Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire jó az ezüstkolloid? fórum

Mire jó az ezüstkolloid? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 17. 00:12
Inkább az ezüstkolloid,mint az antibiotikum.én személy szerint nem használtam még ezüstkolloidot,de azt hiszem,hogy ezek után fogok.a szomszédunk vegyész,és azt mondta,hogy a gyógyszerek,amiket szedünk az éppen aktuális problémára,azt tökéletesen elmulasztja,helyette előhoz másik 20 dolgot,amire szintén gyógyszert kell szedni.miért is van ennyi gyógyszerreklám?minden második reklám a gyógyszerekről szól?akkor hol itt a realitás?kinek is lehet hinni???
2011. máj. 20. 10:46

sztem aki ésszel szedi és csak akkor amikor kell és a megengedett mennyiségben, akkor nem hinném,h "elszinezodne".


1939-ben, amikor az ezüst kolloidot a mainál sokkal kiterjedtebben használták, a világon 239 eset lett feljegyezve. Az ezüst kolloid szedésének időtartama ezeknél az eseteknél 3 és 25 év között volt. A leírt esetek több mint fele ezüst nitrát szedésével függött össze, de még ezüst nitrát szedése mellett sem jelentkezett argíria, ha a szájon át elfogyasztott ezüst mennyisége a 6 grammot nem haladta meg.


Manapság, az ezüst kolloid reneszánszának éveiben, sok ezer beteg fogyasztja az ezüstkolloidot, és nem figyeltek meg argíriára utaló jeleket.


Egyetlen jól dokumentált példa volt Rosemary Jacobs esete, melyet a New England Journal of Medicine egyik 1999. évi számában ismertettek. Ő tartós ezüst-protein szedése során vált beteggé.


Egy másik jól dokumentált eset Stan Jones politikus személyéhez kötődik, aki házilag készített ezüst kolloidból fogyasztott extrém nagy adagokat. Stan Jones csapvízzel készített ezüstkészítménye akkumulátorral gerjesztett ionokat tartalmazott. Ebből az ismeretlen koncentrációjú anyagból naponta közel 270 gramm ezüstöt fogyasztott legalább 2 éven keresztül. (példaként: 20 ppm koncentrációjú ezüst kolloidja 20 mg ezüstöt tartalmaz literenként. Stan Jones által fogyasztott házi készítmény tehát napi 13,5 liter ezüst kolloidnak felelt volna meg!)


ezek bizonyithatják,h akik "elszinezodtek" azok mind nagy mennyiséget ittak napi szinten

2011. máj. 19. 18:16

látom nagy vita lett ez körül.

érdekes, én ma vettem, bőr irritációt fogok vele kenni. nem tántorított el engem egyik leírás sem. olvasgattam utána itt-ott, és tavaly mikor candidám volt, ha nem segitett volna a diéta, biztos,h ittam volna ilyet, sőt, lehet ha előjön a náthám ki is probálom,h miért? mert ebben az évben 4x szedtem antubiotikumot, ugyanarra mindig, mert minden honapba előjött.

és senki ne mondja,h az antibiotikum nincs rossz hatással a szervezetre..dehogyisnem, a hugom kiskorába szintén sokat kapott és piros foltok jöttek ki rajta..vajon mitől? az antibiotikumtol, és akkor monda a doki,h örüljünk,h nem a máján...


sztem semmi sem 100%ban biztonságos, mindegy mit veszel be, még a kaja is tele van nem természetes anyagokkal, mikor folyton tartositanak, permeteznek...akkor miről beszélünk?

igen,bekékül az ember...de mennyi után? nem volt annak az embernek más baja is, v kitudja hogy szedte, mekkora dozisba,milyen sokáig, milyen minőségűt...

véleményem szerint jo minőségűt alkalomadtán lehet szedni, HACSAK az orvos nem tiltja meg vmilyen oknál fogva.

2010. nov. 22. 16:35
nekünk már annyi mindenen segitett...igaz én álltalában fujjom magan ,nem iszom
38. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Timce)
2010. nov. 21. 11:15

"Ennek oka, hogy senki nem szabadalmaztatta"


Az ezüstöt nem lehet szabadalmaztatni, legfeljebb akkor, ha valami spéci formát sikerül előállítani.


"Ha ezt megtennék, akkor új hatóanyagnak kellene nevezni, ez pedig ahhoz vezetne, hogy bevonnának minden ezüstkolloidot tartalmazó szert azzal az indokkal"


Nem. Ha gyógyszerként akarják törzskönyvezni, akkor kellenének a kísérletek stb. az adott termékre, de attól még étrendkiegészítőként lehetne árulni. Lásd: a vitaminokat lehet kapni gyógyszerként és étrendkiegészítőként is.


"Ez pedig minden 1938 előtt is használt gyógyszer - melyek törvény szerint jelenleg megengedett minősítésűek - újraminősítéséhez vezetne."


Ez valami elírás lesz, mert ilyen nincs.


Az összeesküvés-elméletet meg nem kommentálom.

37. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 36. - Life14)
2010. nov. 21. 11:01

Nekem nem vált be az ezüstkolloid, inkább gyógynövény készítmény.

Gombák, bacik ellen.

36. life14
2010. nov. 20. 20:33
Hol lehet megvenni a Dr Juice ezüstkolloidot.Csak interneten lehet megrendelni?
35. Timce
2010. nov. 20. 17:34

Én ezt olvastam egy cikkben, hogy miért nem reklámozzák a szakemberek:


"Ha ennyire jó, akkor miért nem tudnak róla a betegek?


Ennek oka, hogy senki nem szabadalmaztatta, és valószínű soha nem is fogja. Ugyanis egyik intézet sem szeretne előállni azzal, hogy új ellenszert talált a rák vagy az AIDS ellen. Ha ezt megtennék, akkor új hatóanyagnak kellene nevezni, ez pedig ahhoz vezetne, hogy bevonnának minden ezüstkolloidot tartalmazó szert azzal az indokkal, hogy mint minden új hatóanyagnak, ennek is be kell vizsgálni a hatásait. Ez pedig minden 1938 előtt is használt gyógyszer - melyek törvény szerint jelenleg megengedett minősítésűek - újraminősítéséhez vezetne. Arról nem is beszélve, hogy ez a bevizsgálás akár évtizedekig is eltartana, így addig a betegek nem jutnának hozzá az ezüstkolloidhoz.


A másik fő oka a szer elhallgatásának az, hogy egyetlen gyógyszeripari cég sem szeretne csődbe menni. Képzeld csak el, hogy egy hatékony rák, vagy AIDS ellenes, vagy bármilyen vírusölő gyógyszer milyen profitoktól fosztaná meg a jelenlegi gyógyszergyártókat. Természeten az ezüstkolloid hatásának kutatása és orvosi bizonyítása nem tart még itt, de ki tudja, megfelelő körülmények között milyen valóban hatékony készítményeket lehetne belőle létrehozni."

34. 3c0814215c (válaszként erre: 33. - Meda)
2010. febr. 17. 22:56

Argyriát okoz.


[link]

33. Meda
2010. febr. 17. 19:35

Ezt olvastam: Kicsit régi a kérdés, de talán új infó lehet, hogy azért az ezüst kolloid sem olyan jó,mint amilyennek feltüntetik. Sajnos van egy mellékhatása, ami tartós használat után előjöhet. Lerakódik az ezüst a bőrödben és szürke leszel. Se smink, se plasztikai sebész nem tünteti el!!! Vigyázz az ilyen szerekkel!!


Ebből mi az igazság?

32. Meda
2010. febr. 17. 19:33

Hát kedves Hoxa, ezt én is kérdezem, most javasolták a kollegáim...


Meddig lehet szedni?

A vírusos eredetű hörgőgyulladásra is jó? Asztmás vagyok régóta és szeretnék erre pontos választ találni. Emiatt enyhéből közepesbe romlott az asztma, a rohadt influenzavírus miatt amibe majdnem belehaltam karácsonykor. Édesanyámmal együtt kaptuk el, a nagyobbacska unokahúgomtól :(

Plusz még betegeskedek is sokat, a küllönféle gyógyszerektől :(

31. cipa
2008. dec. 4. 23:34
Nekem a torkomat ecsetelte vele a fül- orr- gégészem, amikor már más nem használt. Nagyon rossz íze volt, de használt.
2008. jún. 8. 22:22

Most hallottam először erről a témáról. De így végigolvsava benneteket nem tudnám eldönteni, hogy igyak vagy ne igyak.


Mivel idáig is elvoltam nélküle, nem kockáztatnék, úgy érzem.

29. Masször (válaszként erre: 28. - Arin999)
2008. máj. 26. 17:24

Szia!


Igen, idöszakosan szedve is hatásos.

2008. máj. 25. 20:36
Hát nem tudom, hogy pontosan hogy is van ez a káros nem káros hatás a kolloidal kapcsolatban, de nekem van egy olyan problémám, hogy a megfázásnak általában visszatérő velejárója az arcüreg gyulladás. Amire persze legtöbb esetben kapok is (elég erős) antibiotikumokat. Legutoljára úgy jártam, hogy két adagot is be kellett szednem egymás után a teljes gyógyuláshoz, és amikor újra megbetegedtem, (így leírva már elég sok betegegeskedésnek tűnik) akkor az orvosom már nem akart felírni antibiotikumot, mert ő szerinte sok lesz. (amiben lehetett is valami) Igy jutottam el mindenféle cseppek melett az ezüst kolloidhoz. Személy szerint én bízom benne, hogy kevésbé káros mint ahogy azt a gyógyszerekre mondják, már csak azért is, mert csak időszakosan szedném, megfázáskor. Elöszőr próbálom egyébként, kiváncsi vagyok, hogyan hat. Egy kérdést intéznék a végére, hogy ha időszakosan szedem, akkor is kifejti az antibiotikus hatását?
27. CzIldikó (válaszként erre: 24. - Masször)
2008. ápr. 19. 23:08

Szia Masszőr!


Nem lettem sokkal okosabb, de elgondolkodtattál!

Én úgy érzem, jó hatással van ránk, de olvastam olyat, hogy a káros hatások csak évek múlva jelentkeznek. Ezért bizonytalanodtam el, főleg a gyerekek miatt.


Én bízom abban, aki nekem ajánlotta, úgyhogy azt hiszem, kitartok mellette. Ettől függetlenül szívesen olvasnék még tapasztalati tényeket ( de örülnék, ha a vad, szélsőséges indulatok most kimaradnának a kommunikációból... Köszi!)

26. anbati (válaszként erre: 24. - Masször)
2008. ápr. 19. 18:53
Most már a szakmai végzettséggel rendelkezők sem szidják. Ismerősömnek a házi orvos ajánlotta, egyik rokonomnak pedig szintén egészségügyi dolgozó. Persze, hogy méreg nagy dózisban és sokáig szedve. Miért az antibiotikum nem?
2008. ápr. 19. 02:09

Ezüst kolloid egy nagyon hasznos szer, szerintem jobb, mint sok antibiotikum Sőt! csk nem szabad tulzásba vinni nem árt időnként szünetet tartani.

Drogériások, legalábbis a jobbak, tájékoztatot is adnak a használatukhoz.

Szakmai végzetségem van, de most mint anya irtam le a véleményem.

24. Masször (válaszként erre: 23. - CzIldikó)
2008. ápr. 19. 00:16

Szia!


Nekem ugy tünik, hogy akinek szakmai végzettsége van a témában az csak azt tudja hajtogatni, hogy halálos méreg.

Aki viszont használja nagyon elégedett vele:-)

Lehet tanakodni miért van ez így...

2008. ápr. 18. 23:52

Sziasztok!


Egészen megrémültem attól, hogy milyen szélsőséges véleményeket olvastam eddig itt a kolloidról!

Én csak nemrég találkoztam vele igazán közelről, és aki ajánlotta (képzett természetgyógyász) annyira meggyőzött, hogy elkezdtük szedni én is és a gyerekek is. Sőt anyukámnak is vettem arany kolloidot az izületeire.


De most akkor jót teszek vagy sem, ha szedjük, használjuk? (Annyira gáz, hogy már senkiben és semmiben sem lehet biztos az ember)


Örülnék, ha írna valaki olyan, akinek nem csak tapasztalata, de szakmai képzettsége is van, hogy véleményezze a kolloidokat!

22. Masször (válaszként erre: 20. - Rtopi)
2008. ápr. 7. 00:10

Szia Rtopi!


Bár a fáma szerint hatásos, nekem

nincs tapasztaltom Lyme-kórral kapcsolatban.

Azonban magam négy éve folyamatosan használom az ezüst kolloidot. Az elmult időben két napnál tovább egyetlen fertözés sem tartott. Háromszor jártam Egyiptomban, de elkerült a fáraó átkának nevezett fertőzés is! Pedig a sivatagban egy tálból ettünk a beduinokkal, evőezköz nélkül, csak ugy a kézzel:-) Csapvizból csináltunk nestkávét, azzal mostunk fogat..stb. A mellékhatásokról én is olvastam - föként a szkeptikusok társaságának honlapján. Magam nem tapasztaltam, és az ismeretségi körömben sincs senki aki észlelte volna, pedig van aki hosszú évtizedek óta él vele!

Természetesen ezt sem lehet nyakra-före fogyaztani, és érdemes ellenörzött forrásból beszerezni Pl. biobolt - oeti száma is van!

Röviden, mivel nincs klinikailag kiprobálva, a Te döntésed, hogy használod-e.

21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Rtopi)
2008. ápr. 5. 21:17

Szia, Topi!


A leírtak az ezüstionok kémiai sajátságaiból adódnak.

20. rtopi
2008. ápr. 5. 20:20
Szia Pirosalma! Én általában szkeptikus vagyok az un. csodaszerekkel szemben. Az embert a tehetetlenség sok mindenre rábírja. Lyme-kórom van, rengeteg antibiotikumot beszedtem, úgy tűnik hiába. Most kezdtem el szedni az ezüstk.t. Most viszont elgondolkodtattál. Mennyire biztosak , amit írtál? Honnan vannak az infóid, mennyire megbízhatóak? Aki hozzá tud szólni ehhez a témához, ….!
19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Istokkata)
2008. márc. 11. 15:12

Szia, Kata!


Enzimgátlás, karcinogenitás (daganatképző hatás), májkárosodás...Általános sejtkárosítás (főként membránokat).


Az antibiotikus hatás az enzimgátlásnak köszönhető, semmi trükk nincs benne.


Ezt nem 2 év múlva fogja megtaasztalni az ember.

2008. márc. 11. 09:00

Pirosalma!

mesélj nekem légyszives az esüstkolloid káros hatásairól

17. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Apokrif)
2007. szept. 7. 15:52

Szia!


1. Meglehet, de én nem szeretek másokat megbántani...


Ha így van, akkor én hitetlenségben és tudatlanságban élek;-)

2007. szept. 7. 06:25

- Miért boldog itt mindenki rajtam kívül?


- Mert megtanulták, hogy mindenütt felfedezzék a jóságot és a szépséget.


- De miért nem látok én mindenütt jóságot és szépséget?


- Mert amit nem látsz magadban, azt rajtad kívül sem láthatod.

/Rovini/

2007. szept. 7. 05:25

Kedves Pirosalma!


1. Sose sajnáld, inkább ez jöjjön ki mint a körzeti orvos, szokta mondani a népnyelv.


Ezek a Fórumok éppen arra jók, hogy az emberfia kiadja magából, levezesse a felhalmozódott dolgokat.

Írjad nyugodtan, nehogy beléd szoruljon.


Én nem azt keresem, hogy miért lehetne megsértődni, hanem igaza van valakinek, vagy nem. Sőt még azt is eltudom fogadni, ha valakinek mások a tapasztalatai, véleményei. Színes ez a világ, és azt gondolom így kerek.


2. Én nem felejtettem el Hoxa intelmeit, hogy ez nem a reklám helye.

3. És különben is ....

- "A világegyetemben nincsenek nagy rejtélyek, csupán a mi ismereteinkben vannak nagy hézagok." /Dr. Edgar Mitchell, az Apollo 14 pilótája/

- "Attól még, hogy valaki nem tud tojást tojni - megmondhatja egy tojásról, hogy büdös-e vagy sem."

- "Lecsót mindenki tud főzni, de nem biztos, hogy mindenki ugyan azt teszi bele."


Ennyit a példabeszédekről ....


Az eredeti témáról - én tudom, hogy az ezüstkolloid még sokkal több mindent tud, minden reklám nélkül is.Ha valaki hitetlenségből, vagy tudatlanságból valamit nem akar elhinni, leke rajta.


És befejezésül még valamit ...

"Soha ne higgy el semmit, senkinek, még nekem sem! Ellenőrizd, győződj meg róla, és a hitet váltsa fel a tudás!" / Budha szavai/


Legyen a béke Veled!

14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2007. szept. 1. 21:41

Utólag kérnék bocsánatot a nem megfelelő hangnemért.

Egy-két dolog összejött mára (persze az is hozzátartozik, hogy nem mondhatnám, hogy túl jó szemmel nézem, mikor egészségre káros étrendkiegészítők ajánlását olvasom), sajnálom, hogy ez rajtad csapódott le.

13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Apokrif)
2007. szept. 1. 20:40

Látom, professzor úr, hogy neked mindenhez van egy-két laikus szavad.

Toxikológiából fogadjunk, hogy nem vagy jó!

(Amúgy reklámszövegeket én is ki tudok másolni.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook