Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindennapi főzés fórum

Mindennapi főzés (beszélgetős fórum)


2018. dec. 10. 15:53

Ez nem gond nálam hogy mindennap kell főzni.Csak néha nehéz kitalálnom.

A főzés maga nem jelent gondot,szeretek főzni.

2018. okt. 18. 20:47

Én szeretek főzni. Majdnem mindennap főzök, de csak egy adagot, férjemnek. Én tudok a munkahelyi menzán enni, meg úgyis nagyon különböző az ízlésünk, így ritkán van olyan, amit mindketten egyformán, jóízűen megennénk.

És nem fárasztó. Inkább csak a kitalálás az, hogy mi is legyen amit főzzek. Fiam néha segít hámozni. De ő meg kicsi, mást nem tudok rábízni.

2018. okt. 18. 19:03

Én nem nagyon szeretek főzni, így vasárnaponként főzök olyat, ami elég még 2 napra, illetve hét közben szokott főzni a férjem, ha van kedve, vagy én valami nagyon gyors kaját, pl. most sütök csirkemájat, vagy csinálok túrós tésztát, stb., ami kb. fél óra alatt meg van, de ha nincs kedvem, akkor mindenki eszik, amit talál:D

Nem minden nő születik konyhatündérnek. Én is inkább mást csinálok, mint főzzek:DDD

6. kisj
2018. okt. 18. 18:41

Több évtizednyi -munka utáni-, napi főzőcskézéssel a hátam mögött engem már nők százezrei se tudnak rávenni arra, hogy ilyet tegyek.

Egy idő után még egy szuper jó hobbival is torkig lehet lakni.

2018. okt. 18. 18:36

Van hogy rohadtul nincs hozzá kedvem, de hát nem halhat éhen a család 😉 amúgy nagyon szeretek főzni, hétköznap próbálok egyszerűbb ételeket készíteni, hogy ne kelljen estig a konyhában lennem, de ha a kívánság egy bonyolultabb étel, ami több időt vesz igénybe, megfőzöm azt is. Nem szeretek két-három napra előre főzni, mert a gyerekek általában nem eszik meg többször ugyan azt az ételt, max. mi a férjemmel visszük el a maradékot másnap is. Inkább főzök többször, de akkor minden elfogy 😋.

Segítség is van, mondjuk inkább az "utómunkálatokban" pl. mosogatás 😉

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ariana)
2018. okt. 18. 18:29

Nők százezrei főznek munka mellett. Egyrészt mert így tud a családnak egészséges kaját adni, másrészt így is spórolnak az étkezési kiadásokon.

Már ha egyedül él valaki már megéri inkább főzni, mint 1500-1600 forintért ebédelni, rendelni valahol.


Valahol (agyban) át kell állni a másik oldalra és nem kötelesség, hanem hobbiként kell tekinteni a főzésre.

3. Bless the child (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2018. okt. 18. 18:22
Szintén zenész😀
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ariana)
2018. okt. 18. 18:19
Semennyire, nem, nem.
2018. okt. 18. 18:15
A mindennapos főzés munka mellett, nektek mennyire fárasztó?Nem sajnáljátok-e rá az időt? Besegítenek -e a család többi tagjai ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook