Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálnátok a helyemben? Munka... fórum

Mit csinálnátok a helyemben? Munka... (beszélgetős fórum)


14. 240309c047 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jún. 16. 11:06
:DDDDDDD
2010. jún. 16. 11:05
hja hát tényleg először az internetre kell kitenni a problémát, és csak utána egymással megbeszélni
2010. jún. 16. 11:02
Beszélje meg az ismerősöd a barátjával,aztán adja be. Igy nem, lesz az,hogy a hátba támadja ugymond.
2010. jún. 16. 11:00
Jelenlegi helyzetben minden lehetőséget meg kell ragadni. Persze, szép dolog a barátság, de ha félév múlva se lesz munkahelye, akkor a barátságért semmit nem adnak a boltban...
2010. jún. 16. 10:58

Hú! Köszi nektek. Ez jól megvilágította. Hát persze! (homlokomra csapok mindjárt), beszélje meg a barátjával!

Köszi, köszi nektek! :)

9. Szilvamama (válaszként erre: 4. - Marjann)
2010. jún. 16. 10:58
Teljesen egyetértek, nem írom le én is :)!
2010. jún. 16. 10:57
Én beszélnék a baráttal, majd jelentkeznék! Nem hanynám ki a jó munka lehetőséget, főleg hogy munkanélkül van.
2010. jún. 16. 10:57
Én beadnám. Fontos a barátság, de abból nem lehet megélni.
2010. jún. 16. 10:57

Én beadnám.

Nem az ismerősödön múlik,hogy a barátot kirúgják-e vagy sem,a másik meg az,hogy szerintem nem nagyon lehet válogatni manapság az állások között.


Persze kedves a barátodtól,hogy nem akarja emiatt beadni,de mondjuk ehhez azt is tudni kellene,hogy milyen anyagi körülmények között él.Akinek bukóban a hitele,nincs pénze a csekkekre meg egyebek,az szerintem nem gondolkozna.

2010. jún. 16. 10:56

"Egy igaz barátság miden próbát kiáll. Ha nem, akkor nem is volt igaz barátság." - szokták mondani.

Szerintem nem kell, hogy a barát háta mögött történjen a jelentkezés. Meg kell beszélniük, hogy mi a helyzet. A mai világban minden pénzt meg kell fogni, ezt szerintem egyértelmű. Főleg, ha munka nélkül vagyunk, és ez egy lehetőség, hogy elhelyezkedhessünk.

A barátok amúgy is mindent megbeszélnek, és megértik egymást, egymás döntését. :-)

2010. jún. 16. 10:56
Én először is beszélnék a baráttal. Amúgy ha neki nincsenek meg a képesítései, akkor valószínűleg akkor is kirúgják, ha az ismerősöd nem megy oda. Ráadásul az is valószínű, hogy ha az ismerősöd nem jelentkezik, akkor lesz más, akit felvegyenek a barát helyett. Szóval igen, elmondanám a barátomnak, hogy ez a szitu, és mivel szükségem van a munkára beadnám az önéletrajzom.
2010. jún. 16. 10:55
Ezt a barát is tudja?
2010. jún. 16. 10:55
És nem akarom, h az ismerősöm ilyen hülyeség miatt költözzön az ország másik felére, mert itt nem találmunkát helyben, miközben lenne, csak lelkiismereti problémát csinál ebből :(
2010. jún. 16. 10:53

Sziasztok. Röviden leírom a dilemma okát (igazából egy ismerősömé, de akár az enyém is lehetne):

Lenne egy klassz munkahely, ahová valószínűleg fel is vennék ismerősömet, viszont ott dolgozik az egyik legjobb barátja, akit 100%, hogy kirúgnának, ha ő odamenne, mivel a feltételeket x határidőre nem fogja tudni teljesíteni az a barátja, de az én ismerősömnek meg alapból megvannak azok a képesítései.

Jelenleg munkanélküli, de nem akarja beadni. Én sem biztos, hogy beadnám, elvégre úgy jönne le a dolog, mintha ki akarná túrni. Ti beadnátok a munkára a pályázatot vagy inkább hagynátok?

A válaszokat köszönöm előre is. Jobb, ha kívülről is látja valaki a dolgot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook