Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csinájak a szomszéd kutyájával, ha megállás nélkül, egész nap, monoton hangon ugat? fórum

Mit csinájak a szomszéd kutyájával, ha megállás nélkül, egész nap, monoton hangon ugat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. csanda
2008. dec. 31. 16:50
Átmentem beszélni a szomszéddal, kértem tegyenek valamit, hogy a kiskutya ne üvöltsön egész nap. Mára már el van engedve és szabadon rohangál az udvarban, nagyon keveset lehet hallani a hangját. Talán megérte szólni és happy end lesz a történet vége :D
2008. dec. 23. 07:58
Beszélj a szomszéddal!!!!!!!!!!!!!
32. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 31. - Cikicakk)
2008. dec. 23. 07:58

Azért az szánalmas, ahogy az emberek az állatokkal bánnak, már tisztelet a kivételnek,persze.

Hogyan várjuk el ezek után ahogy némelyik kezeli az állattal való viszonyát,hogy a saját embertársaival normális viszonyt alakítson ki?Hát...No Comment

2008. dec. 22. 18:36
A kutyák sosem születnek harapósnak,ellenségesnek.Olyanná válnak,amilyenné a gazdájuk neveli.Azért vigyázz azzal a blökivel,mert engem már harapott meg kutya,azért mert megsajnáltam és kiakartam szabadítani.Olyan volt mint némelyik ember.Abba a kézbe harap amelyik simogatni akarná.
30. csanda (válaszként erre: 29. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 22. 18:11
komolyan mondom, már ezen is gondolkodtam, és azt is álmodtam már, hogy átmásztam a kerítésen és kiszabadítottam a kiskutyát. közben nem is volt semmi félsz bennem, mert az álmomban nagyon örült nekem a kutya, hogy végre foglalkozom vele :D
29. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 28. - Csanda)
2008. dec. 22. 17:57
Talán mondd meg a szomszédnak ha legközelebbre nem tesz valamit, fogod és elvágod a láncát és megy a kutya amerre lát:P
28. csanda (válaszként erre: 27. - Cikicakk)
2008. dec. 22. 17:41

én is mindig nézem és elismerést érdemel, ahogy a munkájukat végzik ezek az emberek. sajnos magyarország még nagyon messze áll ettől az állapottól. és ne is csodálkozzunk, ha sok helyen például a macska fogyóeszköz. van-van, jó ha megfogja az egeret-patkányt, de enni adni neki vagy egy kis szeretet, törődést, na az már némelyeknek sok!

erre mondom mindig magyar virtus!

2008. dec. 22. 17:36
Sajnos Magyarországon még nem működik az Állatrendőrség.Az Animál Planet-on mindig megnézem az Állatrendőrség című filmeket.Ott az ilyen gazdákat még börtönbe is csukják.Ha sok kiskutya születik,és a gazdinak nincs pénze az ivartalanításra,elvégzik ingyen, a kiskutyákat is elviszik,és még meg is köszönik,hogy szóltak.
26. csanda
2008. dec. 22. 17:30

volt, hogy este 10 órakor még úgy üvöltött a zene, hogy nem hallotuk a tv-t!

na egyszer a férjem átment szólni, de most utoljára, elég mérges is volt, nem tudom, mit beszéltek, de azóta nem hallottuk a zenét.

szabályosan utáltuk már a hétvégéket, mert akkor nekünk is zenét kellett hallgatnunk, ha akartuk, ha nem. ja, és van egy motoros permetezője is...de ezt már nem részletezem!

25. csanda
2008. dec. 22. 17:28

pedig jó kertes házban lakni, csak szerencse is kell hozzá, hogy milyen szomszédokat fogsz ki. nekünk a másik szomszédom mint említettem imád zenét "hallgatni".

LGT, beatrice pa-dö-dö, dixiland-es zene, republis, már kívülről fújtuk. ez idén nyáron addig tartott, amíg államvizsgára készültem...

töbször szóltunk nek, hogy legyen szíves halkabba, vagy fordítsa a magnót az udvaruk felé ne a miénk felé, mert mi nem akarunk zenét hallgatni.

2008. dec. 22. 09:00
Mindenki azt mondja hogy a társasház, vagy panel ahol többen laknak rossz, mert egymás hegyén hátán vannak a hülye szomszédok.A kertes sem jobb, és ott ráadásul még füvet is kell nyírni....és tele van kutyával.Ezért nem költöznék kertes házban
2008. dec. 22. 08:59

Szép napot Mindenkinek.


Támadt egy nagyon jó ötletem!!!


A "négy mancs" alapítványnak EZ LENNE A KÖTELESSÉGE és nem a tömött libák, meg most a nyulak.


Hívd fel őket.


Kíváncsi lennék a reakciójukra,

és arra, hogy a dolgukat is végzik,

vagy csak a magyar termékeket fúrják.

22. csanda
2008. dec. 22. 08:59
jó, alkalom adtán majd megpróbálok értelmesen beszélni velük, hátha történik valami...
21. csanda
2008. dec. 22. 08:58
nem arról van, szó, hogy háklisok vagyunk, nálunk is szoktak lenni hangoskodások, grillparti stb. de nem folyamatosan.
20. csanda
2008. dec. 22. 08:57
érik már, hogy átmenjünk, mert még pihenni sem lehet. a másik szomszédunk már leállt a részegen-magnót-üvöltetek-és-közben alszok-mellette c. produkcióval erre tessék!
19. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 16. - Csanda)
2008. dec. 22. 08:57
Mivel dolgoznak, tehát nincsenek otthon, nem tudják hogy egésznap vonyít az állat.És ha nem szólsz akkor honnan tudnák, ha otthon sincsenek,ők elmennek reggel, este hazajönnek,nem tudnak semmit, csak akkor ha konkértan a szájába rágod, hogy a kutya vonyít egésznap.Aztán lesz valami .
18. csanda (válaszként erre: 14. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 22. 08:55
szerintem azért köti meg, mert akkor nem kadaozik még jobban, most képzeld el, ha teljes nyugalomban és békességben követné az eseményeket, és az utcát figyelné és esetleg ott rosszalkodna! ők az utca felőli részen használják a két szobát! ó jaj! milyen probléma lenne, hogy jelez a kutya!
17. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 15. - Csanda)
2008. dec. 22. 08:54
Mindegy, én a helyedbe átmennék és beszélnék a szomszéddal hogy csináljon valamit, mert nem birjátok a kutya ugatást hallgatni
16. csanda (válaszként erre: 13. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 22. 08:54
még nem, mert attól félek néha olyan dühös vagyok, hogy szenvedtteti a kutyát, hogy nem tudnék emberi hangon hozzászólni!
15. csanda
2008. dec. 22. 08:53
az a baj, hogy sajnos nekünk pedig szép lassan kezd az idegeinkre menni... mi a hátsó két szobát használjuk anyámék házában a tetőtérben, a kiskutya pedig ide hátra van kötve! hajnalban kutyaugatásra ébredünk, este ezzel alszunk e. erre ebédelünk és ha jönnek hozzánk vendégek zene helyett is ezt hallgatjuk, mert olyan hangos!...
2008. dec. 22. 08:51
Legalább engedje el vagy valami...Minek köti meg?
13. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 11. - Csanda)
2008. dec. 22. 08:50
És talán megpróbáltatok beszélni a szomszéddal, hogy valamit csináljon a kutyával?
12. csanda
2008. dec. 22. 08:50
szegény kis keverék kutya pedig mindent elkövet, hogy figyelejnek rá! nekünk egy németjuhászunk van, de ő csak akkor ugat, ha vészhelyzet van! egyébként, mint néma levente éldegél az udvarban, szabadon!
11. csanda
2008. dec. 22. 08:49
ez a kutya falun lakik, nagy tágas portán...de ki van kötve egy 1.5 méteres láncra és egész nap ugat. már tudjuk, hogy mikor mennek és jönnek a munkából a kedves szomszédok, mikor vannak otthon és mikor nem. ezt a kutya hangszínéből állapítottuk meg. soha nincs hozzá egy jó szavuk sem, de nem is bántják! egyszerűen csak nem foglalkoznak vele!
2008. dec. 22. 08:47
Valószínűleg azért sír, mert egyedül hagyják. Azon pedig te sem tudsz segíteni.
2008. dec. 22. 08:47
Sajnos nálunk is hasonló a helyzet.Szegény állat 24 órán keresztül meg van kötve.Ráadásul milyen helye van.... Zárt kerítésünk van,de már annyi a szemét a kutya alatt ,hogy simán átlát hozzánk.Persze mi meg sajnáljuk és rendszeresen adunk neki enni.Előbb megkérdeztem a "gazdáját" hogy odaadhatjuk e a kajamaradékot a kutyájának,hát nem különösebben vette a lapot ,annyi volt a reakciója ,hogy neki tökmindegy.Így kap enni ,legalább ennyivel segítünk neki és amíg eszik ,csendben van.
8. csanda (válaszként erre: 5. - Böbe83)
2008. dec. 22. 08:47
:)
2008. dec. 22. 08:45
A szomszéd kutyájával semmit, inkább a szomszéddal kéne....
2008. dec. 22. 08:33
A mi felső szomszédunk mikor elmegy otthonról,akkor kiköti valahova.Nyomorult kutya meg vonyít egész nap.Már többen szóltunk neki,h kezdjen valamit vele,mert ez elviselhetetlen.Én is szeretnék állatot,de vagyok annyira állatbarát,h sem cicát sem kutyát nem zárok be panelba.
2008. dec. 22. 08:22
vedd ki belőle az elemet
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook