Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden felett szemet hunyni? fórum

Minden felett szemet hunyni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 29. 19:20

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.Félreértés ne essék,nem verem őket kékre-zöldre,és nem egyből kapnak taslit.Valaki írta,hogy anyós négyszemközt cseszett e le.NEM,az udvaron,jó hangosan,már-már üvöltve.Vele,velük nem lehet erről beszélni,ami a nagyobbikon meg is látszik.Náluk laktunk 4 évig,akkor is,most is az ellenkezője van mondva annak,amit én mondok.Csak 1 példa: a kisfiam fát akart vágni fejszével,én nem engedtem meg neki,mondván,elvágja a lábát.Vmiért szólt a kisebbik lányom,mire visszafordultam,a gyereknél ott volt a kis fejsze.

Nem kitaláció,ilyennel nem szórakoznék,ahogy a nyelvnyújtogatással sem.Ha valamelyikre ok nélkül szólok rá,bocsánatot kérek,szeretem őket,és foglalkozom velük.Ez a dolog azóta van,hogy ovis.

37. ba21036ade (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2010. nov. 29. 19:09

"Kedves" Kék Irisz. 1: nem vagyok ideggyenge.

2: nem 2-3 óráról van szó,hanem min.6-ról,és ez csak a délután.Délelőtt oviban vannak,ahova 3 hete járnak.Egyébként 24 órából 20-at velük vagyok,ha bele vesszük az éjszakát is.

3: 3 gyermekem van,és ha az egyik csinálhatja,akkor a többi is??????

36. fókamama (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2010. nov. 27. 13:17
Én nem mondanám,hogy a tehetetlen düh vezérelt amikor repült a anyai.Sőt,nagyon is megfontoltan adtam,és tényleg olyankor amikor más nem hatott.De mivel nem szokta meg a gyerek,volt is hatása.Egyébként nekem is sámlira kellene már állnom hozzá:)A kicsiket én sajnálom megütni,még akkor is ha nagyon értetlenkednek néha.Persze nem mondom,hogy sosem volt seggre csapás.Én a bocsánat kéréssel úgy vagyok,hogy igenis lássa be az ember ha nincs igaza,tévedett vagy megbántott másokat,és azt fejezze is ki feléjük.Mi a férjemmel mindig bocsánatot kérünk egymástól ha okunk van rá,és ez természetes a gyerekek közt is.Még a kicsi nem egészen 3 évesünk is bocsánatot kér ha rosszat tett.De itt most nem is a verésről szól a fórum,hanem inkább hatalmi harcról.Ha én megrendezem a gyerekemet,vagy valamit megtiltok neki,nehogy már anyósom nekem essen,vagy bármilyen módon bele szóljon.Nem az Ő dolga ez.Mi egymásra sem szólunk rá a gyerekek előtt még akkor sem,ha nem érezzük jogosnak ahogy a másikunk viselkedett velük.Megbeszéljük ez négy szem közt,sosem vitázunk előttük a dolgaikról a nevelésükről.
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Fókamama)
2010. nov. 27. 12:36

Tőlem is kapott néhányszor a gyerekem. 21 év alatt talán 3x, de azt is csak a tehetetlen dühöm miatt. És, ha a gyerekemet megkérdeznénk, akkor azt mondaná, hogy igazam volt, mert olyankor kapott, amikor dühöngött.

Egyik példa: elvesztette az összes iratát és amikor rájött, hogy nincs meg olyan hisztit vágott le, mint egy 2 éves gyerek. Egy jól irányzott nyakleves kizökkentette ebből az állapotból, igy rögtön képes volt normálisan végig gondolni mindent:) Mivel nő vagyok az ütésem egy nálam minimum 20 kg-al súlyosabb embernél nem nagy:)

Igen, igen. verés és verés között van különbség.

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Talian35)
2010. nov. 27. 12:29

Igen, azt mi tudjuk, hogy a felnőtteknek sincs mindig igaza, de jobb ha a gyerek azt jegyzi meg, hogy nekik mindig igazuk, mert ezzel a tisztelettudása fejlődik. Sose mondtam a gyereknek, hogy hülye a tanár, pedig volt olyan, hogy hülye volt a tanár. Ezt a tanárral meg is beszéltem, ha olyan volt történés, de a gyereknek erről nem feltétlenül kell tudni. És igen, mi is hibázunk, mi is vagyunk zizik, de ezt a gyerek úgy is meg fogja érezni, ha nem kötöm az orrára akkor is:) A mai napig tudja, hogy mikor ne feszegessen bizonyos témákat:)

Én a bocsánat kérést nem favorizálom. Én mindig azt mondom, hogy viselkedj úgy, hogy ne kelljen elnézést kérni. Persze megint más, ha rálépek a lábára valakinek és ezért kérek elnézést.

A gyereknek érezni kell, hogy mellette/vele vagyunk és ezt nem veréssel kell elérni.

33. fókamama (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2010. nov. 27. 12:20

Minden szavaddal egyet értek,mi is így neveljük a gyerekeinket.És azt nem állítom,hogy soha nem kaptak egy jól irányzott anyait,de a 17 éves gyerekem kb5-5 alkalomra emlékszik,és Ő is úgy látja azt megérdemelte.Én sem értek egyet azzal,hogy verni kellene a gyereket,de néha bizony máshogy nem lehet rá hatni.És szerintem verés és verés között óriási különbségek vannak.

Van olyan ismerősöm,akinek a gyerekeire azt mondom,én agyon is csapnám őket.Persze ez nem a gyerekek hibája,hanem a szüleiké.

32. Talian35 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2010. nov. 27. 11:05
Igazad van mindenben amit leirtál, az egyetlen amivel nem értek egyet, hogy a felnőttnek mindig igaza van. NINCS mindig igaza. És a tanárnak SINCS mindig igaza. Engem pont igy neveltek, és az eredmény az lett, hogy mai napig iszonyúan lázadok mindennemű igazságtalanság ellen. Azt vallom, hogy a gyerek akkor fog igazán tisztelni és felnézni rám, ha be tudom ismerni, hogy hibáztam, és bocsánatot tudok kérni tőle. Mert előfordul ez is. És a tanárnak is lehet rossz napja, A mi iskolánkban a tanár is elismeri, ha tévedett vagy hibázott és PONT ezért tisztelik a gyerekek!
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2010. nov. 27. 09:11

Ez igaz. Nekem nem voltak vitáim nevelésben senkivel. Bár nekem mással kapcsolatos vitám sem volt velük. Nálunk ez nem "divat". Természetesen ha valaki vigyázott a gyerekemre, akkor amig nem voltam ott az ő nevelésük volt az irányadó, ha ott voltam akkor az enyém. Az én gyerekem nem volt zűrös sosem. Ismerte "verés" nélkül is a határokat. Én már pici kora óta a tiszteletre neveltem. És akár milyen fura a mai világban, én a gyereknek elmondtam, hogy mindig a felnőttnek van igaza. Igy nem volt hülye tanár és társai sem. Tiltanom nem kellett semmitől, mert tudta, hogy csak az ostoba emberek beszélnek csúnyán, azt is tudta, hogy nincs csúfolódás, mert azzal megbántjuk a másikat, nincs verekedés, mert azzal fájdalmat okozunk a másiknak, stb. Természetesen ő is tudta, hogy kivel szemben mit engedhet meg magának. A nagymamával egészen más viszonya volt, mint a dédivel. Mindig tudta, hogy nyafogással, hisztivel nem ér el semmit. Nem árulkodott, mert elmondtam, hogy ez nagyon csúnya dolog.

Nem tudom, hogy lehet eljutni egy gyerekkel arra a szintre, hogy verés legyen a vége, de szerintem, ha a gyerekre rászólunk amikor olyat csinál, elmondjuk a következményeit akkor eddig nem lehet eljutni. A mai anyukák ott rontják el szerintem, hogy a gyerekükről azt hiszik, hogy a kis isten született meg, és igy bánnak velük egy ideig. A gyerekük sérthetetlen, stb. Aztán, amikor a fejükre nő, ők vannak megsértődve legjobban. Manapság sokszor látom, hogy az anyuka csak mosolyog azon, hogy a gyereke a buszmegállóba visit, ordibál, lökdösi az embereket, hogy de édes, a többi embernek, pedig már régen idegeire ment a gyereke. Képtelen rászólni, elmondani neki, hogy ez miért rossz, mert még a végén lelkibeteg lesz a gyereke. Az ilyen ne is csodálkozzon rajta, hogy a saját gyereke ugyanazt fogja vele csinálni, mint idegenekkel, mert azt hiszi, hogy jópofa és ez a normális.

30. jozsi.38 (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2010. nov. 27. 06:39
kék írisz látom neked nem voltak nevelési vitáid anyósoddal vag anyukáddal. nekem anyámmal vannak ilyen bajaim, hogy egyik percben nem engedi meg hogy a gyerek motorozzon a házban, mert az öccse alszik, de fél óra múlva megengedi! akkor most valamit vagy megtiltok egy gyereknek vagy nem! és hiába beszélek anyámnak falrahányt borsó
29. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Talian35)
2010. nov. 26. 22:30
Nem, meg kell tanitani neki, hogy foglalja el magát. Egyébként unatkozik és fel akarja hivni magára a figyelmet bármi áron.
28. Talian35 (válaszként erre: 26. - Fókamama)
2010. nov. 26. 22:28
Nézd, nekem biztos nem kell mondani hogy mi helyes meg mi nem, mert engem már csak "katonatisztnek" titulálnak az ismerőseim :-D Szóval én keményen fogom őket, lényegesen jobban mint környezetemben bárki, de azért nyelvnyújtogatás között is lehet óriási különbség :-) Eddig az élet engem igazolt, bár a gyerekek még relative kicsit - szóval igen, meg kell őket fogni, de mindenkinél más a határ :-)
27. Talian35 (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2010. nov. 26. 22:26
Egész nap szórakoztatni kéne egy gyereket? Hogy tanulja meg, hogy egyedül is el kell tudni lenni? :-)
26. fókamama (válaszként erre: 24. - Talian35)
2010. nov. 26. 22:03
Igen,ezért tartunk ott ahol a fiatalokkal.....Nézz körül a mai fiatalságban!Az én kisebbem is ennyi múlt,és nem öltene ránk nyelvet,nem is tette sosem.Mert nagyon is tudja az mit jelent,nem buta!De ettől függetlenül mindenki maga tudja mire neveli a gyerekét,mi helyes és mi nem.Nálunk ez nem az!De a szülő nevelje a gyereket,és nem kell engedély hozzá a nagymamától.
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Talian35)
2010. nov. 26. 22:02
Lehet, hogy ez kevés. Délután 2-3 óra. És mi van a maradék kb 10 órában? Nyújtogatja a gyerek a nyelvét:)))
24. Talian35 (válaszként erre: 23. - Fókamama)
2010. nov. 26. 21:54
2,5 éves gyerekről van szó :-) És egy idétlen nyelvnyújtogatásról...most úgy őszintén, nehogymár ettől a falnak rohanjunk! Nem tudod, nem vagy ott, nem látod hogy nyújtja egyáltalán a nyelvét - az enyém is szokta de nem azért hogy bosszantson, vagy illetlenségből, ezt is pontosan látom.
23. fókamama (válaszként erre: 22. - Talian35)
2010. nov. 26. 21:49
A gyerek verést én sem pártolom,nem is teszem magam sem,vagyis nagyon ritkán.Viszont azzal sem értek egyet,hogy bármiről ne kellene tudomást venni amit a gyerek tesz csinál.De az anyának ha jelen van,és nem a nagymamának.Igenis le kell reagálni szerintem.Ha tudja a gyerek mik a határok,akkor betartja őket.Vagyis néha feszegeti,de ha határozottak vagyunk,akkor nem kétséges,hogy mit tehet és mit nem.Neki nem tiszte a gyerek nevelése,ne is szóljon bele!
22. Talian35 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2010. nov. 26. 21:37
Én nem hiszem, hogy ez ideggyengeség lenne - nem is értem?? A verést 2,5 évesnél én sem pártolom, sőt határozottan ellenzem, egyszerűen tetszik a gyereknek amit csinál, én nem foglalkoznék vele, oda sem figyelnék arra, amit csinál. Azt viszont leirta hogy du-i alvás után csak velük játszik - és azért nem gondolom, hogy a gyerekeket egész nap "szórakoztatni" kéne.
21. dus (válaszként erre: 18. - Dus)
2010. nov. 26. 21:28
Ja, és megérte kiosztani, mert azóta csak óvatos célzásokat tesz, de nem próbál meg dirigálni! És nem akarja megmondani nekem, hogyan neveljem a gyerekemet!
20. dus (válaszként erre: 16. - Fókamama)
2010. nov. 26. 21:26

Igazad van! Jobb az elején tisztázni a mamával, hogy jobb, ha nem szól bele! Legfőképpen, ha nem a gyerek előtt száll az anyával szembe! Mert a gyerekek ezt nagyon megérzik és még nagyobb hisztit csapnak és elérik amit csak akarnak!

Nálunk ebből a vitából 1 hónapos mosolyszünet volt anyósommal!

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 21:22
Megint az anyós a hibás, azért ha egy anyuka ideg gyenge. Esetleg játsz, foglalkozz többet a gyerekkel. Tanitsd meg elfoglalni magát és akkor nem az lesz a szórakozása, hogy téged gúnyol. Egy 2,5 éves gyereket verni elég ronda dolog. Te vagy a felnőtt, neked kellene, hogy átgondold a helyzetet. Vajon kitől látta a gyerek a nyelvnyújtogatást? Tudja, hogy mi ez egyébként? Nem hiszem, hogy bosszantani akar, inkább felhivja a figyelmedet arra, hogy keveset foglalkozol vele.
18. dus (válaszként erre: 13. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 21:22

Persze, tudhatná, de csak azért is csinálja, hogy bennünket, szülőket bosszantsanak! A fiamat már nagyon sokszor elporoltam, elmondtam neki, miért nem szabad kés venni a kezébe, de csak azért is csinálja! Aztán adtam neki egy recés, él nélküli kést, ami csak az övé, azzal "keni" magának a kenyeret, de akkor is az a kés kell neki, amivel én vágok!

És ha csak egy kicsit is nem figyelek Rá, a legélesebbet veszi elő! Pedig már párszor elvágta az úját, nem tanult belőle!

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 21:17
Azt sem tudja mit csinál....
16. fókamama (válaszként erre: 1. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 21:17

Itt most nem az a lényeg,hogy mit lehet és mit nem ráhagyni a gyerekre.Hanem az,hogy anyósod ne szóljon bele Te hogyan neveled a gyereketeket.

Ha jogosnak érzed amit tettél nem legyen lelkiismeret furdalásod.Ha szerinted nem az,anyósod felé akkor sincs elszámolni valód.A gyerek kihasználja,ha azt látja megvédi a nagyi.És sok nagyi így próbálja megvásárolni az unokát.Nagyin nincs ez így jól.A gyerek nevelésbe csakis a férjeddel kell egyet értenetek.A nagyszülő dolga csakis az,hogy szeresse.Ha meg valami nagyon nem teszik neki,akkor szépen kulturáltan megmondhatja,de csakis úgy,hogy négyszemközt.De ha nem vagy rá vevő,akkor megtarthatja magának.Én ebben a helyzetben megfogom a gyerekemet és haza megyek.Anyóst végig sem hallgatom.

15. dus (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. nov. 26. 21:16

Az én fiam 3,5 éves és nálunk még mindig aktív a "büntiszék" alkalmazása! Van 2 perc hiszti, miközben mondogatom: gondolkodjon el, hogy mit tett, amit nem szabad! A 2 perces hiszti után jön az:

" Anya, elgondolkodtam, mehetek játszani? kérdés,

aztán egy darabig megint nyugi van!

DE azért meg szoktuk beszélni, mit miért nem szabad! De van, amikor elfeledkezik magáról és megint rosszcsontkodik, de hát gyerekből van, határt próbálgat.

Azért a szabályokat igyekszünk betartani, betartatni vele! :))

14. Imisz
2010. nov. 26. 20:34
Hát ha nem segít semmi, tényleg próbáld meg amit sokan ajánlanak itt, hogy nem veszel róla tudomást, hátha...anyósékkal meg le kellene ülni megbeszélni, mit NEM engedhetnek meg ők sem. Meg kell érteniük ha van egy csöpp eszük, hogy a szeretet nem egyenlő a mindent lehet-tel. Attól nem fogja a fiad jobban szeretni őket. Azért remélem nem a gyerek előtt mondja a magáét anyósod!? mert ezzel még a tekintélyedet is aláássa.
2010. nov. 26. 20:11

Tudom,hogy kicsi,de más nem jött be.Volt sarokba állítás,játék-megvonás,nem szóltam hozzá,stb.Megígéri,hogy nem teszi,és mégis.

Anyósékkal meg az a baj,hogy most mindent szabad,1-2 év múlva meg én leszek a hibás,mert nem lehet a gyereknek parancsolni.

Mindig ugyan azokért kap/kapnak büntit,taslit,tehát azt már tudhatná,hogy nem szabad.

12. Imisz (válaszként erre: 6. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 20:09
Igen, pici még de ha most ráhagyod, a fejedre nő! Nyilván nem akarod mindenér ütni, tényleg ki kell találni valami büntit. Nálunk bünti volt az is, ha a "rossz" gyereknek nem olvastam mesét, csak a tesónak. Persze hallotta ő is, de nem ült közben az ölemben és úgy tettem mintha ott sem lenne. Nálam ez bejött.
11. Talian35 (válaszként erre: 9. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 20:07
2,5 évesnél nem érzem akkora tragédiának a dolgot, ha nem figyelnél rá, szerintem előbb abbahagyná. Azt élvezi, hogy bosszant vele Téged. Ha nem reagálnád le, kibirnád 3-4 alkalommal, nagyobb eredményt érnél el - szerintem.
10. Szasz23X (válaszként erre: 6. - Ba21036ade)
2010. nov. 26. 20:03
az mondjuk pici hozzá... Találj ki vmi büntit...Nálunk "büntiszék" volt :D Rá kellett ülni pár percre, de az gyerekfejjel nagyon sok volt...
2010. nov. 26. 20:02
Tudjátok,ez csak 1 a sok butaságból.Már próbáltam szépen,elmondtam neki,hogy nem szabad,de akkor is.Ha hátat fordítottam neki,akkor elém állt,és folytatta tovább.Van velük foglalkozva,a délutáni alvás után csak az övék vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook