Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit eszik ma a babád/gyereked? fórum

Mit eszik ma a babád/gyereked? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. márc. 28. 07:46

Sziasztok!


Szeretnélek Benneteket megkérni,hogy írjátok le nekem,hogy hogyan készítitek a paradicsomos ételeket,mert én mégcsak üvegesben mertem venni!

Én úgy hallottam,hogy a héját,és a belső magos részét sem szabad neki adni!


Előre is köszönöm!


Akinek 10 hónapos a babája az azt is megoszthatná velem,hogy miket ad már Neki enni.


Üdv:Andrea

2007. márc. 27. 21:24

Ebédre répa volt csirkehusival.

Uzsira alma-banán.

2007. márc. 27. 12:30
Szia! Én paradicsomos krumplit fQzök a kicsimnek 10 hós, de lehet nem eszi meg, csak azt amit magunknak csinálok, mert azt jobban szereti. :))
33. czfhk
2007. márc. 27. 12:00
Szia, az én kislányom 1 éves lesz és krumplit főzök neki, cukkinivel és paradicsommal. Pici bazsalikommal ízesítem. Nagyon szereti.
2007. márc. 27. 11:52
Mit főztök ma a babáknak?
2007. márc. 14. 21:30
bocsi, most látom, hogy írtad a teás fórumnál, hogy Dávidnak hívják a kisfiadat. Azt is olvastam megint, amit 27. pontban írtál:-) Azét írj, ha akarsz. Késő van már, azt hiszem megyek lassan aludni...:-)
30. kszilvi (válaszként erre: 29. - Minya)
2007. márc. 14. 21:24

Holnap lesz 6 hónapos Petya.

Ma paradicsomos krumplit evett. Már napi 2 főzeléket ehet majd, mert tegnap voltunk tanácsadáson és mondta a doki néni.

A tiédet hogy hívják?

Gondolom ti már mindent esztek (kiv. tojás fehérje)

Ha gondolod írd meg: szopizik még? Hányszor eszik főzit? Mit hogy adsz neki?

29. Minya (válaszként erre: 28. - Kszilvi)
2007. márc. 14. 07:45
9 hónapos lesz 5 nap múlva,és a te babád milyen idős?
28. kszilvi (válaszként erre: 27. - Minya)
2007. márc. 13. 18:56
Mennyi idős a babád?
27. Minya
2007. márc. 13. 17:58

reggelire:vegyes gyümölcsös tejpép

ebédre:sárgarépa csirkehúsival turmixolva

uzsira:banán-körtével

vacsira:ízesített tápszer

26. hajny
2007. márc. 12. 18:19
Vacsira tejfölös krumpli fözeleéket kapnak.
2007. márc. 12. 17:53

ma megette manó a tegnapiból maradtat (persze addig a hűtőben volt)


uzsira szopizott, mert nagyon álmos volt-el is aludt :-)

Mennyi idősek a ti gyerekeitek?

Jó, hogy írtatok :-))

2007. márc. 12. 11:13

ebéd:meggyszósz pirított grízzel

uzsi:tejszelet vagy túrókrém

vacsi: májkrémes kenyér

23. sugaro
2007. márc. 12. 10:34

ebéd: brokkolis-krumplis, sajtos főzi-imádja

uzsi: túrókrém, gyümivel

2007. márc. 11. 15:34

1 éves kisfiamnak ebédre húsilevesben főtt krumplit, sárgarépát, fehérrépát adtam.

Uzsira pedig almát és kekszet fogok adni.

2007. márc. 11. 13:42
volt benne pici krumpli, paradicsom is.
2007. márc. 11. 10:19

répát csirkehusival, amit ma én készítek, nem üveges.

uzsira valami gyümit persze. Most szereti a gyümileveket is.

A többi kajcsi anyatejci:-))

2007. márc. 8. 18:51

brokkoli pulykával

uzsira: alma-őszibarack

2007. márc. 8. 14:04
banános-barackos-teljeskiörlésű gabona bébiételt
2007. márc. 6. 12:32
Krumplis tésztát (tojásfehérje nélküli tésztából). Most múlt 1 éves.
2007. márc. 6. 12:26
Írjatok többen! Engem is nagyon érdekel, ki mit ad a babáknak és mikor?
2007. márc. 6. 12:25
csirkehús vegyes zöldségekkel (bébiétel) jövő héten lesz 6 hónapos. uzsira majd valmi fincsi gyümit fog kapni. (alma-banán talán)
2007. febr. 27. 16:48
sütőtök bébiételt:-))))imádja és habzsolja hétpofára:-)))
2006. szept. 30. 11:17

7 hónapos kor körül kell bevezetni a "K" betűs dolgokat (káposzta kivételével), de csínyán.

A higítás jó tápszerrel, ezt a módszert sokan alkalmazzák.

Nem tudom,h. miért jöhetnek ki a babádona foltok, szerintem is jobb, ha megkérdezed a gyerekorvost, de addig is kerüld ezeket a bébipapikat.

12. Hoxa
2006. szept. 30. 10:26

Én úgy tudom a "k" betűseket kicsit később szokás, mint a többit, mert esetleg puffaszthatnak.

Benji nagyon régóta eszik már gyümölcsöt tízóraira, aztán jött a főzelék: krumpli, répa, sütőtök, zöldborsó, most próbálkozunk a brokkolival, karfiolos krumplival. 1 hónapja eszik húst is.

Minket a védőnéni vezet ezen a táplálásos úton, mindig ő mondja, hogy mikor mit hozzunk be még az étkezésekbe, bár én is próbálkozom, mert végülis csak havonta 1x találkozunk.

Én üveges dolgokat is adok Benjinek, nagyon jók vannak szerintem és ellenőrzött termesztésből, így biztosan el lehet kerülni a vegyszerezett zöldségeket. Persze meg kell nézni az üveget is, mert vannak olyanok is, amibe cukrot, miegymást tesznek. Ezeket én kerülöm.


Bvdt: Mindenképp kérdezd meg a gyerekorvost szerintem!

2006. szept. 25. 19:44

Sziasztok !


Engem is nagyon érdekel, hogy mit lehet adni egy babának. Mi már 7 hónaposak vagyunk, de nagyon sok problémánk van.

Nagyon szeretné az almát és az őszibarakot, de piros pöttyök jelennek meg az arcán szinte már a 2. kanál után. De ahogy befejezzük az evést el is múlnak a pöttyök. Ezért nem nagyon merem adni.

A sárgarápát krumplival is szeretné, de az megfogja a pocit. Egy másik topikban segítséget kaptam, hogy hígitsam tápszerrel.

Arra gondoltam, hogy ezeket a gyümölcsöket, zöldséget egy kicsit kerülni fogom és megpróbálok mást adni. Mint pl: brokkolit, karfiolt.

Szerintetek jól teszem?

Vagy van másfajta tapasztalatotok, ötletetek?

Előre is köszönöm.

2006. szept. 25. 19:24

-KLEO-!

Köszönöm a jó tanácsokat,nagyon hasznosak lesznek,szerintem nem csak nekem,hanem más Anyukáknak is.Én is azért többnyire a saját belátásom szerint cselekszem,de azért fontosak a hasznos tanácsok.Ezért voltam a hétvégén a piacon!Le is fagyasztottam barackot,meg majd későbbre spenótot is,más egyenlőre nem jutott eszembe.Szerintem nálunk nincsenek bio piacok (én Győrben élek) aki esetleg tud ilyet jelezze.

Hogy értetted azt,hogy nem haladtál a gyümikkel semerre?Talán nem akarta megenni?

Engem még olyan érdekelne,hogy most ugye tízóraira adom neki a barackot,utána mikor váltsak más gyümölcsre,pl.almára?Vagy a zöltségeket ebédre kezdjem el?

Azért rengeteg kérdésem lenne,így hogy elkezdtem írni,de nem akarlak vele terhelni,ha szívesen válaszolnál kérlek jelezd!


Üdv:andreamano

2006. szept. 25. 12:55

Ami meg szerintem nagyon fontos az a zoldsegek, gyumolcsok minosege. Tehat ha lehet pl. ne decemberi gorog paradicsomot es oktoberi meleghazas salatat kapjon, hanem lehetoseg szerint megbizhato forrasbol szarmazokat es azt aminek szezonja van. Legjobb a hazai termes, de ha nincs akkor is inkabb a piac (esetleg biopiac), mint a bevasarlokozpontok es az utcai zoldsegesek.


Zoldsegekbol kifelejtettem a sutotokot es a celkat, szinten most van szezonja es az en fiam nagyon szerette oket. Ezek is az elsok kozott szoktak lenni.

2006. szept. 25. 12:52

Andreamano, szerintem gyumolcsot barmit adhatsz mar neki, a citrusfeleken es az apromagvasokon kivul. Tipikusan almaval, kortevel, barackkal szoktak kezdeni (szerencse epp most van szezonjuk). Elvileg hetente 1 felet vezess csak be, es ha nincs semmi pocakzur akkor johet a kovetkezo. Ha a gyumolcsoket mar megszokta, vagy nem haladsz veluk semerre (mint en) akkor probalhatod a zoldsegeket. Ebbol az elsok a krumpli, repa, zeller. Parolva, so nelkul.


Amivel az ilyen piciknel nagyon kell vigyazni az allergia miatt az a tejtermekek es a glutenes dolgok (legtobb gabonafele). Ezeket legtobb helyen 1 eves korig, a tejet 2 eves korig nem ajanljak, barmit is mondjanak a nagyszulok. Bar mi a sajtot 10 hosan elkezdtuk es nem volt vele semmi gond.


A fo szabaly pedig az hogy menj a sajat fejed utan, nincs ertelme centire kovetni a kulonbozo tablazatokat, mert nincs 2 egyforma. Az a lenyeg hogy figyeld a kicsi reakciojat es ami gondot okoz (hasmenes, szekrekedes, kiutes) azt hagyd ki az etrendjebol, s 1-2 honap mulva probald ujra.

7. andreamano (válaszként erre: 6. - Tinendo)
2006. szept. 25. 09:32

Szia!


Nagy örömmel olvastam hozzászólásod,mert nekem 4,5 hónapos babám van,és nagy segítség lenne ha a bizonytalanságot eloszlatva felkerülnének olyan kipróbált etetési szokások,amit szívesen betartanék.

Sajnos én nem tudtam szoptatni,így tápszert kap,szombattól a tízóraiba kezdem adni a barackot.Amúgy nagyon büszke vagyok rá,mert szépen eszi,de nem tudom hogyan tovább.A védőnő meg nem nagyon segítőkész.

Megköszönném a segítséget,vagy hogy hol tudnék esetleg utánanézni.


Üdvözlettel:andreamano

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook