Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözéssel kapcsolatban, mi kell a konyhába a mindennapi főzéshez? fórum

Költözéssel kapcsolatban, mi kell a konyhába a mindennapi főzéshez? (beszélgetős fórum)


1 2
35. gabbbicica (válaszként erre: 33. - 80ef20b7b0)
2019. aug. 23. 10:38
szerintem sehol. A legolcsóbb, ha elmész a legközelebbi 100 Ft-os boltba, vagy tescoba és kb mindent meg tudsz venni.
34. Lávli (válaszként erre: 33. - 80ef20b7b0)
2019. aug. 23. 10:30

Írj be a keresőbe kulcsszavakat: konyhafelszerelés, konyhai eszközök vásárlása, edény vásárlás, stb.

Sikerül mindenkinek, csak ügyesen!

2019. aug. 23. 10:25
Interneten ezeket hol tudom a lehető legolcsobban beszerezni?
32. Lávli (válaszként erre: 31. - Df1e1c376c)
2019. aug. 22. 14:15
🤔
31. df1e1c376c (válaszként erre: 30. - Lávli)
2019. aug. 22. 13:42
Ott, bammeg :D
30. Lávli (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. aug. 22. 04:55

Ilyen logikai következtetésekre én nem tudok érdemben válaszolni.

De el tudok képzelni akár 3 készletet is, de még egyet sem, egy gyerekkori nagymamai csorba szélű gulyásos maradványával.

Aszondod, a kultúra Zsolnaynál kezdődik?

🤔

29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Lávli)
2019. aug. 21. 22:00

Akkor ezek szerint teljes Zsolnay készlet is kell, hogy tuti legyen benne gulyástányér?

Én a Fiskars késekhez simán rendeltem élezőt is, nyilván nincs érzékem a kultúrához... 😄

28. Lávli
2019. aug. 21. 20:41
Kellhet mákdaráló is.
27. Lávli (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2019. aug. 21. 20:20
Én a Zsolnay gulyástányér alsó peremén 😄
26. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Solar-Tochter)
2019. aug. 21. 20:19

Felesleges, ha van fedo :D

Szerintem egy serpenyo, eg kozepes fazek, egy tal, ket fakanal kell, meg vadodeszka, es egy kes. A tobbi lassan meglesz.

2019. aug. 21. 18:53
El ne felejtsük a húsdarálót és a hurkatöltőt!:D
24. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2019. aug. 21. 18:37
Valaki úgy csinálja. Én a bögrén szoktam, meg a lépcsőn. :D
23. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2019. aug. 21. 14:29

Én úgy tanultam, 2 db. kést kell összefenni egymással, és akkor mindkettő egyszerre élesedik.

Valamelyik nap sikerült is tisztességgel megéleznem. :))

22. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. aug. 21. 14:28

Szerintem sem kell minden, mindenkinek, amiket itt felsoroltunk. Sok olyat írtunk, amit ráér később is megvenni, majd kialakul az nála is, mire van leginkább szüksége.

Azért ha most felírja egy listára mindazt, amiket felsoroltunk, és majd apránként, fontossági sorrendben ill. ahogy majd az ízlésük és pénztárcájuk engedi. Sok minden nem létkérdés, csak ha jó, ha van.


Pl. Húsklopfoló, húsvágó bárd, :))

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. aug. 21. 14:08
Mi sem használunk mikrót, se kenyérsütőt, kés élesítéshez valamelyik bögre alját használom. :)
2019. aug. 21. 13:26

Nekem se mikróm, se kenyérsütő gépem, se késes aprítóm nincs. Életvitel kérdése, mire van szüksége. Azért arra tippelek, hogy mondjuk ha smoothie-fogyasztó, akkor a smoothie-maker-t már eleve viszi magával akár albérletből, akár a szülői házból.

Egy átlag konyhafelszerelés az, amit kérdez, de azért is javasoltam, nézzen szét, hol vannak a beszerzési források.

Ez sem mindenkinél egyforma, mert van, aki lehetőleg mindent az IKEA-ban vesz, én viszont, ha a helybeli "százforintos" boltban nincs fakanál, megnézem az egyetlen elérhető háztartási boltban.

A beköltözés utáni kis "honfoglalás" eleve mámoros érzés, ráadásul eléggé fáradt is az ember, ebben a lelkiállapotban egy konzerv étel vagy pár zsíros kenyér is mennyei vacsora.

Pár nap múlva meg kezdi összeírogatni az ember, mi kell még.

19. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - 80ef20b7b0)
2019. aug. 21. 08:41

A tűzhely, hűtőszekrény már bútornak számítanak, mert azok nélkülözhetetlenek? Mikrosütő, bár az később is lehet. Vagy csak a szekrény, asztal, szék? Képzeld el mondjuk a gulyáslevest és hozzá rakott krumplit.

Kell: fűszerek - (pirospaprika, köménymag, majoranna, só, bors, szerecsendió,...stb.) krinolin, kolbász, felvágottak reggelihez, péksütemény, kenyér, kenyértartó tejföl, étolaj, egy - két jénai tál, fazék, lábas tetővel. Fakanalak, merőkanál, evőeszközök, tányérok, poharak, műanyag mikro edények, amikben a hűtőben lehet tárolni, krumpli, zöldségek, és cukor, kávé, kakaó, tej. A többit meg apránként. Mirelit, gyümölcs, savanyúság, saláta, ecet, rizs, lencse, fokhagyma, hagyma, egy krumpli-zöldség tároló doboz. Elég egyenlőre???

18. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. aug. 21. 06:33

Igen, bár leveseket, és bármit, ami tűzhelyen melegíthető, én inkább ott melegítem, mint a mikróban.


KELL MÉG: egy söprű-lapát, feltörlő vödör és fej+nyél!!! Legyen kéznél a konyhában is. Sohasem tudni. :))

17. Lávli
2019. aug. 21. 05:52
Ja meg egy kenyérsütő gép.
16. Lávli
2019. aug. 21. 05:52
Késes aprító.
2019. aug. 20. 18:49
Tésztaszűrő.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2019. aug. 20. 16:52
Kislábas szerintem is kell, de ha mikrót használ, akkor tárolni-melegíteni jobb a műanyag doboz.
2019. aug. 20. 16:28

Csinálj listát az itt felsoroltakból, majd szelektálj. Nem kell mindent rögtön megvenni, csinálj külön kis-listát először a legszükségesebbekről, majd később lehet bővíteni. Ill. majd lesz időd felkutatni, hogy mit, hol kapsz meg esetleg olcsóbban, vagy jobb minőségben...

De azért néhányat én is sorolok:

- 1-2 olyan kislábas, amiben tárolhatsz maradékot a hűtőben, ill. azokban már rögtön meg is tudod melegíteni, amikor előveszed.

- Ne feledd a müa. csepegtető tálcát, amire mosogatáskor rakod az edényeket.

- Egy tölcsér, teaszűrő, fokhagyma nyomó

- Csavaros tetejű üvegekben tárolom azt a lisztet, cukrot, zsemlemorzsát, törtpaprikát, amiket főzés közben előkapok

- Só és fűszertartó kis müa dobozok, amiket szintén főzés közben tudsz előszedni

- Fa lapát (teflonhoz, palacsintához) ill. hússzedő villa,

- Lábas alá rácsokat, ha levetted a tűzről, az asztalra teheted


Érezzétek jól magatokat az új helyen.

12. katus3
2019. aug. 20. 16:01
Konyharuha, itatós papír rántott dolgokhoz, lecsöpögtetni. 1-2 tepsi.
11. Imisz
2019. aug. 20. 15:21

Javaslok még 2-3 db tálat (műanyag vagy üveg vagy rozsdamentes mindegy) amibe a pucolt krumplit, zöldséget teszed vagy sütihez a tésztát kikevered. Tálaláshoz is jól jönnek.

Aztán eszembe jutott még a nokedli szaggat, uborka gyalu, sajt reszelő ha esztek / készítetek ilyesféle ételeket. Én sok jénait használok pl. amikben keverni ugyan nem de sütni is és tálalni is lehet.

Vágódeszka, nyújtódeszka, sodrófa ami nálam elmaradhatatlan. Aztán ott vannak a műanyag "biszbaszok" mint tölcsér, tálca, kis tálak, dobozok a maradékok elraktározására.

Jól jöhet még a különböző kiszedő kanalak, lyukacsos a sült krumplihoz pl.

Konyharuha, papírtörlő.


Hirtelen ennyi jutott eszembe és bocs ha ismétlés is van közte. Szerintem menet közben fog kiderülni csomódolog mi hiányzik még.

2019. aug. 20. 15:12

Hányan költöznek?

Én úgy érzékeltem, ketten vannak és újonnan épített házba költöznek.

Különben is, ha lennének gyerekek, rutin lenne, hogy kinek a bögrécskéje, kinek a tányérkája nem maradhat el.


Két személynek nem feltétlenül muszáj tényérkészlet. Kivéve, ha rendszeresen fogadnak vendégeket. Házavatón a műanyag, vagy papír tányérok még akkor is használhatók, ha nincs kert.

2019. aug. 20. 14:54

Akartok neha vendegeket fogadni?


Akkor egy 18 darabos tanyerkeszlet (6 mely, 6 lapos, 6 kistanyer)


Egy evoeszkoz keszlet (6 kanal, 6 villa, 6 kes, 6 kaveskanal, 6 teaskanal, 6 kisvilla)


Par darab 2 dl-es bogre teanak, kavenak. Esetleg par presszo kaves pohar.

6 db uditos uvegpohar.


2 éles, nagyobb kés kenyerhez, hushoz. 1 kisebb, eles zoldseghamozashoz.


1 sajtreszelo


Fozesi szokasoktol fuggoen egy edenykeszlet. Nekem egy nagyobb leveses fazek van, ebben fozok levest, tesztat. 2 kisebb, rizsnek, krumplinak, parolt zoldsegnek, pudingnak.


1 nagyobb, fedos serpenyo, 2 teflonos serpenyo.


Fakanalak. Konzervnyito, merokanal. Tesztaszuro. Vagodeszka, en szoktam tortat sutni, ehhez van csatos tortaformam, illetve egyeb sutikhez egy kisebb tepsim.

8. csikil4ny (válaszként erre: 7. - Kisj)
2019. aug. 20. 14:37
A pezsgős poharak elő sem voltak véve... A mélytányérok nálam is veszélyben vannak, hármat belőlük azon a héten törtem el, amikor vettem. Azóta se láttam hasonlót.
7. kisj (válaszként erre: 6. - Csikil4ny)
2019. aug. 20. 14:25

Óh, nálam ez könnyen menne!

Nagyon veszedelmes vagyok a törékeny dolgokra.

6. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Channa*)
2019. aug. 20. 14:16

Két személyre nem létszükséglet a mosogatógép. ;)


Nekem sokáig nem volt dugóhúzom, viszont minden másból 3-4. Fogalmam sincs, hogy minek kellett nekem 24 pezsgőspohár, meg 54 tányér, most meg nem bírok megszabadulni a sok kacattól.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook