Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden gondolatot, érzést kitárni, vagy titokzatosnak maradni jobb egy kapcsolatban? fórum

Minden gondolatot, érzést kitárni, vagy titokzatosnak maradni jobb egy kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 14. 12:11
Ha minden gondolatodat,érzésedet kitárod, akkor meg van a veszélye annak, hogy könnyen sebezhetővé válsz és fog tudni manipulálni. Ha meg mindig titokzatos vagy, eleinte vonzó is lehet, azonban hosszútávon nem fog tudni megismerni, kiigazodni rajtad a párod és idegesítő és fárasztó leszel.
2021. okt. 14. 12:07
Félreérted, nem titkolózásra és elzárkózásra gondolok, de pl. ha valaki nagyon kimutatja az érzelmeit, az épp olyan rossz lehet, mintha nem tudná egyáltalán kimutatni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. okt. 14. 12:05
Úgy ahogy Viko mondja. Nem mindent elárulni magadról. CSak sejtetni a dolgokat.Attól, hogy nem teregetsz ki minden kártyát, még nem vagy rossz ember.
2021. okt. 14. 08:47
Igen, a legnagyobb romantikus regényeknek is az az alapsztorija, hogy adott két ember, akik titkolóznak és elzárkóznak egymás elől.
15. Channa* (válaszként erre: 13. - Viko80)
2021. okt. 14. 08:10

Na de, mi az amit csöpögtetni kell?

Nem értem...

14. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 08:09
És azt, hogy kell csinálni, hogy nem hagyjuk a másiknak, hogy belénk lásson?
13. Viko80
2021. okt. 14. 08:05
Szerintem egy kapcsolat az őszinteség én alapul. Semmiképp nem szabad mást mutatni, mint akik vagyunk. Annyi bizonyos, hogy egy kis titokzatosság tényleg izgalmat ébreszt a másikban, S örül, ( vagy nem 🤣) ha mindig csepegtetünk egy kis "részt" magunkból. Meg ezzel valamilyen szinten védekezünk is, ha mégsem a megfelő társat választottuk számunkra.
2021. okt. 14. 07:56
Én is azt veszem észre, hogy "serkent" a titokzatosság. Bár engem meghat, ha valaki kitárulkozik nekem, és bevallja a gyengeségeit, vagy megtisztel őszinteségével. De az őszinteségen nemcsak azt értem, hogy elárulja az ember az érzéseit, gyengeségeit, hanem azt , hogy nem hagyjuk a másiknak, belénk lásson.
2021. okt. 14. 07:50

Én nem is értem ezeket a lehetőségeket...

Kitárulkozni? Minden érzést kitárni? Titkolózni?


Nem lehet egyszerűen csak olyannak lenni, amilyenek vagyunk?


Taktikázás nélkül nem másokat etetni? Nem hazudni?

Mérlegelni azt, hogy mit kell feltétlenül elmondani és mi az ami már terhes lehet mások számára? Tudni azt, hogy a másikat érdekli e egy bizonyos gondolat?


Taktikázzunk a kapcsolat elején? Minek? Aztán szerencsétlen másik az összeköltözés után pl. keblére öleli majd azt, aki addig átverte?


Hát ez nem így működik.


Mindenben a mértékletesség a jó szerintem.


Nem kell titkolózni, de pl. egy pasit tuti, hogy nem érdekli, hogy órák óta azon gondolkodom, hogy a számára egyformának tűnő rózsaszín körömlakkok közül melyiket kenjem a körmeimre;)

Azt se szeretné, ha eljátszanánk a mimózát, majd előbújna a házisárkány:D


Ahogy mi sem szeretnénk, ha néhány hónapig játszaná a szőke herceget, majd naponta megverne, megcsalna, lelkileg kicsinálna...


Persze, ha valaki ilyen, akkor tegye, de utána ne csodálkozzon, hogy nincs aki szeresse, elfogadja.

2021. okt. 14. 00:00

Szerintem, akkor érdemes komolyan kitárulkozni, mikor a másik fél bebizonyította, hogy meg lehet bízni benne. Ami nem azt jelenti, hogy hazudozik valaki a partnerének, hanem, hogy az ember nem osztja meg a legbensőbb titkait és félelmeit a legelején, mert sajnos van, aki kihasználja ezeket.

Viszont szerintem, meg lehet valakit nagyon jól ismerni, de teljesen soha sem lehet valakit kiismerni. Legalábbis nekem már okoztak meglepetéseket emberek, akikről úgy gondoltam, hogy jól ismerem őket.

9. Bichi (válaszként erre: 6. - D.o.n.)
2021. okt. 13. 23:45

Bizonyos fokú titokzatosság mindenkit serkent, úgyhogy azért óvatosan azzzal a kitárulkodással, főleg az elején:D

Ez modnjuk nem jelenti, hogy ne legyél Önmagad...

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 23:36

Mi vált be?

Kapcsolatban stratégiázni?

Add inkább önmagad! A brazil, török sorozatok nem a valóság.

2021. okt. 13. 23:03

Őszinte,beszédes,jókedvű,odaadó és érzékeny tipus vagyok,tehát őszintén vallok érzéseimről.A párom szerint éppen ezt szereti bennem.


De mindenkinek van a lelke legmélyén egy-két "titok" amiket jobbnak lát nem feltárni vagy azért mert fájdalmas vagy azért mert olyan dolog amivel egyedül kell megbirkóznia,feldolgoznia.

6. D.o.n. (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 22:21

Én már mindent ki fogok tárni.

Ha úgy nem kellek, pőrén, akkor ne raboljuk egymás idejét.

Persze tudom, a kitárásnak rengeteg szintje van és van, akit a titokzatosság . . . ööö serkent:)

2021. okt. 13. 22:07
Szerintem jobb a titokzatosság, az elején. Kis huncutság belefér. Úgysem tudod sokáig titkolni. :)
4. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 21:32
A lelkem kis szeglete mindíg csak az enyém.Ennek ellenére is lehet olvasni a másikban egy idő után:))
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2021. okt. 13. 21:26
Úgy értem , jobb-e mikor a másiknak olvasol a gondolatában, annyira ismered már, vagy jobb, ha nem társz ki mindent.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 21:20
Ha minden gondolatot, érzést kitársz,,titokzatoskodhatsz magadban,elváltan vagy szingliként:))
2021. okt. 13. 21:13
Kinek mi vált be?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook