Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondolsz arról a nőről, aki elhagyja a gyerekeit? fórum

Mit gondolsz arról a nőről, aki elhagyja a gyerekeit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
115. Zizisicc (válaszként erre: 113. - 867f9adc74)
2008. okt. 17. 09:45
Én a címre reagáltam, és mivel az indító hsz sem közölt konkrét infókat, tényeket, ezért írtam azt, amit. A véleményemet az árnyalná, ha konkrét szituról, körülményekről lenne szó. Ezek ismerete nélkül nem ítélkeznék - ez amúgy sem okos dolog - , és nem "lincselnék" meg szóban sem senkit.
2008. okt. 17. 09:26
Az nem Anya,és nem nő!Undorító,elítélendő!!!!
113. 867f9adc74 (válaszként erre: 109. - Zizisicc)
2008. okt. 11. 20:32

Az ilyet nemhogy anyának nem, de embernek se nevezném....és mi az hogy ezer oka lehetett rá??

Csak egyet említs az ezer közül..

Mert más dolog pl nehéz anyagi helyzet miatt állami gondozásba adni, és más dolog elhagyni. Arra nincs mentség.

2008. okt. 11. 20:26
Jobban járt volna a világ, ha az ilyen nő világra sem jön.
2008. okt. 11. 20:21
rohadtul elitélem. az nem anyának való, melyik állatot látjátok, hogy elhagyja a kölykét?
2008. szept. 18. 17:44
Ha egy apa teszi ezt az olyan megszokott általános dolog, de egy nő... nem tudom hogy képes elhagyni a gyerekét. Szerintem annál nagyobb boldogság, szerelem stb. nincs mint ha a nőnek gyereke van. Elitélem nagyon az ilyen nőket. Ismerek ilyet, ott a gyerek döntött ugy hogy inkább az apjánál akar élni, mert ott jobb neki, meg nyugodtabb. Vajon miért? mert az anyjának mindi új pasija volt, meg bár imádja a lányát, de valahogy mégis mindig fontosabb volt saját maga mint a lánya.
2008. szept. 18. 17:40
Nem szokványos dolog, ezeregy oka lehetett rá, véleményt csak az egész történet ismeretében mondanék.
108. davider
2008. szept. 18. 17:20

Az nem anya.....


Engem is elhagyott él és virul összejött egy pasasal szült neki 4 gyereket tavaly őket is elhagyta szerintem erre nincs is szo.........

107. v.erika
2008. szept. 1. 14:08
Az nem ANYA!!!!!Ennyi
2008. szept. 1. 13:51
Bárhogy is bánna velem az élet,a gyerekemet nem tudnám elhagyni!Az nem anya,aki megteszi!
2008. aug. 23. 07:08

Sziasztok,


beleolvastam a fórumba, mert érdekel a téma és leginkább Akinda hozzászólása maradt meg bennem ... a pasikról, akik elhagyják gyermeküket és arról, h söprögessen mindenki a saját házatáján.

Nos az Anyasághoz szerintem főleg a mai világban mindenképp kell egy bizonyos fokú érettség. Fel kell tudni fogni, hogy a gyermek nem egy eszköz (valaki itt jól említette) a mártírságra, a kifogásokra, a megjátszásra és arra, hogy megfogja vele az Anyuka(?) az Apukát. A gyermekvállalás egy életreszóló elkötelezettség, lemondás, felelősség, csoda és öröm, amit ideális esetben Apukával együtt, egyébként meg nélküle kell vállalnia egy Anyának. És szerintem innentől kezdve nincs kifogás, ha valaki érzi magát annyira nőnek, hogy szüljön egy gyermeket, akkor érezze magát annyira Anyának is, hogy felnevelje akár így, akár úgy. Szerintem, ha bárki visszagondol a gyermekkorára, a legtöbben legtöbbször Anyura számíthattunk, nem Apura, akit szeret(t)ünk ugyan, de másképp, hiszen ő dolgozott és szigorúbb/engedékenyebb/elérhetetetlenebb, vagyis egy szóval más volt...


Mert egy Anya megért mindent, megvéd mindentől, ott van, ha könnybe lábad gyermekének a szeme, és még ha nem is tud mindent megadni gyermekének, amit szeretne, de megadja neki a jobb élet reményét és a boldog gyermekkort, azzal hogy ő VAN és létezik.

2008. júl. 27. 00:31

Párom előző kapcsolatából született fiát közösen neveljük immár 7 éve. Egyébként 11 éves lesz. A gyermek születése után fél évvel az "anyja" bedobta az anyásotthonba. Egy darabig ott volt az anyja is majd lelépett onnan is. A gyereket otthagyva. Párom egy darabig még látogatni sem látogathatta a saját fiát, mert a gyerkőc anyja azt találta ki, hogy azért menekült oda mert a párom megverte őket. Persze ebből egy szó sem volt igaz. Rendőrségi ügy is lett belőle, mire a végén kiderült, hogy ő pofozta és karmolta össze saját magát és bántalmazta a gyereket is. Ennek ellenére mégis beengedték a gyerekhez. Persze a látogatást sosem vitte túlzásba. Mi bíróságra adtuk az ügyet, hogy magunkhoz vehessük a gyermeket. A végén nagy szerencsére nekünk ítélte a bíróság de addigra már 3 éves lett a gyerkőcke. Sokat jártunk bíróságra, gyámügyre hogy egy ilyen anya ne láthassa többet a gyermeket, de mindig az anyának adtak igazat. Pedig aóta is előfordul, hogy van amikor 1 évig a gyerek felé sem néz, majd úgy gondolja eljön. Egyébként a láthatás két hetente szombaton történik délután 1-től délután 5-ig. Ezt a gyámügy határozta így meg. És voltak, vannak olyan időszakok amikor is látható, hogy a gyerkőc meg van zavarodva amikor néha napján idelátogat az anyja. Gyermektartást is hébe-hóba fizet csak, és az összeget sem viszi túlzásba. Most megint 3 hónapja nem fizet, és 3 hónapja megint leszarja a fia fejét. Amúgy engem hív anyának és nem a vér szerinti anyját. Pedig sosem mondtuk neki, hogy így szólítson engem. És én ugyanúgy szeretem őt mint a saját közös gyermekünket a párommal.

Lehet nem pont ilyen témára gondolt a témaindító, de szerintem ez hasonló.

103. mamma2
2008. jún. 3. 08:55
ANYÁNAK LENNI ANYÁVÁ VÁLNI- nagy felelősség,szeretet, és alázat kérdése. Mindig, minden körülmények között csak a gyermek érdekét, jólétét,és megfelelő neveltetését kell előtérbe helyezni.Nevelőotthonban dolgoztam 29 évet,borzalmas gyermeksorsokat ismertem meg!Sohasem heverik ki maradéktalanul az anya hiányát! -pedig szerettel,gondosan igaz szívvel neveltük mindannyiukat/sokszor 25-3o kisgyermek volt egy-egy csoportban/ Ha gyermeket szülsz, soha NE HAGYD EL! Viszonylag szerencsésebb az a gyermek akit a család vagy nevelőszülő felnevel.A legszerencsésebb pedig az akit nagy szeretettel örökbefogadnak, és SOSEM TUDJÁK MEG az igazat!!!
102. Változó (válaszként erre: 99. - Akymo)
2008. jún. 3. 01:05
Örülök, hogy neked sikerült, és gratulálok, hogy vállaltad. Tudod, a keresztanyám harminchat évesen tudott örökbe fogadni egy kisfiút, három évig vártak rá, és két éves "sötétbőrű" kisfiút kaptak. Imádják, nem zavarta őket, hogy nem szöszi és kék szemű! Erre keresztanyám negyvenévesen állapotos lett!!! :) Ez már tizenévvel ezelötti történet, de ez szép, mint ahogy az is, hogy sajátodként neveled és nevelheted a gyermeked. :) Az anyai szív akkor dobban, amikor a szeretet olyan erős kötelékkel öleli a gyermeket, ami nem a terhességi és a szülési állapotban, hanem a szívedben kerekedik és teljesedik be! Ez az anyai szív, és ehhez nem kell, hogy te hord ki azt a babát. Szeretni tudj... és mint tudjuk, látjuk, sokan nem képesek erre :(
101. Akymo (válaszként erre: 100. - 1e958693ca)
2008. máj. 31. 09:22
Köszönöm.Én csak egy ember vagyok a sok közül :-)
100. 1e958693ca (válaszként erre: 99. - Akymo)
2008. máj. 31. 09:16
Minden elismerésem! Rendkívüli ember vagy! Maradj mindig ilyen.
99. Akymo (válaszként erre: 97. - Változó)
2008. máj. 31. 09:07
Kicsit módosítom az előző válaszom. Örökbe fogadó anya vagyok és köszönettel tartozom azoknak a nőknek akik úgy döntöttek, hogy gyermeküket örökbe adják,( az okokat itt nem taglalnám, ki miért teszi meg ezt a lépést) mert mi örökbe fogadók így lettünk teljes életűek, de .. elítélem azokat a nőket akik nevelik x ideig a gyermeket, majd akár egy új kapcsolat, akár az alkohol, vagy bármi miatt elhagyja a gyermekét. Az én életem sem különbözik az átlag emberekétől, én is voltam mély ponton, váltam is, elvesztettem szinte mindenem , anyagilag padlón voltam, de SOHA nem tudtam volna a gyermekeim elhagyni, bár nem a méhemben neveltem őket.Sőt.. Egyedül állóként is sikerült babát örökbe fogadni és az az életcélom, hogy a gyermekeimnek csodálatos életet tudjak biztosítani.
2008. máj. 31. 06:22

Attól függ , mi miatt. Sajnos vannak olyan helyzetek, amiket nem lehet megoldani. Ha csak kényelemből, akkor az nem anya.

Én viszont nem tudnám megtenni a sajátommal.

2008. máj. 31. 01:45

Aki elhagyja? Nagyon elítélem!

Viszont huszonévvel ezelött szültem a nagyfiamat, és a szülészeten volt egy velem egy idős lány, aki zokogva lemondott a kicsiről, mert egyedülálló fiatal (tanuló) volt, rossz szülői és anyagi háttérrel. Nem merte, nem tudta vállalni a kicsit, viszont későn vette észre, hogy állapotos. Megszülte a babát, és örökbe adta. Pár napig egy szobában voltunk, szoptatta, dajkálta a bébit, és végig zokogta a nappalt, éjszakát. Ki tudja, hogy helyesen döntött-e alig tizenkilenc évesen, de az én szememben ő egy nagyon bátor nő volt! Ha a döntés megszületett, és nem tudja, nem akarja felnevelni a babát, akkor adja örökbe, ne hagyja csak úgy ott a kórházban, vagy ne adj Isten az utcán! Viszont mint anya, személy szerint roppant mód fáj, hogy ezeket a nőket is anyának hívják!

96. Akymo
2008. máj. 31. 01:13
Undorítónak tartom
95. Marita
2008. máj. 22. 09:49
No comment!!!!!/soha nem fogom megérteni, miért teszik ezt!!!!!!/
2008. máj. 21. 08:38

Hát nem igazán tudom én sem megérteni, de nem is ítálem el felfétlenül, főleg ,ha nem tudom, hogy miért is tett...lehet, hogy tényleg megvolt rá az oka, és nagyon megviseli őt is, csak nem volt más lehetősége...érdekes, azért,hogy egy férfit nem ítélnek el....az emberek...

Én ugyan nem tennék ilyet, de soha nem lehet tudni,hogy mit hoz az élet, a jövő...és hát mások felett könnyebb itélkezni...nem minden esetben haggyjá el könnyed szívvel azok az anyák, akik elhagyják gyermeküket...szerintem.

2008. ápr. 22. 13:57
elitélem
92. Verina
2008. ápr. 22. 13:57
Szerintem egy anyának sosem lehet olyan rossz helyzete,hogy elhagyja a gyerekét.Én sokáig egyedül neveltem albérletben a 3 gyerekemet,nagyon kevés pénzből.Választhattam volna én is azt,hogy oda adom őket az apjuknak,de nem tudtam volna megtenni.A szívem szakadt volna meg értük.
91. Tia75
2008. márc. 19. 08:39
Nem anya
90. direne
2008. márc. 18. 02:19

Amikor egy anya elhagyja a gyerekét bennem felmerül a kérdés, neki milyen anyja volt/van, milyen a viszonyuk, mert bizony sokszor itt a bibi.

Nem mentség, csak magyarázat lehet, de úgy tapasztaltam, többek között 3 féle esemény is lehet a háttérben, ami úgy kifordít a sarkából valakit, hogy egyszer csak ilyet lép:

1.Elutasító anyja van.

2.Ellenkezőleg, az anyja iszonyúan, ellentmondást nem tűrően rátelepszik az életére, még akkor is, amikor már van gyereke, nem veszi észre, lánya már felnőtt.(remélem, érthető voltam)

3.Gyerekkorában molesztálták.Olyan sérülés érte,hogy egy életre egy bizonyos szinten rekedt.

Tudom, olyan is elhagyhatja a gyerekét, akivel sem egyik sem másik dolog nem történt meg...de az biztos, mindennek oka van.

És, hangsúlyozom, nem mentegetni akarok egy ilyen anyát.

2008. márc. 14. 23:24

Nekem a ferjemet es testvereit hagyta el annakidejen az "Anyukajuk?" es tudom,h borzalmakat eltek at gyerekkent....

Akkor ragaszkodik mar a gyerekekhez mikor mar felnottek...mikor mar nincs veluk gond es keresokepesek...

Ez lenne egy Anya...???

88. Anita123 (válaszként erre: 85. - Annelly)
2008. márc. 14. 23:18
En is igy gondolom.
87. 1397c45af7 (válaszként erre: 72. - F2c6cf70f2)
2008. márc. 14. 18:49

Az,hogy valakinek nincs munkája a legkevésbé elfogadtható indok arra,hogy elhagyja a gyerekeit.

Mi négyen vagyunk testvérek,anyám egyedül nevelt fel minket,mert kedves édesapám meggondolta magát és már nem akart családot.

Nem volt saját lakásunk,gyerektartást apám nem fizetett,albérletben laktunk.Sokat nélkülöztünk,mégsem fordult meg édesanyám fejében soha,hogy elhagyjon minket.

86. gyerekeim (válaszként erre: 77. - F2c6cf70f2)
2008. márc. 14. 18:37
Igen és is így gondolom.Akkor még nem értettem meg mert nem tudtam rögtön mindent.De ma már teljesen meg értem az ilyen embereket.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook