Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit engedhet meg magának a gyerek és mit nem? fórum

Mit engedhet meg magának a gyerek és mit nem? (beszélgetős fórum)


16. apeeng
2022. okt. 25. 19:20

Az egyik nyolcadikos unokám felment egy szír osztálytársa lakására tanulás címén..a házigazda gyerek előre ment, és kérdezett valamit az anyjától(arabul) a válasz nem tetszhetett neki, mert akkora pofont adott a terhes anyjának, hogy a fal adta a másikat..-nem azt főzött, amit kértem, mondta a gyerek...


Aztán pár hét múlva az éjszaka közepén pánikszerűen pakoltak, és eltűntek. Az apuka pénzváltó és autókereskedő volt.


A környékemen sok a nagyon gazdag..a gyerekeik, 5-7-10 évesek rendkívül durvák, hangosak az utcán(is)..ha valaki szól hogy halkabban, azt leugatják..

...az a helyzet, hogy a gyerekek hallják otthon, hogy mennyi pénzük van, és apa most kap még 150 milliót balahonnan...

Azt is hallják, hogy a tanárok milyen csórók...csoda, ha visszaszólnak a tanárnak? Fegyelmezhetetlenek, mert a heti zsebpénze némelyiknek több, mint a tanár havi fizetése..

És ők még csak általános iskolások...a lányok az utcán hazafelé az iskolából már hangosan beszélnek az orális szex fortélyairól, én meg csak nézek..

Van hat unokám...hát nem tudom..velem szépen beszélnek, de máshol?

15. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Rabankari)
2022. okt. 25. 19:06
Nap mint nap találkozni lehet az eredménnyel az utcán. Nem túl szívderítő.
14. Sertzu (válaszként erre: 11. - De82bd5a12)
2022. okt. 25. 18:53

Én is naponta látom a negatív hatását, bár én logopédusként főleg a beszéd vonzatában. Viszont nem hiszem, hogy életszerű lenne teljesen kiiktatni minden ilyen eszközt. Sőt, néha én is viszek a nagyobbaknak olyan feladatot, amihez tabletet használunk.

A WHO ajánlása szerint 2 éves kor alatt egyáltalán nem javasolt a képernyő, 5 éves korig is azt hiszem maximum napi 1 óra. De szép lenne, ha ezt mindenki be tudná tartani!

13. rabankari (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. okt. 25. 18:49

Én ilyenkor keményen rendet teszek,nem érdekel ha megsértődnek.

A saját 5 éves fiamnak sem engednék meg ilyeneket.

Néha bele sem merek gondolni, hogy ez a fegyelmezésmentes nevelés milyen felnőtteket eredményez.

12. papája (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. okt. 25. 18:37

Az ilyen családot, mindegy hogy rokon, vagy barát soha többet nem hívnám meg.

Én biztos nem bírtam volna ki szó nélkül.

11. de82bd5a12 (válaszként erre: 9. - Sertzu)
2022. okt. 25. 18:33

Van róla egy tanulmány, hogy a fejlődő gyermeknek nem tesznek jót ezek a különböző eszközök (tv, telefon, tablet).


[link]

10. libikóka (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. okt. 25. 18:23

Csak ezzel a haláli nyugalommal,,és meggyőződéssel lehet ezt csinálni.

Vagy a mérhetetlen lustaság,,nap mint nap.

2022. okt. 25. 18:07

Tudnék az ovikból nagyon cifrákat mesélni, ami ennek a nevelésnek az eredménye. Emlegette már 4-5 éves az anyukámat :)


Fogadó órákon próbálunk néha rávilágítani, hogy a szabályok nem ördögtől való dolgok, hanem az ad a gyereknek biztonságot, keretet. Egyszeruen szükség van rájuk, ez lenne a legfontosabb. És akkor ugye milyen jó lenne, ha azzal a gyerekkel foglalkoznának, játszanának is, és nem csak a tv-tablet-számítógép létezne. Lehet azt is, persze, de a mértéken van a hangsúly.

Na de ezt még egy ilyen helyzetben is nehéz átvinni, mint szakember-szülő, családon belül nem hiszem hogy jó ötlet "kioktatni" a szülőket, bármilyen jó szándék is vezérelne.

8. globus (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. okt. 25. 18:05
Jött egy család vendégségbe nyáron bográcsozni. 3 gyerek, mint az égetett tűz, nyúzta a kutyát, rohangált ki-be a házba, fel a padlásra, mikor veszed el elő a puskádat? Tépték a virágokat, dobálták kifelé a krumplit a bográcsból, vízipisztolyoztak üdítővel, és meg se próbált rászólni az anyjuk. Haláli nyugalommal ringott a hintapadon. Mi zártuk el a kutyát, legalább vele ne legyen baleset.
7. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 17:56

Sajna csak néző lehetsz ebben a színházban,,hacsak nem veled kerül ilyen konfliktusba a kisgyerek,,akkor szerintem mondhatsz neki nemet, vagy elmondhatod hogy ha szeretne valamit akkor inkább kérjen.


Viszont te tudod milyen nálatok a helyzet,,vakon vannak, megisszák a levét.

Persze ettől függetlenül lehet hogy kinövi ,,vagy az ovi és iskola rádöbbenti hogy ez nem való.Csak kár hogy így kell majd neki megtanulni,,sajnálom.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 17:51

Rossz példamutatás, még rosszabb nevelés.

Viszont ehhez semmi közöd, ne engedd meg , hogy veled is ezt engedje meg, de ez a szülők gondja, hogy megoldják,

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. okt. 25. 17:47
Én is ezen a véleményen vagyok , de ha ezt kifejtem otthon , elègetnek màglyàn
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 17:41

Az utolsó ilyen szabadelvű "nevelést" egy nálam kicsit fiatalabb ,rokonnál láttam,,nem lehett a gyerekre rászólni(akkor sem ha már tizedjére puffantotta be a sütőajtót,,játéképpen)


A szülők dolga lenne ezt korrigálni,,és főleg jó példát mutatni..

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 17:37
Valahol hallja ezt, valakitől tanulja, mert magától nem tudja kitalálni.
2022. okt. 25. 17:33

Azért mert könnyebb rahagyni mindent, mint megnevelni. A nevelés ugyanis nagyon fárasztó dolog.


Újabb troll kerül a társadalomba, szuper.

2022. okt. 25. 17:30

Sziasztok !


Van egy már majdnem iskolaérett korú gyerek a családban , aki meglehetősen gyakran enged meg magának bizonyos hamgnemet. Pl.:

“ Apa azonnal menj le a kocsihoz hozd fel a játékom”

Utasítgatja a szülőket , nagyszülőket , hurcoltatja magát és ha nem teszik akkor fenyegetőzik hogy megveri őket stb.

Igen persze kisgyerek( mert a rokonok erre fogják ) , de szerintetek mikor van akkor ezek szerint az a bizonyos “ tiszteletre nevelés”? Miért lett ördögtől való a fegyelmezés??

Mit lehet ezzel kezdeni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook