Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent a "teljes életet élni/élek" kifejezés? fórum

Mit jelent a "teljes életet élni/élek" kifejezés? (tudásbázis kérdés)


2016. jún. 30. 09:40

A teljes élet azt jelenti, hogy lelkileg, szellemileg és fizikálisan sincsenek korlátaid, megteszel, megélsz és elveszel mindent, amit az életből kifacsarni lehet.


Nem csak dolgozol, hazamész, dolgozol, hazamész, hanem megéled a szépet, jót, kiteljesíted a képességeidet. Megéled minden nap, minden pillanatát, nem csak átvonszolod magad az életen, várva, hogy majd egyszer elkezdj élni, vagy történjen valami, ami jó.

2016. jún. 29. 18:28
Önmagam megismerése illetve önmagam szeretete
2016. jún. 29. 18:27
Amikor harmóniába vagy önmagaddal és meg van az összhang .
2015. aug. 15. 17:51
Eléred, hogy az álmaid ne csak álmok maradjanak, hanem addig-addig küzdesz értük, amíg meg nem tudod őket valósítani. Azt csinálsz, amit akarsz, nincsenek határok.
13. Kilimcs (válaszként erre: 12. - Panna.33)
2015. aug. 15. 11:07
Azert erkolcsi kirlatok nem artanak ....
2015. aug. 15. 06:21

Szerintem ha tudsz boldog lenni, mert amit szeretnél, azt el tudod, vagy már el tudtad érni.

Én tényleg a korlátok nélküliség, nincsenek anyagi, egészségügyi, erkölcsi korlátok, amikbe minduntalan beleütközöl.

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 05:04

A teljes élet alapja az önmagunkhoz való hűség, mert így hiteles szerintem.


Például, ha én nem vagyok egy világjáró fajta, akkor attól nem lesz teljesebb az életem, ha beiratnak engem egy világkörüli útra. Ha engem ez nem érdekel, akkor csak egy kényszer volt, bármennyire is szép helyek vannak a világban.


Teljes élet az, amikor megszentelődik a pillanat, amikor szívből élem az életem. Ha le akarok ülni egy parkba, mert ahhoz van kedvem, vagy veszek egy fagyit mert megkívántam.


Amikor merek odafigyelni önmagamra és nem vonom meg magamtól azokat a dolgokat, amelyek engem szolgálnak. Nem szabotálom, nem kasztrálom magam. Akkor az lehet egy teljes élet a számomra.


Nincs sablon. Ha nekem a zöld haj a teljes élet, akkor zöld hajat fogok hordani. Merem élni a saját életem. Nem klisékbe, csordákba paszírozni magam. Azt a birkák teszik, akik a környezetük elvárásainak élnek. A lúzerek.

10. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 22:23

Ami számára a legoptimálisabb.

Nem feltétlenül a házastárs, otthon, gyerekek, kutya, macska, autó, munkahelyek a tökéletes!

9. Kilimcs (válaszként erre: 8. - Manó2000)
2015. aug. 14. 22:05
ezb az a verzió, ami már csak az életünk vége felé derül ki, telejs élet e. én is erre értettem mindig. hogy valami hosszú nem megfogható dolgot, amihez egy emberöltő kell kb véghez tud e vinni az ember. de ez a teljes éltetet éltem kifejezéshez kapcsolódik, folyamatában nem értlmezhető. mint élek. hsiezm nem tudni sikerül e felnevelni végig úgy a ygerekeket pl.
2015. aug. 14. 21:58
Teljes életet élni számomra az, hogy fel tudom nevelni a gyerekemet, amennyire lehet kiegyensúlyozottan.Letenni valamicskét az asztalra.
7. Kilimcs (válaszként erre: 5. - Channa*)
2015. aug. 14. 21:56

ÉRTEM!!!! bocs :) szóval értem. tehát van ami elvileg korlátozhatna, de mégse lesznek tőle korlátaid, mert adott helyzetből kihoztad a legjobbat.


vagyis a teljes élet az nálad, amire én azt mondom, van ami van, hozzuk ki belőle magunknak amit csak tudunk, és élvezzük az életet :)

6. Kilimcs (válaszként erre: 4. - Globus)
2015. aug. 14. 21:54
ez igaz :)
2015. aug. 14. 21:44

Én pl. teljes életet élek a betegségeim ellenére. Más pl. 1 porckorongsérvvel meg sem mozdul (még úgy sem, hogy tudja segítene neki a gyógytorna). ezt szeretni fogod:D

Kifogásokat gyárt, hogy ő épp miért nem tud dolgozni, menni, mozogni, stb. pedig pont az segítene rajta, ha nem otthon feküdne.

Tehát nekem van 5 porckorongsérvem, amit meg kellett volna műteni, de én inkább azt szerettem volna, ha máshogy gyógyítanak meg, így elküldtek gyógytornára, amit otthon is csináltam/csinálok, így teljes életet tudok élni, mert a fájdalmaim megszűntek, nem korlátoz a munkában, a sportban és semmiben. Megtanultam a betegségemmel élni. Tudom mit csinálhatok és mit nem.

4. globus (válaszként erre: 3. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 21:42
Tág kérdésre válaszoltam :)
3. Kilimcs (válaszként erre: 2. - Globus)
2015. aug. 14. 21:35

naaa. nem ér.. ez megint nagyon tág :)


de ugye nem olyan korlátnélküliségre gondolsz mint egy tömeggyilkos? ;)

2015. aug. 14. 21:33
Nem korlátoz semmi.
2015. aug. 14. 21:28
Mit jelent a "teljes életet élni/élek" kifejezés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook