Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, hogy többet aludjon az 5 hetes babám? fórum

Mit csináljak, hogy többet aludjon az 5 hetes babám? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 14. 16:02
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!:-)
28. youlcsi (válaszként erre: 5. - Kicsinikol)
2012. ápr. 8. 15:43

a cumizó babák körében ritkább a sids előfordulása!!!


amikor ezt olvastam, már nem lettem többé cumiellenes (pedig én is annak indultam)

27. youlcsi (válaszként erre: 2. - Kicsinikol)
2012. ápr. 8. 15:42

5hetesen simán aludt a fiam kiságyban (OK, igaz, 6hetes koráig a hajnali cicizés után hagytam, had aludjon mellettem a 2személyes ágyon)... még 5hónaposan... sőt! később is, ha otthagytam, elaludt pár perc nyöszörgés kíséretében. szinte sosem aludt rajtam, velem, cicin, stb... sem napközben, sem este... aztán kb 10hónapos korától igényelte az elalváshoz a jelenlétet... majd a visszaalvsához is... 1évesen ki kellett rakni a kiságyból, mert nem bírta a hátam/derekam, hogy egész éjjel ülök mellette... most lassan 16 hónapos, és eljutottunk odáig, hogy napi szinten együtt alszunk :/


szóval nem hiszem, hogy a mostani dolgoknak függvénye, hogy mi lesz majd...

26. Cippora (válaszként erre: 24. - Kicsinikol)
2012. ápr. 8. 14:19

Persze,én se :)

Nálunk is igen,nem tudott elaludni,az első hetekben hajnali 1-3-ig is ringatni kellett,meg fel alá járni vele,de legjobb esetben is 23-ig nem dőlt ki,akkor is ordítva végkimerülésig :( borzasztó volt :( voltak tejcsi-gondok is,az is rá tett egy nagy lapáttal,így a probléma akkor szűnt meg,mikor a cumival el tudott aludni,illetve kapott tápszert.Azóta viszont nagyon jó alvó!

25. susska
2012. ápr. 8. 08:41

szia! a következő tanácsokat a saját tapasztalataim alapján írom. Először is győződj meg, hogy elég-e neki a tej (nincs-e kevés, nincs-e becsomósodva a cicid. másodszor is tarts következetes napirendet! harmadszor pedig olvasd el a suttogót, és csináld este a láncetetést!

Nekem az első babánál már a kórházban keményre beállt a cicim, és akármit csináltam, nem akart kijönni, ezért egy szopizás alkalmával csak 10-20 g-t tudott a pici enni. ettől persze állandóan sírt, meg állandóan cicin volt (az állandó ciciztetés persze meghozta az eredményt, vagyis a sok kicsiből nagyon szépen tudott hízni, de egyszerre mégse volt elég neki, ráadásul attól, hogy csak a tej elejét tudta kiszívni, még a hasa is megfájdult). A cici persze kisebesedett, fájt, úgyhogy akkor jött a cumi, ami pedig állandóan kiesett a szájából, és amíg nem tudta magától visszarakni, addig ez egy újabb alvásnehezítő faktor volt az éhség mellett.

A második kislányomnál a 3. napon visszamentem a kórházba, kimasszíroztattam a cicit (úgy látszik, ilyen alkat vagyok), kijött a tej, eleget tudott szopizni, nem volt éhes, a maradékot pedig lefejtem, így megakadályoztam az újabb csomósodást. ÉS elolvastam a suttogót, elkezdtem a láncetetést, aminek a segítségével 6hetes kora óta át tudja aludni az éjszakát (most 1éves). A suttogót tényleg nagyon ajánlom, aki ellenzi, az szerintem nem próbálta meg máshogy is. én a két kislányom utáni tapasztalatokat alapján nagyon jónak tartom! nekem megvan pdf-ben, ha gondolod, küldj egy privit és elküldöm neked.

a cumiról annyit, hogy az első kislányom másfél évesen szokott le róla (úgy, hogy eltört, és a benne lévő nyál-piszok keverék ritka undorító volt még neki is), de addig állandó probléma-forrás volt: jó sokáig az, hogy éjszaka kiesett a szájából, és nem tudta visszarakni, meg, hogy hiába van 5 cumink, egyiket sem találjuk a lakásban, vagy elfelejtjük magunkkal vinni, vagy beleesik a pocsolyába stb. állandóan csak a gond volt vele.

A második kislányom egyszer kapott cumit, de kiköpte, viszont párhetesen már megtalálta az ujját, és azt kezdte szopni. azóta szopja az ujját, és fogalmam sincs, mikor és hogy fog leszokni róla, és nem fog-e ez az ujján vagy a fogain látszódni. a nagyobbik lányom, mióta "rosszízű lett" a cumi, nem szop semmit. ennyit a cumiról, most örülök, hogy a kicsinek nincs, aztán később lehet, hogy ez fog problémát okozni (de az is lehet, hogy nem. majd 10 év múlva megmondom:-)

2012. ápr. 7. 22:55
Nem akarlak meggyőzni:-) Csakeszmét cserélünk... Egyébként nálatok is a nem alvással volt a gond?Ezért kezdted cumiztatni?
23. Cippora (válaszként erre: 22. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 22:47

Hm...hát állítólag pedig már úgy alakítják ki ezeket a cumikat,hogy ne legyen gond a fogakkal.

Én sem tudom,csak merem remélni,hogy nem teszek rosszat,és nem fog még iskolába is cumival a szájába menni :D de nekünk nagy segítség volt,és örülök annak,hogy van :)

22. kicsinikol (válaszként erre: 21. - Cippora)
2012. ápr. 7. 22:42
Állítólag eldeformálódnak a fogak.A lányomnak is picit eldeformálódtak... Az ujjszopás tényleg rosszabb.Egy kedves barátnőm mikor megismertem 15 évesen még szopizta a hüvelykujját alvásnál:-))Azt hittem rosszúl látok...és nem:-) Persze ez 1000-ből 1.Az a baj, hogy én sem tudom, csak nem szeretnék olyan hibákat már elkövetni ami anno rossz volt.Persze gyerek és gyerek között is van különbség...
21. Cippora (válaszként erre: 10. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 22:19

Azért mondom,hogy divat,mert sok ismerősöm mondta,hogy ellenzi a cumit,de mikor megkérdeztem miért,akkor egyik sem tudott igazából használható választ adni :) A fogaknak nem tesz rosszat,ez is már egy elavult nézet,az ujjszopás rosszabb azt mondják,bár szerintem egyik sem tragédia :)

Én mindig azt mondom cumizó felnőttet még nem láttam,úgyhogy nem aggódok miatta :D Most 10 hónapos,és csak alváshoz használja (most már,mert előtte többet volt a szájában napközben is) én örülök neki,mert velünk jót tett a cumi,de természetesen te tudod :)

20. kicsinikol (válaszként erre: 19. - Gkreka)
2012. ápr. 7. 22:12
:-) Érdekes.Az én lányomnak sem kellett a cumi.Csak az üveges....
19. gkreka (válaszként erre: 17. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 22:08
a nagyobbik fiamnál hónapokat szenvedtem, mire "jobb belátásra" tértem. a kisebbiknél evidens volt, hogy kap cumit. neki meg sose kellett :)))
2012. ápr. 7. 22:06
Ha víz volt akkor abban a pillanatban repűlt a szoba legtávolabbi sarkába és bömbizett, hogy nem finom:-)) Volt tea Kubu...Mekkora a gyermeked?
17. kicsinikol (válaszként erre: 14. - Gkreka)
2012. ápr. 7. 22:05
hüh... Kezdek arra rájönni, hogy ez ismerős:-( Lehet, hogy idővel én is beadom majd a derekam:-)
16. kicsinikol (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 7. 22:03
:-) Az én lányom megutálta volna miatta a Mikulást...
15. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 21:58
mi volt a cumisüvegbe? tea vagy viz? vizzel nem olyan izgi nekik:d
14. gkreka (válaszként erre: 4. - Cippora)
2012. ápr. 7. 21:58
én is az voltam, egy darabig harcoltam ellene, aztán beadtam a derekam, fiam kapott cumit és attól kezdve nem a mellemet használta annak.
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 21:57
nálunk egy egyszerű csere volt, jött a mikulás elkérte és adott neki ajándékot helyette:D
12. kicsinikol (válaszként erre: 11. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 7. 21:56
Mert nagyon megszenvedtük anno a cumisüveg "elvesztését" a lányomnál.Nagyon nehezen és későn is szokott le róla.Hetekig kereste és sírdogált.
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 9. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 21:34
a cumival mi a gond? miért nem szeretnéd? nekem nem tűnik rossznak
10. kicsinikol (válaszként erre: 4. - Cippora)
2012. ápr. 7. 21:31
Mért divat?:-) Anno a lányom alig tudtam leszoktatni igaz az cumis üveg volt...Ha rá sem szokik nem lesz nehéz leszoknia.Meg a fogacskáknak sem jó.
9. kicsinikol (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 7. 21:29
igaz:-) Rendben azt fogom tenni és várok... Hátha változik majd...
8. Cippora (válaszként erre: 5. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 21:21
Miért???? :O Remélem nem azért,mert ma ez a divat...:S
7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 21:14

gondolj bele te elkerülnél egy idegen világba ahol csak egy ember jelenti számodra azt ami biztositja neked hogy életben maradsz, nélküle meghalnál


te nem kapaszkodnál belé éjjel nappal?



hát vele ez történik éppen, azt tedd amit a szived sug

2012. ápr. 7. 21:12
ismertem egy "anyát "aki altatot adott neki, hát nem mondom el hogy mit gondoltam róla mert hoxa kidobna
2012. ápr. 7. 21:05
Köszi.:-( Elég cumi ellenes vagyok:-)
4. Cippora (válaszként erre: 2. - Kicsinikol)
2012. ápr. 7. 20:07
Adj neki cumit,nálunk ez bevált!
2012. ápr. 7. 20:04
várj:d
2012. ápr. 7. 20:02
Napközben alig alszik néhány órát(3 kb) a kisfiam, éjjel meg 3x biztos felkel cicizni.Látom rajta, hogy fáradt és ezért nyűgösködik is de csak rajtam tud szundikálni.Ahogy lerakom felébred és sírdogál.Ha beteszem az ágyába hogy ott aludjon el akkor csak sír fél órát biztos.A gyerekorvosunk azt mondta szoktassam hozzá mert akkor 3 évesen is csak rajtam-velem fog csak elaludni.Ezt azért nem szeretném de nincs szívem hagyni sírni órákig:-( TAkinek picikéje van ti hogy csináljátok ha voltatok ilyen cipőben?Rábízzátok a babára, hogy mikor és hogy aludjon vagy egyszerűen ti határozzátok meg a napirendjét.
2012. ápr. 7. 19:57
Mit csináljak, hogy többet aludjon az 5 hetes babám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook