Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden szoptatás után muszáj lefejni az anyatejet? Ha lefejem, a következő etetésre nincs annyi hogy jóllakjon a baba ha nem fejem akkor van fórum

Minden szoptatás után muszáj lefejni az anyatejet? Ha lefejem, a következő etetésre nincs annyi hogy jóllakjon a baba ha nem fejem akkor van (tudásbázis kérdés)


1 2
20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - M_Marcsa)
2008. jan. 24. 12:52
21 hónapja.
2008. jan. 24. 12:52
Egyetértek mindenkivel, igény szerinti szoptatás, mindkét mellről, aztán beáll a keresletákínálat. 20 hónapja szoptatok...:)
2008. jan. 24. 11:33
17. Verka
2008. jan. 24. 11:06

Szia! Szerinem jól csinálod! :)

A baba többszöri mellretétele és a sok folyadék segít!

2008. jan. 24. 11:02
A kisfiam is 2 orankent szopizott 8 honapig! es nem fejtem, es mindig csak az egyik ciciböl szopcsizott.
2008. jan. 24. 08:17
Nem kell egyáltalán fejni. A babát kell ellátni, nem a hűtőt.
14. d@nu (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2008. jan. 23. 22:36

Szerintem ne aggódj, be fog állni a tejtermelés. Ha úgy érzed, akár 1,5-2 óránként is mellre teheted a kicsit, ez is segíti a termelődést... és persze ne felejts el sok folyadékot inni, az fontos. Jó, ha szopi előtt-közben is iszol 1-1 pohárka vizet.

Az én lányom az első hetekben átlag 2,5 óránként szopizott, éjjel-nappal. Nálunk is többször előfordult, hogy kellett a másik cici, de aztán előbb-utóbb termelődött annyi, ami elég volt neki. :)

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - D@nu)
2008. jan. 23. 20:48

Hiszen pont így csinálom, ahogy írtad. Nem fejem, le az a mellet amiből a kiegészítést adom, eszem ágában sincs.


kb. 3 óránként eszik, éjjel is.

12. d@nu (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. jan. 23. 19:41
Azt a cicit, amiből a "kiegészítést" adod, nem szabad lefejni, mert akkor tényleg nem marad a következő szopira semmi. Arra figyelj oda, hogy legközelebb ezt a kiegészítőst add neki először, hogy ezt is rendesen ki tudja üríteni. Ha kiüríti a mellet, nem tudsz miből fejni, hiába is mondják, hogy fejjél. Nem kell aggódnod emiatt, főleg ilyen kicsi bébinél az, hogy hirtelen megugrik az étvágya, 2-3 hetente előfordul. Néhány nap alatt alkalmazkodik az új igényhez a termelődés és akkor már elég lesz egy cici is. Milyen időközönként teszed mellre?
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Gabima)
2008. jan. 23. 19:07

"Mindig csak az egyik mellből szoptass, felváltva, és ha marad benne, fejd le."


Így csináltam eddig, és minden nap délután este felére már nem volt elég a tejcsi. most kb. 100 ml az ami neki elég. de délután már nem tud ennyit szopizni, csak 70-et, és nyűgös mert éhes még. Ekkor kénytelen vagyok neki adni a másik mellből is, még 20-30-at, akkor bealszik, és alszik is a következő szopi-ig. Egy hangja sincs. De ez egy ördögi kör, mert utánna meg a másik mellbe sincs már annyi hogy a következő etetésnél elég legyen. Tegnap nem fejtem és délután is volt minden szopinál annyi tejci, hogy elég volt neki. Pedig szedem a homeopátiás bogyókat is, és iszok is mint az őrült. A fiamnál nem volt ilyen gond, akkor is azt csinltam mit amit te fennt írtál, és semmi gondom nem volt. Szóval ezért vagyok most tanácstalan. :S

10. viki021 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. jan. 23. 18:53
Én csak annyit tennék ehhez hogy minél nagyobb a kínálat annál nagyobb a kereslet.Ha fejed a cicid akkor igenis hogy több tejed lesz.Hidd el ezt tapasztalatból mondom.A fiamat 15 a lányomat 18 hónapig szoptattam és a többit elvitték más mamik.Nem a hűtő volt tele anyatajjel:)))))És a cici tényleg begyulladhat ha nagyon tele van.
2008. jan. 23. 18:41
Mindig csak az egyik mellből szoptass, felváltva, és ha marad benne, fejd le. A keveset is érdemes, mert így több lesz a tej. (Nem azért, hogy tele legyen a mélyhűtő tejjel).A baba is jobban kiüríti, ha csak az egyikből kap. Nekem ezt az újszülött-intenzív osztályon tanították így. Olyan jól bevált, hogy a kisfiam, miután kikerült a kórházból,( ahol bizony tápszert is adtak neki időnként,) csak szopott 7 hónapos koráig, még vizet vagy teát sem kapott, pedig kánikula volt. Azután 14 hó-ig naponta 3-4- szer szopott, és csak azért hagyta abba, mert terhes lettem. Amelyik mellből szopott, én minden etetés után lefejtem, kb. 2 hónapos koráig. Csak kevés jött mindig, de én ennek a módszernek köszönhetem, hogy ennyi ideig sikerült szoptatni. Én onnan indultam, hogy a baba az intenzíven, én mellette, és max. 10 ml-t tudok csak lefejni, amit szondán beadtak neki. Erről a mennyiségről jutottam el a kizárólagos szoptatásig.
8. d@nu
2008. jan. 23. 18:30
Én az első 2 hétben kisérleteztem vele, aztán feladtam. Igény szerint szoptattam, így amennyi a bébinek kellett, annyi mindig volt, azon felül feleslegesen sanyargattam a melleimet, hogy néhány kortyocska kijöjjön. Ha beindult már rendesen a tejtermelésed, a kicsi is megtanult szépen szopizni, akkor nem hiszem, hogy szükség lenne rá.
2008. jan. 23. 18:29

Hat en ugy tudom, hogy ez ugy muködik, hogy ha lefejed, akkor par napon belöl megszaporodik a tejed, es akkor is több lesz ha a babanak nem kell annyi.

Jelzem es csak az elejen fejtem 2-3 hetig, de azt se rendesen, azert, hogy szaporodjon a tejem. De utana en sem fejtem. A kisfiamnak mindig volt eleg tejcsi, ha meg több kellett neki 2-3 nap mulva megszaporodott. Addig meg 1,5-2 orankent szoptattam. Soha be nem gyulladt a mellem, es mikor mar nem kellett a tejcsi elapadt mgatol, nem csinaltam neki semmit.

6. mtt80 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. jan. 23. 18:24
Ha rendszeresen szoptatsz kb. 3 óránként, akkor nem fog begyulladni szerintem. Én is emiatt fejtem csak esténként, mert éjszaka nem szoptattam 3 óránként.
2008. jan. 23. 18:21

Szia!

Szerintem sem kell minden szoptatás után lefejni. Én mindig csak az esti (utolsó) szopizás után fejtem, mert ha nem tettem volna, akkor nagyon bedurrant volna, mivel éjszaka csak egyszer kelt fel szopizni.

Akinek persze nagyon sok van, az fejjen nyugodtan mindig.

2008. jan. 23. 18:21
Én nem fejtem le,( nem volt annyi) így mindig elegendő volt a kislányomnak a tej! Most 9 hónapos és még szoptatom...
2008. jan. 23. 18:20
Csak azért nem tudom mit csináljak, mert a kórházban is és védőnő is azt szajkózza, hogy a maradékot fejjem le, mert ne pangjon a mellbe, hogy ne hogy begyulladjon. Akkor ez nem is igaz? Nem fog begyulladni?
2008. jan. 23. 18:17
én soha nem fejtem,a babának kellett jóllaknia,nem az volt a célom hogy a hűtő tele legyen...szóval szerintem nem....sőt!
2008. jan. 23. 18:16
Minden szoptatás után muszáj lefejni az anyatejet? Ha lefejem, a következő etetésre nincs annyi hogy jóllakjon a baba ha nem fejem akkor van
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook