Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal? fórum

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. 55Judit (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2021. febr. 5. 17:27
Kiszállok a társalgásból, mert már attól szorongok hogy a saját volt szomszédomra gondoltam. Jobb nélküle na. :)
39. a97b9a4e4e (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2021. febr. 5. 17:26
Ja, a getzi. :D Bocs. De így leírva szerintem az. Vannak dolgok amiket nem mondunk ki, még akkor se ha úgy gondoljuk.
2021. febr. 5. 17:26
Nem, Heves megye. A fenyegetőzés kb. 2 heti, havi rendszerességű. Legfőképpen a kutyánk miatt, aki egyébként benti, tehát a nap nagy részében kint sincs az udvaron, de ha kint van sem mindig ugat. Esetleg ha járókelők mennek el a ház előtt, vagy jön valaki. A nő folyton lesi egyébként hogy kik járnak ki-be hozzánk, mert ugye a konyhaablakuk az udvarunkra néz. A nyakamat merném rátenni, hogy a kocsi se a fény miatt zavarja, hanem mert ha ott van, nem lát rá. A férjem tervezi, hogy az ablak felőli oldalát a garázsnak szépen beépíti tejüveggel, így van fény, de nem látnak át. Ráadásul mániás gyűjtögető a bácsi, és állandóan éget, amit nem is lenne szabad csak bizonyos napokon. Folyamatosan száll át felénk a füst, emiatt meg mi szóltunk nekik, de az volt a válasz majd ha mi befogjuk a kutya, és a gyerekeink száját akkor esetleg érdekelni fogja amit mondok, addig nem. Volt, hogy azzal fenyegetett meg, hogy felgyújtja a kocsinkat, ha mégegyszer odaállunk. (be a saját garázsunkba)
37. 55Judit (válaszként erre: 36. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 5. 17:25
Én se. Viszont ha én mondtam volna rád olyat amilyet te rám, biztos nagyon fel lennél háborodva.
36. a97b9a4e4e (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. febr. 5. 17:23
Mindegy hagyjuk. Néha nekem is eszembe jutott egyébként ilyesmi gondolat, amikor leqrvázta a szemembe az anyámat. Egy felnőtt, komoly ember. Mert mindig elmondta hogy neki milyen tudása van. Milyen iskolát végzett. Alaposan megcáfolta az életével. A tetteivel. Szánnivaló emberek vannak, de akkor se kívánom egyiknek se a halálát.
35. 55Judit (válaszként erre: 31. - Vivo44)
2021. febr. 5. 17:23
Falun élek, és ez ment 14 évig. Mióta elvitte őt az ördög sokkal jobb hely lett az utca. Nem hogy ilyen nincs több az utcában, de hasonló sincsen. Bizony hogy nagy megkönnyebbülés. Annyira belém ivódott annak a mocsoknak a jelenléte, hogy még mindig sokszor átnézek hozzá mielőtt kimegyek a kertbe. Reflex. :)
34. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 17:20

Feljelenteni.

Cirkuszol? Rendőrt hívni. Fenyeget? Rendőrt hívni.

Amelett kedvesen közölni, hogy saját házad udvarán azt csinálsz amit akarsz és pofát súlyba. Én nem költöznék és nem, nem lennék se nem kedves se nem tekontéllyel rájuk ilyenek után.

2021. febr. 5. 17:19
Mi olyat mondtam amiért így minősítesz engem?
32. a97b9a4e4e (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2021. febr. 5. 17:19
Itt nem is ilyen rendes jegyző van, mert ez egy kis falu, heti egyszer vagy kétszer van itt vki mert jár máshova is. Nem nagyon foglalkozik ilyen dolgokkal. De nem is érdekli úgy különösebben tényleg. A polgármestert se.
31. vivo44 (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2021. febr. 5. 17:18
Ha minden 2-3 hónapban kapsz egy értesítést és minden érintett, akkor nem lehet megállni, mert kihatással van a környezetre, az iskolákra, az intézményekre, a boltra és mindenre, főleg kisebb városban, falun.
30. vivo44 (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 5. 17:16
Tudom. Nem egyformák a hivatalok és a benne dolgozók. Itt is csak melegedni járnak a hivatalos helységekbe a "dolgozók".
29. a97b9a4e4e (válaszként erre: 27. - Vivo44)
2021. febr. 5. 17:15
Hát itt nem így megy a dolog. :D Nem egyszer bementünk a szennyvíz maitt, mert minket folyton elöntött a szaros víz. Érdekes mióta elhunyt ez a kedves szomszéd, azóta nincs dugulás. Rendőrt se kellett hívni azóta se. Úgy folyik le a víz mint a parancsolat. Pedig ugyanannyit használjuk mint előtte.
28. tumbo2
2021. febr. 5. 17:12
régen a szomszéd bement a hivatalba bejelenteni,hogy rossz a kerítésem,aztán a kutyák bejárnak az ő kutyájához.a jegyző ugyan kijött,de csak röhögött,mondtam,ha nem tetszik neki csináltassa meg.
27. vivo44
2021. febr. 5. 17:12
A hivatalba, ha érkezik egy bejelentés, azt köteles kivizsgálni, ha tudja a hatóság hogy nem igaz, akkor is. S ha ötödször érkezik ugyanaz a bejelentés, akkor 5x vizsgálódik és hurcolja meg a családot.
2021. febr. 5. 17:10
Az adót azt beszedik rendesen, de ha az ember jogi vagy akármilyen segítséget kér tőlük, ott az ajtó. Ahonnan tetszett jönni...
25. vivo44 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 17:10
Ugye még véletlenül sem szabolcs megyében laktok?
24. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 17:08
Hidd el, meg lehet állni. Az én szomszédom miközben folyamatosan szemetet dobált át, meg fel a sövény tetejére, átkozódott, fenyegetett, az utcabeliektől hallottam vissza mekkorákat hazudik rám a hátam mögött. A polgármestert, a jegyzőt, nem is tudom hányszor uszította rám, feljentésre kénytelenek voltak mindig kijönni, de természetesen semmi nem történt, csak meghallgatták őt, de soha semmi szabálysértést nem csináltam. Nem engedett bennünket át hogy az ereszcsatornát kitakarítsuk, amit az ő két hatalmas fenyője évente 2 alkalommal tele szemetelt. Fiam felment a tetőre, úgy takarított csatornát lefelé hajolva. Persze így már nem tudta zsákba szedni, ezért csak ledobálta a banya udvarára. Ekkor meg rendőrt hívott, persze akkor ő lett megfegyelmezve. Ezen kívül még 2 alkalommal hívott rendőrt, mindhiába. Akár mit csinált, nem reagáltam, ettől lett a legmérgesebb, szerinte ez vitte el.
23. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 17:08

Jogi segítséget kérnék az önkormányzattól, jegyzőtől.

Milyen gyakoriak ezek a fenyegetések, atrocitások? Mert ez lehet zaklatás is.

A gk. tárolót, beállót tegyétek zárttá feléjük akár egy ilyesmi elemmel. De megkockáztatnék ilyen zárt kerítést is. Elé pedig magas örökzöldeket telepítenék.

[link]


[link]

22. a97b9a4e4e (válaszként erre: 21. - Fidel)
2021. febr. 5. 17:06
Fenyegetőzés miatt biztos nem fogják elitélni egyiket se. Itt is anyám megfenyegette egyszer a szomszédot, a rendőr tojt kijönni. Megkérdezte folyik a vér? Mondtuk nem. Azt mondta jól van akkor. :D
21. fidel (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 17:02
Meg kell próbáni képre,hangra rözíteni a fenyegetözéseket és ha van egy csokorral,akkor irány a rendörség.
2021. febr. 5. 16:50
Én nem fenyegetek senkit, én csak csendesen megbolondulok. :D
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2021. febr. 5. 16:46
Na igen, ezt a taktikát próbáltuk mi is alkalmazni, de amikor fenyeget, hogy mérget tesz az udvarunkra a kutyának, meg havonta egyszer vagy valamelyik hatósági ember, vagy a gyámügy kopogtat miattuk, akkor nehéz elmenni mellette szó nélkül. A költözés egy darabig nem opció, mert a gyerekek mellé felvettünk az állami támogatást, ugyanis máshogy nem tudtunk volna kertes házba költözni.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2021. febr. 5. 16:44
x
17. tumbo2 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2021. febr. 5. 16:43
az én munkatársnőmnek vasrúddal akart menni a szomszéd öreg,hogy sugarazzák az agyát.remélem azóta őt is elvitte az ördög.
16. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 16:41

Együtt érzek veletek. Ilyenekkel nem lehet mit kezdeni. A legjobb talán ha figyelmen kívül hagyjátok őket, bármit mondanak, nem kell reagálni semmit. Tapasztalatból mondom, ez jó taktika. Ettől lesz csak igazán mérges és tanácstalan.


Az én egyik szomszédommal sokkal több volt a probléma. Júniusban elvitte az ördög, azóta jobb hely lett az utcám.

15. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. febr. 5. 16:39
felénk nem.egyik szomszéddal sem vagyunk puszipajtások,de ha tudunk segítünk.
2021. febr. 5. 16:36
Semmit. Költözzetek el onnan.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 16:31

Felénk szokás, hogy az új szomszéd a két közvetlen mellette lakóhoz becsönget, ha nem is megy be, de bemutatkozik. Pár szem gyümölcsöt, esetleg 1-2 falat süteményt viszünk. Ha elfogadják és később viszonozzák, akkor minden oké, ha becsukják az orrunk előtt az ajtót, már kezdetkor tudhatjuk, mire számíthatunk.

Felénk ez egy felmérés, egy tájékozódás, egy felmérés. És ha az bántja őket, hogy a "házavató" bulira sem hívtátok őket meg, egy falat kajára, egy pohár sörre... ezt felénk úgy értékelnék, hogy semmibe veszitek őket. Ki tudja, talán meg kellene tőlük kérdezni, hogyan képzelik a jó szomszédságot.

12. vivo44 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2021. febr. 5. 16:31
S én nem mondtam, hogy FI-nek igaza van, csak az eljárás módját. Ha igaza van, nincsen mitől tartania, csak nehogy a gyermekeket kiemeljék a családból, mert nincsen igaza....
2021. febr. 5. 16:30
Visszasírom azokat akik előttük itt laktak. Észrevenni nem lehetett őket. Reggel jöttek, este mentek, nem volt kutyaugatás semmi. Ezek a mostaniak meg még a fenyőfánkat is kiszedették velünk, mert hogy a toboz áthullott az ő felükre. De ha én szólok a kutya miatt, le vagy sz*rva.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook