Én ezt tenném (fogom tenni,ha kell), és ha nem használna,ugyanezt az apjuk is elmondaná,az már tuti hatna!!!

Abba bele sem merek gondolni,ha ne adja ég odáig fajulna,hogy a keresztapjuknak be kéne néznie a suliba...

10. Zamila (válaszként erre: 8. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:08
Én annak idején már a gyámügyön is gondolkodtam,hogy menjenek ki nézzék meg egyáltalán nevelik-e az ilyen gyereket vagy sem.Én a szülőket is megkeresném,ha nem javulna a helyzet.
2015. jan. 10. 09:06

Én azt csináltam amikor a lányomat 3 kis 5-es lány nem hagyta békén,hogy reggel,amikor a gyerekek bent voltak az osztályban,olyan 7:50 felé,akkor beálltam az ajtóba,és hangosan megszólítottam a lányokat,hogy lehetőleg az egész osztály hallja,mondtam neki,hogy ha erősködni akar engem keressen meg ne a lányomat,aki elsős,bár gondolom,annyi mersz már nincs benne,hisz valószínű olyan beszari,hogy csak nála kisebbekkel mer kezdeni,mondtam neki,hogy nem ettől lesz nagylány,hogy egy nála évekkel fiatalabb gyereket mer csesztetni,ez inkább csak égő.És ha nem fejezi be,akkor első körben az anyjának szólok,aztán az apjának is,ha ez sem használ,akkor megtalálom a módját,hogy neki nagyon rossz legye.A végén meg hangosan(nem az én stílusom),és kiabálva,megkérdeztem tőle,hogy értve vagyok?? Mire végeztem pont jött az osztályfőnöke,hallotta gondolom a végét,mert én elindultam kifelé,ő meg úgy jött be,hogy XY már megint veled van a gond??


Viszont amikor elköltöztünk évekkel később és a lányom másik iskolába járt,7-es volt amikor az,egyik fiú osztálytársa,bántalmazta,ilyen-olyan módon minden nap,akkor az igazgatónak szóltam,aki sajnálkozott,hogy nem tud mit tenni,ez egy nagyon rossz gyerek,meg hátrányos helyzetű,meg stb.,de megpróbál beszélni vele.Abba maradtak akkor ezek a dolgok,nem tudom,hogy az igazgatói beszélgetés hatására-e,de szerencsére 8.-ban már nem járt velük ez a fiú,mert elköltöztek.

8. Bucika06 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2015. jan. 10. 09:05
Nem csak nekem gond!Kislány,kisfiú,pedagógus mindegy nekik.Az oktatási osztályon lehet panaszt tenni ezzel kapcsolatban?
7. Bucika06 (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2015. jan. 10. 09:04
Szó szerint ezt mondta az osztályfőnök,hogy tehetetlenek velük szemben.A következő lépés az igazgató.De az is megfordult a fejemben,hogy megkeresem aki bántotta és lebeszélgetek vele,csak attól félek nehogy ebből megint a fiamnak legyen baja.
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:02

Osztályfőnök, igazgató, önkormányzat oktatási osztály. Szülőkkel összefogva esetleg. Gondolom ez nem csak neked gond.


Nem igaz, hogy nem lehet semmit tenni.

2015. jan. 10. 08:50

Mi az, hogy nem lehet mit tenni és tehetetlenek?

Azt elhiszem, hogy nem akarod annyiban hagyni, én sem hagynám!

Talán egy rendkívüli szülői értekezletet összehívni a nagyok tanáraival együtt és legyen ott az igazgató is.

4. Bucika06 (válaszként erre: 3. - 31bc25d879)
2015. jan. 10. 08:49
Az osztályfőnöknek jeleztem és a válasz annyi,hogy tehetetlenek az ilyen esetekkel szemben,mert még velük is "tróger" módon és stílusban beszélnek ezek a "nagyok" és szó szerint az arcukba röhögnek.
2015. jan. 10. 08:47
Osztály főnök, igazgató? Első körben mindenképp szólnék nekik.
2015. jan. 10. 08:47
Az iskolában rendszeresen szó szerint tettlegesen bántják a 8-os gyerekek a kicsiket.Tegnap pl az én fiamat a nyakánál fogva felrakták a falra és fojtogatták.Szóltam az osztályfőnöknek aki az eset után fél órával tudta meg a történteket és azt mondja akkor már nem lehet mit tenni és egyébként is tehetetlenek az ilyen esetekkel szemben.Én viszont nem szeretném annyiban hagyni,mert félve jár a gyerek majd iskolába?A minap is én állítottam meg egy nyolcadikos fiút aki minősíthetetlen hangon és módon beszélt egy elsős kislánnyal aki rögtön sírva fakadt,megijedt és elszaladt.Hová lehet fordulni vagy mi a teendő ilyenkor?
2015. jan. 10. 08:43
Mit lehet tenni ha a "nagyok" bántják a kicsiket a suliban?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook