Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kell tennem, ha más városban szavaznék, mint ahol névjegyzékbe vettek? fórum

Mit kell tennem, ha más városban szavaznék, mint ahol névjegyzékbe vettek? (tudásbázis kérdés)

2014. márc. 6. 17:56
Én a valasztas.hu oldalon kértem az átirányításomat, ott ügyfélkapu nélkül is könnyen el lehet indítani ezt a kérést. És igazán nagyon precízen el is intézték 2-3 napon belül!! E-mail címre jött egy gyors közlés az átjelentkezési kérelmem elfogadásáról, és hogy melyik választókörzetbe mehetek majd szavazni. utána pedig az állandó lakcímemre levelet is küldtek erről. Szóval működik!
8. win (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2014. márc. 6. 17:13

Biztosan én vagyok nagyon lezsibbadva, de nem igazán értelek. :)

Én is elsoroltam azokat az eseteket, amikor nem kell postázni: ha valaki honlapon vagy ügyfélkapun adja be. Illetve még abban az esetben ha beadja a tart. helyén és onnan a HVI illetékességből átteszi. Így nem a választópolgár, hanem a hivatal levelez.

7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Win)
2014. márc. 6. 16:47

Anyu egy otthonban él, az egyik húgom közelében. Más megye.

Felhívtam az itteni választási irodát, a nő nem igazán volt a topon, de egy idő után kapcsolt, és azt mondta, amit én is találtam a neten.


Közben a húgom értesített, hogy ne vacakoljak a postázással, mert ő ott simán el tudja intézni ugyanezt.

6. pzm3
2014. márc. 6. 16:24
Köszönöm a segítséget!
2014. márc. 6. 15:24
valasztas.hu-n pár perc.
4. win (válaszként erre: 2. - Pzm3)
2014. márc. 6. 15:21

Személyesen az állandó lakcíme szerinti helyi választási irodánál, vagy levélben szintén oda címezve, vagy elektronikusan ügyfélkapun, illetve a választás.hu honlapon keresztül tud átjelentkezési kérelmet benyújtani. Pontosan kitöltött adatokkal és a szavazás kívánt helyének megjelölésével.


De azt tudnia kell, hogy az új szabályok szerint a tart. helyén is az ÁLLANDÓ LAKÓHELYE SZERINTI (nem kiabálni akarok :), hanem fontos, mert eddig nem így volt) szavazólapot kapja meg. Tehát Győr-Mosonban is Békés megyei, lakóhelyének megfelelő OEVK listája és jelöltjei szavazólapját kapja meg.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Pzm3)
2014. márc. 6. 15:02

Ezt a testvérednek elmagyarázzák telefonon is, ha felhívja a lakóhelyén illetékes választási bizottságot. Azaz a polgármesteri hivatalban ezt majd tudják, itt a faluban ott is van a hivatalos megbízott, aki egyéb munkája mellett ezt a feladatot is ellátja.

Én Anyukám miatt kérdeztem meg, egy nyomtatványt kell kitöltenie és aláírva elküldenie.

2. pzm3
2014. márc. 6. 14:57

Vagyis névjegyzékbe,remélem javítva lesz...


Nem rólam van szó hanem testvéremről,akinek Békés megyében van az állandó lakcíme,így ott vették fel a választói névjegyzékbe.De nem ott él,és az ideiglenes lakcíme szerint Győr-Mosonban szeretne szavazni.Mit kell tenni,hogy áttegyék az itteni névjegyzékbe?

1. pzm3
2014. márc. 6. 14:54
Mit kell tenni, ha más városba szavaznék, mint ahol névjagyzékba vettek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook