Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy engedhetnek néhány éves gyerekeket forgalmas bicikliúton szaladgálni a szüleik? fórum

Hogy engedhetnek néhány éves gyerekeket forgalmas bicikliúton szaladgálni a szüleik? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. júl. 1. 20:16

Lényegében mindegy hogy gyalogosról,biciglisről,

autósról van szó,mindenhol vannak hülyék,és a "vidéki" kreszről tudnék mesélni!Amikor a biciglisek az út kellős közepén állnak meg beszélgetni,de úgy hogy nem tudsz elmenni mellettük kocsival,és úgy néznek rád mint a véres rongyra,hogy miért pont arra akarsz menni!Vagy amikor a pont a sarokra nyíló bolt előtt a kanyar kellős közepén kiszáll a kocsiból,és bemegy a boltba vásárolni,aztán vagy eltudnak mellette menni,vagy nem,vagy amikor az egyirányú utcában,ahol biciglis út is van,jön veled szemben a kocsiúton biciglivel?És ha baj van akkor persze mindig a másik a figyelmetlen,meg a hülye!

2012. júl. 1. 19:27

Hát elég sok vélemény elhangzott itt pro és kontra a bringásokról. Elmondom, hogy én mit gondolok. Én sokat bringázok, de kulturáltan és a szabályokat betartva. Nem mondom, hogy sosem voltam még figyelmetlen, biztosan előfordult már. DE mi bringások nem is engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy ne figyeljünk. Mert a többiek nem figyelnek. Az autósok simán leszorítanak, direkt lefröcsölik az embert, nem engednek be, ha sávot akarok váltani... A gyalogosokról jobb nem is beszélni, ma is kiborultam... Ahogy már sokan írták a fő rizikófaktort a kisgyerekes családok képviselik, akár gyalogosan, akár bringával közlekednek éppen.

Ma egy 70 kilométeres túrát ejtettem meg és volt alkalmam kiakadni megint. A városunkban lévő kijelölt bringaúton, ami 3 méter széles egy fiatal pár egy gyerekkel plusz a gyerek által vezetett kutyával az út teljes szélességében közlekedett előttem. Sejtettem, hogy gond lesz, lelassítottam, kb. 5-6 méterre voltam, mikor a nő hátranézett, egyenesen rám. Ezek után nem történt semmi, sem egy centit odébb nem ment, sem a kb. 5-6 éves gyerekre rá nem szólt, hogy engedjen el, semmi. Csengettem is, semmi, meg sem hallották. Végül köztük és a gyerek-kutya páros között slisszoltam el - miközben a gyerek össze-vissza ugrált - de meg nem moccantak volna, ha szólok, vagy elütöm valamelyiket, akkor meg még én vagyok a hülye. Erről ennyit. Ezt utálom, mikor már csak direkt, kib@szásból sem engedik el az embert.

És ez eléggé jellemző. Áll a pirosnál a két oldalon 3-3 biciklis meg mondjuk 3-3 gyalogos, akkor tuti biztos, hogy a gyalogosok odaállnak, ahol le lehet hajtani bringával és még véletlenül sem engedik oda a bicikliseket - ennek ma ismét szemtanúja és részese voltam - szépen lesétálnak és tojnak rá, hogy a biciklisek fele miattuk nem tud átmenni, hanem várhatja meg a következő zöldet...

Persze bringások közt is rengeteg figyelmetlen van, de elsősorban a nagymama-nagypapa korosztályból és a 12-16 évesek közül, akik először mennek egyedül utcára és sem lámpájuk, jogszabály által előírt felszerelésük nincs, sem eszük a közlekedéshez. Tavaly a volt barátommal a Balaton körül bringáztunk és teljesen belátható szakaszon egy csapat suhanc jött országúti bringákkal rajban, szélárnyékozva. Már vagy 30 méterről jól láthattak minket, mivel az út kanyarodott is, de nem szakadtak le, majdnem nekünk jöttek, úgy kellett rájuk kiabálni. Mivel én mentem hátul, ha kicsit lassabb a reakcióidőm, akkor belemegyek a barátomba, és mind zakóztunk volna miattuk... Ja, és még ők anyáztak utánunk...


Ezzel most senki mellett és ellen nem akarok kardoskodni, mindhárom közlekedési módban rengetegen figyelmetlenek és szabálytalanok és ami rosszabb, egy csomóan direkt és még arrogánsak is. Még véletlenül sem figyelnének oda a másikra és semmiképp nem tennének még egy lépést sem, hogy könnyebb legyen a közlekedés mindenki számára: ez a jó kis magyar mentalitás sajnos mindenhol és mindenkire jellemző...

2012. júl. 1. 17:41
A párom mindig nagy ívben kikerüli (kb 1,5-2 méterrel) a bicigliseket,itt a faluban,is lassan vezet inkább,volt olyan hogy kikerültük a biciglist,már elhagytuk,amikor már mögöttünk beborult az árokba!De ugyanigy a mögöttünk lévő autó elé is borulhatott volna!
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 1. 09:13
Ja, és néha gyerekkel a hátuk mögött... Én azért ettől is ki vagyok akadva.. Csak fél méter kilengés egyszer, csak egy megszédülés...
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. júl. 1. 09:12

Igen, én is így látom.. Az a baj, hogy résztvesznek a forgalomban, de sokszor úgy, mintha a szabályok rájuk nem vonatkoznának. Múltkor is nekiállt egy jobboldalon előzgetni.. A férjem majd frászt kapott, mert onnan nem számít az ember ilyenre... Meg a másik kedvencem az alsó rakparton biciklizők, ahol is vele párhuzamosan 2m-re bicikli út megy.. De ő akkor is szűk helyen 70-80-al menő autósok között teker...


Egyébként az öcsém biciklis, és ő is utálja ezt a helyzetet.. Szerinte is az elválasztott bicikliutak lennének a megoldás...

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Ancsa 37)
2012. júl. 1. 09:08
Ettől még természetesen sajnálom a párodat, és én is úgy látom, hogy nagyon sokan felelőtlenek a szülők, és túlságosan bíznak a gyerekekben, hogy "majd úgyis megáll a két éves a kismotorral".. Szerintem a gyerek 9-11 éves koráig eléggé kétesélyes... Én szorítom őket, mint a bolond, sőt az 5 éves autistámnak eldöntöttem, hogy veszek "pórázt". Lecarom, hogy mit gondolnak, az épsége fontosabb..
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Ancsa 37)
2012. júl. 1. 09:05

No ez az!!

Járda nélkül...


Itt a gond, hogy az önkormányzatok - az egyébként helyes - biciklis nyomást úgy oldja meg olcsón, hogy a járdára ráfesti a biciklisávot...Vagy éppen a szűk autóssávba... Az se jobb, senkinek.


Meggyződésem, hogy ennél jobb, ha nincs semmi, mert ott mindenkinek kell figyelni. Régen, ha biciklivel mentünk a járdán, figyeltünk, lassan mentünk, csengettünk. Nem is volt régen szinte soha baleset, mert a gyalogostól fél méterre senki sem száguldozott ötvennel..


A gyalogos, gyerek, nénike, részeg, akárki bizony rá fog menni a bicikliútra, ami nincs elválasztva rendesen. Igenis a biciklisnek kell figyelembe venni, hogy ilyen az élet. Ahol emberek jöhetnek, - még ha szabálytalanul is - ott nagyon kell figyelni.


Az óvodák környékén is azért van kint a 20-as sebeségkorlátozó tábla, mert elvileg kiszaladhat a gyerek, sűrű a gyalogosátkelés, stb.. Nem azért, mert szabályos az autóúton sétálni... Hanem azért, mert előre látjuk azt, hogy esélyes, hogy a gyalog nem fogja, vagy nem lesz képes betartani a szabályos közlekedést...


Hiába várjuk el, hiába lenne jó, nem fogja...

31. lunaqua (válaszként erre: 29. - Ancsa 37)
2012. jún. 30. 21:30
:( Sajnálom. :(
30. mamarazzi (válaszként erre: 28. - Ancsa 37)
2012. jún. 30. 21:25

Ezen mi is kiakadunk miért hátul megy a kisgyerek?

Nekem fura az egész.........

Meg, ha már egyedül bicózik tanulja meg a szabályokat még kismotorral no nem bicó úton megáll lámpa stb.

Én tökre figyelek erre pedig most volt 3 éves. Kapott olyan könyvet mesét, ami a táblákról szól tök jó játékosan már most tanul közlekedni, persze van , hogy még mondani kell hol menjél szélén, mert nálunk autók és gyalogosok egy helyen mennek pedig Pest, de....

29. Ancsa 37 (válaszként erre: 27. - Lunaqua)
2012. jún. 30. 21:24

Még az a műtét hátravan, amikor kiszedik a csavarokat... :(


Ha akkor nem áldozza be magát a férjem, annak a gyereknek annyi.


A nyaralásunk utolsó napján történt, 6 héttel az esküvőnk előtt. Nem tudtunk normális öltönyt venni a páromnak, mert a keze vállig be volt gipszelve-nyár derekán.


Esküvő előtt 2 nappal vették le a gipszet, a gyűrűt a templomban a kisujjára húztam fel, mert még annyira be voltak dagadva az ujjai hogy csak erre ment fel.

Én meg a sok izgalomtól a baleset másnapján elvetéltem, 9 hetesen.


És az egész egy felelőtlen anyuka miatt történt. A fizikai sebek begyógyultak, a lelkiek sosem fognak...

28. Ancsa 37 (válaszként erre: 25. - Zsazsanéni)
2012. jún. 30. 21:16

Szerintem is alap, hogy elöl megy a gyerek, mögötte a szülő, hogy lássa mit csinál a kicsi-ha már egymás mellett nem tudnak haladni. Akár gyalog, akár bicajjal, akár babakocsival...

Nekem is van egy 2,5 évesem, egy pillanatra sem tévesztem szem elől ha kimegyünk az utcára.


A frász kerülget, amikor látom, hogy a szülők elöl kerekeznek, a hátuk mögött meg a hatévkörüli gyerek kavar kisbicajjal és kiabálnak neki hátrafelé, hogy jössz már kisfiam????


Két szülnél szendvicsformátumú a bicajozás: elöl-hátul szülő, középen gyerek, egy szülővel meg elöl gyerek, hátul szülő.

Egy pillanat alatt kész a baj...

27. lunaqua (válaszként erre: 22. - Ancsa 37)
2012. jún. 30. 21:09
Egek! Sajnálom... Remélem, már jól van a férjed és "funkcionál". Voltam már nagyon meleg helyzetben, de egy hajszálon múlt, hogy jól fékezzek. Sosem bocsátanám meg magamnak, ha miattam kerülne egy gyerek kórházba, de jó ég...az anyuci még észre sem vette, percekig senkije nem bukkant fel a tündérgurgulának...
26. smudlaagi54 (válaszként erre: 17. - Zarahell)
2012. jún. 30. 21:04
A járdán jött majdnem nekem a biciglis,és azt mondta nekem,hogy miért nem figyelek oda?Valamit néztem aztán megfordultam,és indultam volna tovább!
25. zsazsanéni (válaszként erre: 22. - Ancsa 37)
2012. jún. 30. 21:03
Én is jártam úgy pár éve,hogy a szülők elől,2 méterre utánuk lófringált utánuk egy 2 éves gyerek.Mintha nem is hozzájuk tartozott volna.Majd kereszül estem a biciklin,hogy fékeztem,hogy ne üssem el.Felelőtlenek,nem is tudják felmérni,hogy milyen bajok lehetnek.Volt,hogy a kocsiúton jött szembe 2 kerekű biciklivel a gyerek,anyja sehol,.de nem törödnek vele.
2012. jún. 30. 21:00

Nekem 3 éves a kislányom már most tanulja, hogy a bicikli úton merre kell menni és , hogyan,de kizárolag a bicikliseknek, ha pedig kerékpározik , akkor szoktam engedni na most akkor mehetsz ott én meg sétálok melletted ott , ahol nekem szabad gyalogosként, hogy tanulja.

Amúgy van a bicósóknak is tábla max 10-el mehetnének és valljuk be sok száguldozó van!

Én is frászt kapok , amikor babakocsit tolnak a bicikli úton holott van nekünk kijelölt sétáló mellettük.

23. smudlaagi54 (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2012. jún. 30. 20:58

Azért ez általában a nagyszülőkre jellemzőbb.

Leszáll a buszról aztán irány a túloldal!Egyébként nálunk is úgy építették a biciglis utat,hogy felszedték a járdát,és annak a helyére építették meg a biciglis utat!Ha nem figyelsz oda,kilépsz a kapun,és elgázol egy biciglis!

22. Ancsa 37 (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 30. 20:53

4 éve - hogy ne a kerékpárúton rohangáló kislányon hajtson keresztül-a férjem saját magát törte össze biciklivel. 3 órás műtét, 8 csavar a bal alkarban...

Pedig ez CSAK KERÉKPÁRÚT volt, járda nélkül.

És nem mentünk gyorsan...

Anyuka elöl, a háta mögött meg lófrált a gyerek.

A nő annyit nem mondott, hogy sajnálom, eléznést...ejnyebejne kislányom. Sarkonfordult és hazament...

21. Zarahell (válaszként erre: 20. - Zarahell)
2012. jún. 30. 20:52

Plusz egy kultúra, hogy nálunk is normálisan működhessen, és némi kompromisszum minden oldalról.


Napjainkban a biciklis közlekedés egyenlő a káosszal.

20. Zarahell (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. jún. 30. 20:50

Tudom.


Tényleg jó lenne megoldás, több bicikliút, vagy valami, mert ez így se a bicikliseknek nem jó, se a gyalogosnak, se az autósnak.

19. Cippora (válaszként erre: 10. - 130454e42d)
2012. jún. 30. 20:49
Ez egyértelmű :D
18. trapiti (válaszként erre: 17. - Zarahell)
2012. jún. 30. 20:48
Egyébként autósként is nehéz a biciklisekkel, iszonyú veszélyes dolgokat csinálnak.
2012. jún. 30. 20:47

Engem pont a múlt héten egy biciklis majdnem elütött a zebrán, mikor éppen ötvennel suhant át a piroson.

Én a zöld lámpánál mentem szabályosan.


És a vicc, hogy ez napi rendszerességgel előfordul, hogy ugrálok a biciklisek elől, pedig én aztán nem lépek a bicikliútra.


Az jó, hogy egyre többen használnak biciklit, a szomorú viszont az, hogy én nem látom, hogy ez normálisan működne. Se egyik oldalról, se másik oldalról.

16. bnedora (válaszként erre: 5. - Smudlaagi54)
2012. jún. 30. 20:47
És miért pont a nagyszülők? Szülők nem szoktak így átmenni?
15. trapiti (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 30. 20:44

Nálunk pl. olyat is építettek, hogy csak autóút és bicikliút van (balatonparti település). Régen mindenki azon az egy úton ment, az autós is lassan, mert tudta hogy gyalogos, gyerek, biciklista is ott közlekedik + nem it tudott menni a tömegtől.

Most az autósok az úton abban a tudatban, hogy az övék. A biciklisek többsége a bicikliúton ezerrel, mert az meg az övék... a gyalogos meg tanuljon meg repülni...

2012. jún. 30. 20:39
Ahogy láttad, h.lyék mindehol vannak és bőszen szaporodnak is
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - 130454e42d)
2012. jún. 30. 20:37
:-))))
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Lunaqua)
2012. jún. 30. 20:37

Azért szerintem a nem elválasztott bikickliút sem normális. A 3 m-es járdából 2m a bicikliseké, azon a maradék egyen próbálok lavírozni a babakocsival, meg a másik két gyerekkel.. Ráadásul ösztönösen húzódunk befelé, mert (természetesen a gyalogos rész van kívül) mellette egy 3 sávos út van...


Óhatatlanul rálógunk néha a bicikliútra, bár vigyázunk. A biciklis meg jön ötvennel. Neki lehet, pedig játszótér környéke, stb...


Nagyon jó az, hogy többen kerekeznek, csak lassan ez is egy ilyen pénzes kihaénnem dolog lesz ego-jogokkal...


Ettől még persze, hogy felelőtlenek a gyalogosok, szülők, meg mindenki.. Merthogy a hülye gyalogosnak a biciklin se jön meg az esze, meg az autóban se...

2012. jún. 30. 20:34

Ez egy örök kérdés marad,amíg van út,bicikliút,vannak autók,biciklisek,gyerekek.

De amúgy tényleg elég veszélyes.Még a zebrán is veszélyes átmnenni.Hiába van KRESZ,sokszor az autósok azok,akik egyáltalán nem veszik figyelembe.

10. 130454e42d (válaszként erre: 1. - Lunaqua)
2012. jún. 30. 20:33
Erre nem fogsz válasz kapni, itt senki se csinál ilyet. A hoxások mind felelősségteljes anyák egytől egyig, és csak szörnyülködnek az ilyen láttán.
2012. jún. 30. 20:30
Felelőtlenek a szülők, aztán csodálkoznak ha baj történik...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook