Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért kékülnek, már majdnem feketék a lábujjaim? fórum

Miért kékülnek, már majdnem feketék a lábujjaim? (beszélgetős fórum)


1 2
49. szaszy88 (válaszként erre: 48. - Hmkati)
2020. okt. 20. 00:19
Koszonom
48. Hmkati
2020. okt. 18. 11:09

Hello!

Nálam műtét után alakult ki. Dagadt is kékült, s egyre magasabbra jutott végül combközépig kékült, lábujjaim meg szinte feketék voltak. Láb lógatásra, hidegre fokozódott. /Utólag kiderült egészséges csípőt operáltak meg, valójában gerincproblémám romlott. A téves műtét miatt bénultam le./

NEM DOHÁNYZOM, NEM VAGYOK CUKORBETEG, NINCS ÉRPROBLÉMÁM, SZÍV, TÜDŐ RENDBEN. Mivel már a körházban jelentkezett /csak a műtött bénult lábamon/ ennek oka, hogy nem mozgok. Keljek fel és járjak. Mivel erre nem voltam képes, rehab helyett hazaküldtek, mondván szellemileg nem vagyok alkalmas rá. Orvos szerint eljátszom a bénulást. Mondja meg meg nekem valaki, hogy lehet azt eljátszani, hogy teljes érzéskiesés,ugyanis a műtét után semmit sem éreztem, hónapokig.

Kezdettől cipeltek orvostól orvosig. Nem Rajnaud, Nincs hideg agglutinin, Nem vagyok Leiden-mutáció hordozó, nincs érszülkületem. Cáfoltak minden felmerülő diagnózist. az egyetlen amit több hónap után megállapítottak a Sudeck-atrófia, bénult lábamban , ritkulni, sorvadni kezdett a csont.

Keringés javító infúziók, rendszeres fizikoterápia, masszázs, gyógytorna hosszú évek után hozott eredményt. Elfogadható színe lett , de továbbra is hűvösebb tapintatú,hidegben enyhén kékül.

Ja 26 éves voltam ekkor.

Ne hagyd, hogy lerázzanak az orvosok. Én, sokszor megkaptam, hogy minek jöttem, szimulálok, mozogjak. Igen egy reumatológus kerékpározást írta elő, mint terápia.

jobbulást neked!

47. Bless the child (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2020. okt. 13. 20:29
Ok. Mi köze van ennek az FI lábujjához?
46. Guruljka (válaszként erre: 44. - Bless the child)
2020. okt. 13. 20:28

Nem kell ahhoz tengerésznek lenni. Elég,ha hülyén étkezel.

Nekem volt skorbutom kamaszkoromban. Fájt, de nagyon, a fél képem-fogsorom, az ínyem sötétlila volt, és visszahúzódott a fogaimról.

A fogorvostól kapott ecsetelő nem használt, a nagy adagban szedett C-vitamin igen.

45. Guruljka (válaszként erre: 41. - Perzsacica)
2020. okt. 13. 20:25
És Mátraderecskén szépen megél belőle az egész falu.A kezeléseket ugyanis úgy írják ki,hogy ha akarod, ha nem, szállást kell kivenned. Az ottani pasiknak talán még a potenciájuk is javulhatott.
44. Bless the child (válaszként erre: 43. - Oppso)
2020. okt. 13. 19:39
Az FI ezek szerint tengerész?
43. oppso
2020. okt. 13. 19:27
Skorbut.
42. oppso
2020. okt. 13. 08:56

C-vitamin.

Napi minimum 1 gramm.

Plusz egyéb vitaminok.

(Jó Közérzet alapcsomag.)

Mellé sok mozgás.

41. perzsacica (válaszként erre: 39. - NomNom)
2020. okt. 8. 21:17
Ha hallottál a mofettáról akkor azt is placebonak gondolod? / Mátraderecske, Kovászna/ Mivel széndioxid a hatóanyag , amitől egyébként megfulladnánk. De gondos ellenőrzés mellett ezzel kezeléseket végeznek, amelynek gyógyító hatása van bizonyos betegségekben, esetenként az elkékülő ujjaknál is. Egyébként egészségeseken meg potencianövelő hatása van.
40. globus (válaszként erre: 34. - Bless the child)
2020. okt. 8. 20:05
Oxigén csak tüdőn, légcserén keresztül juthat a vérbe. Máskülönben légembóliának hívják.
39. NomNom (válaszként erre: 38. - Perzsacica)
2020. okt. 8. 20:03
Igen, úgy hívják placebo.:) De nincs azzal baj.
2020. okt. 8. 12:14
Minden fiziológiai ismereteimnek ellentmond , hogy az oxigénnel dúsított vízből bejut az oxigén a vérbe de higgyétek el , hogy bejut. Olyan helyen dolgoztam korábban, ahol ezt a betegek meg tudták erősíteni, ki is használták. Kis segítség de ,aki beteg annak minden apróság jól jön, hogy mérséklődjenek a panaszai/ nem is drága/. Idősebb sakkozók is fogyasztják , nekik is segít.
37. Bless the child (válaszként erre: 35. - NomNom)
2020. okt. 8. 11:48
Tökéletes összefoglaló
36. NomNom (válaszként erre: 34. - Bless the child)
2020. okt. 8. 11:47
Ugyan ezt írja a cikk is. 😅 Eleg baj lenne ha a gyomorból be tudna jutni a vérbe.
35. NomNom (válaszként erre: 30. - Perzsacica)
2020. okt. 8. 11:45
34. Bless the child (válaszként erre: 30. - Perzsacica)
2020. okt. 8. 11:43
Gyomron keresztül hogy a manóban jutna plusz oxigén a vérbe? Tanultam fiziológiát, anatómiát, nem rémlik ilyen témakör
33. Guruljka (válaszként erre: 30. - Perzsacica)
2020. okt. 8. 11:30

Én nem vagyok biztos abban, hogy azokat a vizeket tényleg oxigénnel dúsítják, de azt is nehezen tudom elképzelni, hogy a gyomor savas környezetéből tovább kerülve, a vérbe jut belőle az oxigén.

De legyen úgy, vagy ha mégsem, az ásványvíz kortyolgatása semmiképpen nem árthat.

Még a szabad levegőn való séta sem a boltig.

A szobalevegőből kilépve, pár légzőgyakorlatot végezni is hasznos.

32. szaszy88 (válaszként erre: 30. - Perzsacica)
2020. okt. 8. 10:12
Koszonom a tanacsodat 🙏🏼
31. szaszy88 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2020. okt. 8. 10:12
Koszonom 💪🏼
2020. okt. 8. 09:38
Nagyobb élelmiszer boltokban /nálunk Tesco, Real, Interspar/ lehet kapni oxigénnel dúsított ásványvizet. Abból már napi 2-3 dl is javítani szokta az elkékülést, persze cigi mentesen. Nagyon szurkolok, hogy le tudd tenni. Bevált recept: Legyen nálad mindig egy leszoktató cigi csomag, ha az ellenállhatatlan vágy jelentkezik elő tudd venni. Szagolgathatod, be veheted a szádba , amíg kicsit múlik az inger de nem szabad meggyújtani. 4-5 perc után csökken az inger és visszateheted a csomagba . Ami eleinte még kellemes illat volt, az egy hét után büdös dohányszag lesz de nem is jelentkezik a rágyújtási óhaj olyan gyakran . Sok sikert hozzá!
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Szaszy88)
2020. okt. 7. 18:53
Te is megcsinálod! Erős vagy!
28. szaszy88 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. okt. 7. 18:01
Dejooo ez erot adott koszonom 🙏🏼😘
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Szaszy88)
2020. okt. 7. 12:52

A férjem 40 éven át szívott napi legalább 20 szálat, de az együtt töltött huszonkét év alatt inkább több is volt az.

Aztán egyik napról a másikra abbahagyta. Se tapasz, se semmi. És azt modnta: ha tudta volna, hogy ennyire könnyű a leszokás, már régebben megtette volna.

Meglepett, mert azt hittem, egy ilyen megrögzött dohányossal nehezebb lesz. Ő már ébredéskor, a szemét sem nyitotta még ki, már a cigi után tapogatózott.

2020. okt. 7. 09:27
Kb 12 szal egy nap de leteszem! Bar nikotin tapasz segitsegevel sokat olvastam utanna de befejezem . Koszonom a valaszokat
2020. okt. 6. 23:34
Ha kisebesedik akkor nemcsak a lábujj hanem az egész végtag veszélybe kerül.Sajnos fiatalok is lehetnek súlyosak. Ha külföldön vagy ott is meg tudják vizsgálni . De a cigit senki nem tudja helyetted elhagyni.
2020. okt. 6. 23:29
Raynaud syndroma vagy Bürger kór lehet. Keresd meg a neten a leírásukat. Ahogy itt többen is írták hagyd abba a dohányzást,addig, amíg még van mit védeni. Ha kisebesedik
2020. okt. 6. 23:20
Mennyit szívsz amúgy? Mennyi a napi átlag?
2020. okt. 6. 23:19
A ohányzást meg abba kéne hagyni. De ezt majd biztos javasolni fogják..
2020. okt. 6. 23:18
Sürgősen orvoshoz menni!
20. Garabonciás (válaszként erre: 19. - Szaszy88)
2020. okt. 6. 23:17
Nem jó a vérkeringésed szerintem. De nem vagyok orvos. Orvosnak kéne megnézni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook