Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen vállalkozásba kéne belekezdeni, így 2019 környékén? fórum

Milyen vállalkozásba kéne belekezdeni, így 2019 környékén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
62. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - Globus)
2019. jan. 15. 15:16

:) Sokszor csak belekezdeni nehéz, utána már megy egészen jól!Az óvodai ágynemű gyártásban már egészen jól haladok. :D

Meg kispárnahuzatokat is szoktam varrni mostanában, mert sok garnitúrához nincs. mi pedig szeretjük.

61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Globus)
2019. jan. 15. 15:15
én meg skót vagyok és akkor is felhajtom valahogy azt a nadrágot kézzel, mert tudom, hogy a városban a varrónő kétezret elkérne, plusz a busz és plusz az időm, kétszer.
60. globus (válaszként erre: 58. - Mezei Virág)
2019. jan. 15. 15:11
Hát ez biztos :) Én akárhányszor belefogok valamibe, baromi sok időbe telik és dohogok: egy varrónő tíz perc alatt megcsinálta volna :D
59. Mezei Virág (válaszként erre: 54. - 12d083b51b)
2019. jan. 15. 15:10
Igen, tejivó volt. Mindig sokan voltak bent. Nagyon szerettem még az illatát is.
58. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - 12d083b51b)
2019. jan. 15. 15:08
Én is csináltam ilyet.:D Mivel szerettem mindig is varrni, a végén mindig sikerült jót kihozni mindenből. biztosan sokkal több időmbe telt, mint egy varrónőnek, de nem bántam.
57. globus (válaszként erre: 49. - Töprengő)
2019. jan. 15. 15:05

Azt mondja a varrónőm, hogy ruha átalakítása gyakran nagyobb munka, mint újat készíteni. Például a beszűkítés sok esetben bontással jár, nem elég csak végiggépelni az oldalát. Derékrész kisebbítéséhez lebontani a derékpántot. Zseblap cseréhez a derékpántot + oldalvonal felső részét. Farmer esetében itt általában szegecsek vannak.

Azért akad néha, aki elhivatott és megold nekünk efféle dolgokat, őt meg kell becsülni :)

56. töprengő (válaszként erre: 54. - 12d083b51b)
2019. jan. 15. 14:59

az bizony, tejivó. Pécsen a gyakorlati üzemtől nem messze volt 1 ilyen bolt.

leülni nem tudtunk, de meleg volt a kávé.

Baranya bisztró, a konzum mellett. Most valami más van ott.

55. töprengő (válaszként erre: 53. - 12d083b51b)
2019. jan. 15. 14:55

" rögtönözni kell ". hogy orvosolható. ha elrontjuk.

Én a sállal vagyok így. Gyakrán a kötés végén maradt fonallal, nem csak körsál lesz, kap egy masnit. mert azzal 20-30cm -es fonaldarabbal mit kezdek? kuka?

Ha így akartam volna csinálni, tuti nem sikerül. az a fránya masni.

54. 12d083b51b (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2019. jan. 15. 13:59
Úgy hívtuk, hogy tejivó. Lehetett kapni friss forralt tejet, kakaót, tejeskávét, péksüteményt. Iskolába menet beültünk, megreggeliztünk, és még be is értünk a suliba!
53. 12d083b51b (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2019. jan. 15. 13:57
Édesanyámnak ez volt a szakmája, tőle tanultam mindent, akár akartam, akár nem!! Ha hiszitek, ha nem, pont az a része tetszett a kiskosztümön a kolléganőknek, ahol "elszabtam", és a varrással próbáltam úgy tenni, mintha... gondoltam, ha tudnátok! :)) De cipzárat sohasem cseréltem.
52. lapbarna (válaszként erre: 49. - Töprengő)
2019. jan. 15. 11:54
Az a baj az ilyen apró feladatokkal, hogy sokan azt mondják, nem éri meg nekik, hogy odamenjenek (nyilván nem csak a szomszéd házba), töltsék az idejüket ezzel. Mert persze, sok 2 lyukért a falba 2000 Ft, de azzal neki elmegy 1-1,5 az utazással. Jobb szeretik a nagy lélegzetű munkákat.
51. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Töprengő)
2019. jan. 15. 11:43
Ezeket lehet tolni feketén de számlaképes vállalkozóként már nem éri meg.
50. Mezei Virág (válaszként erre: 49. - Töprengő)
2019. jan. 15. 10:39

Csináltasd meg a gépedet, és ismerősöknek varrj ...

Ezt sokan teszik, mert rosszak az adótörvényeink. Lejjebb olvashatsz róla, betettem.

Amiket leírtál, az működik.

Még az ablakpucolást hozzátenném!

Nőknek kevesebb a lehetőség. Legálisan főleg.

Itt az ügyeskedéssel lehet boldogulni, egyelőre ez van! :(

49. töprengő (válaszként erre: 46. - Mezei Virág)
2019. jan. 15. 10:10

Van néhány mini varroda / maszek varrónő. Épp fenn tudja tartani a vállalkozását. Mondják ők.

Szalagavató, elsőáldozás, ballagás...

Ruha javítás működne. Nem jó a gépem.

Volt hogy kérdezték, mennyiért rövídíteném le a nadrág szárát. ( rossz géppel?? )


Suszter is csinál pár varrást, ami annó nem az volt a fő feladatuk.


Pasiknak pl ha van fűkasza, rotációs kapa, egyéb kiskerti gép-pel tavasztól őszig lenne meló.

Van olyan hogy a kertészkedés menne, ásózás már nem.

Lakásba pl vízcsap csere, villany kapcsoló csere, stb.

Polc felfúrás... sok apró / cseprő munka.

48. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Töprengő)
2019. jan. 15. 10:08

Piacfelmérés után : pl én egy reggelizőt hiányolok.


Anno voltak a bísztrók. Tej, tejeskávé, kakaó, tea. Na és persze péksütemény. Az se zavarna ha tálcára kellene tennem. És mint a menzán.


Nem kell nekünk készíteni, mosogatni...



Ez nagyon jó dolog lehetne, de nem hiszem, hogy itt sok helyen megvalósítható lenne...

Régen volt ilyen, amikor az emberek nagy része meg tudta fizetni, még vidéki városban is. Nagyon-nagyon régen volt ez már.


Gyerekem pár éve Brüsszelben járt, és mesélte, hogy vannak kis kávézók gyerekülésekkel, játékokkal, és sok család együtt odamegy pl. reggelizni.

Ez nagyon jó dolog lenne itt is, de nem hiszem, hogy sokan igénybe tudnák venni. :((

Fotókat is láttam, nagyon jó kis kávézók... De majd eccccccer, talán...

47. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - 12d083b51b)
2019. jan. 15. 09:35

:)

Én kontár vagyok. Azért a muszáj nagy úr! Nincs kedvem elvinni sehova cipzár cserére a ruhát... Régebben nem is volt ilyen a közelben.

46. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Töprengő)
2019. jan. 15. 09:33

Itt kb. 1 éve nyílt egy kis szolgáltató, ahol cipzárcsere, nadrágfelvarrás is van. Remélem, meg tud élni belőle sokáig...


Itt is rengeteg szolgálató, kis cég zárt már be. Nyílnak helyettük újak, de nem sokáig élnek. :(


(nekem szerencsém van, mert a cipzárcserért meg tudom csinálni, bár nem kedvenc elfoglaltságom)

45. 12d083b51b (válaszként erre: 40. - Töprengő)
2019. jan. 15. 08:09

Igen, mert a cipzár-csere kívánja a legtöbb szakértelmet. Ahhoz, hogy valóban egyenesen varrjál, és ne menj át a cikkből a cakkba, valódi gyakorlat, rutin, biztos kéz kell. Különben gyorsan rászalad a gép a cipzár fém-részére és törik a tű!

Ez az a varrás-tudományból, amit én sem tanultam meg. (Meg még mennyi mindent nem!) :))

44. michelle.r (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2019. jan. 14. 20:56
A Deák tér mellett is van, a MOM park mellett szintén. Folyton tele van mindkettő.
43. michelle.r (válaszként erre: 40. - Töprengő)
2019. jan. 14. 20:56

Internetkávézó? Úgy 20 évet késtél ezzel az ötlettel ;) Gyakorlatilag az összes étteremben free wifi van.


A ruhajavító ötlete tetszik, legutóbb 3.000 forintért cseréltek zippzárat az egyik farmeromban. És két napig kerestem, amíg találtam egy üzletet.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Töprengő)
2019. jan. 14. 20:45

A Cserpesnek volt hasonló több is, hát nem igazán jöttek be, illetve egy működik a Corvin mozival szemben.

Környékünkön amik voltak internet kávézók, be is zártak.

Ilyen mindenes az van egy, cipész, táskás a férfi, zipzárt cserél a nő, nadrágokat varr fel. Megélnek.

41. töprengő (válaszként erre: 40. - Töprengő)
2019. jan. 14. 20:36
Nem tudom mennyire jó...
2019. jan. 14. 20:36

Piacfelmérés után : pl én egy reggelizőt hiányolok.

Anno voltak a bísztrók. Tej, tejeskávé, kakaó, tea. Na és persze péksütemény. Az se zavarna ha tálcára kellene tennem. És mint a menzán.

Nem kell nekünk készíteni, mosogatni...


Internet kávézó, wifivel... És persze vinné ahogy viszik is a " kütyüjüket ". Kánikulába nem szívesen ülnék ki a " placra ", és hófúváskor se.

Van aki ragaszkodik bozonyos ruhához. Ha zipzárcsere kellene rajta, nem igazán van varrónő.

( sok igazi varrónő, letegadja a csillagokat is az égről. Nem tudok varrni ;) )

Nyított szemmel járni.

39. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Töprengő)
2019. jan. 14. 13:51

:) Ha valami nagyon jó ötleted van, biztosan lenne rá itt is még vevő!

Nem muszáj eltitkolnod ám!!! :)

2019. jan. 13. 18:47
Nem tag már. Írtam volna privát üzenetet........
37. unom
2019. jan. 12. 06:59
Érdemes utánanézni a dropshipping webáruháznak is.
36. Guruljka (válaszként erre: 1. - 6fd781242b)
2019. jan. 12. 06:55

Én úgy csináltam, hogy vállalkozást nem "nyitottam" , hanem kivártam, és szerencsémre jött egy kedvező lehetőség.

Az üzleti tervet szakemberek bírálták el, és elfogadták, így lettem támogatott formában vállalkozóvá.

De az alaptudás már megvolt, a szükséges végzettség megszerzése már folyamatban volt, a munkát magát is már régebb óta végeztem, sőt aki ma a legfontosabb megbízóim egyike, az küldött egy levelet nekem, amelyben nyilatkozott, hogy amint vállalkozó leszek és vállalkozói számlát tudok adni, rendszeresen el fog látni munkával.


És így sem könnyű, pedig még befektetésre sem volt szükségem. Fordítok, és a számítógépem már megvolt. Szótárakat viszont veszek azóta is, az tény, és lassan megint gépcsere válik szükségessé.

2019. jan. 11. 16:26
Köszönöm szépen a hozzászólásokat és az ötleteket!!!!!
2019. jan. 11. 10:38

Ilyen kis településen nem biztos, hogy megéri.


A webes szolgáltatás talán a legéletképesebb jelenleg.


Magyarország nem vállalkozóbarát...

(Én nagyon régen akartam volna vállalkozni, még a KATA nem létezett, de lemondtam róla - akkor jött a válság...)


Olvasd el a cikkeket, van sok még...


[link]

Hol jó vállalkozást indítani? 2019.



[link] -2015-ös cikk

Ma Magyarországon nem létezik olyan vállalkozói vagy adózási forma, amely az alacsony forgalmat és kis nyereséget generáló vállalkozásokra lenne szabva.

Egy 50 ezer forintos nyereséget realizáló főállású KATÁ-s vállalkozó esetében a tényleges adókulcs valamivel több, mint 100% (KATA+hipa), míg a hagyományos rendszerben adózó, hasonló nyereségű főállású vállalkozónak körülbelül 130%-nyi adót kell az államnak befizetnie, vagyis alacsony forgalom és alacsony „üzemi nyereség” esetén is veszteséget termel az illető. Hiába „nyereséges tehát üzemi szinten” a vállalkozás, a magas adóterhek miatt matematikailag sincs értelme egy ilyen kalandba kezdeni. A jelenlegi magyar jogszabályi környezet ezért inkább ösztönöz feketemunkára, mint önfoglalkoztatásra, ami mind az állam, mind a piacon boldogulni kívánó polgárok számára kedvezőtlen helyzet.

33. unom
2019. jan. 11. 10:10
Webes szolgáltatás? Webshop?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook