Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci anyukák, kismamák, várandósok baba tervezői ide fórum

Miskolci anyukák, kismamák, várandósok baba tervezői ide (beszélgetős fórum)


149. 09d0a2c098 (válaszként erre: 148. - Évi1992)
2014. aug. 18. 18:27

De holnap reggel már nyitva! :D

Én mondjuk 2 éve a 0-24 tescoban vettem egy vagonnal aznap este. :) Tömény izgalom, az ilyen, amikor gyanús, de még nem biztos... :D

148. Évi1992 (válaszként erre: 147. - 09d0a2c098)
2014. aug. 18. 18:24
Nincs nyitva már a gyógyszertár! :/
147. 09d0a2c098 (válaszként erre: 146. - Évi1992)
2014. aug. 18. 18:15

:D Csinálj már egy tesztet!!!! :D :D :D

Ez hasonló ahhoz ami olyankor érezhető... :)

2014. aug. 18. 18:04

Kérdésem lenne...kb egy hete folyamatosan kavarog a gyomrom...és Hanyingerem van nagyjából majdnem mindíg!(nem csak reggel) 

a mensim 4.napja késik... Fehér testapolo szerű folyasom van(nem viszket...nincs szaga...) nagyon fáradt vagyok tiszta stressz bomba....mielőtt megjön...de most a szokásos kipattanásosodás is elmaradt...néha bele nyilas akül a hasamba és időnként meg a fejem is megfájdul... 

esetleg gyanakodhatok babocara?

Egy éve abba hagytam már a fogigátlót!

2014. aug. 18. 16:41
Mondjuk nekem akkor kicsivel jobb, mert én olyan 65000 ft körül kapok kézhez és csak a gyerek 2 éves korától kapom a 25650 ft-ot. Viszont ha visszamegyek dolgozni, akkor a gyerek 2 éves koráig kapom a fizetésem + a 65000 ft-ot, utána meg 1 évig a 25650-et + a fizetésem. Mi nem kapunk lakásfenntartásit, ahhoz túl sokat keresünk. Családit kapunk meg az adókedvezményt.
144. 09d0a2c098 (válaszként erre: 143. - Esther78)
2014. aug. 18. 15:59
A gyes összege 25.650 Ft, amit kézhez kapsz tisztán. Semmire sem elég... Mellé kapom a családit, meg a lakásfenntartási támogatást és így van összesen 39.000 ft/hó, amit a 3 év alatt osszak be ahogy gondolok. :D
2014. aug. 18. 15:50
Én munkahelyről jöttem el szülni. Határozatlan idejű szerződéssel. A kérdés csak az, hogy vissza fognak-e venni. Ha nem, nem tudom hova megyek dolgozni. Az a baj ugye, hogyha a kislányom betölti a 2 évet már csak azt a 28 ezer forintot kapom majd, ( vagy nem tudom pontosan mennyi most az összege) azt viszont nem tehetem meg, hogy ennyiért itthon legyek. Abból nem lehet megélni.
142. 09d0a2c098 (válaszként erre: 140. - Esther78)
2014. aug. 18. 15:41

Hát igen, a munkahely dolog is kemény tud lenni.

Én mivel lecsúsztam a gyedről, pár nap híján, így csak gyest kapok. Hamarosan meg tervezhetem az ovis éveket, és hogy mégis mit hogy csináljak.

Jövőévben még felkészítem a kisasszonyt az ovis időszakra, magamat pedig a vizsgákra, mert szeretném megpróbálni az egyetemi felvételt.

Csak hát tanulni is kell, meg dolgozni is... Mert örök életemben nem akarok minimál béres fizetésen tengődni. :( Aztán előre be vagyok tojva, na mit hogy csináljak az oviban, hova menjek majd dolgozni stb stb stb...

Már most utána néztem pár dolognak, hogy mire számíthatok majd 2016-ban amikor a lányom ovis lesz, de igen csak "felkellkössemabugyit" effektus van. :D

141. 09d0a2c098 (válaszként erre: 139. - B4b2408958)
2014. aug. 18. 15:37

Van amikor extra petesejt indul útnak... :)

Sosem tudni! :D Nekem általában ilyen kanos napokon van plusz peteérés. Ezeket is megérzem, hogy bal vagy jobb oldalt, nekem a bal oldali petefészkem aktívabb ebből a szempontból.

Én is használom a lesz@rom tablettát! :D És hat! :D

Egyébként regenerálódnom kell rendesen, másrészt vár rám majd egy igazító műtét. :( Sajnos hegesedés lett a szülés után mindkét oldalt, 1-1 cseresznye nagyságú bogyó maradt vissza a varrásnál. Ezek meg fájdalmasak és érzékenyek.

Azon kívül a méhszájam sincs rendben, annak is pihennie kell úgymond, mert igen sok trauma érte, a méhszáj tágítós módszer miatt, amit a még 1 ujjnyi tágulásom sem volt még, de alkalmaztak, szépen széttrancsírozták a kísérletezésük miatt.

Szóval több ok is van... másrészt lelkileg is ki kell hevernem azokat a dolgokat amik ott értek engem. Simán lehetett poszttraumás depresszióm, mert legalább 1 évig rémálmaim voltak a szülésről meg ilyenek. :S

Szóval van mit "regenerálni" testileg-lelkileg.

Meg azt mondják a dokik, ha 2 terhesség közt 7-10 év is eltelik, az már szinte olyannak számít esetenként, mintha első terhesség lenne, mivel van ideje helyrerázódni mindennek.

Én is ebben a feltevésben bízok, hogy addig talán úgy alakul.

2014. aug. 18. 14:58
Nekünk annak idején azt ajánlották, hogyha terhes akarok lenni, a legjobb 2 naponta együtt lenni. Nálunk most nyugi van. Manó éppen alszik. Én már nem szeretnék másik gyereket. A korom miatt is, meg a terhesség alatt is folyton idegeskedtem, mi lenne ha most már genetikára meg ki tudja még mire kellene járni kivizsgálásokra. És nem is tudom mi lenne, ha kiderülne hogy beteg a baba. Szóval én már nem merek bevállalni még egyet. Mi 2 hét múlva szeptember 3-án kezdjük a bölcsit. Már adtam be kérvényt a munkahelymre, hogy október 1-től mennék vissza, de még nem kaptam visszajelzést. Pedig jó lenne már megnyugodni, és tudni hogy van hova visszamenni.
139. b4b2408958 (válaszként erre: 138. - 09d0a2c098)
2014. aug. 18. 14:32

Tudom,h időben vagyunk,nem vagyok emiatt ideges,ebben a hónapban nem úgy jöttek össze a dolgok,ahogy jó lett volna,így úgy vagyok vele,h nem foglalkozok vele,ha jön,jön,ha nem,nem,de inkább a nemmel számolok. Csúnyán fogalmazok,de most bevettem a letojom tablettát.


Az a baj,h amikor "kanos" voltam, közel sem volt ovu...4 napra rá volt,addig meg csak a supermanek maradnak életben... XD


Na azt jól tudom,h szeretnek meglepetést okozni. :) A második manó viszont,akárhogy igyekszik is már biztos nem fog tudni tùltenni a bátyján,aki tabi mellett jött :D


A szülés óta én is küzdök a mensivel, hasonlóan,mint te,előtte nekem se volt semmi bajom. Érdekes egy dolog ez. :) Lehet már kérdeztem...ha igen,ezer bocsi....de mi a gond,ami miatt most neked nem javallott teherbe esni?

138. 09d0a2c098 (válaszként erre: 137. - B4b2408958)
2014. aug. 18. 13:50

Nyugalom, lazíts! Teljesen időben vagytok, jó jel ha "kanos" vagy! :D Mert olyankor nagyobb az esélye, hogy peteérés is van... ;)

Szóval ne is törd magad azon amit a doki mondott, ő sem tudja előre megjósolni, viszont ha az ösztönök működnek, és van is együttlét rendesen, akkor nagy baj nem lehet! :)

Mindig akkor köszöntenek be a babák, amikor pont nem számítanak rájuk, szeretik a meglepetéseket okozni! :D


Nekem mondjuk tegnap kellett volna megjönnie, habár most nincs is babaprojekt. Sajnos nekem a ciklusom tiszta dili 15 hónapja...

A szülés előtt 27 napos volt, most meg 26 naposra állt be, most megint késik 1-2 napot tuti, a hasi görcsök meg a mellfeszülés-fájás is megtalál most már minden meses előtt, az alulról szúró fájdalomtól kezdve minden.

Nekem meg olyan minden menses előtti pár nap, mintha terhes lennék, közben pedig sehol semmi...

Cataflamon élek ilyenkor pár napig, mert totál ki csinál engem, pedig szülés előtt sosem volt bajom a mensesemmel, sosem görcsöltem, semmi bajom se volt, mintha ugyanolyan nap lenne mint a többi.

A szülés óta meg valami horror...

Habár nekem egyrészt új babát nem szabad most egy ideig vállalnom, de mondtak olyat is, egy másik baba javíthat ezen, csak éppen én most nem tudnék bevállalni még egyet. Még jó, hogy most nincs senkim, így nem fenyeget ez a veszély. :)

De majd jó pár év múlva lehet rendbe szedem magam és talán ha lesz olyan valaki akivel... akkor talán.

2014. aug. 18. 11:31
Én is itt vagyok. Jövök fel naponta,de sajnos nincs miről újságolnom... A kisfiam se volt itthon,mert nyaralt édesanyáméknál. Sajnos ez a hónap kétlem,h valami jót hozna a 2. baba terén, mert az ovum is késett és pont akkor nem voltunk együtt a férjemmel csak egyszer,előtte pár nappal,meg már utána,megkésve,mikor már fenn volt a hőm. Előtte egy héttel meg egy héten keresztül minden nap ment a gyömösz, mert valahogy én a mensi után nagyon "kanos" vagyok,de mint kiderült, a napi együttléttel sem tettünk jót a nőgyógyász szerint,szóval semmi jót nem várok e téren. Nálunk most a feszültség is igen sok,mert a férjem építésvezető és hamarosan vége a projektnek és nagy a hajrá,így nem túl jó itthon a hangulat a stressz és a fáradtsága miatt. Szóval alig várom,h véget érjen ez a hónap.... A jövő hétre nem várom amúgy.
2014. aug. 18. 05:33
Sziasztok! Olvaslak titeket de nem tudok egy héten max 2x jönni. Munka mellett már nem könnyű!
2014. aug. 17. 23:05
*uncsi tesom
2014. aug. 17. 23:04

Épp azért gondoltam h írók ide hátha van aki ráér unatkozni a babóca mellett! :)

vannak nyugodt babák az én Uncsizok tesom most fel éves és imádom...egyszerűen szerelmes vagyok bele...mi.lesz ha sajátos lesz?? :)

133. 09d0a2c098 (válaszként erre: 132. - Évi1992)
2014. aug. 17. 20:28

Mi most éljük a csendes kis hétköznapjainkat. :)

Tiszta aluszékony az oltások miatt, most volt időm jó pár dologra, amire eddig nem nagyon.

Mindennap felnézek ide, de látom a többiek alig írnak...

2014. aug. 17. 20:00

Létszám ellenőrzés lányok! :)

Kik vannak? Ki hogy áll? :)

2014. aug. 14. 14:50
Izgulok ertetek remélem minden rendben lesz
130. esther78 (válaszként erre: 126. - Agibela1989)
2014. aug. 14. 08:49
Én is nagyon szurkolok nektek. Nagyon vigyázz magatokra.
129. b4b2408958 (válaszként erre: 126. - Agibela1989)
2014. aug. 13. 14:00
Hát nagyon szurkolok értetek! :) Biztos minden rendben lesz!
128. b4b2408958 (válaszként erre: 125. - Esther78)
2014. aug. 13. 13:58
Kazincbarcika, Dr. Váradi József, róla sok jót hallottam plusz s kórházról is, így mellettük döntöttem, a doki meg nagyon közvetlen, poénkodós, laza és s legfontosabb, h előnyben részesíti a háborítatlan szülést, ami nekem kell :) Csak már jutnánk el odáig, h ez be is bizonyosodjon...
127. 09d0a2c098 (válaszként erre: 126. - Agibela1989)
2014. aug. 13. 12:57

Jajj, de örülök, akkor tuti minden rendben van! :)

Ha rosszullét van, akkor jól működnek a hormonális dolgok is... :)


Most én is elvagyok havazva, tervezem az újra érettségizést 2 tantárgyból, plusz egy nyelvvizsga... Csak az a baj, hogy nem tudom hogy fogom majdan megoldani a kisasszony elhelyezését, amikor nem érek vissza az ovi végére, nem tudná ki elhozni onnan. Most ezt próbálom szervezni, hogy majd amikor dolgozni, tanulni fogok újra, egyáltalán kivitelezhető legyen a dolog.

Az a baj, egyszerűen nem érem el az óvoda vezetőt sem, mert jó lenne ha biztosítanák a hosszított időt, ha nem tudok beérni. De itt egyszerűen semmit se lehet elintézni. :(

Legszívesebben elköltöznék innen városba, mert ebben a kis faluban meg áll az élet, és nincsenek olyan lehetőségek. Most meg nekem lényeges lenne, hogy időben is összeegyeztethető legyen a dolog.

Olyan jó, hogy nagyszülők közül egyik külföldön van, a másik meg folyton dolgozik. De még egy normális bébiszittert se találok helyben.

Nem tudod esetleg általában mikortól meddig szokták nyitva tartani az ovikat?

Mert hallottam olyat is, hogy 7 órától 17 óráig vannak nyitva, de olyat is, hogy csak 8 órától 14 óráig. Vagy ez helyileg változó?

2014. aug. 13. 11:35

Sziasztok !


bocsi picit eltűntem de eléggé leharcolnak a rosszullétek + készülünk az ovira Viktor nagycsoportot , Bence kicsit kezd hétvégén megyünk Miskolcra vásárolni , multheten kirándultunk szilvásváradon úgyhogy nem unatkozok :)

hétfőn megyek dokihoz első látogatás lesz akkor leszek mensi szerint 9+3 hetes kíváncsi leszek ő mit mondd mennyi idős a baby.

Remenykedem benne hogy minden rendben lesz .

125. esther78 (válaszként erre: 124. - B4b2408958)
2014. aug. 13. 10:23
És meg lehet tudni melyik ez a doki?
124. b4b2408958 (válaszként erre: 122. - 09d0a2c098)
2014. aug. 13. 07:30

Ezeket a trükköket én is ismerem,az előző hónapban próbáltuk is úgy időzíteni a dolgokat :D,de most másként lett...lehet kicsit el is szúrtuk...mert annyira kívánós voltam,h múlt hét hétfő óta minden nap a csütörtököt leszámítva.... Amúgy sajna nem tegnap volt az ovum, reggel nagyon alacsony hőmérsékletet mértem. Gondolom ahogy ürül ki a tabi hatása a szervezetemből úgy áll helyre a 28 napos ciklus és azóta folyamatosan egyre hosszabbak,előző hónapban volt 27 napos a naptár meg átlagot vesz az ovuhoz,de eddig mindig bejött,szóval csodálkoztam ma reggel.


Tegnap viszont elmentünk a kiszemelt nőgyógyászhoz :) Istenem! Ez a doki számomra No.1!!!!! Főnyeremény! Szóval nagyon össze kéne hoznunk 1-2 hónapon belül a babát,h nála szülhessek...viszont az előzőekben leírtak alapján,meg amit a doki mondott e hónapban tuti nem fog összejönni...

Azt mondta,h a pé előtt 3-4 napig a férfinak pihenni kell,ugyanis 48 óra alatt válnak éretté a spermiumok és a 3-4. napra érik el a megtermékenyítésre legalkalmasabb "formájukat". Szóval így csak (szó szerint ezt mondta) éretlen spermiumok kerülnek a nő szervezetébe.... Tehát nagyon kicsire csökkentettük az esélyeinket... :(

2014. aug. 11. 21:58
Én is! :) hajrá!! ;)
122. 09d0a2c098 (válaszként erre: 121. - B4b2408958)
2014. aug. 11. 18:16

Hajrá! :D Még a végén nektek is májusi születésű babátok lenne! :D

Egyébként nyugodtan lehet peteérés előtt is dolgozni az ügyön (ami jó azt miért ne lehetne többször is alapon :D ), mondjuk peteérés előtt és utáni napokban nagyobb a valószínűsége a kislányoknak, peteéréskor viszont a kisfiúknak. Én mondjuk direktbe kislányra gyúrtam, savasítás és a menses elmúlása után közvetlen neki estünk. :D Aztán tényleg az lett... :D

Drukkolok nektek nagyon! :)

121. b4b2408958 (válaszként erre: 119. - Évi1992)
2014. aug. 11. 17:24
Nekem holnap lesz pé,ha minden igaz,úgyhogy rajta vagyunk az ügyön. :)
2014. aug. 11. 14:31

agibela1989 veletek miujsag??

Eltűntél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook