Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérlek segítsetek egy kicsikét! "felmérés" :) fiú vagy lány? fórum

Kérlek segítsetek egy kicsikét! "felmérés" :) fiú vagy lány? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 15. 00:45
:)
2010. nov. 5. 08:46

Helló!

Nekem 3 lányommal voltak rosszulléteim egész délelőtt.Most Kisfiút várok és ugyan nekem nem volt semmi hányingerem,viszont a férjemnek 3 hónapig megvoltak a tünetei:hányinger,kávétól való undor stb. :)

2010. aug. 8. 16:50
Én teljesen jól voltam egész terhesség alatt(na jó,egyedül a paradicsomtól undorodtam meg sajnos).Gyönyörű fiam lett :-D A barátnőm most terhes és az elejétől fogva nagyon rosszul van,nehezen viseli a terhességet. Ő is fiúcskát hord a Pocakjában :-)
2010. aug. 8. 16:21
Nekem az elején volt émelygésem,aztán elmúlt,a végén hánytam,de azért,mert a manó fent csücsült a gyomrom helyén...annyi csokit+sütit sosem ettem,mint akkor:))olyan kerek pocakom volt,és olyan májfoltos lett az arcom,mégis kisfiam született:DD
2010. aug. 8. 16:06

Szia!


Nekem kislányom lesz. A pocakom lányos, szóval kerek és a csípőmre is szedtem fel. Rosszulléteim voltak, hánytam és émelyegtem a 12. hétig. Nagyon kívánós nem vagyok, de magamhoz képest több édességet és gyümölcsöt eszem. Ja, és az arcom elég csúnya pattanásos volt az elején.

39. Ella89
2010. júl. 29. 13:58

Reggeli rosszullétektől nem szenvedtem, gömbölyű, lent domborodó pocim volt, sós, savanykás ételeket faltam kilószámra, az arcom kb. ugyanolyan pattanásos volt, mint előtte, nem szépült, de nem is lett több göb a bőrömön. Mindenki azt mondta, fiam lesz. Aztán 2009. április 16-án egy kislány bújt ki belőlem. :) Egyedül a karikagyűrűm jelezte előre a nemét: körbe-körbe pörgött, nem tért ki.


A második babámmal még most, a 17. héten is gyötör a hányinger, a pocakom még nem látszik, de szerintem ugyanolyan lesz, inkább édesebb ételeket kívánok, a bőröm pedig most sem változott, nem lett se több, se kevesebb pattanásom. Lehet most fiam lesz? Ha nagyobb pocakot eresztek, kipróbálom a karikagyűrűs módszert!


De a kínai naptár sem jött be és az sem, hogy fiú lesz, ha sokat bújik össze apuka és anyuka, mert lányom lett. Most szinte minden az ellenkezője, ezért tippelek fiúra. Majd a szülőszobán kiderül, ki bérelte újra a pocakomat. :)

2010. jan. 26. 15:45
Hárman vagyunk tetvérek, lányok, anyukám nem volt velünk rosszul és émelygős sem. Nővéremnek kislánya van, ő megszenvedte a 9 hónapot. Nekem kisfiam van és 1 nap voltam nagyon rosszul + 2x hánytam + gyomorsav a végén!
2010. jan. 26. 13:12
A fiammal alig voltam rosszul, a lányommal nagyon sokat émelyegtem. Viszont a végefelé mindkettőnél ugyanúgy kínzott a gyomorsav.
2010. jan. 26. 13:01

Sziasztok!Nekem 1 fiam és 2 lányom van.

Egyikkel sem kívántam az édeset,sem a sósat.Talán a paprikát.

Szóval,nálam a kívánósságtól nem lettünk okosabbak:))

35. etikat
2010. jan. 26. 12:53
Nekem 3 fiam van ! Kettővel a sósat kívántam , eggyel az édeset terhesség alatt ! De mind a hárommal hánytam kb 3. hónapig .
34. hpkati (válaszként erre: 30. - Málnabogyó)
2010. jan. 26. 12:17
Köszönöm szépen, aranyos vagy!
2010. jan. 26. 12:08

Szia !

Nekem egy fiam, és egy lányom van. A fiamnál nem voltam hányós, csak undorodós, hányingeres. A lányomnál a 6. hónap közepéig egyfolytában hánytam.

Nem tudom mennyire igaz, de nálam így volt.

2010. jan. 26. 10:46
A gyakorikérdések honlapon is feltettem ezt a kérdést, és ott elég sokan cáfolták a hiedelmeket. Egyre kíváncsibb vagyok, hogy vajon nálam mit is jelent ez a tünetmentesség. Ha lány lesz, akkor rendesen rácáfol ezekre a megfigyelésekre. Lehet hogy úgy van, hogy nagyrészt csak az első lányoknál van a rosszullát, a másodiknál már megszokja a szervezet. Na persze van akinál az elsőnél se, de az nagyon szerncsés. Mert nekem ezek a rosszullétek még az erős fájdalomnál is rosszabbak voltak. Ezt csak az tudja megérteni aki átélta. Mint olvasom, itt sokan tudják. Sajnos a pasik ezt sosem érthetik meg. kár hogy nem tudnak egy pár napra szolidalítani, és akkor átéreznének mindent és felfognák, hogy ez nem egy kis hányinger és késsz, hanem maga a pokol. Persze egyben a legszebb is, hisz megéri :)
31. Kangaroo (válaszként erre: 19. - Kangaroo)
2010. jan. 26. 10:40
Ja, és a lányommal inkább édeset, a fiammal meg savanyút (koviubit, tejfölös ubisalit magában stb.) kívántam.
30. málnabogyó (válaszként erre: 29. - Hpkati)
2010. jan. 26. 10:39

Köszönöm! A genetikaira már a 16. héten el akarok menni, már minden meg van beszélve a dokikkal, csak éppen azt nem döntöttük el, hogy hova. Pest az köszpontibb, de akit ajánlottak az Pécsi. Szerintem végűl a pécsit válszzuk, mert azt a Mollim kezelődokinője ajánlotta, akiben nagyon megbízok. Elvileg többször is meg fognak majd vizsgálni. Úgyhogy nem árt ha az első UH-on már 16 hetesen átesünk.

Minden tiszeletem a tiéd, hogy ennyi szenvedés után is feláltatok. Jó látni, hogy vannak ilyen erős emberek, és egyben példát is tudtok mutatni, pl: nekem. További kitartást. Én is nyomon kísérem a kis életeteket, ha nem bánod. Sokaknak erőt adhattok azzal hogy kitartottatok, és most ez meghozta a gyümölcsét. Persze gondolom, hogy ez nem ilyen egyszerű, és még hosszú út vár rátok, de szép lassan egyre jobb lesz. Kívánok nektek minden jót.

29. hpkati (válaszként erre: 27. - Málnabogyó)
2010. jan. 26. 10:27

Végigsírtam a naplódat. Istenem, de nehéz lehetett, lehet.

Kicsit felidőződtek az emlékek. Danikám, intenzív.... Szörnyű volt, amikor becsöngettem és nem tudtam beengednek-e, vagy rossz híreket mondanak...

Gyönyörű kislány volt Mollika. Az a nagy haja.

A pocaklakóddal meg mindenképpen menjél el genetikai UH-ra.

Én Szegeden voltam, nem is egyszer.(Nálunk Dávidkának nem genetikai eredetű a problémája, UH nemis volt kimutatható): Mind a két fiamnál megnézték a szívét(2 kara-2 pitvar), gyomrát, fülét, nyaki redőt..... És mindent meg is mutattak.

Debrecenben több ismerősöm pórul járt!

Nem tudom hol laksz, de érdemes az időt rászánni...

Ha gondolod segíthetek.

Jó egészséget!


Kata

2010. jan. 26. 10:23
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, észerevételeket. :)
27. málnabogyó (válaszként erre: 25. - Hpkati)
2010. jan. 26. 10:15

Csak nyugodtan írj, ez mindenki fóruma! Nem csak nekem segít.

Örülök, hogy javulás állt be. Csak így tovább!!!

Ennyi szenvedés után igazán megérdemlitek. Bár alapjába véve is, csak lehet, hogy a sors, vagy a jó ég tudja mi vagy ki, most kárpótol mindenért, és megoldja a sok problémát.

2010. jan. 26. 10:06
Két lánykám van.Mind a két terhességem legelején amikor még csak gyanítottam hogy terhes vagyok(még a teszt előtt)már akkor ölni tudtam volna egy kis csokiért.
25. hpkati (válaszként erre: 23. - Málnabogyó)
2010. jan. 26. 10:04

Majd javítom a naplóm elejét. A csoda megérkezett az utolsó pillanatban. Már nagyon rossz állapotban volt Dávidkánk(a folyadékot félrenyelte, csak a sűrű dolgokat tudta lenyelni, nehezen vette a levegőt), amikor ránktalált egy természetgyógyász. Pénzt nem fogadott el, terméket nem árult....(ismerősöm-ismerőse), "csak" kezelte a mi kis életünket. Szépen lassan, de biztosan javul-javult az állapota.

Már 2,5 éves és a bölcsisek mindennapi életét éli.

Bocsi, nem akartam ilyen sokat írni, hiszen ez nem az én fórumom.

Megyek elolvasom a naplódat!

Puszi

24. drnéni (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2010. jan. 26. 10:01
A nagylányomnál hánytam, mint a lakodalmas eb. A kislányomnál semmi. Teljesen más volt a két terhesség. Ez nem a gyerek nemétől, hanem az anyuka szervezetétől függ.
23. málnabogyó (válaszként erre: 18. - Hpkati)
2010. jan. 26. 09:58

NEm haragszom. Szükségem van rá, hogy sokat gondoljak a kislányomra, és ne nyomjam el az érzéseimet, úgyhogy nem kavartál fel.

Olvastam a naplódat... Szörnyű, hogy a sors miért bántja már az ártatlan gyermekeket is. Hisz Ők még semmi rosszat nem tettek. Nagyon sajnálom a helyzeteteket, nektek se könnyebb. Sőt. Mollim legalább már nem szenved. És így utólag a boncolásból kiderült, hogy a műtétek se segítettek volna. Nektek viszont nem szabad feladni, hisz az orvosok se tudnak mindent, így nem is kell elhinni minden szavukat. De te már csak tudod, hisz a nagyfiad már megcáfolta őket. Most a kissebbiken a sor. Az orvostudomány nagyon gyorsan fejlődik, és ami ma lehetetlen, az holnap "gyerekjáték" és "rutin" lesz. Hiszem, hogy a szeretet gyógyít és a rosszat elűzi.


Most én is felraktam a naplómba az egész történetet.


Sok-sok erőt és egészséget kívánok nektek. És azt a Csodát ami biztosan eljön, csak várni kell. Ha más nem, egy újabb felfedezésben jelenik meg, az orvostudomány fejlődésének köszönhetően.

2010. jan. 26. 09:57
3 fiam és 1 lányom van. mindegyikkel rosszul volta, hánytam. a lánnyal a legtöbbet hánytam. kb. napi 5 volt az átlag. nem látok összefüggést a neme és a terhességi rosszulléte kapcsolata között.
2010. jan. 26. 09:41

Szia!

Nekem kislányom lett az első három hónap után -3kg voltam, de az unokanővérem meg se érezte a terhességét és neki is kislánya lett, bár ő állandóan kívánós volt, én meg nem lettem kívánós. És nekem nem reggeli rosszul léteim voltak hanem estiek, ez is fura. De drukkolok Neked:-)

2010. jan. 26. 09:25

Sziasztok!

Én egyszer sem voltam rosszul, nem hánytam, még ingerem sem volt. Viszont állandóan aludni akartam az elején. Még pár hét és érkezik a kislányunk.

2010. jan. 26. 09:21

Nekem a lányommal voltak inkább rosszulléteim. Szédülés, hányinger, hányás.

A fiamnál ez kimaradt. Szerencsére...:-)

A pocakom alakja is csúcsosabb volt, mikor a kisöcsit vártuk.

18. hpkati (válaszként erre: 17. - Málnabogyó)
2010. jan. 26. 09:08

Ne haragudj, nem akartalak felkavarni.

Ha a naplóm elejét elolvasod, rájössz, hogy miért voltam "kíváncsi"!

Bejelöltem a naplódat kedvencnek és ha megengeded nyomon követem pocaklakó fejlődését.:))

17. málnabogyó (válaszként erre: 15. - Hpkati)
2010. jan. 26. 09:03

Köszönöm az együttérzést. Azt hogy mi baja volt, majd inkább a naplómaba mellékelem. Már megírtam a történetet egyszer az "anygyalok szülei vagyunk" honlaphoz, és azt csatolni fogom, csak előbb át szeretném olvasni, amihez meg sok erő kell, mert mostanában mindet próbáltam inkább elásni magamban, de most hogy itt a kistesó, igyekszem tényleg szembesíteni magam a helyzettel, mert csak így léphetek tovább. Majd ma valamikor felteszem, de nagyon hosszú.

Köszi a segítségeket.

16. hpkati (válaszként erre: 15. - Hpkati)
2010. jan. 26. 08:50
Ja, azt kihagytam, hogy a fiúkkal kicsi hányingerem volt, sokat aludtam.
15. hpkati (válaszként erre: 14. - Málnabogyó)
2010. jan. 26. 08:49

Szia!

Elolvastam a naplódat, végig sírtam. Nagyon sajnálom, de legalább nem szenved angyalkád!

Én is úgy gondoltam, hogy kislányt szeretnék. Az első fiam születése után, már csak fiút szerettem volna:)) Ők is anyásak, édesek, bújósak....

Ha lányom lenne azt is imádnám.

Még annyit, hogy ismerőseim körében akinek az első babájából angyal lett, a második kincse másik nemű lett(persze ez nem törvényszerű!), talán a sors akarja így.....

Ha nem vagyok indiszkrét, mi volt kincsed baja?

Kitartást, sok erőt és sok-sok egészséget kívánok


Kata

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook