Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok azokról akiket férjük, párjuk szeretőjük tart el? fórum

Mit gondoltok azokról akiket férjük, párjuk szeretőjük tart el? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
220. accb6cf2da (válaszként erre: 188. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 20. 21:31

Igen jól emlékszel:))

Erre írtam, hogy kapja magát össze a hölgy, hagyja abba az önsajnálatot és keressen munkát. Ha nincs képzettsége akkor olyat, ha van akkor olyat.

219. spinneli (válaszként erre: 217. - Ében11)
2009. júl. 20. 20:46
nézd meg, hogy a helyi családsegítőben, vagy gyermekjólétiben nem működtetnek-e házi gyerekfelügyelő szolgálatot, jövedelemhez igazítva kérnek térítési díjat, és szakképzett felügyelőket küldenek.
218. spinneli (válaszként erre: 215. - Ében11)
2009. júl. 20. 20:44
hát a szerepeket nem árt tisztázni, az biztos.
217. ében11 (válaszként erre: 210. - Tücsimücsi)
2009. júl. 20. 20:44

igaz.engem is hívtak vissza de nem volt a bölcsibe hely,pedig egy évvel előtte már jelentkeztünk.a főnököm egyből azt kérdezte van e nagymama aki vigyázna a gyerekre.mondtam van de 120 km-re,szóval nem megoldható-így nem tudtam most tavasszal visszamenni-most oviba már felvették-de lehet a helyem már nincs meg vettek fel mást.pedig most már megoldva a gyerek és a párom saját maga főnöke szóval rövidebb betegség alatt otthon tudna maradni a gyerekkel.

a bébiőrzésre meg rámenne a fizum+nem látnám a gyereket és a páromat se.

216. ében11 (válaszként erre: 208. - Andi6020)
2009. júl. 20. 20:39

nem is a munkával van csak baj...néha az is gáz ha a nő egész nap vásárolgat barátnőzik esetleg 1-2 napig se megy haza-pedig gyerek is van.szóval nem kell ahhoz a nőnek munkahely hogy ne jusson ideje a családra,ne törődjön velük.

sokszor elgondolkozom, ha tartósan otthon lennék(mondjuk sok pénzem lenne) valószínű kitalálnék magamnak munkát-mert a nélkül unalmasabb kicsit az élet.

215. ében11 (válaszként erre: 204. - 40163fd81d)
2009. júl. 20. 20:36
jaj nem a rendetlenség zavar-nem érdekel.csak egy idő után a pasi kezdett el panaszkodni de nagyon,hogy neki a mosást már nem csinálja meg az asszony és 150 km-re lévő anyja mosott ki rá.
2009. júl. 20. 20:16

Semmit, mindenki másban teljesedik ki.

Egyébként nem ártana kicsit árnyalni, hogy melyik csoportról beszélünk...nem feltétlen láblógató az, akit a férje tart el.

Elég a főállású anyákra, háziasszonyokra gondolni.

Egy bizonyos anyagi szint felett a nemdolgozó feleségeknek pedig nagyon komoly társadalmi kötelezettségük is van...stb.

213. @IviBaba@ (válaszként erre: 210. - Tücsimücsi)
2009. júl. 20. 20:09

Nem azt mondtam,hogy könnyű csak lehet...ha valakinek nincs gyereke akkor könnyebb jóval, ez természetes :)

Még nem tudom,mit fogok dolgozni, de most tanulok...egyenlőre...valami csak összejön majd. :) remélem :P

212. L.Niki18 (válaszként erre: 178. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 20. 20:08
Hát de ahoz mi ügyesség kell, hogy fogj egy gazdag pasit akit nem is szeretsz, de a pénze miatt vele maradsz? Amúgy azt nem tudom mire írtad, hogy neked nem tolt a feneked alá senki kocsit, lakást stb...? Mert ezt úgy írtad, mintha nekem céloztad volna. Mert mi is nyögjük a lakés meg a kocsihitelt. :-)
211. L.Niki18 (válaszként erre: 173. - C19f5f79fa)
2009. júl. 20. 20:01
Az IQ és EQ teljesen mást jelent! Nem baj? :) Én is kiröhöghetnélek most aztán...!
210. tücsimücsi (válaszként erre: 205. - @IviBaba@)
2009. júl. 20. 19:46

Látom neked még nincs gyereked.

Majd ha lesz 2 neked is, visszatérhetünk a témára.

Nem könnyű így állást találni( mit gondolsz, csak úgy kapkodnak a gyerekes anyákért?), ezenkívül megoldani a gyerkőcök oviba, suliba hordását stb..

Segítség (még mielőtt megkérdezed) minimális, csak az anyukám, de még ő is dolgozik.

2009. júl. 20. 19:42
Egyébként még annyit szólnék, hogy senkit sem lehet kényszeríteni, hogy eltartsa a másikat. Ha a pasi felválallja, hogy eltartja az asszonyt, akkor ez kívülállókat miért zavar?
2009. júl. 20. 19:40

Semmi rosszat. Ha a gyerek is van, akkor főleg. Ez lenne a normális.

Ahhoz, hogy a férfi egy nyugodt családi légkörbe menjen haza, szerintem nem is lenne szabad a nőnek munkahelyen dolgozni.

Ha meg valakit a szeretője tart el, hát igaza van.

207. Cepheus
2009. júl. 20. 19:39

Szerintem akit ez zavar, az leginkább irigy :-)


Engem spec. az adócsalók zavarnak, mert miattuk (is) vonják le az alkalmazottaktól, közalkalmazottaktól a fizetésük felét.

2009. júl. 20. 19:34
Ha "megtehetném", én sem dolgoznék, tök mindegy, milyen okból: azért, mert a férjem milliárdos, vagy azért, mert teszem azt nyertem a lottón. Találnék magamnak elég hasznos elfoglaltságot, amit szívesen végeznék.
205. @IviBaba@ (válaszként erre: 197. - Tücsimücsi)
2009. júl. 20. 19:28
Hát, én ha kerestem,mindig találtam.....ha nem volt olyan,amire vártam elmentem mekibe..ideiglenesen az is jó....a szükség az nagy úr...és oda mindig vesznek fel embereket.
204. 40163fd81d (válaszként erre: 203. - Ében11)
2009. júl. 20. 19:25

Nem értem miért zavar ?:))

Az ő éltük ,nem?


Általában azt irritálja máshol a kupi,aki otthon patent rendet tart,de gyűlöli,mégis nap mint nap megteszi,nem átallva lecseszni kedves szeretteit egy levetett zokniért.

203. ében11 (válaszként erre: 202. - 40163fd81d)
2009. júl. 20. 19:20
na jó nem ismerős családtag,így még rosszabb.
202. 40163fd81d (válaszként erre: 184. - Ében11)
2009. júl. 20. 19:12
Eszméletlen neked mennyi ismerősöd van ,akikhez be is jársz és látod a koszos ruhát,a boldogtalanságot,a pénzköltést és mosogatatlan edényeket,a neveletlen gyerekeket és még sorolhatnám?:)))
2009. júl. 20. 19:11

Azért az éremnek van másik oldala is..Ahol mindketten dolgoznak keményen, aztán meló után a pasi pihizik, a nő meg kezdi a 2. műszakot otthon (takarítás, gyerekek) Ez szerintem ugyan olyan igazságtalan..pedig van ilyen.

Akkor nevezném eltartásnak, ha a nő semmit nem csinál. Mert ha van 3 gyerek vagy legyen 2, de mindketten estig dolgoznának, hogy a nő is megkeresse ugyan azt a pénzt, akkor lehetne bébiszittert fizetni, bejárónőt, tisztítót, rendelni a kaját stb..

200. Ádám xy (válaszként erre: 197. - Tücsimücsi)
2009. júl. 20. 19:08
Ne mondd már? 1,5 éve??? Én most pályakezdő vok. Én sem találok már fél éve. És már nincs ki eltartson, mert otthonról kibasztak. Már csak a nagymutarom segít. AZ meg abból áll, h nem kell számlát fizetnem. A kaját, meg az ösztöndijjamból fizetem.
199. msforrester (válaszként erre: 196. - Suesue)
2009. júl. 20. 19:07

Remélem, megéri a családnak, és gondoskodik rólad valami biztosítással a párod, mert azért ebből nyugdíj nem lesz, meg ha valami baja lesz (nem kívánom) akkor is kell nektek valami.

Egyébként szerintem jó, ha ennyire bíztok egymásban, és ha így jól érzitek magatokat, én nem látok benne semmi kivetnivalót.

Nekem mondjuk azok a csodalények, akik 3 vagy több gyereket full munkaidő mellett el tudnak látni, de egyébként sajnálom, hogy sokunknak esélye sincs otthon maradni, még ha akarja se.

198. Ádám xy (válaszként erre: 193. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 20. 18:55

Micsoda??? Én inkább nő lennék. :)

:D:D:D:D:D

197. tücsimücsi (válaszként erre: 194. - @IviBaba@)
2009. júl. 20. 18:46

Az csak 1 évig jár, egyébként meg ennyit többnyire nem "hivatalosan" keresnek, ha érted mire gondolok...

Munkát pedig nem olyan könnyű találni, én már másfél éve keresek.

196. Suesue
2009. júl. 20. 18:40

Végigolvastam a fórumot, annyit tudok hozzátenni, hogy vannak olyan esetek is, ahol a férj megkéri a feleségét, hogy ne dolgozzon, de minden mást intézzen el helyette, mivel a munkája annyira leköti.

Én a házasságunk 7 és fél éve alatt kb 4 évet nem dolgoztam, mert megkért rá.

A férjemnek nincs jogsija, sokszor jár külföldre, olyankor az én reszortom az, hogy elviszem.

Minden reggel együtt kávézunk reggelizünk, amíg Ő zuhanyzik én elkészítem a napi ebédjét és be csomagolom, előző nap előkészítem így reggel hamar megvan.

Amikor csak szendvicset kér akkor azt csomagolok neki, de általában főtt ételt visz.

Amikor dolgoztam volt olyan amikor egy éjszaka alatt kétszer is vittem a munkahelyére és hoztam haza.

Ezért nem tudtam az én munkámra koncentrálni rendesen, mert fáradt voltam. (hibáztam is)

Akkor mondta, hogy inkább ne dolgozzak, hanem csináljak meg mindent itthon.

Attól függetlenül néha eljárok egy ismerősömhöz kisegíteni, de olyankor amikor a férjem munkájának elvégzését nem akadályozom.

Gyerekünk sajnos még nincs, de attól függetlenül van mit csinálnom, ha nem dolgozom. :)

Szóval szerintem ez nézőpont kérdése.

Egyébként mi együtt szoktunk Plázába menni, ha kell valami, a kaját pedig én szoktam megvenni, miután megbeszéltük, hogy mi legyen a menü.

A szülinapi karácsonyi ajándékokat úgy intézzük, hogy, azt vesszük meg ami kell.

Volt olyan, hogy szülinapomra hűtőt kértem, mert éppen elromlott.

Viszont nálunk ez oda vissza működik. :)

195. 62cc0f78ae (válaszként erre: 192. - Preszter Gabi)
2009. júl. 20. 18:40
Na igen. Csak tudod, amíg a "normális" lányok tanulnak, dolgoznak, ezek a csajok ráérnek órákat tölteni fodrásznál, kozmetikusnál, műkörmösnél, szoliban, butikokban, fene se tudja hol, ergo több az önbizalmuk, mint nekem valaha is volt... És csak akkor lehetsz sikeres (akár pasiknál, akár más téren), ha önbizalmad van.
194. @IviBaba@ (válaszként erre: 189. - Tücsimücsi)
2009. júl. 20. 18:39
A tartalék alatt keres munkát...de egy ilyen fizunak az özvegyije is jó lehet,....
193. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 190. - Ádám xy)
2009. júl. 20. 18:33

Hamarabb, az a pár év annyit számít? :( És ki van reggeltől estig a gyerek(ek)kel, míg gyesen, gyeden van? Az meg megsúgom nem 8 órás meló csak. Szerintem rakd össze a kezed, hogy te nem nőnek születtél. :)))


Úgyhogy nem igaz szerintem, hogy itt egyenjogúság van...Tudom, összetehetjük a kezünket, hogy van szavazati jogunk, meg ilyesmi, de azért ez vicc...

192. Preszter Gabi (válaszként erre: 178. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 20. 18:31
Tudod az a borszasztó,hogy ezeknek a lányoknak nagyobb a "becsületük" a pasiknál,mint akik tisztességes életet élnek.Azokra nagy ívben sz.....nak.
191. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 186. - Ében11)
2009. júl. 20. 18:26

Igen, tőlem is kérdezték (azért ilyet nem illene :(), de gondolom azzal indokolják, hogy mennyi ideig számíthatnak rád.


Én pont egy olyan kollégát helyettesítettem, aki az öcsémmel egyidős. Neki fizette a cég a tanulmányait, ugyanaz a diplomája volt, ami nekem is..... És majd kétszeresék kapta! Én meg vagy 3 ember munkáját csináltam, volt, hogy a főnököm helyett is dolgoztam. Na az szívás volt.


Úgyhogy ennyit a baromi nagy egyenjogúságról....:DDD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook