Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyorsan zsírosodó haj fórum

Gyorsan zsírosodó haj (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 21. 12:57
Milyet vettél és mennyiért?
2012. okt. 20. 20:54
köszönm csajok a száraz sampont tippet. 1x használtam és jó volt. majd kiőróbálom a töbi tippet is :-)
2012. okt. 16. 21:11
Most nekem is kialakult ez a probléma,mióta babát várok,de ezt is a megváltozott hormonoknak tudhatom be. Ami viszont egy barátnőmnek bevált, az valami gyógyszerárban kapható fejbőrtisztító volt.Szokott lenni vmi ingyenes fejbőr vizsgálat,és ott tanácsoltak neki cuccokat,de ő csak ezt az egyet vette meg, és működik. Én azt hiszem, most nem kezdek el kísérletezni, ha a baba után is marad az állapot,újragondolom:)
2012. okt. 16. 20:27

Most látom, hogy kicsit félrevezető volt, amit leírtam az előbb. A citromos öblítést (kb. fél citrom leszűrt levét egy pohárnyi meleg vízben feloldva)főként azért használom, mert nekem nagyon gyenge tartású hajam van, előszeretettel lapul a fejemhez, ha hagyom. A citrom keményebb szálúvá teszi, és ez segít abban, hogy a tupír megálljon a hajamban. A zsírosság szempontjából maga a tupírozás jó hatású, mivel nem lapul a fejbőrhöz a haj, nem tud átzsírosodni, vagy legalábbis sokkal kevésbé tud. Nekem ezzel sikerült rendbe tennem sok évnyi kínlódás után a hajamat.

Tinédzser koromban nagyon jó hatású volt még zsírosodás ellen, hogy kvarclámpáztam a fejbőrömet, de az elég macerás és időigényes volt - sávokban fésülgetve igyekeztem elérni, hogy a fejbőr területét mindenütt érje a fény. Nem is tudom, kapható még egyáltalán kvarclámpa?

2012. okt. 16. 10:33
Ne aggódj, és egész életemben így vagyok, meg is szoktam. Annyi, hogy nem használok olajos sampont. Nekem amúgy a Schauma Q10 sampon vált be, azzal kibírom akár 3 napig is, valamint most használom a Bánfi termékeket, igaz, h 2 naponta mososm, de egyrészről tisztítja a fejbőrt, másrészt nagyon puhává, selymessé varázsolja a hajam. Sok jó visszajelzést kapok, párom szerint olyan a hajam, mint a nőknek a samponreklámokban (az esése, a csillogása), teljesen odavan :)
31. Castia
2012. okt. 16. 10:29

Nálam is tinikorom óta fennáll, hogy 2 naponta kell hajat mosnom a zsírosodás miatt. Próbálkoztam ezer dologgal, semmi se használt igazán. +1 nappal akkor tudtam kitolni, amikor rendszeresen, reggel-este a Dr. Hauschka neem hajvizet használtam, de miután abbahagytam, visszaállt az eredeti zsírosodás.

Öblíteni hajmosás után almaecetes vízzel szoktam, magán a problémán ugyan nálam ez se segít, de legalább könnyen kifésülhető lesz a hajam, és nem kell egyáltalán balzsamoznom.

2012. okt. 16. 08:28
Logikus a citrom, mert a bőr pH-ja ugye, enyhén savas, a samponok lúgosak, tehát a fejbőrnek mindig rehabilitálni, kompenzálni kell. Ilyen szempontból, a higított ecetes víz is jó lehet, mert abban nincs cukor, mint a citromban. Régebben festés után csináltam ezt az ecetes öblítést, de elmaradt aztán.
2012. okt. 16. 03:01
Én is sokáig küszködtem ezzel a gonddal, sokáig használtam száraz sampont, de hosszabb távon az is csak fokozza a zsírosodást! Ami végülis nekem bejött: mosáskor citromos öblítés, ettől jobb lesz a tartása a hajnak, aztán kicsit megemelem a hajamat, pontosabban tupírozom, majd szépen lesimítom a tetejét, rá hajlakk. Amióta így ápolom a hajamat, nincs gond a zsírosodással, igaz, ez minden nap kb. 5 perc. De azóta szép, kulturált a frizurám. Fontos, hogy legyen egy kis tükröd, amivel a hátulját is meg tudod nézni a fejednek a nagy tükörben!
28. db005c479b (válaszként erre: 26. - Enéh1)
2012. okt. 16. 02:16
Milyen az a lósampon?
27. Enéh1 (válaszként erre: 16. - Olvedireka)
2012. okt. 15. 22:54
egy citromot szoktam kifacsarni és azt keverem a samponba! a sört ritkábban használom, de egy féldoboz elég rá! világos sör persze, barna sört napozáshoz használom :)
26. Enéh1
2012. okt. 15. 22:53
lósampon is jó!
2012. okt. 15. 22:43
Köszönöm szépen a tanácsot mindenkinek ! Remélem valami beválik a sok tanács közül !
2012. okt. 15. 22:41
en hasznaltam szaraz sampont s nem epp valt be jol elmattitotta csak a hajam
2012. okt. 15. 22:40
pont ugyanez van velem is elso nap szep masodik nap mar zsiros es nehogy megemlitsem a harmadik napot:(
2012. okt. 15. 22:35
Próbáld ki a csalánsampont,esetleg.....bár nwkwm világéletemben max 3 napot bírt a hajam mosás nélkül, 2-3 naponta mosom most is....
21. Hami
2012. okt. 15. 22:25
Nekem se nagyon használ semmi...használj rá száraz sampont a harmadik napon...
2012. okt. 15. 22:25
Ez a szárazsampon tényleg nagyon jó.
2012. okt. 15. 22:19
A hideg vizes öblítés tényleg jó. :)
18. Bettiiyy (válaszként erre: 13. - Olvedireka)
2012. okt. 15. 22:18

Borsmenta illóolajat szinte bárhol. DM, biobolt és ilyen helyeken. :)

Tojássampon az annyiból állt, hogy felversz egy vagy két tojás fehérjét, és a sárgáját összekevered citromos illóolajjal, majd ezt a sárgáját felteszed a fejbőrödre, a fehérjét pedig a hosszra. Hagyod egy kicsit, majd a almaecetes vízzel leöblíted.

Kell egy kis idő, míg hozzászokok a hajad, de meghálálja.

És nagyon alaposan ki kell öblíteni. Több percig is akár. :)

Szerintem, ha kókuszolajat kenegetsz a fejbőrödbe, az is segíthet, mivel hihetetlen módon csak jót tesz a hajjal. Vagy a borsmentás illóolajat ebbe csepegtetheted, mert az illóolaj olajban oldódik. És akkor duplán jót teszel vele a hajadnak. :)

Samponszappant te is tudsz csinálni vagy vásárolni. A naplómban pár bejegyzéssel ezelőtt írtam is egy ilyen oldalt, de nem emlékszem a nevére. Keresd meg benne, ha van időd, vagy gogglezz rá a samponszappanokra. Hátha kidobja. :) Pár száz forint amúgy. :D Azt hiszem 300 körüli ára van. :)

2012. okt. 15. 22:10
Ilyen van nekem, tényleg jó:-)
16. olvedireka (válaszként erre: 11. - Enéh1)
2012. okt. 15. 21:57
milyen arányban ?
2012. okt. 15. 21:57
2 éve folyamatosan keresem a megoldást, már a bőrgyógyászom sem tud rá semmit.... kísérletezd ki melyik samponnal bírja a legtovább, és maradj annál.
2012. okt. 15. 21:56

Bocsi, a gesztenyés egy másik!:)))

De a Bojtorján kifejezetten zsíros hajra van. Hajszesz és sampon is.

13. olvedireka (válaszként erre: 10. - Bettiiyy)
2012. okt. 15. 21:54
ezeket hol lehet beszerezni ?
2012. okt. 15. 21:53
Próbáld meg a bojtorján hajszeszt. Gesztenye kivonatot tartalmaz:)
11. Enéh1
2012. okt. 15. 21:52
sör, citromleve...ez a kettő tutira szárítja, nekem bevált! :)
2012. okt. 15. 21:51
Tojássampon, samponszappan, borsmentás spriccelgetés. Nekem ezek valamelyikének a használatától kevesebbet zsírosodott a hajam. :)
9. Cippora (válaszként erre: 1. - Olvedireka)
2012. okt. 15. 21:49
Tapasztalatból mondom,hogy békülj ki vele,mert nem fog semmi sem használni rá.Én mindent megtettem az ügy érdekében,időt pénzt nem spórolva rá,de nem használt semmi.Két naponta mosom,első nap szép,második nap már nem annyira akkor hajpánt,kendő,csat stb,hogy nézzek ki valahogy!
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Olvedireka)
2012. okt. 15. 21:47

Az a baj, ha specit hasznalsz, "megszokja" a fejborod az extra gondoskodast es ugymond ellendolgozik. Probald meg eltolni az idot es heti kettore atallni ill. Sarazsamponozni.

Lehet, amugy vmi hormonalis es akkor meg kivaras van...

7. olvedireka (válaszként erre: 3. - Kisj)
2012. okt. 15. 21:40
babahintőport még nem is hallottam. Hogyan kell használni ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook