Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen típusú nyomtatót vásároljak? fórum

Milyen típusú nyomtatót vásároljak? (tudásbázis kérdés)


26. SF (válaszként erre: 25. - Klenca)
2009. júl. 4. 19:05

Ez jó tanács, nagyjából én is így gondolom. Javítani... ezt én szoktam, amennyiben kell. Ezt a mostanit még csak pucolni kellett, de irgalmatlanul sokszor.

Jutányos áron pucolást vállalok:-)))

Már néztem az új HP-ket, amiben van szkenner. Fax nem kell (persze van benne), és csak saját zsebre megy a dolog. Az gondolkodtatott el leginkább, hogy van olyan patron, amivel 5× annyit lehet nyomtatni. Elszaladt a fantáziám, és azt képzeltem, hogy az is megtölteném vagy 4-5 alkalommal...

Használtat nem szeretnék, azokkal mindig megjárom. Akkor inkább az új, kicsivel drágábban. A hely kicsi, mint minden ebben a lakásban.

Ügyeskedésem miatt most egyelőre áll a vásárlás, persze nem sokáig bírja már a mostani, úgyhogy aktuális.

25. klenca (válaszként erre: 24. - SF)
2009. júl. 4. 00:05

Először azt nézd meg, mire kell:

Csak nyomtatni, vagy faxolni is, fénymásolni is, szkennelni is? Mekkora az a dbszám, amennyit nyomtatni kívánsz?


A tintaköpködős kb 300 db után új patronért kiált. Ha szerencsés vagy és jól rázod a cuccost, kicsivel többet is bír. A lézeres 2000 vagy több db-ot tud nyomtatni egy "patronnal", de az drágább. Az eredeti 15000FT körüli, de már 7-8 ezerért is lehet kapni bele nem gyárit.

Le tudod írni a bevételeidből, vagy a gatyesz mélyére kell nyúlni?

Ragaszkodnod kell egy újhoz, vagy jöhet a használt is?


Sok boltban, ahol újakat forgalmaznak beviszik a régit bizományba. Semmi baja nincs, csak pl nem tudott faxolni. Sokkal kisebb áron lehet így hozzájutni. Mekkora helyed van neki?


Ha ezekre a kérdésekre válaszoltál magadnak, akkor körvonalaztad mit akarsz. A Canon is és a HP is jó márka. Olyat válassz, amit tudnak javítani, van valaki, akit felhívhatsz, ha baj van vele.

24. SF
2009. júl. 2. 15:26
Nekem nem irodába kell, csak átlagon felüli, de azért még normál használatra. Havonta 200-600 oldal között kell nyomtatnom.
2009. júl. 1. 23:18
hat irodai nyomtatasra legjobb a lezer. az a legolcsobb koltsegu is es nem kell szorakazni a ptronnal. igaz a szines az draga. e melle erdemes venni egy lapszkennert es megvan a kombi keszulek. persze van lezeres kombi is, utana kene nezni. volt ocsemnek egy canon mindenese, eleg draga volt, de csak kinlodott vele. egy ev utan elege lett es vett egy hp-t. en inkabb a kulon keszulekekre eskuszom, igy kulon van nyomtatom betukre lezeres, fotora tintasugar, dokumentumokra lapszkenner, filmre filmszkenner, faxolni meg egy faxmodem. de alairom igy a legdragabb, cserebe ha barmelyik elromlik akkor csak azzal az eggyel van gond es cserelni is kulon kulon tudom ha ugy alakul. minosegre meg egyertelmuen ez a megoldas a legjobb hisz mind celeszkoz.
22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - SF)
2009. júl. 1. 23:06
Szelvény nélkül nehezebb!:) Ennyi erővel nyugodtan maradhat a bili.:)
21. SF (válaszként erre: 20. - Judit0625)
2009. júl. 1. 17:18
Nekem is HP-m van, és 5400 a festékpatron. Amíg működik, magam töltöm, de mint említettem, az enyémben még a patronban van a vezérlés. Talán az újak már jobbak. Kösz, ennek is utánanézek.
2009. júl. 1. 17:01
Nekünk HP F380 van, fotonyomtatós, fénymásolós, szkenelős. A patron utántöltését magam oldom meg. Lehet kapni utántöltőt kb. 900 Ft a fekete, 1200 Ft a szines, otthon egyszerűen megoldható. Nekem bevált.
19. SF
2009. júl. 1. 16:45

Hja, kérem, úgy könnyű! De én szabadúszó vagyok! Nekem senki nem veszi meg!

A lottóval úgy vagyok, hogy szívesen nyernék... Mondd, lehet szelvény nélkül is? Addig meg marad a bili:-DD

18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 17. - SF)
2009. júl. 1. 14:42

Ha jól emlékszem, a miénk (cég fizette) tavaly majdnem 55 körül volt...de azóta már olcsóbb lett.

És szinte majdnem magától működik.:)

Várj a jövő hétig, hátha megnyered a lottó 5-öst!:)

A biliből utána is kiveheted a kezed.:D

17. SF (válaszként erre: 16. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 1. 14:40

Ma valahogy sikerült életet lehelnem a régibe, de persze nem sokáig fog működni.

Már néztem a Canonokat, van 14 ezerért is, meg 20-ért is, gondolom, ez mind a legolcsóbb kategória. Valahogy én is efelé a márka felé hajlok, mert annak nem a patronjába van belépítve a vezérlés, mint a HP-nek (ezért olyan drága a patron bele).

Most kaptam egy kis haladékot, addig meg akár még rám is szakadhat az OTP. Meg ki is vehetem a biliből a kezem:-)))

16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - SF)
2009. júl. 1. 14:37
Igen, ezt senki sem írta, hogy mennyibe kerül...de azért vígasztaljon, hogy vannak pénztárcabarátabb darabok is.
15. SF (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 30. 21:57
Hogy profi lennék, én sem merném állítani. Ahhoz értek, amit eddig ismertem. Még 1 hét, és megmondom, mire jutottam (mert ehhez a háborúhoz még nem jött össze a pénz, pénz, pénz...).
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - SF)
2009. jún. 29. 21:53
A Canonok pofon egyszerűek, pedig én tiszta analfabéta vagyok a nyomtatókhoz.:)
13. SF
2009. jún. 29. 14:07

Köszönöm a hozzászólásokat. Még nem döntöttem, de úgy látom, bármit veszek, csak jobban járhatok, mint az előzővel.

A lézeresnek még nem néztem utána. Amikor tanultam róla (de rég volt!), csak fekete létezett, de láttam azóta színeset is.

A Canon azért tetszik, mert az eddigi 5 ml festékkel szemben 22 ml fér a patronjába. Aki töltött már festékpatront, az tudja, mivel jár...


Sikizita! Én is itthon töltöm, festékem is van még sok, gondolom, az új gépet se lesz nehezebb kezelnem.

Köszi mindenkinek!

2009. jún. 29. 10:05
A lézernyomtató nagyságrenddel gazdaságosabb a tintasugarasnál.
2009. jún. 29. 09:58
Nekem canon van.Nyomtat,szkennel, másol.Nagyon szeretem.
2009. jún. 29. 09:55
A canon nyomtatómban én az eredeti patront töltöm. Azt mondta a nő, hogy 3 szor érdemes újra tölteni utána jobb újat venni és azt megint 3 szor tölteni,mert túl sok töltés után már nem fog szépen nyomtatni. Én itthon töltöm, lehet venni töltőt, ami épp 3szori töltésre elég,és nem lehet elrontani. 3000Ft a fekete és 3000 a színes. Tehát 6000ből 3szor fel lehet tölteni.
9. kobagabi (válaszként erre: 8. - SF)
2009. jún. 28. 22:42
Megértelek. Biztos a miénk nem a legjobb, ésha tényleg sokat nyomtatsz (látom néha eszed a patront:):)), akkor megéri minnél gazdaságosabbat venned. Főleg ha a pénz is megvan rá. A Cannonok jók. Talán próbáld meg valamelyiket.
8. SF (válaszként erre: 7. - Kobagabi)
2009. jún. 28. 21:10

Az "évente" nálam "havonta". Sőt előfordult már, hogy havonta 3×.

Tulajdonképpen nem akadt sok gond az enyémmel sem, legfeljebb annyi, hogy már 8 éves volt, ehhez mérten csigalassú. Egyszer sem javíttatuk, mert nem kellett, most is csak a kimúlás miatt szeretnék újat venni. És ha már veszek, gazdaságosat szeretnék.

2009. jún. 28. 20:56
Nekünk Hp300-as van, ami nyomtat, szkenner, és másoló is egyben. Eddig még semmi gond nem volt vele, pedig már két éves. Évente kell bele patron, és ennyi. Szépen nyomtat, és gyors is.
6. SF
2009. jún. 28. 20:25

Szóval Canon... Már nézegettem, szépek és tudják, amire szükségem van.

Lehet ezkhez olcsóbban patront (vagy tonert, nem tudom, pontosan mi kell beléjük) venni. Esetleg tölthető az eredeti?

Munkaeszköznek kell, és nem mindegy, mennyit ölök bele.

2009. jún. 28. 19:37
az enyém Canon mp190 ez is tud szkenelni,fénymásolni és nyomtatni. Nagyon szépen dolgozik
2009. jún. 28. 19:26
Az előző nyomtatónk HP K80-as volt, tényleg nem patronbarát ez a típus, ráadásul 5 év alatt többször kellett javítani. Most Canon MP530-as van, síkágyas, mulifunkciós. Egy éve vettük, semmi gond nincs vele.:)Bátran merem ajánlani.:)
3. SF
2009. jún. 28. 17:47
Jaj ne! Senkinek nincs jó nyomtatója?
2. SF
2009. jún. 28. 17:37

Bedöglött a régi, egy HP 3420-as. Lassú volt, akadozott, zabálta a festéket (és iszonyú drága a patron hozzá).

Új gépet szeretnék venni, ami gyorsabb, tud másolni, szkennelni, és nem kerül egy vagyonba a festék. Tudtok valamit ajánlani?

1. SF
2009. jún. 28. 17:35
Milyen típusú nyomtatót vásároljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook