Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak az Ezüstkolloidról? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak az Ezüstkolloidról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. ápr. 17. 07:39

Ezüstszálas műeret fogunk beültetni az egyik érbetegnek........abban is van ezüst....nem is kevés....Ami élete végéig a betegben fog maradni...el lehet ezen is gondolkodni!

Ha ez bevált,orvosok beleműtik a betegbe, akkor az ezüstkolloid sem lehet annyira "mérgező"!

65. Masször (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2008. márc. 31. 22:59

Szia!


Ohh a pszihotronika..

Megértem, hogy félelmetesnek érzed!

Viszont azt gondolom, nagyon-nagyon messze van Istentől, abban az értelemben, hogy természetfeletti lenne. Spirituális értelemben, természetesen minden ami emberi nagyon közel van Istenhez.

Az a tapasztalatom, és ezen keresztül a meggyöz9ödésem is, hogy a pszihotronika az emberi lélek - pszihé - eddig még fel nem tárt képessége, amivel közvetlen kapcsolat alakitható ki az Univerzummal, Istennel, a Gondviseléssel..stb - kinek-kinek hite szerint.

Tapasztalatom szerint a pszihotronikának pont annyi köze van a hithez, mint a golya mesének a fogantatáshoz..

A pszihotronika a gondolat erejét használja...

De ez már annyira nem ezüstkolloid, hogy abba is hagyom:-)

2008. márc. 29. 10:29

Nézd, én többet nem tudok tenni, mint hogy ezeket elmondom nektek! Ha ezzel csak elültem a bogarat a fületekbe, már akkor megérte.

Én ezt kötelességemnek érzem.

63. Pirosalma (válaszként erre: 62. - Doboseva)
2008. márc. 29. 10:28

Szia!


Miért haragudnék?:-) Amúgy sem szokásom haragudni.

Csak tudod, míg a legtöbben érzelmek és illúziók alapján állnak hozzá az ilyenekhez, addig én racionálisan, természettudományos oldalról.

62. doboseva (válaszként erre: 56. - Zsugabubus007)
2008. márc. 29. 10:17

Köszi a válaszodat! Még meghallgatok egy előadást erről, megtudakolom mennyibe kerül egyáltalán aztán meglátjuk.

Érdekes ez a vita ami kialakult pirosalma és masszőr között. Nem nagyon tudok hozzászólni, de masszőr hozzászólásai közelebb állnak hozzám. Ne haragudj pirosalma!

61. Pirosalma (válaszként erre: 60. - Masször)
2008. márc. 28. 19:06

Szia!


Értem.


Dehogy bántottál meg, egyszerűen nem tudunk vitatkozni. De sebaj, nem is csak abból áll az élet:-)


Viszont a pszichotronikát nagyon veszélyesnek tartom, ahogyan az összes olyan módszert, ami természetfölötti erőket használ. Egyedül Istenben hiszek, és ezért minden olyan szertől tartózkodom, amiben hinni kell, mert különben nincs biológiai hatás. De ezt ha nem vagy hívő, nem fogod megérteni (ez sem bántás, egyszerűen nem tudod átérezni át a dolgot).

60. Masször (válaszként erre: 57. - Pirosalma)
2008. márc. 28. 18:55

Szia!


Nem vagyok pszihologus..

Parapszihologiát tanultam, és még mindig tanulok..

meg egy kis élettant.. és kinai tradicionális medicinát

Meg egy kis kvantum fizikát...


Sajnálom, ha megbántottalak!

2008. márc. 28. 18:52

Otthon nem tudod lemérni a hatást hitelesen, beképzeled, és már működik is (placebo). Aztán pár év múlva a mérgezés is kijön, netán daganatos leszel vagy valami hasonló.


Én ezeket nyilván azért írom le, mert épp ilyenem van, sok az időm, és a gyógyszergyáraknak dolgozom. ugyan. Segíteni szeretnék, de csak annak lehet, aki hagyja.

58. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Zsugabubus007)
2008. márc. 28. 18:48
Ki írta, hogy nincs?
57. Pirosalma (válaszként erre: 54. - Masször)
2008. márc. 28. 18:47

Szia!


A vita részemről befejezve, sok értelme nincs.


Az ezüstionok biológiai mérgező hatása jól ismert, ha így jobban tetszik a megfogalmazás.


Ha pszichológus vagy, te tanultál élettant, nem?

2008. márc. 28. 16:28
Hellóka!Csatlakoznék egy spontán,egyszerű, magasröptű eszmefuttatásokat nélkülöző gondolattal!Szerintem próbáld ki!Nekünk is ajánlották,krém formájában csúnya égési sérülésre.Oda tökéletesen hatott!Sőt megerősítem az elöttem szólókat,azzal,h az ezüstnek megfelelően alkalmazva van antibakteriális hatása!Ma már egy csomó mindenbe tesznek "ezüstszálakat"(pl:WC deszka).
55. doboseva (válaszként erre: 31. - 3c2c8696c4)
2008. márc. 28. 15:43
Köszike, de nem fekélyes a lábam. Más a probléma amit itt nem részleteznék. Akkor végül is szerinted érdemes kipróbálni?
2008. márc. 27. 22:43

Tények: a kemoterápiás szerek precizen müködnek a petri csészékban, csak a rák sejteket ölik meg.. Aztán a szervezetbe kerülve eltünik ez a precizitás, megöl mindent amivel találkozik - senkinek, lövése sincsen miért.

Ezen analogia mentén, kizártnak tartod, hogy valami forditva müködjön?

2008. márc. 27. 20:58
És köszönöm, de nincs semmifélre tudásom, elhiheted...De azért igyekszem:-) Még ha ez édeskevés is...
52. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Pirosalma)
2008. márc. 27. 20:57

Az utolsó mondatomat ne értsd félre, nem bántásból írtam, és nem is rád értettem, egy általános jelenségről van szó, sajnos...:-(

(Az emberek sokszor nem kíváncsaiak az igazságra, csak a sajátjukra, mert nem akarnak felébredni a szép álomból...:-( Persze ez is egy hozzáállás, én semmit és senkit nem ítélek el, főleg nem emiatt. Csak sajnálom, de komolyan.

51. Pirosalma (válaszként erre: 50. - Masször)
2008. márc. 27. 20:54

A bevizsgálás (hogy pontosan mi van benne, milyen mennyiségben, milyen kísérő-, szennyezőanyagok stb.) más tészta, és tényleg rohadt drága.


A vizsgálatot annak kell finanszíroznia, a hatást annak kell bizonyítani, akié a cucc. Ez a rend.


És különböző jogi kategóriák vannak, az étrendkiegészítőkre més vonatkozik, mint a gyógyszerekre, vagy a gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményekre.


Figyelj, sok anyaggal ellentétben az ezüst (ezüstionok) hatása jól ismert a toxikológiában, biokémiában.

És fizesse az, aki kitalálta, hpgy aztán gyógyszer lehessen belőle. Nyugodt lehetsz, nem lesz (legalábbis nem úgy, ahogy az ezüstkolloidot használják), mert a hatása ismert.


Véleményem meg nincs, miről lenne? Ezek tények. Lehet lázongani, elégtételt követelni, fejet homokba dugni, ettől még nem lesz hatása, csak amit már mindenki (a szakma) ismer.

50. Masször (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2008. márc. 27. 20:37

A véleményed érdekel!


Bár lehet, hogy a soraiból nem derül ki, mégis, tisztelem a tárgyi tudásodat!


Vissza az ezüstkolloidhoz: klinikai vizsgálata azért nincs, mert nincs aki megfinanmszirozná!

Néhány éve egy ismrösöm szeretett volna bevizsgáltatni egy gyogynövényekből készült krémet, tizmillios összegbe került volna az OGYI-nál.. Így csak OÉTI vizsgálatra adta be.. De ettől még gyogyhatása van, és azóta nem gyözi gyártani..

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy mivel nem termel extra -1200% - profitot senki sem finanszirozza a vizsgálatot..

Szkeptikusok akkor lennéek hitelesek a számomra, ha kifizetnék ezt a vizsgálatot és utána járna a szájuk:-)

2008. márc. 27. 20:08
Még a mellékhatásokat is tapasztalják az alanyok, ha tudják, mik lehetnek azok. Persze azt nem tudják, hogy mit kapnak (és valójában csak placebót adnak nekik).
48. Pirosalma (válaszként erre: 44. - Masször)
2008. márc. 27. 19:59
És nem, nem emberközpontú.
47. Pirosalma (válaszként erre: 45. - Masször)
2008. márc. 27. 19:58

A placebónak erős korlátai vannak (pl. egy eltört láb nem fog meggyógyulni, de egy pszichés betegségben segíthet).


Persze, az idegrendszeri változások részben ismerten hormonális és egyéb élettani változásokat okozhatnak (jobban érzem magam, ezt érzem, azt érzem stb.). Elég, ha megnézi az ember, egy hormon termelését mennyi hatás befolyásolja. A hormonális rendszer még egyszerűbb, mint az idegrendszer.


Azért azt leírnám, hogy ilyen kérdésekre kell válaszolnom neked, akkor nincs sok értelme vitázni erről...

2008. márc. 27. 19:54

Azért a kettő nem egy kategória.


Csodát nem tud, csak sok solgot elvisel, és sokra képes.


A homeót sem igazolják a klinikai tanulményok, ami azt jelenti, hogy nem működik. Nem azt, hogy nem tudjuk, hogyan hat, hanem hogy tudjuk, nem hat (placebohatás).


Nem írja le, még eddig nem született tudományos magyarázat rá (nem is fog), csak bedobnak 1-2 dolgot, mint térenergia meg ilyenek. Ez nem magyarázat.


Ha engem kérdezel, teljesen mást látok a homeopátiában, de ezt senki nem venné komolyan.

2008. márc. 27. 19:52

Placebó.. Azt gondolom, ha minden hatóanyag nélkül, pusztán a köritéssel meg lehet gyogyitani az embereket, akkor be kell zárni a gyogyszer gyárakat...:-)

Esetleg, termélszettudományos magyarázat van a placebora?:-)

44. Masször (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2008. márc. 27. 19:49

Természetesen a megkülönböztetés emberközpontú.


Nézd az emberi test tud néhány csodát!

Egyes-ketters nyakcsigolya törés és gerincvelő sérülés után alig fél évvel kisétál a beteg a korházból a saját lábán.. Tudományos magyarázat nincsen...

Off ugyan, de tudományosan a homeopátiát sem lehet megmagyarázni - ugyanakkor Eiphas Levi: A magas mágia dogmája és rituáléja cimü munkája pontosan leírja a müködését

43. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Masször)
2008. márc. 27. 19:47
A fanatikusok azok, akik azt hiszik, az egész világ átveri őket, csak néhány kedvs cég van, ami rávilágít az igazságra. Persze amellett, hogy az embereknek semmiféle természettudományos ismeretük nincs, nagyon magabiztosak tudnak lenni. Az érveket (amiket pl. a szekptikusok fölhoznak) meg nem értik meg.
42. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Masször)
2008. márc. 27. 19:45

De ők megmondják az igazságot a sok átveréssel kapcsolatban. Pl. oxigénes víz. Aki tanult középiskolában kémiát, biológiát, fizikát rendesen, az átlát rajta. De a többség vagy nem tanult, vagy már semmire sem emlékszik. Ezt használják ki azok, akik ezzel foglalkoznak.


Nincs mit megmagyarázni, nincsenek klinikai bizonyítékok (vagyis ami hat, az a placebohatás) a legtöbb hókuszpókuszra.


Nekem nem ők jutnak az eszembe, nem érted a természettudomány működését.

41. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Masször)
2008. márc. 27. 19:41

Pont ezért nem léptem be, mármint nem a tudomános indoklásokkal van a gond, mert azok, amiket én olvastam, korrektek.


A vastagbélbaktériumokra most ne térjünk ki, a lényeg, hogy a példád nem jó,elég messze van az ezüstionok hatásától.


Jól írod: "...valami csoda folytán." Mert itt többről nincs szó. A jó meg a rossz baktérium csak humánélettani megkülönbüztetés. (Persze van köztük azért különbség.)


Az antiobiotikum más kérdés, ott sokféle van, amik különböző módon hatnak, bár van azért átfedés, amennyire én tudom. Ez a hátránya megvan az antibiotikumnak, ezért kell hozzá bélflóra-regeneráló készítményt szedni. A kár könnyen helyrhozható.

Mérlegelni kell, mi éri meg.


Pedig a galvanizálásnak az a lényege. Ha meg nem galvanizálás, akkor is elektrokémiai folyamat, a pénzérme anyaga oldódik, helyette az ezüst rakódik rá a fémre.

40. Masször (válaszként erre: 38. - Pirosalma)
2008. márc. 27. 19:38

Akkor még van remény!!:-)


Bár a munkájukat nem tartom különösebben hasznosnak, mert fanatikusok. Így viszont többet ártanak mint használnak!

Azt gondolom, azért mert egy hjelenséget nem tud megmagyarátzni a tudomány, attól az még létezik, és nem feltétlenül az a megoldás, hogy tagadjuk..

Nekem a szkeptikusok társaságáról a középkori geyházi tudorok jutnak eszembe, akik meg voltak gyözödve, hogy a Föld lapos.. Hiába a rengeteg máglya.. a Föld ettől gömbölyded maradt:-)

39. Masször (válaszként erre: 37. - Pirosalma)
2008. márc. 27. 19:33

Szia!


Az egyetlen gondom a szkeptikusokkal, hogy a saját szemüknek sem hisznek, de remek tudományos cáfolatot tudnak felhozni.

A hasznos baktériumok tudnak egy-két csodát:-)

Pl: a zabkorpa nem gyalulja le őket a bélfalról...

tehát könnyen lehet, hogy valami "csoda" folytán ők túlélik az ezüskolliod támadását - ezt nem lehet elmondani a többi antibiotikumról:-(


Nem elektrolizis! Egyszerüen bele tettük az oldatba és reggelre ezüst bevonatú lett a kétforintos - igaz, nagyon vékony réteg rakodott rá és az is gyorsan lekopott

2008. márc. 27. 19:17
Magam is be akartam lépni a szkeptikusok közé, mert hasznosnak találom a munkájukat, de aztán valami miatt mégsem tettem.
37. Pirosalma (válaszként erre: 36. - Masször)
2008. márc. 27. 19:16

Szia!:-)


A kémiába ne menjünk bele...Na jó, csak kicsit. Ha veszel ezüstelektródot, és elektrolizálsz vele, akkor csak ezüstionokat tartalmazó oldatot lehet csinálni, fémezüst nem kerülhet bele.


10-15 ppm-ben meg mit ér (így kétségkívül hosszabb idő a mérgezés, mármint ami látható belőle...)? Megöli a hasznos baktériumokat ugyanúgy, mint a károsakat. De ennek valószínűleg nincs nagy jelentősége, mert olyan kicsit a "hatóanyag", hogy a természetes szaporodásuk ezt kompenzálja ezt.


Antiobitikum ritkán kell, de ha kell, akkor nagyon. Nem szabad általánosítani. De ha olyan erősen antiobitikus lenne az ezüstoldat ilyen mennyiségben (nem a töménység számít, hanem a bevitt ezüstion-mennyiség!), akkor pont ugyanazt a hatást érné el, mint az antibiotikum. Ráadásul az antiotikumok részben szelektívek, a nehézfémionok meg nem.


Nem oldódik, csak minimálisan. Ki tudnám neked számolni az oldhatóságásból, hogy hény ppm-re jönne ki, de erre nincs igazán időm:-)


Ennek megfelelően folyadék (oldat) formájában nem láthattad. Az ezüst-nitrát lehetett (kevés jól oldódó ezüstsó van, az AgNO3 ilyen). A fémalkatrészt az elektrolízis során katódnak - negatív pólus - kapcsolják, így ezüst válik ki rajta, ez a galvanizálás.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook