Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden felett szemet hunyni? fórum

Minden felett szemet hunyni? (beszélgetős fórum)


1 2
8. Imisz (válaszként erre: 1. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 20:01

Szia!

Véleményem az, hogy a mércét, a határokat te szabod meg! Nyilván olyan dolgot amivel kárt tehet magában azt nem hagyjuk, azon felül szülője válogatja. Anyósod pedig ne nevelje az unokáját csak szeresse, és igyekezzen betartani a te szabályaidat, hogy a gyerek se zavarodjon össze. Előbb utóbb úgyis rájönnek, mit szabad anyunál és mit a mamánál. Én sem hagytam annak idején, hogy a gyerekeim öltögessék a nyelvüket sem rám, sem barátokra sem senkire! Mivé válnak, ha mindent rájuk hagyunk? Kell nekik, hogy tudják meddig mehetnek, a határaikat igy is próbálják tágítani. Egy szájraütéstől pedig semmi baja nem lesz, legközelebb meggondolja, kidugja-e a nyelvét és ha nem teszi, akkor elérted a célodat.

2010. nov. 26. 20:01

Sarokba kell állítani annyi percig, ahány éves! És ha elmegy a sarokból akkor vissza kell cipelni újra és újra, de nem szabad szólni hozzá vagy szemkontaktust létesíteni vele! Ha "letöltötte a büntetését" le kell gugolni, komoly és szigorú fejjel megmondani hogy rosszat csinált és mérges voltál stb, majd bocsánatot kell kérnie és miután bocsánatot kért öleld át. Ha nem kér bocsánatot ne öleld át.

Ütni nem szabad, mert megtanulja és továbbadja az ő gyerekeinek is. :D

6. ba21036ade (válaszként erre: 2. - Dus)
2010. nov. 26. 20:00
2,5 éves.
2010. nov. 26. 19:54
Mondjuk nyelvnyújtogatásért én nem, de ha pl. mástól hallotta hogy hülye vagy anya és nekem mondta, akkor bizony tőlem is kapott (5 év felett). Nem nagyot hogy beleszédült :-)) De tanulja meg hogy igy nem lehet beszélni.
2010. nov. 26. 19:54

A nevelés szerintem nem abban merül ki, hogy ráhagyod...Anyós sose csapta meg a kisfiát? Nem hiszem el...

Nekem ugyan nincs gyerekem, de tutira van olyan szitu, amiben el fog durranni a fejem...

2010. nov. 26. 19:53
Szerintem ültesd az öledbe a gyereked és mondd el neki, hogy csúnya dolog amit csinál, nem fog elérni vele semmit - és ezek után hagyd figyelmen kívül ha továbbra is csinálja. Tapasztalatom szerint meg egyébként két okból teszi: 1. próbálgatja a határait, 2. így akarja felhívni magára a figyelmet, mert amíg veszekednek vele - addig is rá figyelnek, vele foglalkoznak. Több közös játszás, meseolvasás jól jön. Van egy mondás: "ha rossz, szeresd még jobban" :)
2. dus
2010. nov. 26. 19:51
Mennyi idős a fiad?
2010. nov. 26. 19:44
A minap volt egy kisebb vitám az anyósommal.Történt ugyanis,hogy szájon mertem csapni a tulajdon fiamat.Hogy miért?Mert a nyelvét öltögette.Többszöri figyelmeztetésre sem hagyta abba,és akkor kapott egy szájast.Nem nagyot,de meglepődött.Erre elkezdett bömbölni,mire én voltam minden,csak rendes ember nem.(azt tudni kell a fiamról,hogy nála a hiszti is krokodil könnyekkel megy)Az anyósom szerint ha ráhagyom,előbb-utóbb abbahagyja.Mi mindent lehet ráhagyni egy gyermekre,és mi az,amiért igenis rá kell,hogy szóljunk?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook