Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet adni hányásra egy 2,5 éves gyereknek? fórum

Mit lehet adni hányásra egy 2,5 éves gyereknek? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 3. 11:52
Sziasztok, A kisfiam tejmenetes diétán van még nem tudni hogy tej érzékenye, de nem adok semmi féle tejes dolgot neki és mégis 7 napból 5 napot biztos hány de csak este, utána jó kedve van stb.... semmi komoly nincs vele,,, Mit csináljak??
2008. ápr. 15. 22:36
A jégkocka jól csilapítja a hányingert, de valódi folyadékpótlást nem jelent. Picik általában nem szívesen nyalogatnak jeget (mondjuk a kutyám igen). Jobb a a kanalanként adott, nagyon lehűtött forralt víz.
19. barbi777 (válaszként erre: 18. - Juhász Katalin)
2008. ápr. 15. 21:53
Két és féléves kisunokám a kórházban van infúzión, mert a daedalonetta hiánycikk és semmit nem kapott a folytonos hányása ellen, és már majdnem eszméletvesztésig kiszáradt. Hogy lehet, hogy a gyerekorvos ezt hagyja? Mért nem adnak ilyenkor hányáscsillapító injekciót? Azt se értem, hogyan lehet hiánycikk egy pótolhatatlan gyógyszer?
2008. ápr. 15. 14:23
Hányásnál dedalon kúpot,az orvos nem is ir fel mást,és még van az a bélflórára a Normaflore.És sok folyadék.(remélem ez nem reklám volt csak jó tanács)
17. sodrak
2008. ápr. 10. 13:13
Hányás után 1-2 óráig sem enni, sem inni nem szabad neki adni. Meg kell várni míg megnyugszik a gyomora. Utána szép lassan kanalanként teát. Fokozatosan növelni az adagot. Majd ehet sóban-vízben főtt krumplit, répát, háztartási kekszet, ropit. Tejet, zsíros ételt 4 napig nem szabad. Ha vissszaesik ezt újból kell kezdeni.
2008. ápr. 6. 14:58
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
15. k.tünde78 (válaszként erre: 14. - Kitta73)
2008. ápr. 6. 13:21

Örülök,hogy jobban vagytok,és jól teszed a diétázást-egyébként ezt 5-7 napig szokta az orvos javasolni.Helyesen teszed,hogy nem erőlteted az ételt,majd visszajön az étvágya szép fokozatosan.

Jobbulást.

2008. ápr. 6. 08:52
Hál isten tegnap hányása óta,jobban van egy kicsit.Nem sokat aludtunk éjszaka,de legalább nem volt semmi.Azért még ma diétáztatom,biztos ami biztos.Kaja nem is nagyon kell neki,csak keksz és sós ropi,de legalább van benne valami.A kóláról már én is hallottam,egy ismerősömtől,igaz neki már nagyobb a gyereke.
2008. ápr. 5. 22:03
A sós dolgok beválnak,mert megkötik a vízet.Ez lehet kifli,krumpli vagy bármi.Ajálta a gyerekorvosunk,hogy a teába is tegyünk egy nagyon kicsit és bevált.
12. Vanet (válaszként erre: 5. - Petiandi)
2008. ápr. 5. 20:57
A mi családunk sosem iszik szénsavasat, viszont ezt a kóla dolgot a gyerekorvos anno ajánlotta anyuéknak. És tényleg hatott! Állítólag a koffein miatt. én nem tudom, de a tapasztalat azt mutatja, hogy használ.
2008. ápr. 5. 20:33
pickwick gyerek teát iszik,és most főztem neki kamilla teát.Szerencsémre jól bírja,nem hagyja el magát.Remélem nem komoly,ilyenkor annyira sajnálom.
10. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - Kitta73)
2008. ápr. 5. 20:02
Ja teával óvatosan(citromlé nélkül és csak gyümi v. gyógy tea,feketetea semmi esetresem a csersav miatt)
9. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - Kitta73)
2008. ápr. 5. 19:59

Hálistennek a picik hamarabb kiheverik ezt a bizonyos gastroeneritis-es nyavaját.Kicsit utána olvastam és rájöttem,hogy a smectát hányásra is lehet adni nem csak hasmenésre,mert ez egy rehydráló cukor-só porkeverék ami gyorsan felszívodva pótolja a hányás okozta folyadék és-sóveszteséget.

Mindenesetre gyógyulgassatok.

2008. ápr. 5. 19:43

Köszönöm a válaszokat,nagyon sokat segíttetek.A bölcsiben náluk is megy a járvány,én is attól félek,hogy azt kapta el.Enni nem is akar,de folyadékot sokat iszik(igaz teát,víz nem kell neki).

Smecta porom van,hasmenésen problémánk már volt,de hányással most találkozok először. Apát elküldöm deadalonetta kúpért,éjszakára hátha kell.Mióta hányt szegénykém azóta jobban érzi magát,már játszik és nevet.

2008. ápr. 5. 19:28
Jégkockát. Csillapítja a hányingert, és nem szárad ki a gyerek.
6. k.tünde78 (válaszként erre: 2. - Kitta73)
2008. ápr. 5. 18:08

Szia!

Első körben mindenképp daedalonetta végbélkúpot és ha fáj-görcsöl a pocija kicsit később nurofen végbélkúpot is(láz és fájdalom csillapító)adhatsz.A sok folyadék pótlás nagyon fontos amit kanalanként adogass-sűrün kínáld de egyszerre ne igyon sokat.Diétáztasd sós vízben fött burgonyával,répával-az a lényeg,hogy könnyű,ne savas dolgokat kapjon.Amennyiben hasmenés is társul a hányáshoz(most ez a járvány megy)adj neki smecta port(hasfogó)és normaflore ampullát(bélflórát vissza állítja).Fontos,hogy az egész család sűrűn mosson kezet neomagnolos vagy egyszerű hipos vízben(tehát nem csak az álltalános higiénes kézmosásokkor,hanem azon felül is-mi ilyenkor fél óránként szoktunk)így megelőzhető a család többi tagjának megfertőzése.

Továbbiakban figyeld nagyon a hányás és ivás arányát nehogy kiszáradjon-ha úgy érzed nyugodtan hívd az ügyeletet.

2008. ápr. 5. 17:35
Meglepően hangzik, de nekem a gyerekorvosunk azt mondta, hogy ha hány a gyerek, akkor öntsek egy pohárba kevés kólát, jól keverjem ki a szénsavat belőle és itassam meg vele. Nálunk bejön!
2008. ápr. 5. 17:25
Próbálkoztál már homeopátiás szerekkel? Kérdezz rá a gyógyszertárba. Nem tudom, hogy hány éves kortól adható, de ilyen szer lehet az IPECA 5-9 CH
2008. ápr. 5. 17:23
Daedalonetta végbélkúpot.És mindenképpen diétáztatnám és sok sok folyadékot itatnék vele.
2008. ápr. 5. 17:21

Sziasztok!

Valaki tud segíteni?

Mit lehet adni hányásra egy 2,5gyereknek.

2008. ápr. 5. 17:20
Hányás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook