Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondolsz arról a nőről, aki elhagyja a gyerekeit? fórum

Mit gondolsz arról a nőről, aki elhagyja a gyerekeit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. márc. 13. 23:06
Aki elhagyja a gyerekét, az csak egy nő, azt nem érdemli meg hogy Anyának szólítsák, még akkor sem, ha nyomós indoka volt arra, hogy elhagyja. Ugyanis egy gyerek van annyira nyomós indok, hogy megoldja ha problémája van.
2008. márc. 13. 11:10
Én nem itélkezem mások felett,DE!! Megvan a véleményem. Nekem van egy 9 éves lányom, és SOHA nem hagynám el. Azt tudni kell ő nekem lombik bébi, és én azért tettem meg mindent hogy ő megszülethessen. Vannak emberek akik eldobják őket, és csak tudnátok mennyien várják ezt a gyönyörű áldást, és mégsem sikerűl. Sajnos tudom, láttam, átéltem. Ezek alapján gondolhatjátok a véleményemet.
83. ab4b6bc17d (válaszként erre: 79. - F2c6cf70f2)
2008. márc. 13. 10:41
A kérdés az anyákra vonatkozott, nyithatunk egy fórumot az "apákról" is, mert tény és való, hogy közülük gyakrabban kerülnek ki az olyanok, akik nem viselkednek apaként, akár még a kicsi megszületése előtt sem! Ez sokkal nyílvánvalóbb, mint hogy egy anya elhagyja a gyermekét. Szerintem nagyon kevés anya teszi ezt meg és - sajna az élet produkál olyan meglepő eseteket -, amikor nyomós indoka van rá. Ezzel most ellentmondtam a korábbi állításomnak :) De elolvastam az előzményeket és mélyebben belegondoltam a kérdésbe, ezért érzem úgy, hogy a valódi okok ismerete nélkül senkit sem szabad elítélni elsőre.
2008. márc. 13. 10:25

Nem tudom, mi vihet rá egy anyát erre.... Én nem tudnám megtenni, az biztos!


Olvasgatok visszafele, hát, teljesen egyetértek veletek, az új pasis ügyben, nonsense, hogy emiatt hanyagolja/elhagyja a gyermekét! Ezt még azzal sem lehet mentegetni, hogy pillanatnyai bekattanás!

81. caravell (válaszként erre: 79. - F2c6cf70f2)
2008. márc. 9. 19:54

Háááát, egy szemétláda barom a gyerekhez is az lehet, nem hagynám ott neki, az biztos.

Abban igazad van,h ne általánosítsunk,mert nem tudjuk,h mi viszi rá a nőket.

Férfiaknak nincsenek anyai ösztönei, ezt tudomásul kell venni.

2008. márc. 9. 19:23
NE SÉRTEGESSÜK AZ IGAZI ANYÁKAT!
79. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 73. - Krizsanevi)
2008. febr. 17. 09:15

van olyan "anya" akinek egy új pasi is nyomós indok...


Tovabbra is kitartok azon velemenyemen,hogy egyetlen anya sem hagyja el nyomos indok nelkul a gyermeket!Es igen,lehet egy uj pasi" is nyomos indok,ha a regi egy szemetlada barom,aki azt kepzeli azt tehet a nojevel v a felesegevel amit akar,a hazassag vagy gyerekszules utan Sok nonek annyi esze van,amennyi latszik.Szeretik magukat martirkent feltuntetni es ha valaki nem ohajt martirkodni ugyanugy,azt meg lenezik.Miert nincs szo a pasikrol?Azoknal normalis ha elhagyjak a csaladot egy masik no kedveert??Szerintem nem kene azon csamcsogni,mit tesznek masok,a legnagyobb alszentek csinaljak ezt!Takaritana inkabb mindenki a sajat portaja korul!!!!!

78. bnedora (válaszként erre: 73. - Krizsanevi)
2008. febr. 16. 22:22

Sziasztok!

Sajnos igazad van, mert szégyen, hogy egy nő egy új pasi kedvéért elhagyja vagy nem törődik úgy a gyermekével, ahogy azt kellene. Az új pasi egyszerűen nem tudja elviselni, hogy az a gyerek nem az övé, és be sem engedi az otthonába. Az anya mehet csak egyedül. És még képes az ilyen férfinek még gyereket is szülni. Az ilyen nő nem érdemli meg, hogy anya legyen.

77. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 74. - Gyerekeim)
2008. febr. 16. 10:51
Igy igaz!Nagyon sok kislany a szulei eletvitele es a vele valo nemtorodomseg miatt igen koran ki akar menekulni a csaladjabol.Ugy gondolja ha sajat csaladot alapit akkor megszabadul,de sajnos nem minden esetben jon az ugy be,s aztan csak azt veszi eszre hogy egyedul maradt,nincs senkije-semmije.Hova menjen,mit csinaljon?Anyaotthon?!Jo vicc!Es mibol eljen amikor manapsag 2 diplomaval!sem talalnak munkat az emberek?Az orszag helyzete siralmas,es ez is rengeteg csaladot tonkretesz.Hogy vallaljanak gyermeket igy az asszonyok? Mi lessz veled Magyarorszag??Szep lassan elfogysz mint a gyertya,ha nem lesz torodes az asszonyokkal!Mire akarjak epiteni az orszag jovojet,ha nem becsulik meg az asszonyokat?Szerintem ez a legfobb oka mindennek!
76. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 73. - Krizsanevi)
2008. febr. 16. 10:40
Aki nem akarja igazan azt a gyereket,vagy elkapartatja,vagy lehuzza a wc-n!Aki nem igy tesz,arrol nekem ne mondja senki hogy eldobta".Iteletet meg csak az mondjon,aki jart mar annak a nonek a mokaszinjaba.Vki felhozta itt az allatokat is,hat arrol csak annyit,hogy az is elpusztitja az eletkeptelen kicsinyeit!Aki azt kepzeli magarol hogy eldobtak a szulei mert gonoszak,az arra is gondoljon hogy a poceben is vegezhette volna,es akkor most nem volna lehetosege itt iteletet mondani azokrol akiknek az eletet koszonheti.Igy is fel lehet fogni a dolgokat keremszepen!
2008. febr. 15. 19:54
Engem es a batyamat is elhagyott az apank,kicsik voltunk meg mikor elvaltak.Anyam azutan ujbol ferjhez ment es az uj ferjet apu"nak szolitottuk,pedig senki sem kovetelte meg.Az edesapamat 17 evesen lattam eloszor,teljesen hidegen hagyott,olyan volt mint egy idegen,es semmi tobb.Nem gyuloltem soha es nem is erdekelt,soha nem foglalkoztam vele hogy miert hagyott el bennunket,es eszembe sem jutott hogy ezt szamonkerjem tole.Nem gyuloltem es nem is szerettem.Amikor megtudtam hogy meghalt,akkor csak azt sajnaltam hogy elmulasztottam igazan megismerni.
2008. febr. 15. 19:42
Nekem a mostoha húgom volt így.de őt az anya 13ves korától sehova sem engedte el.Aztán egy nap elszökött disco-ba és 15 évesen gyereket szült.Az anya akkor is bedugdta egy anya otthonba míg meg nem szüli a gyereket,aztán meg nem akarta haza engedni a gyerekkel együtt. Aztán egy éves koráig nagy nehezen ki bírta az anya mellett majd az öreg nagymamájával együtt nevelte újabb 1 évig a gyereket.Majd 2 évesen hozzánk került 2 évig neveltem.Addig az anyuja élte azt az életett ami az életéből ki maradt talán egy kicsit rosszul mert a hivatalosan is kurva lett a Rákóczi téren itt Pesten.2 év ilyen élet után és közben ott meg ismerte a mostani férjét aki mellesleg gazdag is azóta kint élnek Finnországban boldogan.Miután össze jött a férjével magához vette a gyermekét és azóta közös gyermekük is született.Szóval nem mindig az anya hibája ha el hagyja a gyermekét.
2008. febr. 15. 19:34
"Egyetlen anya sem hagyja el a gyermeket nyomós indok nélkül" ezt én így nem jelenteném ki. Habár, mindenkinek más a nyomós indok: van olyan "anya" akinek egy új pasi is nyomós indok...
2008. febr. 15. 19:28
Kedveskeim a vilagon minden de minden dolog megbocsathato!Viszont milyen konnyu is itelkezni masok felett!Egyetlen anya sem hagyja el a gyermeket nyomos ok nelkul.En ismerek egy asszonyt aki ket gyermeket volt kenytelen elhagyni.Tonkrement a hazassaga a reszeges ferje miatt,valasra kerult a sor,de o meg a targyalasokra sem ment el,annyira megviselte az egesz.Neki nem volt munkaja sem anyagi hattere,a szuleihez mehetett vissza akik egy oreg szazeves vityilloban laktak amit mar veszelyesnek nyilvanitottak.Semmi lehetosege nem volt arra hogy a gyermekeit melto modon tudja nevelni.A ferjnek viszont mindene megvolt,penz lakhely,es anyuka aki neveli a gyerekeket,merthat ugye az anyja nyakaba sozta a gyerekeket es elte vigan a vilagat.A not ezutan mindenki lenezte,a ferjet meg felmagasztaltak,meg mindenki sajnalgatta.Nem kivanom senkinek sem azt a lelki keservet amit az a no atelt es atel azota is.Azt mondja imadja a gyerekeit es soha egy nap sem telt el az eletebol anelkul hogy rajuk ne gondolt volna.Egyetlen nyugodt ejszakaja nem volt,de akkor sem megyen utanuk,nem akarja feldulni az eletuket,nem akar ujabb keserveket sem maganak sem a gyerekeinek.Soha senki felett nemszabad itelkezni,foleg ha nem tudjuk nem ismerjuk a korulmenyt,ami miatt ilyesmire kenyszerul valaki.De azert az elhagyott gyerekektol is megkerdeznem,hogy a gyuloleten kivul,van e valami mas is a szivukbe?Akarjak e megismerni az anyjukat,vagy akar az apjukat??Esetleg gondoltak e arra hogy rosszabbul is jarhattak volna?Szerintem aki ilyen konnyen tud itelkezni az nem gondolkozik jol!
2008. febr. 15. 18:25
sziasztok !nálunk is ez történt . a párom idegenek és a szabad élet miatt elhagyta a gyermekeit. nem tudom mi vette erre rá ,de azota is boldogan nevelem az anyuka nélkül a piccit,aki már nem keresi a saját anyukáját .
70. nagyi57 (válaszként erre: 66. - 4d9f8affae)
2008. febr. 15. 18:12
Én is igy nevelek a sajátjaim melett kettőt.Tibi 7éves volt,most már betöltötte a 14 évet.Angéla 1 gimis volt,ma egyetemen a 4 félévet kezdte el.És mi ismerjük az "anyukát"de ő nem ismeri a gyerekeit.
2008. febr. 14. 08:46

Nem gondolok semmit.Ő tudja ,mit miért tesz,és mi oka volt rá,hogy megtegye,mert ,hogy erre nyomós oka volt,az biztos.

Volt egy osztálytársam,ketten voltak testvérek,az édesanyja öngyilkos lett.

Ennél azt hiszem,még az is jobb lett volna,ha elmegy és új életet kezd,ha ott nem volt boldog,és azt hiszem a gyerekeinek is emészthetőbb lett volna,mint így.

Ha csak elment volna,akkor abban benne van a lehetőség,hogy helyrehozhatja a hibáit a jövőben.

2008. febr. 12. 22:09

Elitelem!Bar nem vagyok az Isten,hogy masok felett itelkezek...

Csak a szegeny gyereket,gyerekeket sajnalom!

67. nóri72 (válaszként erre: 66. - 4d9f8affae)
2008. febr. 12. 22:00
Igen, ti vagytok a mencsvár, a biztonság, a szeretet. Minden tiszteletem a tiétek!!!
2008. febr. 12. 21:48
Nekünk csak így lehetett gyermekünk,hogy valaki elhagyta őket nagyfiam 5 hetesen most9 éves kisfiam 3 hetesen ő most6 éves kicsilányunk 11 hónaposan most17 hónapos!
65. ZITA9770 (válaszként erre: 59. - Lufi)
2008. febr. 12. 17:37

Ez vicces,de legalább érdeklődött felőletek.

Az enyém az nem,sőt volt olyan hogy simán elsétált mellettünk,mi nem ismertük meg nagynéném szólt hogy ott megy anyátok.Gyerekek voltunk még.

64. 14775640c4 (válaszként erre: 63. - ALLICS)
2008. febr. 12. 17:10

szerintem menj arra az oldalra vissza és visszamenőleg olvasd el a hsz-eim

amiről lemaradtál

meg fogsz lepődni :)))

63. ALLICS (válaszként erre: 62. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 17:07
Megbántad??:(
62. 14775640c4 (válaszként erre: 61. - ALLICS)
2008. febr. 12. 17:06

igen de mint azt is irtam ha másképp lett volna akkor nem tettem volna meg az abortuszt

és azt is hogy ezek után ugyanugy védekezek és ha ennek ellenére besikerül

nem vetetem el :))))))

szerintem figyelj oda jobban

61. ALLICS (válaszként erre: 60. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 17:03
Pontosan tudod hogy nem erre gondoltam,csak nevetséges hogy Te itt osztod a népet.Mert átvitt értelemben Te is "elhagytad" a gyermekedet.
60. 14775640c4 (válaszként erre: 58. - ALLICS)
2008. febr. 12. 16:58

hát nem jobb mintha a kukába dobná miután megszülte?

vagy inkább fojtsa meg?

szerintem ha e között a kettő között kéne választani hogy hagyja ott vagy szülés után dobja egy kukába miután megölte

akkor inkább hagyja ott :(((

59. lufi
2008. febr. 12. 16:53
Mint már írtam minket elhagyott az anyánk (3-an vagyunk testvérek). 13 évvel később felhívott minket, hogy hogy vagyunk. Addig meg eszébe sem jutott megkérdezni. De a lényeg, hogy utólag kiderült, hogy azóta van neki még 3 gyermeke.
58. ALLICS (válaszként erre: 54. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 16:52
Ezt pont Te mondod????Nevetséges vagy...
57. 14775640c4 (válaszként erre: 56. - Liaandi)
2008. febr. 12. 16:42

elvetetni sajnálja inkább megszüli és lemond róla a jobb életért ilyen is van igen

és persze én sem csinálnám de annyi olyat hallani hogy megfojtja elássa egyéb....

56. liaandi (válaszként erre: 54. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 16:21
Teljesen igazad van!Én is azt mondom hogy inkább mondjon le róla minthogy bedobja a kukába vagy elássa a kertben!Mert sajnos ez egyre több van!Igy legalább ad egy esélyt annak a babának hogy normális élete legyen egy olyan családban ahol szeretik!Én biztos nem lennék rá képes de sajnos nem vagyunk egyformák!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook