Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelenthet a labor eredményben a reagens hiány? fórum

Mit jelenthet a labor eredményben a reagens hiány? (tudásbázis kérdés)


6. d9d8721118 (válaszként erre: 4. - 93f8940be5)
2009. dec. 7. 20:22

Ezt én is írhattam volna.

Igen bosszantó amikor várod az eredményt és akkor azt kapod vissza, hogy reagens hiány, a vér meg megy a kukába, téged meg újra böknek.


Tudom jól, hogy megy én is eü-ben dolgozok, vérrel. Ráadásul én is pajzsmirigy beteg vagyok... Egyszer amikor levetettem a testosteront, 8-as lett! Nah, ez biztos laborhiba. Nem ez lenne az első.


Igen a laborok is válságban vannak. Nálunk az egyetem aki a klinikákat és kórházakat működteti, arra ad amire ő akar.

Nálunk pl. nyár eleje óta állnak a hűtőben a vérek, mert nem adnak reagensre pénzt, pedig egy kullanccsípés legalább olyan fontos, mint bármi más.

Nem mondok mást, mint nálunk egy speciális vérvétel allergia irányában egy személynek 5 gyógyszerrel 70.000 ft. Na ebből egy héten kb. 20 db van...

A másik, hogy többe kerül egy vérvétel, mint amennyit a klinika/kórház/rendelő kap érte.

Nálunk pl. gumikesztyű sincs sokszor, pedig fekélyes lábakat kell kötözni...


Na, de nem offolok!

2009. dec. 7. 18:55
Köszönöm a válaszokat!
4. 93f8940be5 (válaszként erre: 3. - Majean)
2009. dec. 7. 18:24
Sajnos az egészségügyön belüli súlyos likviditási gondok a laborokat sem kerülik el.Így fordulhat elő, hogy a labort üzemeltető kórház vagy cég nem tud kellő mennyiségű reagenst rendelni a vizsgálatokhoz.Katasztrofális állapotok vannak és egyenlőre nem is várható javulás.
3. majean (válaszként erre: 2. - D9d8721118)
2009. dec. 7. 18:18
Nekem a TSH, T4, T3 értéket nem tudták meghatározni reagens hiánya miatt. Most utoljára több mint egy hónapot vártam az eredményre, pajzsmirigy-betegség miatt kell.
2009. dec. 7. 18:07

Azt jelenti, hogy a laborban ahol a vérdet nézték volna, nem volt olyan reagnes ami ahhoz kell. Én is jártam már így nem egyszer...

Testosteronnal.

2009. dec. 7. 18:05
Mit jelenthet a labor eredményben a reagens hiány?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook