Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen porszívód van? Ha most vennél, milyet választanál? fórum

Milyen porszívód van? Ha most vennél, milyet választanál? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
52. frutty (válaszként erre: 51. - 4282d8f4c9)
2008. szept. 20. 20:03

nekem,LG,volt de nem jöttbe(paapirzsákos)

most,zanussi,van porzsáknélküli.

de,nagyon szuper!

2008. szept. 20. 12:29

mist eta picolónk van - papír zsákja olyan olcsó, h azt szoktunk venni - pedig van textilje is.

jól bírja a gyűrődést....

de kinéztem az LG 7 az 1-bent...

50. Dorka29 (válaszként erre: 49. - Apisz)
2008. aug. 19. 12:56

Jól hangzik, de ezt most nem engedhetjük meg magunknak.


A gőzzel történő tisztítás nekem is tetszik, épp most láttam a Metro katalógusban egy terméket, amit reklámozni is szoktak, de ez egy olcsóbb kategória annál, amit említesz.

49. apisz
2008. aug. 19. 12:47

nem igazán a feltüntetett árkategóriából van az én favoritom, de befektetés, mert legalább 10 évre veszed, ha jól tudom ennyi év a garancia, vagy még több.


Nekem 15 éve vorwerk-em van. nem egy olcsó kategória, de még hozzányúlni nem kellett, vállravehető, nem kell görnyedni porszívózás közben sem, rengeteg tartozékkal (parkettához, szőnyeghez, portörlés vállra akasztva függöny, fal, radiátor, kárpit, csakhogy a legfontosabbakat említsem, mellesleg hepa-szűrős, a 10 porzsák, ami 3-4 évig elég 2-3000.- Ft-ba kerül, online porzsákboltból. érdemes a magyarországi honlapját végigböngészni! Örök élet, meg két nap.


és hoyg az ellentábort is erősítsem nekem anno úgy magyarázták, hogy a sáros zoknit vizezzem be, majd csavarjam ki. tiszta lesz? hát nem. nem is hiszek a vizes porszívóban szőnyegen alkalmazva


amire fáj a fogam, a szilárd burkolatok gőzzel történő tisztítása, szintén ezen cég termékét venném, vegyszer nélkül tisztítani, az lenne csak az álom!

48. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 34. - C42a13b98c)
2008. aug. 19. 10:13
"Dyras" vizes előnye,hogy nem takaritógép ,de képes kevés vizet felszivni,nincs porszag,nem mellékes a 2 év teljes garancia. Általában 24-25-ért reklámozzák,de a Tescó 20-ért adja időnként,a gari meg bárhol érvényes.Egy komolyabb zsákos is ennyi,és hátulján meg fújja a fele port. Nem minden évben veszünk porszivót,igy szerintem érdemes megnézni aki most keres.
2008. aug. 15. 21:42

Az eddigiek alapján sokan a vizesre szavaznak, ami nekem is tetszik, de annyit nem tudok rászánni, így majd legközelebb.


A porzsák nélkülivel nagyon rossz tapasztalataim vannak, bár lehet, hogy ebben az is szerepet játszik, hogy a kislányom miatt naponta porszívózok, ráadásul porallergiám van, így a tisztítása kész rémálom.


Most, hogy a lányom már nem kapkod be mindent a szájába azonnal:), nem kell naponta porszívóznom, inkább a cserélhető porzsák felé húzok pillanatnyilag.


Köszi az eddigi hozzászólásokat.

46. Dorka29 (válaszként erre: 42. - Pircsi24)
2008. aug. 15. 21:36
Nagyon jó ez az oldal, köszönöm, hogy bemásoltad a linket! Már el is mentettem a kedvencek közé.:)
45. Dorka29 (válaszként erre: 43. - Pircsi24)
2008. aug. 15. 21:35

Tényleg, most megnéztem. Pedig kétszer is beírtam a keresőbe, hogy "porszívó", de úgy látszik, ez a topik elkerülte a figyelmem...


Most végigolvastam, de a legutóbbi hozzászólások már főként a ropbotporszívókról szóltak. A lakásunk és a pénztárcánk is kicsi hozzájuk.:))

44. Dorka29 (válaszként erre: 29. - 724b289414)
2008. aug. 15. 21:15
Köszi! Megnéztem, azt gondoltam, hogy ezek a porszívók sokkal nagyobbak. Ez teljesen megfelelő méret, és jónak tűnik a kereke is.
2008. aug. 15. 17:08

közben itt is találtam a Hoxán már porszívós topikot:


[link]

2008. aug. 15. 17:02

Mire kell figyelni porszívó vásárlásánál?



[link]

41. Pircsi24 (válaszként erre: 40. - C42a13b98c)
2008. aug. 15. 16:57

Nekünk is csak azért van, mert amivel foglalkozunk ahhoz szükséges :)


de az ember lánya leleményes és nagyon frankón lehet vele autót takarítani porszívás helyett, lábtörlőt kifujatni ... persze nyelem közben a port :) szigorúan csak szabadban végezhető tevékenység :)


Tényleg a kúton nem lehet fújni?

Bocs az offért.

40. c42a13b98c (válaszként erre: 38. - Pircsi24)
2008. aug. 15. 16:52
Jó, nekünk nincs és nem valószínű, hogy a tizenezres porszívó mellé veszek még egy kompresszort is...;-)))
39. Pircsi24 (válaszként erre: 24. - Tengericsillag)
2008. aug. 15. 16:51
pontosan melyik márkájút vetted?
38. Pircsi24 (válaszként erre: 34. - C42a13b98c)
2008. aug. 15. 16:47
Sűrített levegővel szoktam kifujatni az ilyen poros dolgokat, van itthon kopresszor és van hozzá fújópisztoly, olyasmi amivel az autókerekeket lehet felfújni a benzinkúton.
37. Pircsi24 (válaszként erre: 34. - C42a13b98c)
2008. aug. 15. 16:42
Ha több ezer forintba kerül a porzsák az tényleg nagyon durva, én nagyon elvagyok akkor tévedve .. még ott tartok hogy fillérekért lehet kapni :(
2008. aug. 15. 16:41

Sziasztok!

Én vizeset nem vennék,volt már.BAtál nagy volt és gáz volt kitakaritgatni!!!

A porzsák nélküli is jó,de a leghigiénikusabb(és költségesebb)a papírzsákos.Isten ments a textilzsáktól,rázogatni,mosogatni!

Amugy nekem egy electrolux papírzsákos van jol bírja-még:)

35. 724b289414 (válaszként erre: 34. - C42a13b98c)
2008. aug. 15. 16:33

Milyen érdekes... A Dyras-sal nekem is ilyen gondjaim voltak.

De aztán berágtam rá!!! Le is cseréltem!!

2008. aug. 15. 16:31

Sziasztok!


Nekem volt egy papíros electrolux. Sokba került bele a porzsák(több ezer Ft volt 5 db) és egyszercsak tönkrement a motorja(persze garanciaidőn túl). A szervizben azt mondták, hogy nem érdemes megcsináltatni, vegyünk újat. Vettünk egy nevenincs szövetzsákosat, ami 5 évig bírta, illetve a motorja még most is jó, csak a kereke és a szívófej tört el, meg a csévélőgomb ragadt be, de még ment. Gyűlöltem kiönteni a zsákját, korábban említett malacosodási effekt miatt, plusz mert allergiás vagyok (vicces volt, mikor le akartam vinni és előtte gyógyszer, orrspray, szemcsepp, turbuhaler...). Így mikor meguntuk, hogy ilyen szakadék akkor körülnéztünk. Én vizest akartam, de drágának találtam, így vettünk egy Dyras porzsák nélkülit. Szerintem nem szív rosszabbul. A tartály kiöntése tényleg egyszerű, plusz nem árt nedves ruhával kitörölni. Viszont az a redős szűrő, ami benne van, marha mókás...akkor jó, ha van egy másik porszívód, amivel kiszippantgatod közüle a port...;-) Én a benzinkúton szoktam kiporszívózni(mondjuk itt lakom mellette). Szerintem jobb, mint a porzsákos, de ha most kéne vennem, akkor beruháznék egy vizesre. Habár picit ódzkodom attól, hogy elektromos készülékbe vizet töltsünk, de végülis a KV-főzőmmel se volt még baj...:-)

Nem nagyobb...legalábbis amit én láttam, az pont ugyanilyen volt mint ez(Dyras), csak a tartályába vizet kellett rakni és egy 10-essel többet kértek érte...Remélem segítettem...

33. 724b289414 (válaszként erre: 30. - Pircsi24)
2008. aug. 15. 16:29

A lépcsőn szerintem ez sem fér el. Nem nehéz, szóval, ha tartani kell nem vészes, nem szakadsz meg. Ami benne van 6 dl víz, meg sem érzed. A párom papájának is vizes van, de neki már 2 liter vizet kell beleöntenie. Anyáméké azt hiszem fél literes.

Szóvál márka válogatja.

Nekünk senki nem ajánlotta, mert a víz lefolytja egy kicsit, állítólag... Szerintem egyáltalán! Sokkal rosszabb, mikor egy porzsák nélkülinek a hepa szűrője tömődik el. Tudom, mert már a 3. porszívómat használom, ez vált be eddig!

32. Pircsi24 (válaszként erre: 31. - 95897bc429)
2008. aug. 15. 16:26
Mit jelent a turbókefe és a hepa filter?
2008. aug. 15. 16:24
Nekünk porzsák nélküli porszívónk van. Hepa filteres. És turbókefés az egyik szívófej. Nagyon szeretem,mert nem kell a szőnyegeket több irányból porszívózni. És nem is volt drága, mert a quelle-től rendeltem 16 ezer forintért.
30. Pircsi24 (válaszként erre: 29. - 724b289414)
2008. aug. 15. 16:20

Ez egyáltalán nem nagy, ideális méretű.

Én is porszívóvásárlást tervezek, mert ami nekem van az egy akkora böszme, hogy nagyon nehéz vele a lépcsőket letakarítani .. nehéz is, és meg sem áll rajta, külön akrobatamutatványt kell végrehajtani porszívózás közben, hogy le ne zuhanjon a gép.

2008. aug. 15. 16:10

Tettem fel egy képet a naplómba a porszívómról.

Könnyen lehet vele mozogni, nem nehéz, felemelve is jó vele porszívózni.

Nekem nem a mérete volt a lényeg, hogy a fiókba is beférjen. A lényeg, hogy vizes és tisztább a levegő, mert nem fúj annyi port ki!

2008. aug. 15. 16:08
A porszívóm nem porzsákos, hanem ki lehet önteni a tartályából a szemetet.
27. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Pircsi24)
2008. aug. 15. 16:03

Köszi, már el is olvastam.


Nekem is hasonló tapasztalataim vannak, pedig korábban - amíg nem próbáltam- esküdtem a porzsák nélkülire.:)

2008. aug. 15. 15:59

Egy porzsívóteszt az országos fogyasztóvédelem oldaláról, remélem nem lesz gond ha belinkelem.



[link]

25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - Tengericsillag)
2008. aug. 15. 15:58
Kicsit részleteznéd? Porzsákos, jól gurul-e, könnyen áthúzható-e a küszöbön? Köszi.
2008. aug. 15. 15:54
Nem rég vettem Elektroluxot 15000 ft volt,nagyon tetszik.
23. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2008. aug. 15. 15:53
Ja, és elfelejtettem írni, hogy a boltban azt mondták, hogy valószínűleg tervezési hiba miatt a por mindenhova belemegy, még a motorba is, ezért romlott el.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook