Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen rendszereséggel takarítjátok a lakást? fórum

Milyen rendszereséggel takarítjátok a lakást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
29. pankim
2007. ápr. 21. 17:12
naponta
2007. ápr. 21. 08:06

Porszívózni hetente szoktam, illetve szoktunk. Port tötölni ennél ritkábban. A konyhában ennél gyakraban kell takarítani: söpörni, felmosni. Úgy kétnaponta. Mosni akkor szoktam, ha felgyűlnek a ruhák a szennyeskosárban, illetve ha van rá időm, vagy ha feltétlenül kell valamelyik ruha. Hétvégén több adagot is, hétközben 1-2-őt.


Kádat ritkán takarítunk, úgy kb. havonta. Szerintem elég ennyiszer.

2007. ápr. 21. 06:45
naponta
2007. ápr. 21. 06:11
naponta
2007. ápr. 20. 22:23
A laminált padlót akár naponta söpörhetném, van amikor meg is teszem. Amúgy nálunk nincs gyerek, alig vagyunk otthon. Heti egy alkalom elég.
2007. ápr. 20. 22:00
mindennap van valami amit meg kell csinálni
2007. ápr. 20. 20:01
2 naponta
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Kangaroo)
2007. ápr. 19. 20:28
V A S A L Á S
2007. ápr. 19. 20:10
Mi az amit a legjobban utáltok? Amit pl. szerettek legutoljára hagyni? Akármilyen házimunka...
20. soványka (válaszként erre: 13. - Weberkitti)
2007. ápr. 19. 19:23

Lentebb adsz mindebből.

Szerintem ez már mániákusság. Nem hiszem, hogy ilyen gyakran szükség lenne ilyen mértékű takarításra. Egész nap nincs otthon senki, ki koszolná össze mind azt, amit este 6 után előző nap kitakarítottál, lemostál, felmostál...

Vagy nem a lakás van érted, hanem te vagy a lakásért? Gondolkozz el ezen, és te is tudni fogod kérdésedre a választ!

2007. ápr. 19. 19:14

Nekem mindig is a mosogatás vette el a napomból a legtöbb idöt, így már csak idökímélés miatt is megéri, de persze a folyamatos rend szempontjából és a hatékonyságot nézve is nekem nagyon bejött.:)

Most ezt a melót átvállalta egy gép, nem semmi:))

2007. ápr. 19. 19:12

Igen, már én is értem miért mondta nekem mindenki, hogy, ha egy lakatlan szigetre kéne költöznie a mosogatógépét a világért se hagyná otthon! :)

Inkább ez a gép, mint bármi más! vicces :) :)

De igazad van gval1 "egy áldás ez a gép" !

2007. ápr. 19. 19:01

Reggelente rendet rakok (ez nem nagy ügy, mert általában rend van nálunk, max ágynemü elrakása a halóban, nappaliból esetleg a párnák-plédek helyére rakása marad estéröl..nagyritkán 1-2 pohár marad kinn), majd 2 naponta porszívózok, mert a laminátpadlón csak úgy hömpölyög a por. Hetente 2x felmosok,fürdöszobát hetente 2x kitakarítom(ezt lehetne gyakrabban is,akkor kisebb lenne a vízkövesedés,de nem vagyok hajlandó -túl sok munka-fertötlenítve van és tisztaság is van..így a vízkövesedést nem figyelem,csak 2x 1 héten:)), wc-t mindennap fertötlenítem. Konyhában minden alkalommal elpakolok-lemosom az épp használt felületet magunk után, minden étkezés-fözés után elpakolok a mosogatógépbe, így nincs szem elött (egy áldás ez a gép!!) így nagyobb takarítást hetente végzek.

Nálam mivel majdnem rendszeresen van takarítva, így a nagyobb takarítások sem tartanak sokáig. Mosni hetente 2x mosok. Ablakot akkor pucolok,amikor poros lesz,ezt nem viszem túlzásba:)

Szerintem a napi -heti rendszerességgel kisebb munka van és tisztább is a lakás, ráadásul viccesen hangzik, de idökímélöbb áttörölni valamit, mint suvickolni órákig a rászáradt zsírt.

Szerintem gyorsabb így és kímélöbb ( nem kell annyira erös vegyszereket használni), kevésbé fárasztó, s bármikor jöhet bárki, nincs gond:)


Üdv

2007. ápr. 19. 18:54

Egy héten,egyszer,letörölgetek,felporszívózok,

feltörlök.

2007. ápr. 19. 18:41
én is minden nap végigcsinálom az összes létező tortúrát. Reggel míg alszanak addig felmosok, Wc fürdő takarítás, elpakolás, bár csak addig tart. Ha beteszek valamit, a gyerkőcök biztos kivesznek valamit. Nem is egy dolgot, hanem többet. De inkább így mint hétvégén mást sem csinálni, mint takarítani.
2007. ápr. 19. 16:22
Nekem a gyerekek miatt az vált be hogy naponta, vagy max 2 naponta porszívózás, portalanitás, felmosás naponta, fűrdőszobát wc-t naponta akár többször is át törlöm, és felmosás napjában többször, a konyhában pedig minden megmozdulásom után letörlök stb. ez kb 30 percet vesz el a napomból, viszont nem kell minden hétvégémet nagytakaritással töltenem amikor a gyerekekkel is lehetek. elég havonta egyszer.
2007. ápr. 19. 16:22

Én ezt csinálom minden nap!

-porszívózok, felmosok, kádat kitakarítom, wc-ket fertőtlenítem, mosogatok,csapokat letörlöm...

kétnaponta:

-ruhát mosok

háromnaponta:

-locsolom a növényeket.

És mindezt úgy, hogy ált.6-ra érek haza a munkából és majd' össze esek.

Ja, és csak én meg a párom lakunk a házban!

Mi lesz, ha még gyerek is lesz? Pedig szeretnénk! :)

12. zolko96 (válaszként erre: 11. - 831ad879a7)
2007. ápr. 19. 16:06
Igen idegesítő hogy állandóan takarítani kell,de ha nem csinálod akkor megesz bennünket a piszok én nagyon allergiás vagyok rá.A törlőruhám neve mikroszálas sz.bőr törlő/autósboltban vettük/ ez nem hagy szöszt magaután,mindíg nedvesen kell tartani,nagyon bevált,csak kimosod melegvízben, kicsavarod ,és már törölgethetsz is.
11. 831ad879a7 (válaszként erre: 10. - Zolko96)
2007. ápr. 19. 14:02
ha én fürdök utoljára, akkor én is átörlöm száraz ruhával, de ezt a család többi tagjától nem igazán kértem még. És ha nem én fürödtem a végén, az jelenti kábán fekszek már az ágyban, és lusta vagyok felkelni csapot törölgetni. Hát ez van sajna, Meg idegesít is egyébként, hogy ennyit kell vaxolni, hogy mindíg minden csillogjon. Titeket nem?
10. zolko96 (válaszként erre: 9. - 831ad879a7)
2007. ápr. 19. 13:48
Szia én minden este tusolás fürdés után áttörlöm a csapokat a zuhanypanelt így nem lesz reggelre pöttyös vízköves.Néha 20%-os ecettel szoktam őket lemosni sokkal jobb mint a vízkőoldók sokfajtája.
2007. ápr. 19. 13:32
Nekem a vízkő a legnagyobb gondom. Lemosom a csapokat, másnap olyan, mintha le sem mostam volna:-( ez elkeserítő, de most kicserlem a csapokat fehérre, a konyhába az van, igy elég lesz hetente remélem. De egyébként minden szombatom a takarítással telik.
2007. ápr. 19. 13:25
Amikor szükséges. De porszizni hetente, felmosni minden nap szoktam. (Van, h többször is kell.) Mosdót, fürdőkádat minden mosás után kimosom. De pl. az ablakpucolást nem viszem túlzásba, amíg kilátok rajta, nincs gond! ;-P
2007. ápr. 19. 13:11
Ahogy az időm és energiám engedi. Mindig csinálok ezt-azt.
2007. ápr. 19. 13:06
Törölgetni szinte kétnaponta, porszizni hetente, takarítani pedig szerintem minden nap lehetne főleg ha már gyermek is van.
2007. ápr. 19. 13:03
Nincs meghatározva.Ált. hetente többször is porszívózok,felmosok,s heti 1szer végzek egy nagyobb,átfogóbb takarítást.
2007. ápr. 19. 12:55
hetente porszivozok, havonta porolok,aztan a portalanitas az attol fugg mikor mennyi a por, sokszor van hogy naponta
2007. ápr. 19. 12:51
Én minden nap.
2007. ápr. 19. 12:51
hetente
2007. ápr. 19. 12:50
Milyen rendszereséggel takarítjátok a lakást. Pórszívózás, portalanítás stb.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook