Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindenki tetszeni akar - kinek, miért, hogyan? fórum

Mindenki tetszeni akar - kinek, miért, hogyan? (beszélgetős fórum)

1 2
39. VersEmber (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2018. szept. 28. 22:08

Híres vagy arról, hogy érted a humort.

Most ez nem működik?

(na, megint le leszek baltázva...)

38. b4b1d52444 (válaszként erre: 37. - Andilaci)
2018. szept. 28. 17:18
Nem csak a nők.
2018. szept. 28. 15:30
Azt hiszem a "nök"legtöbbje ilyen,mi ezen a furcsa???????
36. 124637ff9b (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2018. szept. 27. 09:59

Vannak rajongói.

Mi meg fogadjuk el így 😊

35. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - 124637ff9b)
2018. szept. 27. 09:49
Biztosan nála van a bölcsek köve, de ezek szerint ahhoz nem elég bölcs, hogy ezt a fene nagy tudást át is tudja adni.
34. 124637ff9b (válaszként erre: 33. - 124637ff9b)
2018. szept. 27. 09:35
Mármint, hogy ilyen emberek is vannak ... 😊
33. 124637ff9b (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2018. szept. 27. 09:34

Minden megmozdulása erről szól, egy levegős félreérthető megfogalmazás, még a Mikibácsis meg a piacos is ilyen volt, éjjelente kiötöl valamit,aztán egy idő múlva megjelenik és közli, hogy senki nem érti a lényeget, nála van a bölcsek köve, és majd ő utat mutat az Emberiségnek, elhozza a fényt.

Addig, míg nem köpköd (se magát se mást), én elfogadom 😊

32. b4b1d52444 (válaszként erre: 29. - VersEmber)
2018. szept. 27. 09:08
Ha mindenki szembe jön veled az autópályán, akkor Te mész rossz irányba.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - VersEmber)
2018. szept. 27. 05:20
Mert csak másban lehet a hiba. Ugye, Mr Tökéletes? Egyetértek Ilikével, félreérthető voltál. Ahogy mindenki más is félreérett, akik miatt a 27-es kimagyarázó hozzászólást írtad. Tehát a hiba a te készülékedben van :)
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - VersEmber)
2018. szept. 27. 01:57
Ta magad vagy egy nagy nyomdahiba. Mit sértegetsz itt jóindulatú embereket, találomra vagdalkozva?
29. VersEmber (válaszként erre: 28. - B4b1d52444)
2018. szept. 26. 23:46
Akkor a te szótárad nyomdahibás. :)
28. b4b1d52444 (válaszként erre: 27. - VersEmber)
2018. szept. 26. 06:36

Akkor viszont a kérdés megfogalmazása hibás. Ebben az esetben önmagunk elfogadása a cél és az, hogy mások is elfogadjanak, elismerjenek minket.


Az én szótáramban tetszeni és elfogadtatni két különböző dolog.

27. VersEmber (válaszként erre: 21. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 26. 02:27

Nem baj ha sajnálsz - legalább én nem sajnállak.:)

"téged az tesz boldoggá ha mindenkinek segíthetsz,engem meg az ha mindenki békén hagy a nyomorával" - írod.

Nincs azzal gond egyáltalán, ha fárasztanak az emberek. Neked ilyen a habitusod. Másnak másmilyen.

---------

Tudjátok mi a tetszeni akarás? Nem feltétlenül az, hogy csinos, jól öltözött, jópofa, kellemes ember legyen valaki.

Az emberek nagy része esetében sokkal inkább az, hogy EGYÉNISÉG-nek akar mutatkozni. Ennek ezer módja van, ismeritek.

Én "III. Richárd effektusnak" nevezem ezt.

(Csak nagyon röviden erről: az a lényege a történetnek, hogy III. Richárd egy kicsi, púpos, csúnya férfi. Rájön, hogy mint férfi semmibe veszik, átnéznek rajta, kinevetik a külső tulajdonságai miatt. Ezt felismeri és ekkor mondja a klasszikus mondatot:

"Eldöntöttem, hogy gazember leszek."

És ezután nagyon is odafigyeltek rá....)

------

Ezen bevezető után térek rá a lényegre.

Az emberek 60-70-80%-a nem szép, nem jó alakú, hanem a kor és önmaga elvárásai szerint is egy "átlagos" ember (az a jobbik eset, ha legalább átlagosnak gondolja magát).

De az Ember nem szeret átlagos lenni, és ezért az adottságai szerint igyekszik megtalálni önmagában azt, ami benne olyan, hogy "odafigyelnek rá".

R.D. Laing híres mondása: "Az "én ilyen vagyok" pökhendisége az emberiség legnagyobb önvédelmi találmánya és szívesen támogatom."

Ebben minden benne van.

A "tetszeni akarás" az legmélyebben nem azt jelenti, hogy meg akar valaki felelni az elvárásoknak (akár külsőben, akár viselkedésben, akár világnézetben, stb., ez csak a felszín, nagyon a felszín), hanem azt, hogy az "én ilyen vagyok"-ot úgy éli meg, hogy "én így jó vagyok, tessék".

És láss csodát, ilyenkor az illető helyes önértékelése és elegendően erős önbizalma alapján kialakított személyiség - egyéniséggé válik.

Minden ember egyéniség természetesen, csak nem mindenkinél manifesztálódik ez. A legtöbb embert meg kell ismerni közelebbről ahhoz, hogy felfedezzük benne a szépséget, amitől nagyon tud tetszeni...

---------

Csak azért írtam picit hosszabban erről, hogy a "tetszeni" az nem egyenlő azzal, hogy "szépnek lenni", vagy "megfelelni a konvencióknak".


-------

2018. szept. 24. 21:38
Elsősorban önmagunknak kéne tetszeni..
2018. szept. 24. 21:34

Félálomban azon merengtem, hogy mondjuk úgy öltözöm fel, hogy az egyetemen a ruházatom ne legyen messziről kirívó.

Úton odafelé felszállok az itteni buszra, a velem egykorúak végigmérnek, mert nem vagyok elég öreges.

Hazafelé bemegyek egy semleges sörözőbe, végigmérnek, kit akar itt felszedni ez a vén szatyor.


Most akkor, ha a testbeszédem és a viselkedésem nem szempont, kinek tetszem???

Igaz, nem tetszési szándékkal vettem textilt hab testemre, hanem mert pucéron nem jutok el a suliig. Meg mert hideg van.

Ami a hajat, stb. illeti, ott a saját hangulatom a mérvadó. Magam vágom a hajam évek óta, és ha ezen esetleg változtatok, akkor is csak a tükör kedvéért.

24. b4b1d52444 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2018. szept. 24. 09:14
Nem is kell mindenkivel barátkozni, jópofizni. Én azért olvasok a buszon, vonaton mert az érdekel. Jobban érdekel a könyvem, mint a körülöttem lévő vadidegen emberek. Ez így van rendjén.
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - VersEmber)
2018. szept. 24. 09:08
Ez lehet, hogy régen igaz volt, de ma egyszerűen annyi emberrel vagyunk körülvéve, hogy egyszerűen nincs energiánk mindenkire felebarátként tekinteni. Pl. a buszon azért mélyed mindenki a telefonjába, könyvébe, vagy bámul ki az ablakon, mert igenis kellemetlen ennyi idegent ilyen közel engedni magunkhoz. Ezért elzárkózunk. Ha egy csoport majmot zsúfolnának így össze, azok az első megállóig széttépnék egymást, mert ők nem tudnak elvonatkoztatni.
22. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. szept. 24. 07:53

Második kérdésed a fontos. Mi a tetszés kritériuma?

Ezt kellene inkább fejtegetni. Van akinek az, hogy külsőleg tetsszen másoknak. Van, akinek az, hogy a beszédstílusa. Van, aki szerint elég ha illatos...stb, stb, stb.

21. ab3619a9cd (válaszként erre: 17. - VersEmber)
2018. szept. 24. 07:11

Te például nem vagy közömbös,mert sajnállak!

Sajnállak,mert meg akarod itt téríteni az olyan embereket akik nem muslica szedő vigyorral a képükön járják az utcákat.Mert téged az tesz boldoggá ha mindenkinek segíthetsz,engem meg az ha mindenki békén hagy a nyomorával!

Remélem érted a különbséget!

Nem vagyunk egyformák,hála az égnek,mert ha ilyen lennék valószínűleg én lennék az aki szembe köpném magam!!

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - VersEmber)
2018. szept. 24. 01:34

Nem ringatom magam a függetlenség illúziójába, de lesz...m az aktuális esztétikumot.

Jössz ezekkel az előrángatott mondataiddal.

Aztán meg köpködsz. Analizáld Margitot a másikban.

2018. szept. 24. 01:29

Aki nem akar tetszeni, az azzal akar tetszeni, hogy nem akar tetszeni.

Eddig világos?

Ha nem, akkor mondom.

--------

Aki "azzal jön", hogy ő nem akar tetszeni, szimpatikus lenni senkinek, akkor azzal azt akarja mutatni, hogy ő milyen marha független, vagány (- a 60-as évek hippy-jeinek ez volt a szlogenje.)

Tehát azoknak a szimpátiáját akarja kivívni, akik ezt a hozzáállást, stílust szeretik.

Tehát úgy akarnak tetszeni, hogy azt mondják, nem akarnak tetszeni.

---------

Ezért gyönyörű az emberi psziché tanulmányozása!

A szavaid mindig elárulnak, miközben azt hiszed, hogy trükkös vagy.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - VersEmber)
2018. szept. 24. 01:20

Ha nagyobb tömegben vagyok, az emberek legnagyobb része ismeretlen. Nem lehet egyénenként nézni, mert áttekinthetetlen embertömeg.

Miért ne lehetne közömbös?

Hogyan szeressem? Vagy utáljam? Vagy legyek kíváncsi rá -habár az már nem érzelem- ?


És nem, nem akarok tetszeni. Olyan vagyok, amilyen éppen vagyok. Sem a külsőm, sem a bensőm nem tartozik a teljes nagyvilágra.


De rühellem az általánosításaidat... (a prófétaságot is)

17. VersEmber (válaszként erre: 10. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 24. 01:14

"Számomra idegenek igenis közömbösek."


Hmmm...

Ki idegen számodra?

Akit MÉG nem ismersz?


Közömbösek a számomra...

Hát, én leköpném magam, ha kimennék az utcára, és ott leginkább idegen, nem ismert embereket látva, nem ismert emberekkel egy térben mozogva így gondolkodnék.

16. dd9dec5381 (válaszként erre: 13. - 04424e865e)
2018. szept. 23. 13:26
👍
15. dd9dec5381 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2018. szept. 23. 13:25
:)
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Dd9dec5381)
2018. szept. 23. 12:52
Ez a hasonlat nagyon találó.:)
13. 04424e865e (válaszként erre: 12. - Dd9dec5381)
2018. szept. 23. 12:26
Egyetértek veled.
12. dd9dec5381 (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. szept. 23. 11:53
Én sem bírom, amikor valaki gátlás nélkül tolja mások arcába az "érzelmeit". Sőt, kifejezetten irritálnak az ilyen magukat nagyon mély érzésűnek tartó drámakirályok és királynők. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az ember egy flegma jéghegy, de igenis meg kell tanulni, mkor minek hol van a helye. Ha én mindig kimutatnám, mi zajlik bennem, igencsak lenne ámulat. Azonban nem fárasztok vele másokat, mert nem gondolom hogy az én s@ggemből süt a nap is. Aki igazán rendben van magával, annak nem kell közönség.
11. 124637ff9b (válaszként erre: 9. - Hannababa13)
2018. szept. 23. 09:35

Ami az egyik embernek megfelelő viselkedés, az a másiknak nem. Egyszerűen nem érzi jól magát attól, hogy a külvilág felé tárja az érzelmeit. Ez még véletlenül sem bátorság kérdése, vagy hogy nem szereti magát az ilyen habitusú ember. Sőt. Attól legyen boldog, hogy mindenki őt szereti vagy őt sajnálja?!

Az én meglátásom szerint ők a manipulatív emberek.

Szeressetek! Sajnáljatok! Mindenki! ... Na, inkább ott hiányzik valami a belső békéből és harmóniából ...

10. ab3619a9cd (válaszként erre: 9. - Hannababa13)
2018. szept. 23. 09:19

Számomra idegenek igenis közömbösek.

Sem tetszeni nem akarok nekik sem kedves nem akarok lenni hozzájuk.

Kötekedő sem vagyok,de ki lehet belőlem hozni az állatot.

Köszönöm,nagyon jól el vagyok magammal,a családom pedig így szeret ahogy vagyok.Ha nem szeretne így a férjem valószínű el sem vett volna és nem lennénk 16 éve együtt.

Az érzelmeim pedig csak és kizárólag a családomnak mutatom,senki másnak!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook