Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, hogy ne merüljön le a kocsimban az akkumulátor, ha pár napig nem használom ebben a hidegben? fórum

Mit csináljak, hogy ne merüljön le a kocsimban az akkumulátor, ha pár napig nem használom ebben a hidegben? (tudásbázis kérdés)

2010. nov. 18. 20:15
Megrepedt az aksimról a pozitív sarok,javítható -e(Esetleg forrasztani vagy hegeszteni).Ha valaki ért az ilyesmihez tudna nekem válaszolni!!köszönöm!!!:)
19. globus
2009. dec. 17. 14:04
Nekünk van töltőnk, és szoktunk is játszadozni vele, de csak időhúzás. Szomorú valóság az, hogy ha már ezt csinálja a akksi, elérkezett a csere ideje.
2009. dec. 17. 12:40

Sziasztok!

Eddig is sokszor merült le az akksid? Ha igen,akkor lehet,hogy fenék zárlatos. Nekem is ez volt a baj,és kénytelen voltam lecserélni. Az sem tesz jót az akksinak,ha sokszor van "mesterségesen" töltve. A benzinkutaknák is le lehet adni a régi akksikat.

17. emagdi
2009. dec. 17. 12:33

hú, hát olvasom miket írtok, ilyen akksikivétel-lakásbanmelengetés, meg rátöltés...

nem hiszem hogy egy normál autónak és akkumulátornak erre szüksége lenne a működéshez, én utálnám, ha ilyeneket kellene csinálnom (vagy ha egyáltalán fel kellene nyitnom negyedévnél gyakrabban a motorháztetőt)

16. emagdi
2009. dec. 17. 12:29

új akkumulátort kell bele tetetni.

egy normál akksinak simán kell bírnia ezt a hideget, és hogy nem minden nap használod az autót.

ha már nem bírja, azt jelenti itt a csere ideje.

15. agis (válaszként erre: 14. - Ferkó50)
2009. dec. 17. 12:09
Nem tudom, de mintha a szüleimtől ezt láttam volna régebben. Én ha kinyitom a motorháztetőt, egy nagy fekete műanyag lapot látok csak:)
14. ferkó50 (válaszként erre: 13. - Agis)
2009. dec. 17. 11:59
Ha nem veszed ki felesleges lekötni a sarut,ha nincs szivárgó áram a hidegen kívül semmi nem "árt"az akksinak.
13. agis
2009. dec. 17. 10:26
Nem kell kivenni, elég levenni róla a sarut..persze, csak ha hozzáférhető..mert az új autóknál ez nem megoldható...
2009. dec. 17. 10:20

Nekünk Opel van, és az aksi 2 éves. Nekünk nem is ezzel van a baj. A generátor nem szuperál, és mivel sokszor csak rövidtávon használom mostanában az autót (iskolába, oviba reggyel elvinni a gyerekeket helyben), félő, hogy nem tölti vissza úgy az aksit, mint kellene...

Azt hiszem én is rásegítek töltővel, bár az is igaz, hogy a mi kocsink kinn nem áll, garázsban van, ahol kb. 12 fok van.

11. Depike (válaszként erre: 10. - Ferkó50)
2009. dec. 17. 09:22
Köszi szépen a tanácsot, kicsit okosabb lettem, én ugyanis nem igazán értek a kocsikhoz, csak vezetem, meg tankolok bele :-)
10. ferkó50 (válaszként erre: 9. - Depike)
2009. dec. 17. 09:18
Ha már vásárlásra adtad a fejed,a régit add oda a kereskedőnek.kötelesek átvenni,habár ezzel nem dicsekednek és nem is sértődnek mek,ha nem viszed.Akkor pedig marad valami"megrögzött"gyűjtő.Vagy pedig sk.Ilyennek ugye nem a kukában a helye.
9. Depike (válaszként erre: 8. - Ferkó50)
2009. dec. 17. 09:04
Én is úgy gondolom, de még húznám az új vásárlását, mert hát ugye az se túl olcsó. Inkább kiveszem, és felviszem, ha nem megyek vele pár napot.
8. ferkó50 (válaszként erre: 7. - Ferkó50)
2009. dec. 17. 08:58
Még hozzá tenném,ha már elég régi az akksid,lehet,hogy ez az utolsó tele.
7. ferkó50 (válaszként erre: 6. - Depike)
2009. dec. 17. 08:57

Milyen "izmos"?,ha nem is új legalább új szerű.

2évesnél nem idösebb.persze az sem mindegy mit tud.

Legalább 55Ah-sak,de kisebb autónál lehet,hogy kevesebb.Télen jobban igénybe van véve az akksi nem csak a hideg miatt,hanem a megnövekedett fogyasztás miatt is.Gondolok itt fűtömotorra ablak fűtésre,stb.

6. Depike (válaszként erre: 4. - Ferkó50)
2009. dec. 17. 08:48
Milyen az "izmos aksi"? Egy Daewoo Ticom van, és szerintem ebben még az eredeti aksi van, amit a régi tulaj használt. Gondoltam, hogy lecserélem egy zselésre, állítólag az jobb.
5. Depike (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2009. dec. 17. 08:46
Köszi :-). És ti milyen időközönként töltitek? Vagy egy ilyen töltéssel sokáig kitart?
4. ferkó50 (válaszként erre: 2. - Depike)
2009. dec. 17. 08:45

Egy igazi "izmos"akksinak bírni kell ezt a hideget.

Egyébként ilyenkor gyakrabban rá kell segíteni töltővel.Ha úgy gondolod nagyon ritkán használod a kocsit,általában kiveszik az akksit és meleg helyen tárolják /fagypont fölött/.

2009. dec. 17. 08:40
Le kell kötni az akkumulátorról a sarukat,és lassú töltéssel alacsany amperszámon tölteni kell több órán keresztül. Ilyen módszerrel mi 24 órán át töltjük,ezzel fel lehet javítani az akksit,pontosabban rendben lehet tartani.
2009. dec. 17. 08:29
Van valami ötletetek, hogy mit csináljak, hogy ne meerüljön le a kocsimban az akku, ha pár napig nem használom ebben a hidegben? Nem megyek minden nap kocsival, és attól félek, hogy most ebben a mínuszban nem fog beindulni.
2009. dec. 17. 08:28
Akkumulátor

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook