Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Interneten keresztül vásároltam, nem kaptam számlát, mit tehetek? fórum

Interneten keresztül vásároltam, nem kaptam számlát, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2021. jún. 30. 12:55

Szóval a számla miatt is ő ütheti meg a csinos kis bokáját, miért nem küldte?

A netes beszélgetéseket is elfogadják bizonyítéknak, sőr, ha jól tudom, még a szóbeli ígéret is ajánlattételnek minősül, ha van tanu.

Az utalás meg egyértelművé teszi.

Ne hagyd magad!

2021. jún. 30. 12:52

Ha az utalás adatai megvannak a ruháért cserébe, plusz a levelezésből egyértelmű a vásárlás, akkor simán jelentheted.

Egyáltalán nem szabályos, amit csinált.

A mérete nem stimmel?

Én ebben az esetben írnék neki, egy fotót is mellékelve, ahol egy mérőszalagot a ruha mellé téve láthatná, hogy valóban nem jó a méret.

(Bár ez is felháborító, hogy neked kell bizonygatnod).

Aztán megkérném, hogy utalja vissza az árát, visszaküldöm. De még ekkor is buktad a postát.

Tudatnám vele, hogy a hatósághoz fordulok, ha nem együttműködő.


Én meg is tenném. Nem a pár ezer ft miatt, hanem mert marhára zavar az ilyen mentalitás. Tanuljon csak belőle a kis hiéna.


Engem is vertek már át, ráadásul gyerekjátékkal, hasonló volt a szitu.

Új, csomagolt terméknek hirdette, erre küldött egy törött, használtat. Ott is még neki állt feljebb.

Akkor aztán kinyílt a bicska a zsebemben, de nem az anyagiak miatt, hanem mert a gyerekemnek okozott csalódást. Napokig vártuk a postást stb. Aztán kibontok egy mocskos törött sz.rt. úgy sírt szegény. (Olyan játék volt, amit már nem lehetett kapni, azért nem üzletben vettük meg).


Írtam neki, hogy látom, hogy olvassa, nem is kívánok levelezni, csak tudjon róla, hogy megyek a fogyasztóvédelemhez, és szégyellje magát.

Egyből szabadkozott és visszaküldte a pénzt, valamint a posta árát, amivel visszaküldtem.

2021. jún. 30. 00:31
Igen.
6. _Berry_ (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 29. 19:25
Sajnos ez így van. Nem tudom mennyit fizettél ki, de ez bizony tanulópénz, vagy idegeskedés, mert nem 2 nap alatt oldódik meg, ha egyáltalán... Én ha vennék is ruhát neten, akkor is max. olyan helyen, aminek valódi hátterű üzlete van, amit fel lehet keresni. Egy bejelentés azért, hogy nem ad számlát, tutira felkelti a NAV figyelmét.
2021. jún. 29. 18:23
Igen, rendeltem neten keresztül,üzletszerűen árul, de azt nem tudom, hogy mennyire legálisan.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Borboleta)
2021. jún. 29. 18:21
Sajnos egy csoportban vettem a facen, de egy üzletből. Van üzenet váltás adatai minden, az is hogy le írta hogy azt csinálok vele amit akarok mert csak ma ezt a ruhát 7 embernek küldte és mind elégedett volt. Tehát tudom a nevét lakóhelyét, természetesen a csoportból ahol árul már tiltott, mert szólni mertem hogy nem valósak az adatok.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. jún. 29. 17:35
Elég szomorú, nem nekem kellene idegeskedni ezen, ezek szerint bármit megtehetnek.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 29. 17:32
Maximum a fogyasztóvédelemhez fordulhatsz, de nem egyszerú velük, és ők is rengeteg idegeskedéssel járnak...
2021. jún. 29. 17:11
Sziasztok! Interneten vásároltam egy ruhát, nem kaptam számlát,nem webáruház, de egy üzletből. Jeleztem, hogy nem jó, mert nem felel meg a leírtaknak. Az eladó nem hajlandó vissza venni, mert szerinte akkora amit leíet. A csomagjábol én bontottam ki, úgyhogy ő ezt nem mérte meg, esetleg egy ugyanilyet. Hová fordulatok? Nem is az összeg zavar, sokkal inkább az hogy milyen hangnemet meg engednek maguknak az emberek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook