Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen ülőgarnitúrát vegyünk, ha cicáink vannak? fórum

Milyen ülőgarnitúrát vegyünk, ha cicáink vannak? (tudásbázis kérdés)


28. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2011. ápr. 1. 20:15
az ablakban ülős kép teljesen kész! rég láttam ilyen jó képet
27. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2011. ápr. 1. 20:05
A cicák a benyalt szőr miatt hánynak sokszor. Az állatorvos nekünk azt tanácsolta, rendszeresen adjunk nekik vajat, az 'feloldja' a beakadt szőrgolyókat a beleikben. Szeretik is :)
2011. ápr. 1. 20:04
olcsót :D
25. Gaby76
2011. ápr. 1. 19:55
na, lányok, azt hiszem, hogy kispárnákat veszek eldobható huzattal :-D Vagy eldobható kispárnákat
2011. ápr. 1. 18:59
lányok, fiúk, lóg a cipőfűzőtök!!
23. artista bonita (válaszként erre: 16. - 41fdab80c1)
2011. ápr. 1. 00:20

Fánika és Lusti is nagyon szép;) !!!


a cicáimnak van természetes anyagból készült kaparójuk, még vettük réges-rég. azóta kiszolgált párszáz cicát.

megviselt, cafatos, de ez sohasem tartotta volna őket vissza a máshol kapargatástól.

a hányós kommentár is tetszik, nálam a bőrre még sohasem hánytak, csakis a textilre:))

22. emagdi (válaszként erre: 21. - 1eb84e4bad)
2011. márc. 31. 23:45

hát, pedig tényleg az egyik cicám olyan 'kényes gyomrú', 2-3 hetente tuti szokott hányni, és vagy a szőnyeg közepére, vagy a kanapéra (még véletlenül sem a parkettára vagy a konyhában a kőre:S)

és hát szempont, hogy jól ki lehessen takarítani a huzatból a termést...


kanapé letakarása: igen, az is megoldás, de akkor már nem is érdemes új ülőgarnitúrát venni, ha mindig le van takarva:))


az tényleg probléma viszont, ha kapargatják a bútort, mert az a bőrt könnyebb kilyukasztgatni mint a textilt, bár az is csak idő kérdése ha valakinek rászokott a cicája (szerencsére nálunk ez nem 'divat', csak a kaparófán kaparnak)

21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2011. márc. 31. 22:28

:-))))) de jót nevettem! "az egyik néha rá is szokott hányni" :-)))

Nekünk is van macsek, és totál szőrös lenne a garnitúra, így letakarom, és azt könynen ki tudom mosni. Előtte textilbőr volt, az nem lett ugyan szőrös, csak kilukasztgatta a körmével, ahogy kapaszkodott rajta.

20. Gaby76 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2011. márc. 31. 13:25
Köszönöm, hasznos a tanácsod, azt gondolom, ragaszkodni fogok a textilbőrhöz, még ha meg is törik. Nekünk 3 macskánk van. Se időm, de energiam 5 percenkent porszivozni
19. emagdi
2011. márc. 31. 13:23
viszont ha se bőr, se műbőr, akkor mindenképpen olyat, amin valamilyen levehető huzat van, hogy időnként be tudd adni a tisztítóba (vagy otthon kimosd, ha nagy a mosógéped).
18. emagdi
2011. márc. 31. 13:22

én legközelebb biztos bőrt fogok venni. csak és kizárólag a macskák miatt. mert hogy azon nem tapad meg a szőr, valamint könnyen le lehet törölni ha ráhánynak. ezt csak azért mondom, mert jelenleg textil bevonatú van, és kb óránként lehetne porszívózni, főleg így tavasszal-nyáron, egyszerűen mindig tele van szőrrel (2 macska használja). az egyik néha rá is szokott hányni, na azt is macerás kitisztítani :(

a fotel már bőrbevonatos (abban is szoktak aludni), azóta azon nincs szőr. előtte az is mindig tele volt.

viszont csak a kaparófán kaparnak, úgyhogy nem tesznek kárt a bútorokban.


szóval én állatok mellé (kiskutya, cica) csak bőr bevonatú bútorokat vennék (esetleg ezt a műbőrt, amire szintén nem tapad a szőr).

17. Gaby76 (válaszként erre: 16. - 41fdab80c1)
2011. márc. 31. 13:00
a cicainknak van kaparofas oriasi cicabutora, azt tepik. de ez még mindig nem ad választ arra, hogy milyen karpittal erdemes venni? :-(
16. 41fdab80c1 (válaszként erre: 7. - Artista bonita)
2011. márc. 31. 12:55

Bonita!

Megnéztem a Füleskédet, Nagyon aranyos!

Amit javasolsz, nálam nem vált be. A cicusom nézett rám,ez megzizzent?

Nálam ami bevált egy 1 méteres 10 cm vastag gerenda, körbetekerve 1 cm vastag kenderkötéllel.

Nem kicsi beruházás, de megérte. A kenderkötél elég drága, de a műa.kötél nem ér semmit, nem szeretik.

Ennek valami tébolyult szaga lehet, buknak rá.

Amikor előző cicusomat el kellett altatni, és csak egy hétig bírtam macsek nélkül, azt hittem

a másik szaga miatt nem fogja használni. Első perctől kezdve tépi, szaggatja. Szinte már nem is látni, hogy kötél, úgy össze van filcesedve.

Nálam nagyon bevált, de elég húzós az összeg, mire kész van. Számolva:egy tekerés 40 cm és ahhoz hogy élvezettel nyújtózkodjon rajta alulról kezdve,kell min.50 cm.magasság.

Az oszlop aljára, tetejére munka- vagy bútorlap darab, a felsőre lábtörlő, v.más téphető szögezve.

A cicus áldani fogja a neveteket!

Hazudnék, ha tagadnám, hogy a kanapén, fotelon soha. De számára a házi kaparófa a csúcs!

15. Gine (válaszként erre: 14. - Gaby76)
2011. márc. 31. 12:47
Ha Nálad csak a szőrrel van a gond,arra úgy tudom van megoldás.Néztem régebben egy lakberendezős műsőrt,ahol olyan anyagot mutattak garnitúrára,amit kutyásoknak nagyon jó,gondolom akkor macskásoknak is.Lehet a boltban tudnak segíteni ezügyben:)
14. Gaby76 (válaszként erre: 12. - Gine)
2011. márc. 31. 12:41
Most is le van takarva, és biztos, hogy barmit veszek, az is le lesz, hogy ha jön valaki, akkor leranthassam a takarot es tiszta legyen alatta
13. Gaby76
2011. márc. 31. 12:40
Ami a drágaságot illeti... 3+2+1-es ülőgarniturákat néztünk ki 110-120 ezer forint körüli áron. Csak azt nem tudom, milyen kárpittal vegyük. fogalmam sincs
12. Gine (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2011. márc. 31. 12:39
Az még megoldás lehet,ha veszel/csináltatsz az új garnitúrára huzatot,vagy letakarod vmivel...talán
11. Gaby76 (válaszként erre: 8. - Klarika5)
2011. márc. 31. 12:38
Macskamentesen nem leszünk, mert egész nap egyedül vagyok, kell a társaság. Másrészt 1 macskának még csak-csak találsz uj gazdat, de háromnak... Főleg egy faluban, ahol minden háznál van macska... Szeretjük őket, és maradnak. a tépett függönyöket meg a szőrös szőnyeget már megszoktam.
10. Gine (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2011. márc. 31. 12:33
Ez igaz!A bőrrel nekem is ez volt a bajom,hogy ha nem is kaparászta,akkor is nyomot hagyott a körme:)
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. márc. 31. 12:29

Semmilyent. :)

Viccel félretéve, mindnek megvan a hátránya. Nálunk a textil tiszta szőr állandóan, a bőr meg ki van karmolva. Nem kaparja, de amikor nekifutásból felugrik rá....annak megvan a nyoma. Egyik sem jó.

2011. márc. 31. 12:29
A cicának mindegy:)Ráadásul, ha 6 szék van az asztal körül, mindegyiket megtépdesi. Tetszik neki a textil, de a bőr sem fog ki rajta. Aki bent tart macskát a lakásban, az eljegyzi magát a bolyhos bútorral, beráncolt függönnyel, és olyan lesz, mint a lordok háza= mindenütt szőr. Legalább is Lilikénk ilyen, de imádjuk.Bár néha elmerengünk, ha más gazdát keresne...De bolond lenne:)Tehát drága bútort csak akkor, ha macskamentesek lesztek.
7. artista bonita (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. márc. 31. 12:28

szia! mindegy, milyet veszel:)


mindegyiknek van előnye és hátránya. nekem van több bőr, vannak textilből, van indonéz fa kanapém is.

a legnépszerűbb cicusaim körében a fa. párom megengedte, hogy kaparásszák a textilt. a bőrnél behúztam a kéziféket, azt nem kaparhatják.

ha nálad vannak kölyök koruk óta, mint az enyémek, akkor csak konzekvens nevelés kérdése.

én azt venném, amelyik megtetszik.


az első kaparási kísérletnél tiltsál, és csapjál éktelen zajt... így működni fog.

6. Gine
2011. márc. 31. 12:25
Komolyan mondom,az enyém mintha még élvezni is!Ha szólok Neki,hogy hagyja abba,akkor elkezd ugrándozni,felfut a tetejére,ott is megkaparja,aztán uzsgyi át a másikra,és így tovább:D
2011. márc. 31. 12:25
Nekünk most egy ósdi kanapénk van. Fél év alatt sikerült leszoktatnom arról őket (3-an vannak), hogy naphosszat kaparófának használják, most már ez ritkán fordul elő, de a macskaszőr miatt aggódok. nem tudom kitisztitani belőle
4. Hoxa
2011. márc. 31. 12:22

Drágát ne :)

Nekem egy macskám van, de a halálom, amikor a kanapét tépi, pedig már mindent kipróbáltam, macskariasztó sprayt, persze kaparófája is van, meg mindene, ami szem-száj ingere...

3. Gine (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. márc. 31. 12:22

Szia!:)

Szinte mindegy,mert ha olyanok mint az én cicum,kaparófának fogják használni mindegyiket!:)

2011. márc. 31. 12:22
a textilbőr volt az egyetlen ötletem, de azt hallottam róla, hogy 1-2 év után megtörik. 2 évente nem vehetek újat. Valódi bőrre nincs pénzünk. Van valakinek ötlete?
2011. márc. 31. 12:20
Milyen ülőgarnitúrát vegyünk, ha cicáink vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook