Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen problémádon segített már valamelyik természetes gyógymód? fórum

Milyen problémádon segített már valamelyik természetes gyógymód? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 1. 15:43

Sókamrában még nem voltam, szerencsére nincs olyan problémám, viszont egy ismerősömnek igen, és vele együtt hallottuk, h sókamra és sókamra közt is vannak különbségek, aki mondta, saját magán tapasztalta, h az egyik sókamrában majdnem rosszul lett, ugyanarra a sókamrára mások is panaszkodtak, viszont egy másik sókamrában nem volt baja. Hogy mitól lehetett, nem tudták, csak feltételezték, h az ilyen mesterségesen a mostani divatnak megfelelni akarásból készített sókamra nem igazán felel meg a gyógyulni vágyók reményeinek, a természetes barlangok viszont igen.

Az eredeti kérdésre a válaszom: nekünk a talpmasszázs sok esetben segített már, nem csak egyszerű bajokban. Kitartás, tűróképesség persze kell hozzá. A fülgyertya is, de ott csak zsírlerakódás volt, komolyabb probléma esetén nem tudom a hatását. A retek+méz kombináció nagyon jó, jelenleg is issza a köhögős családtagom.

2009. ápr. 13. 20:25
Gyerekelhelyezéssel kapcsolatban szeretném kérdezni,az apukánál helyezték el a gyermeket kb 1 éve.Az anyuka vissza akarja perelni ,és külföldre akarja vinni.Van esélye?
18. a9e1c02a7b (válaszként erre: 16. - D3b95f45ba)
2009. márc. 8. 21:18
Igen, ezt szoktuk használni párásítóba. Orrspray-t még nem láttam belőle, de majd megkérdezem a gyógyszertárban.
17. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - C1e9612cd3)
2009. márc. 8. 21:17
Igen, de nem jött föl semmi, csak majd' megfulladtam. Lehet, hogy valami illóolajat párologtattak benne, ami nem volt jó nekem.
2009. márc. 8. 09:50
Egyébként most olvastam,hogy a salvusvíz inhalálása is jó ezkre a bajokra,sőt van orrspraye is,ami nagyon jó!
15. d3b95f45ba (válaszként erre: 13. - A9e1c02a7b)
2009. márc. 8. 09:49
Persze hogy jobban köhögsz,ugyanis a só felszakitja a letapadt váladékot,ami a köhögés forrása.Igyál fluimucil-t köptetőt amíg ki nem tisztulsz,utána nem fogsz köhögni!
2009. febr. 27. 15:53

:) ugye az asztma alapja az allergia. Gyógynövényekre nem vagy allergiás? Mert se a gőztől, se a sókamrától nem kellett volna fulladnod!

Hacsak nem azért fulladtál, mert feloldotta a trutyit a hörgőidből és azt köhögted fel, az fojtott.

13. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2009. febr. 26. 08:06
Fura, de a sókamrázás után még jobban fulladtam. Akkor jött elő igazán a fulladás, addig csak köhécseltem. Nem tudom, volt bent a sókamrában valami párásítós készülék, és fújt kifelé illóolajos gőzt. Lehet, hogy az nem tetszett a tüdőmnek.
12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - A9e1c02a7b)
2009. febr. 26. 05:08

Asztmára a barlangterápiát és a sókamrát tudom ajánlani!

Na meg kevés stresszt! :)

11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 9. - Nívea)
2009. febr. 25. 07:53
A fülgyertya jó ötlet, a kisfiamnak pont kellene egy fül "kidugítás". Kapott antibiotikumot a fülére, nem használt szinte semmit. Most lámpázzuk Bioptron lámpával, jövő héten kell visszamenni. De kipróbálom a fülgyertyát is, ha ilyen jó, remélem, hagyja.
2009. febr. 25. 07:25

Örülök a sikersztoriknak, köszönöm, hogy leírtátok. Nekem ami konkrét problémám, hogy asztmás vagyok. Hallottam, hogy C-vitamint, kalciumot és magnéziumot javasolnak ilyenkor pluszban, valamit hatékony lehet a Schüssler só terápia is. Ha valaki tud valamit asztma természetes gyógymódjáról, vagy esetleg csak kiegészítésként javasolna valamit, kérem, hogy írja le.


De a fórumot azért indítottam, hogy bárki bármilyen problémával ötleteket meríthessen innen.

2009. febr. 25. 07:01
Nálam a fülgyertya volt, ami a legnagyobb sikert érte el. Kimosta az orvos az eldugul, fájó fülemet, továbbra is be volt dugulva. Vettem egy csomag fülgyertyát és már a 3. napon kidugult a fülem, elmúlt a fájdalom. Azóta egyszer kezdett el bedugulni, újból gyertyáztam, most meg majd 1-2 havonta fogok égetni 1 párat a megelőzésre. Beválik. És jótékony hatású, tisztít is.
2009. febr. 25. 04:47
Ja és amikor fáradtnak, és lehangoltnak érzem magam, felteszem az ezüst nyitott karkötőmet, és a mágneseset is, és lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de tényleg energikusabbnak érzem magam tőle.
2009. febr. 25. 04:40

Ha a gyerekek köhögnek, felszeletelek egy nagy hagymát, befőttesüvegbe teszem, rászórok annyi kristálycukrot, hogy ellepje, meleg helyre teszem, amíg a cukor felolvad, utána hűtőben tartom. ebből a szirupból adok 3-4x 1ek.-lal.

A hányásra kb. 1 dl colát kapnak, egyébként nem iszunk colát.

A herpeszre az elején, amikor elkezd viszketni a szám mézet kenek, és van, hogy elő sem jön.

Megfázásra egy saját gyógytea keveréket használok.

Most ennyi jut eszembe.

2009. febr. 25. 01:01
Köhögésre feketeretek kúra. Vájjál egy nagyobb retek közepébe egy lyukat, töltsd meg mézzel és 2-3 óra elteltével idd meg. Utána töltsd újra a retket. Minden nap másik retek alkalmazandó. Nagyon hatásos.
2009. febr. 25. 00:00

nekem hüvelygombám volt évekig.És már a Jó Isten antibiotikumát is beszedtem és nem nyertem el vele mát,mindhogy az immunrendszerem el ment nyaralni.És ekkor egy pesti természetgyógyászra kiadtam 50 e ft.ot uttal kezelésekkel és nem ért semmit.Helyben elmentem egy kevésbé ismerthez adott 6 teát 2 magot főzetnek 1 tinktúrát 1 krémet cirka 1300 ft megmondta mit ehetek mit nem és azóta el ne kiabálljam 1* jött elő kb 3 napig.És megcsináltam még 1 kúrát és semmi nem maradt belőle.Tehát nem mindíg a jónevű orvos a jó.

Mi a pontos problémád?

2009. febr. 24. 22:33

A mágnesterápia tudtommal az alternatív gyógymódok közé tartozik, és nálunk kórházi osztályon is használjuk a Bemer matracot. A Bioptron lámpát szintén...

Az 1ik kis betegünknél pedig, aki súlyos agykárosodást szenvedett 1 agyhártyagyulladás miatt, kimutatták, hogy a szülők, ahova hordják még pluszban mágnesterápiás kezelésre + a nálunk kapott terápia eredményeként, regenerálódnak az idegpályái....

2009. febr. 24. 22:26
Nekm még fiatalabb koromban segített a jóga. Mégpedig abban, hogy a veleszületett szívbillentyű rendellenességemre nem kellett az orvosságot szednem tovább.
2009. febr. 24. 22:24
Sok gyógymódot kipróbáltam már,de attól is függ,hogy mi a problémád.....
2009. febr. 24. 22:22
Pozitív tapasztalatokat várnék olyanoktól, akik kipróbálták valamelyik alternatív gyógymódot, és segített.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook