Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet kezdeni viszkető fenékkel? fórum

Mit lehet kezdeni viszkető fenékkel? (tudásbázis kérdés)


21. tuskoledi (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 06:44
És segíthet a gyógyító ülőfürdő is. Éa nyilván a fűszeres ételek kerülése, rostdús táplálkozás, mozgás.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2022. febr. 24. 06:06
Nyilván nem így értettem hogy mit lehet kezdeni de kaptam hasznos válaszokat így a vakard meg válaszokra már csak mosolygok :)
2022. febr. 24. 05:23
Meg kell vakartatni egy hozzáértővel.
2022. febr. 24. 05:20
Meg kell vakarni!😉
2022. febr. 24. 04:28
...
2022. febr. 23. 11:24
vakarni
2022. febr. 23. 10:30

Vizsgálat nélkül minden tanács csak óvatosan fogadható hiszen bármi okozhatja a panasz, olyan is, amire épp nem is gondolunk. Általánosságban jó tanácsokat kaptál eddig de semmi nem pótolhatja az orvosi vizsgálatot.

Fontos, hogy laza legyen a széklet /lehetőleg naponta , reggel, utána azonnal vizes lemosás, Reparon, Aurobin vagy egyéb aranyér kenőcs helyileg, kis gézlappal,ami ott marad. Ha nem otthon van rá lehetőség akkor nedves papírtörlés használata jó lehet./

Az étkezésnél kerülendő a csípős étel/bors, paprika / esetleg laktóz és glutén érzékenység kizárása is szóba jön.

A proktológus kizárhatja az esetleges vastagbél gyulladást is.

Gyógyszerként a Daflon valóban jó. / Magyar változata : Detralex - de más generikum is kapható- 2 napig 3x2, utána 3 napig 2x2 majd 2x1 amíg van a dobozban.

2022. febr. 23. 00:24
És csak nagyon durva esetekben kell műteni! Mint írtam millió embernek van magyarországon is. Még annyi hogy a Daflonnal 2 nap alatt megszűnik kb. a viszketés, de kell valami fájdalomcsillapító is mellé ha nagyon zavar és viszket. Ettől még megmarad 1 hétig kb a dudor, csak már nem zavar. És ami a legfontosabb, olvass róla és ne halgass akár kire, de még az orvosokra se, mert szart se érdekli őket a bajod, csak felírnak valami kenőcsöt. Nekem 17 év után írta fel egy osztrák orvos fel ezt a gyógyszert. Addig a magyar orvosok csak kenőcsöket. Ami valjuk be, nem a legkényelmesebb megoldás.
2022. febr. 23. 00:13
15 éves korom óta van aranyerem. Ez nagyon sok dologtól kijöhet. Felsorolni sem tudom. Rossz étkezéstől, kezdve az alkohol, felfázás, stressz, stb… A magyarok nagy százalékának van. Nem voltam műtve soha, pedig volt hogy picit vérzett is. Szerencsére nekem 1 évben csak egyszer jön elő mert odafigyelek a dolgaimra. Mint írtam sok mindentől kijöhet. Ausztriában kaptam az első jó gyógyszert rá. Daflon és seractil, de a Daflon a lényeg. Vérkeringési problémákra jó. A seractil pedig a fájdalomcsillapításra. Daflon tuti van magyarországban. De a Daflon a lényeg. Remélem segítettem.
12. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Tuskoledi)
2022. febr. 22. 21:08
Visszadugni csak a kitüremkedő belső aranyeret lehet és szabad, először tudni kellene, hogy melyik.
11. tuskoledi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 18:32
Lehet hogy "undi" lesz, amit írok. Nekem a proktológus azt mondta:"Dugja vissza!" Nyilván mosakodás és Reparon kenőcs után.
10. DocX (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 08:27
Persze van, de manapság nem könnyű időpontot szerezni. A vizsgálat és a kezelés rendben van, de azért a magánorvos lényegesen jobb körülményeket biztosít. Ha már fáj, akkor gond van. Jobb túl lenni rajta.
2022. febr. 21. 19:11
Köszönöm, elfogok menni, nem állandóan fáj de néha igen és akkor nagyon. SZtk-ban van proktológus?
8. Greeneyed (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 18:21

A dudor (valószínűleg) az aranyeres csomó maga; vénatágulat, esetleg begyulladva, ami még fokozza a duzzanatot és a fájdalmat. Lehet külső aranyér (amikor a csomó az ánuszon kívül van) és lehet belső aranyér kitüremkedése.

Szerintem ha fáj, menj vele orvoshoz, proktológus foglalkozik ezzel.

2022. febr. 21. 13:03

Köszönöm!

Nem végzek ülő munkat de otthon sokat szoktam ülni.

Azt megkérdezhetem hogy ha aranyér lenne mitől alakul ki a viszketés és az a kis dudor? A dudor hogy tud elmúlni vagy mindeképp műteni kell azt?

6. tien (válaszként erre: 5. - Tuskoledi)
2022. febr. 21. 07:31

Aranyér szerintem is.

Nekem így kezdődött.

Nem ijesztgetésként ,műtét lett a vége (polip)


Az esetek nagy részében nem okoz polipot,de biztos ami biztos én nem venném félvállról.

Dokitól véleményt kérni.

2022. febr. 21. 04:43
Én is aranyérre gondolok. Nem kemény a székleted? Ülőmunkát végzel? Ha aranyér, akkor Reparon kenőcs, plusz naponta egy marék pattogatott kukoricát javaslok, de nem vagyok orvos.
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 04:28
Próbálj 1 kis Reparon kenőcsöt.
3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 04:13
Sebészet,oda nem kell beutaló.
2022. febr. 21. 03:27
Szerintem aranyered van. Házi orvoshoz is mehetsz ezzel a problémával, de proktológus foglalkozik ezzel.
2022. febr. 21. 03:10
Kicsit kínos dolog de egy ideje viszket a fenekem és egy kis dudort is érzek ott ami néha nagyon fáj. Kellemetlen de nem láttam semmi eltérőt ott a dudornál kívül. Székletemet is néztem többször de semmi feltűnő nem volt rajta. Viszket ott a járat körül és úgy körülötte inkább. Milyen orvos foglalkozik ezzel? Mit szoktak erre a gondra adni és elfog múlni? Nem állandóan viszket de valamikor nagyon. Természetesen nem volt szexuális aktusom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook