Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nehéz döntenem, hogy milyen okostelefont vásároljak fórum

Nehéz döntenem, hogy milyen okostelefont vásároljak (beszélgetős fórum)


30. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - 10846c73f8)
2013. nov. 6. 23:24
Én itt a noname-re gondoltam. Ám pl tv-nél nem érvényesíthető. Legtöbb esetben.
29. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Énakiskirálylány)
2013. nov. 6. 23:23
:-D
28. 10846c73f8 (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2013. nov. 6. 23:20

Értelmesebb gyártó termékét nemzetközi garral bármikor lehet idehaza is érvényesíteni.


Pl nekem van olyan "cuccom", amire 25 év garancia van. Az itten ár negyedéért vettem amcsilandből kiszállítással és már kétszer volt garanciáztatva. Egyetlen egyszer sem problémáztak a papírjai miatt.


Persze noname vackokkal ez nem fog működni, az tény.

27. Énakiskirálylány (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2013. nov. 6. 23:10
boven eleg a 32 GB is ;P
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - Énakiskirálylány)
2013. nov. 6. 23:01
64 GB minyimum ;-)
25. Énakiskirálylány (válaszként erre: 1. - Habibzita)
2013. nov. 6. 22:56
Iphone 5S ;)
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 23. - 10846c73f8)
2013. nov. 6. 22:55
Persze. De akkor sincs pl garanciád.. vagy van 1 év nemzetközi amit Magyarországon nem tudsz érvényesíteni. Ugyanez a helyzet a szürkeimportosokkal. Tehát lehet filléreskedni egészen nyugodtan csak ugye olcsó húsnak híg lehet a leve...
23. 10846c73f8 (válaszként erre: 22. - 25800e2d09)
2013. nov. 6. 22:45

Ez is igaz, de ha idehaza nem márkaboltban vagy szolgáltatónál vásárol, akkor ott is bármikor átverhetik.


Szóval ez benne van a pakliban sajnos :(


De azért tegyük hozzá van ott minősítő rendszer is. Friss reges, sok kérdőjeles, esetleg még elegédetlen vásárló visszaigazolásokkal is rendelkező eladótól, nem kell vásárolni semmit se.

22. 25800e2d09 (válaszként erre: 21. - 10846c73f8)
2013. nov. 6. 22:37
Azért az ebay-el óvatosan... Kína az Kína... szeretnek érdekes dolgokat kiszállítani...
21. 10846c73f8 (válaszként erre: 20. - Habibzita)
2013. nov. 6. 21:59
Egyébként szerintem inkább arra tedd a hangsúlyt, hogy honnan akarod beszerezni azt a bizonyos telefont. Mert hatalmas árkülönbségek vannak és sokszor még egy ebayes rendelés is kecsegtetőbb a szállítási díjjal, mint egy hazai legjobbnak hívott ajánlat.
2013. nov. 6. 21:53
Most pedig pont a Sony Xperia prot néztem ki..hm..hát ez nem egyszerű.
2013. nov. 6. 21:37
ha egy jót akarsz sony-t nem veszel... Z alatt nagyon nem akarja az igazságot, sokat fagynak.. mellesleg amit itt írtak az a lumia.. ha nem használsz sok alkalmazást akkor az is jó lesz, egyre többet fejlesztenek arra is. Plusz ami a lényeges része, hogy nem sok gyártó használja (szemben az androiddal amit rengeteg gyártóhoz sokféle platformra kell otpimalizálni) így kevés tpusra kell megfeleljen ezáltal sokkal stabilabb rendszer is. Meg míg pl egy androidnak lassan 2B ram is kevés addig egy lumia 520 pl 512 MB-al vígan elporoszkál. És nem is drágák. Ugyanez az árkategória androiddal kész kínszenvedés lesz ezt már most elmondom.. nekem egy sony Arc S-em van (80 ezres kategória mondjuk régi generációs, lassan 2 éves konstrukció) és millió baja van.. lassú, lefagy, kilép random alkalmazásokból vagy el se indítja őket... akinek samsungja van a környezetemben hasonlóképp vélekedik (kivéve a 180 ezres tepsiket) a ZTE, Huawei jó talán de abból is a komolyabbak.
18. 5c930170e5 (válaszként erre: 1. - Habibzita)
2013. nov. 6. 19:07
Huawei Ascend Mate!
17. grizus
2013. nov. 6. 19:00
Nekem Vodafoneom van, imádom. Nagyon elegáns teló.
16. 10846c73f8 (válaszként erre: 15. - Habibzita)
2013. nov. 6. 18:55

Az android rendszer, csak egy szoftver, ez nem jelent semmit. Egyébként lásd pl a világ legjobb mobiltelefon gyártója is a HTC is androidot tesz a mobiljaira.


Magát az alap android rendszert minden gyártó valamilyen szinten testre szokta szabni, hogy ezzel adja meg azt a "pluszt" ami illeszkedik a cég arculatába. Aztán nem mellesleg a szolgáltatók is belekontárkodnak még, hogy lekorlátozzanak bizonyos funkciókat.


De ezen állításom igaz a nokiaban használt windows phone operációs rendszerre és az iphone-ban lévő ios rendszerre is.


Szoftveres hibák mindegyiknél vannak, csak a minőségibbnek nevezhető gyártók egyrészről hamarabb adják ki hozzájuk a frissítéseket, másrészről az alap telepített rendszert is jobban letesztelve, már előre "kijavítva" küldik ki értékesítésre.


A kevésbé neves gyártók nem szoktak ennyit pepecselni a szoftveres részen és nem szakadnak meg azzal sem, hogy hivatalosan elérhető tegyék a frissítés formájában a hibajavításokat.


A mostani "okos" telefonok megörökölték a pc-k régi átkát. A nagy tudásért cserébe bonyolultabb operációs rendszert kell futtatni rajtuk, ami több hibalehetőséget hordoz magában. Tehát hiba mindegyiknél volt, van és lesz. Arra készülni kell, hogy illik x időnként lefrissíteni a rendszert, ami általában 2 kattintással meg is van, a gyártók által adott hivatalos szoftverekkel és nem is igényel különösebb hozzáértést.

2013. nov. 6. 17:25
Akkor androidos sem az igazi?
14. Annie1130 (válaszként erre: 10. - Jucusmucus)
2013. nov. 6. 17:04
Az inkább szoftverhiba-gyanús...Android...:P
2013. nov. 6. 16:01
Nekem samsung advance-m van, februárban vettem, de én is legszívesebben a falhoz vágnám... szintén állandóan lefagy.
2013. nov. 6. 15:13

Jut eszembe, főnökömnek is Samsung-ja van, az is állandóan lefagy......

Úgyhogy azt nem ajánlom.


Egyébként azt mondják az okosok, hozzáértők, hogy amit Magyarországra hoznak eladásra telefonokat, a nagy része hulladék, mondván a magyarnak jó lesz az.....

2013. nov. 6. 15:06
Hm..ha eddig nem lettem volna bizonytalan.. Sajnos a pénztárcám nemet mond az iphone-ra,pedig azt vennék.
2013. nov. 6. 15:01

Szia.


Nekem is Samsungom van, igaz, hogy 2 kártyás. Nyáron vettem, de 1 hónap után a falhoz tudtam volna vágni, mivel lefagyott folyamatosan. Azóta is többször csinálja.

Mindennap töltenem kell sajnos, pedig alig van bekapcsolva rajta valami....

Egyetlen előnye van, szép képeket csinál.

Üdv.

2013. nov. 6. 15:00
Nekem Iphone4S-em van- maximálisan elégedett vagyok vele, emellett elegáns, szép telefon és tartja is az értékét.
2013. nov. 6. 14:56
Párom is egy Lumia mellett döntött és annyira jó, hogy én is le fogom cserélni a telefonomat (Samsung Galaxy Ace) egy Lumiára. :) Gyönyörű a kijelző, nagy is, szuper képeket csinál, még semmi gond nem volt vele. :) Én Lumia 920-ra fogom cserélni a telómat, a Páromnak 1020-a van.
2013. nov. 6. 14:51
Én a Samsung Galaxy S4-el tökéletesen elégedett vagyok. S3-as minim és normál S3-asom volt előtte. Mindegyik szuper.Nekem fontos, hogy állandóan kapcsolatban legyek a világgal, na de nem a facebook miatt, hanem a munkám miatt fontos... Ha neked nincs szükséged "menetközben" az Internetre, akkor ne válassz okostelefont, ugyanis minden okossága mellett nagyon buta és impraktikus dolog az érintőképernyőn sms-t pötyögni. Pláne vezetés közben... :DDD :P
2013. nov. 6. 14:42
Nálam is a samsung volt a másik opció, de a Huaweihez képest jóval drágább, és azt is ugynaott gyártják :)
2013. nov. 6. 14:35

Nokiát nem merek venni, mert több helyen olvastam, hogy nem valami jó.

Huaweit nem ismerem, egyelőre Samsung a nyerő nálam, de azért nyitott vagyok! :)

Nekem még a 8 évvel ezelőtti telefonom is okos volt! :) Ki tud annyi telefonszámot megjegyezni! :)

Azért használok pár alkalmazást, de nem a mindennapokban.

2013. nov. 6. 14:31
Ez attól függ mennyire használtad ki az okostelefon okosságát..
2013. nov. 6. 14:31
Nekem Huawei ascend p1 telefonom van, hónapokig törtem a fejem, mire erre esett a választásom, és maximálisan elégedett vagyok. 2 napot is bír az üzemideje, gyönyörű a kijelzője, gyors stb. És még a telefonmániás kollegáim is istenítik, szóval jó választásnak bizonyult...:)
2013. nov. 6. 14:30

Nekem LG Optimus L3 van, deee, nem biztos, hogy ajánlanám :D Az enyémmel mostanság vannak gondok, nem tudom más is így van-e vele...

Ha le tudom cserélni, akkor Lumia-t fogok venni. Páromnak az van, és egész nap megy neki a wifi, a 3g, a GPS, és így is bírja 3-4 napig. És képeket is elég sokszor csinál vele - nagyon szépeket :) A kijelzője is nagy, filmezésre is alkalmas - nem szoktunk, csak abból gondolom, hogy nagyobb, mint az enyém, és az enyémen is tök élvezhető volt egy Barátok közt, pl :) Mást nem néztem :p

Ez az amit én tanácsolni tudok neked :) Egy Lumia :)

2013. nov. 6. 14:24
Le szeretném cserélni a telefonomat (SE Xperia mini), de teljesen elvesztem a telefonok világában. Kerestem paraméterek szerint, néztem teszteket, de fogalmam sincs, mégis melyik a jó! Ami számomra fontos, az az üzemidő, a szép kijelző (kicsit nagyobb, mint a mostanié, mert szoktam rajta filmeket nézni, illetve könyvet olvasni, wifizni. Nem szeretnék sokezret rákölteni és felmerült bennem, hogy lehet nem is kell okostelefont vennem, mert egy "sima" telefon is tudja azt, amit én szeretnék. Szóval tanácsokat szeretnék, hogy egyáltalán milyen telefont érdemes vennem? Vagy ha már használtam okostelefont, maradjak is annál, mert csalódni fogok, ha ismét "egyszerű" telefonom lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook