Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen ülőpárnát vagyek? fórum

Milyen ülőpárnát vagyek? (tudásbázis kérdés)


11. iloverunning (válaszként erre: 10. - Dodi44)
2010. okt. 27. 17:32

Mint azt az 1. bejegyzésemben említettem, az egész napos ülés miatt kialakuló derékfájás megelőzése miatt lenne rá szükségem.

Ez esetben mit ajánlanál?

10. Dodi44
2010. okt. 26. 23:43

Attol fugg miert akarsz uloparnat venni?

Azert mert lattal egy szep pirosat, vagy azert mert arany ered van? Vagy eppen szules utan vagy?

Sok oka lehet annak, hogy uloparnat akarsz magadnak venni. Ha tested jo kondicioban van, igazan nincs szuksege uloparnara, mert van beepitett!

Van felfujhato, erosen, kozepesen, es gyengen ruganyos.

Talan ha megemlitened mire es miert van szukseged rea, akkor talan jobb valaszt (szerintunk) tudnak megosztani Veled. A penz nem mindig tukrozi a minoseget, neha csak a profitot.

9. costarika (válaszként erre: 8. - Iloverunning)
2010. okt. 26. 23:33
Szerintem nem csak te vagy így ezzel:) Egyébként ezen a párnán lehet mindig fészkelődni, az is valamennyi mozgás. Esetleg egy kicsit pattogni rajta, mint a labdán, mert az a csigolyák, porckorong táplálásában fontos. Bár nem tudom, mit szólnak mások, ha látják, mit csinálsz. Lehet félreértik:D
8. iloverunning (válaszként erre: 7. - Costarika)
2010. okt. 26. 19:51
Köszi. Igen, én is erre a mozgásra gondoltam, de sajnos nem mindig engedhetem meg magamnak, hogy sétáljak, tornázzak kicsit, van hogy észre sem veszem h eltelt 2 óra és nem álltam fel.
7. costarika (válaszként erre: 6. - Iloverunning)
2010. okt. 26. 18:34
Nem is arra gondoltam, hogy egyébként helyettesíteni, hanem munka közben kell beiktatni egy kis mozgást. Van R-med-es ülőpárna(becsületes nevén dynair)is. Én ilyet használtam és jó volt. Tulajdonképpen nincs nagy különbség az egyes márkák közt. Mondjuk nekem minden eszközöm Thera Band-os.
6. iloverunning (válaszként erre: 3. - 81db96f429)
2010. okt. 26. 18:22

Labdám van itthon, de azt nem vihetem be a munkahelyre, mert ott mindennek egyformának kell lennie, egyforma asztalok, egyforma(szar) székek...

Ezért gondoltam a párnára. Én is a therásat néztem ki, ha hasonló a labdához, az nagyon jó.

Ja és persze nem mozgást szeretnék helyettesíteni vele, csak elviselhetőbbé tenni a bent töltött időt.

2010. okt. 26. 18:10
A dynair székre tehető és hasonló a nagy labdához, csak kisebb helyet foglal. Nem rossz rajta ülni és valamennyire hasznos a derékfájás ellen, de persze a mozgást ez nem pótolja. Az ékpárna egy sima ék alakú párna, hogy a lumbális gerinced egyenes legyen üléskor és kicsit egyenesebben ülj.
2010. okt. 26. 18:05
Dynair-re gondolsz vagy egy sima ékpárnára?
2010. okt. 26. 18:01

Én nagy labdát ajánlok neked, annál jobb ülőalkalmatosság nincs. Folyamatosan tornáztatja, erősíti a gerincet úgy, hogy fel sem tűnik neked. A porckorongoknak nagyon jót tesz, fokozza az anyagcsérjüket, nem fognak kopni. :)

A Rherra Band jó márka, jó anyagból van. Én is ezt használom, tornázok is vele. :) neked is ezt ajánlom. :)

2010. okt. 26. 17:56

Van köztetek olyan, aki használ ilyet? Ha igen, milyet és milyen márkájút? Nagyon sok féle van, 3000-15000ig, de nem tudom eldönteni, hogy az olcsóbb is lehet e jó, vagy felesleges pénzkidobás.

Lehet hogy jobban megérné beruházni egy drágábbra.


Ja és ami nagyon fontos, használ e az egész napos ülés során kialakuló derékfájásra?

2010. okt. 26. 17:54
Milyen ülőpárnát vagyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook