Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a szoláriumozás után jelentkező fehér foltok ellen? fórum

Mit lehet tenni a szoláriumozás után jelentkező fehér foltok ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. sisi200 (válaszként erre: 19. - Jankuci)
2007. márc. 5. 20:41
Az exanyosodnak igaza van
20. anitus
2007. jan. 25. 10:43
Én folyamatosan járok szoliba, pihenés max 3 hét. De nekem még eddig ilyen problémám nem volt. Ha vizsket is és csúnya is, akkor szerintem egy bőrgyógyász doki a megoldás.
2007. jan. 22. 23:23
Az gombaaa!!!!(legalábbis exanyósom szerint, aki bőrgyógyász)
2006. dec. 31. 14:57
A kérdésre: a fehér foltok a rosszul fertőtlenített gép következményei..esetleg jelezd s szollláriumban ülő lénykának, figyeljen jobban a munkájára:)nagyon nehezen múlil el, a gyógysztertárban kérj ellenszert...túl vagyok egy hasonló fertőzésen...
17. mti (válaszként erre: 16. - Daroki)
2006. okt. 27. 18:47
Képzeld el, mikor 12 órázom, sötétben megyek, sötétben jövök. Ha éjjeles vagyok világosban alszom. Egy héten egyszer,ha befekszem akkora problémát nem okozhat.
16. daroki (válaszként erre: 15. - Mti)
2006. okt. 26. 20:13
Én nem nevetlek ki,mert én is a téli depis időszakot próbálom naposabbá tenni:)Meg már leírtam,hogy még miért tartom jó ötletnek a szolit.És ha látszik is rajtad egy kis szín,ne zavarjon,örülj neki,hogy van egy kis egészséges színed még ilyenkor télen is!
15. mti
2006. okt. 26. 19:16
Én újév után szoktam eljárogatni. ,Ki ne nevessetek, de a téli depressziómat gyógyítom vele. De nem viszem túlzásba, alig látszik rajtam valami.
14. daroki
2006. okt. 14. 16:46

Én nem vagyok ellenzője se a napozásnak,se a szolizásnak,sőt...Napimádó vagyok!

Ősszel és télen járogatok szoliba,nekem ezzel az a tapasztalatom,hogyha nem viszi az ember túlzásba akkor nem lesz tőle semmi baja.Ráadásul nagyon jól segít abban,hogy halványítson bőrhibákat és sokkal egészségesebb külsőt kölcsönöz,ha nem vagyunk halálsápadtak.Nekem pl.néha köjönnek a hátamon apróbb pattanások,de ezekre kiváló hatással van 1-1 alkalom a szoliban.

Szóval ha vki ésszel jár oda nem hiszem,hogy lehet baja tőle!

13. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Zoja)
2006. okt. 11. 11:31

Nem igen láttam még szoláriumozott szép, természetesnek ható bőrt. Annál inkább láttam, a koruknál idősebbnek tűnő lányokat, asszonyokat, még akkor is, amikor a ráncosodás el sem kezdődött (pedig az előbb-utóbb bekövetkezik, mert túlterheli a bőrt).


Persze, ízlések és pofonok...

2006. okt. 11. 08:52
Nekem is voltak fehér foltok a karomon amik hámlottak, a bőrgyógyász azt monta, hogy a génjeimben van ez a pigmenthiány valami lipanolt irt fel rá azt hiszem, de még mostanság is előjön...
11. Courage (válaszként erre: 10. - Zazuka)
2006. jún. 16. 16:57
Lehet be kell számolni a napi chba az önbarnítót is:D
10. zazuka (válaszként erre: 9. - Courage)
2006. jún. 16. 15:50

:)))

Nesze neked szénhidrátmentes diéta :)

9. Courage (válaszként erre: 7. - Zoja)
2006. jún. 8. 23:10

Mi van? És ez odaragad vagy mi?:) Cukor szivodik be a bőrömbe? Vagy mi van? Én nagyon le vagyok maradva:D

Én úgy döntöttem, hogy fehér maradok. Még a végén a barnulástól is híznék, na azt már nem!!!:D

8. 'szti (válaszként erre: 7. - Zoja)
2006. jún. 5. 09:46
Hát ez haláli, nem is hallottam róla. Karamellbőr :-))) És nem lesz édesebb utána? ;-) Najó, csak viccelek :-)))))
7. zoja (válaszként erre: 4. - 'szti)
2006. jún. 5. 01:20
cukorszármazék mely abőr felső rétegében reagál.aloe és egyéb bőrápoló anyagok vannak az oldatban melyet a bőrre porlasz egy gép.Asztmások cukorbetegek részére tilos.A párom a anyajagyei miatt nem napozhat szoli szintén ua.Így van ez a megoldás.
6. 4726e582cf (válaszként erre: 3. - Zoja)
2006. jún. 4. 19:29

Mitől szép a barna bőr? Mert divat? Szerintem semmi szép nincs egy szoláriumozott, barnult bőrön. Többnyire ezt is hallom az ismerősöktől. Érdemes megnézni a velem egykorú nők bőrét, aki szolizik...


UV mentes napozás... Hah és az milyen? Mitől barnul az ember, ha nem az UVtől?


Bár végül is mindegy, én fehér vagyok télen nyáron, nem kell nekem sem barnára égett bőr, sem bőrrák. Éppen elég a szmog ahhoz, hogy rákot kapjak, nem kell ezt a dolgot még jobban rondítani.


No de visszatérve az eredeti kérdésre Hoxa tán megválaszolta. :)

5. Hoxa
2006. jún. 4. 09:06

Ezt találtam:


A keservesen megszerzett barna színt a bőrön egyszer csak térképszerűen megjelenő világos területek váltják fel.

A tünetek többnyire a nyakon, mellkason és a háton jelentkeznek, de előfordulhatnak az arcon, homlokon is. A rejtély magyarázata viszonylag egyszerű.

A panaszt okozó gomba sarjadzó formában éldegél a hajas fejbőrön. Tünetet csak akkor okoz, ha más bőrfelszínre kerül és ott fonalas tipusú gombává alakul.

A fertőzés a bőr eredeti színétől függően halványvörös, barnás, finoman hámló foltok képében jelentkezik. Ilyen stádiumban viszonylag kevesebben szokták észrevenni. Mivel a gomba részben pigmentálódást gátló anyagot termel, részben fényszűrőként is működik már érthető a napozás utáni fehér foltosodás.

A probléma elég makacs és kiújulásra hajlamos.

A külsőleg alkalmazott kezelés mellett sokszor szájon át szedhető készítmények is szóbajönnek.

A visszapigmentálódás egyéni hajlamtól is függ, siettetni nem tudjuk.

Arra hajlamos egyének megelőző kezelése javasolt a napozási szezon elött. Ez részben a korábban érintett területek krémezését, ecsetelését jelenti.

A hajas fejbőr tisztítására gombásodás elleni hatóanyagot tartalmazó samponokat érdemes alkalmazni.

4. 'szti (válaszként erre: 3. - Zoja)
2006. jún. 4. 08:29
UV mentes napozás? Az milyen? Mitől barnulsz?
3. zoja (válaszként erre: 2. - 4726e582cf)
2006. jún. 4. 03:39

Jó és aki szereti a szép barna bőrt?Az sem egy utolsó szempont,hogy optikailag karcsúsít.

Egyébként van az uv mentes napozás is ami alternatíva azok számára ekik nem szolizhatnak ill. napozhatnak.Mi már túlvagyun ennek kipróbálásán.

2006. jún. 4. 00:16

Jó az szoláriumozni?

Ugyanolyan káros, mint a napozás, ugyanúgy árt a bőrnek, csak senki nem hiszi el.


Ha mégis befekszel a szoliba, megérdemled, hogy foltos legyen a bőrőd... juj...


Nem sértegetni akarlak, de semmire nem jó a szoli! Csak ártasz vele a bőrödnek... :(

2006. jún. 3. 10:17
Mit lehet tenni a Szoláriumozás után jelentkező fehér foltok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook