Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen pelust használtok? Mik az érvek mellette? fórum

Milyen pelust használtok? Mik az érvek mellette? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
30. ALLICS (válaszként erre: 28. - Win)
2008. febr. 11. 15:07
Szerintem sem a cukros löttyök miatt pisilnek annyit,hanem valaki többet pisil valaki kevesebbet.Ugyanúgy mint a felnőtteknél.
29. ALLICS (válaszként erre: 26. - Eracica)
2008. febr. 11. 15:06
És ha nekünk ez vált be?Nem azért veszem ezt mert mutogatják a tv-ben hanem én elvből nem adok rá gagyit.
28. win (válaszként erre: 27. - Drnéni)
2008. febr. 11. 15:05

A fiam 13 hónapos kora óta babylove pelenkát használunk nála, és nekünk is bevált, mi mosz váltottunk az aktiv+-ra.

De azzal nem teljesen értek egyet, hogy akkor isznak sokat, ha édessel itatjuk őket. A fiam többnyire vizet, citromos ásványvizet (nem limonádét!, cukor nincs benne) iszik, de sokszor mégis iszonyatosan sok pisi van.

2008. febr. 11. 14:50
Ez még nem volt: a DM Babylove aktiv+ pelenkája nagyon jó minőségű, jó nedvszívó, kényelmes és jól gumírozott, amellett nagy csomagban olcsó is (a 4-es méret 43 Ft/db). Éjszakára 5-ös Huggies-t használunk a biztonság kedvéért. Szerintem, ha egy baba rengeteget pisil, az attól lehet, hogy túl sokat iszik. Ez akkor fordul elő, ha édes italt adnak neki (tapasztalatból tudom, hogy az én kislányom negyedannyit iszik sima vízből, mint ha gyümölcslét vagy mézes teát adok neki, és akkor sem szárad ki. Az édes italok csak feleslegesen eltelítik).
26. eracica (válaszként erre: 23. - ALLICS)
2008. febr. 11. 14:31
Kedves Allics! Sajnos sokan kényszerülünk "névtelen" dolgokkal foglalkozni, aki nem engedheti meg magának állandóan a drágább, de nem feltétlenül jobb márkát. A végső tanulság, nem kell mindig bedőlni a szép reklámoknak, a drága nem mindig egyenlő a kitűnővel. Mindenkinél más válik be és ezt nem csak a pelenkákra értem...
25. win (válaszként erre: 21. - 244ed1c739)
2008. febr. 11. 14:26

Szóról szóra egyetértek Veled!

Teljesen feleslegesnek találom márkák ajánlgatását, megnevezését, mert ami jó az én gyerekemnek, az egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz a másénak is.

2008. febr. 11. 13:34
én eddig pamperst használtam,viszont a bababoltban forgalmaznak olyan pelust,amit szintén a pampers gyárt,csak nincs rajta márka jelzés,és húsz ft-al olcsobb darabja.minőségre ua.
23. ALLICS
2008. febr. 11. 12:27
Mi newborn-ba Liberot használtunk.2-es,3-as méretben Pamperst és most 4-es méretben ismét Liberot.Nekem mind a kettő bevált.Névtelen dolgokkal nem foglalkozok.
22. gabima
2008. febr. 11. 12:06
Mi mindegyik jobb márkát kipróbáltuk, de az egész éjszakát egyik sem bírta ki, annyit pisilt a kisfiam. Végül a Huggies vált be, szerintem ez a legjobb.
2008. febr. 11. 12:02

A hozzászólásokból azt a tapasztalatot lehet levonni,hogy MINDEN GYEREK MÁS ÉS MÁS!

A legfontosabb egy márkán belül is a helyes méretű pelenka kíválasztása.Pld egy húsosabb babának akinek szélesebb a körfogata más a jó mint egy vékonykább babának.

Sőt az sem mindegy mennyit pisil a gyerek egyszerre hirtelen.Vagy éppen milyen helyszetben pisil vagy kakil.Pld.egy kisfiú kukaca ha éppen "úgy fordul"akkor bármelyik pelusból kipisilhet.

Előfordulhat allergia is bizonyos pelenkák anyagára!


Szerintem nem árt több fajtát kipróbálni és csak egyénre szabottan lehet a jó pelenkát kíválasztani.

2008. febr. 11. 11:42
Csakis a LIBERÓ.Nálunk ez vált be a fiamnál és a lányomnál is.
19. Laryan (válaszként erre: 8. - Ibi75)
2008. febr. 11. 11:39
Szia Ibikém! :)))
18. Laryan
2008. febr. 11. 11:38
Mi Pamperst használtunk végig.Mostmár estére kell csak,arra pedig DM-est használunk.Nálunk a Pampers vált be a Libero nem-mert az folyton átázott(és nem azért mert nem cseréltem nála időben).Amúgy pedig minden babának más a bőre és más jó neki,ki kell ezt is tapasztalni mint mindent.
17. Cinka
2008. febr. 11. 11:36

A legjobb a Lidles pelenka! A nagyobbik lányomnál még a méregdrága Pamperst és Liberot használtuk mi is. A kisebbiknél most a Lidles pelust és semmi panaszunk nincs rá, nagyon jól tartja a nedvességet, éjjel sem ázik át! Nemrég kaptunk egy csomag Pamperst, alig vártam, elfogyjon, mert ehhez képest büdös volt és több darabnak is leszakadt a tépőzárja.

Nem igaz, hogy az olcsó az rosszabb is, ebben az esetben tényleg jobb!

2008. febr. 11. 11:15

SZiasztok!

Én liberót használok a fiamnak. Próbáltunk sokfélét mellette,de inkább maradtam a biztos jónál! :)

2008. febr. 11. 10:51

Sziasztok!


Mi Pamperst használunk. Az vált be. Nem ázik át és szép a bőre is.

A Liberoba és a Huggiesba mindig átázott és melléfolyt, de a Helen Harpernél is. Próbáltunk Dm-eset, Rossmannosat, és a lila tescosat is, több-kevesebb sikerrel, azokban is történtek balesetek.

Vettünk olcsó zacskósat is, 6 hétig hordtam a gyereket dokihoz, mire eltűnt a folt a fenekéről, amit a nem jó nedvszívásnak köszönhettünk.

Úgyhogy marad a Pampers.

14. lufi
2008. febr. 11. 10:50

Sziasztok


Mi is kipróbáltunk sokfélét. Márkástól az olcsóig. Mindegyiknek van valami hibája. Nálam a lényeg mindig az volt hogy vékony legyen a pelus, mert abba könnyebb mozogni. Amikor a hátáig kakis volt, akkor a hátul gumis pelus jött be. Pampers hibája, hogy hátul nem volt gumis. Libero mikor már járt a fiam túl vastagnak bizonyult. Sleep&play nincs 9-20 kgos. Éjjelre, mert sokat pisilt inkább a lidls pelus (kis csomagos) volt a jó. Nagyon meg voltam elégedve a Happy pelussal is, csak ott is az volt a baj, hogy amikor a fiam elérte 12-16 kg az egyik méret kicsi volt a másik túl nagy. Huggies is jó pelus. Popsitörlőket pamperst és a frotto-t (lidl) használtam.

2008. febr. 11. 10:47
A Pemperst használtam amig kicsik voltak a gyerekek és amig kicsit higabb volt a kaki jó is volt addig.Aztán ahogy nöttek és változott a kaki összetétele Tescos-ra váltottunk és nálunk bevált.Probáltam a Liberot is semmivel nem jóbb a Tescosnál.
2008. febr. 11. 10:43

Sziasztok!

Pampers-t használok, bevált! Eddig még nem csalódtam ebben a fajtában.

2008. febr. 11. 10:38

Szia!

Mi Liberot használunk a kezdetektől,nincs gond.Vettünk már mi is Tescos színest,de sztem ugyanolyan jó,mint a Libero.Pampers sz@r,nyakig szäros szokott lenni a baba,pisi kifolyik reggelre stb.

Nekünk a Libero (és tesco színes) a tuti!

Kinek ez,kinek az.

10. ibi75 (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2008. febr. 11. 10:33
Szia Vikasz :)
2008. febr. 11. 10:27

Liberot használok, azóta nem jön ki a kaki. Először a legkisebb méretet, most pedig a 2-est. Pampers-nél naponta többször kellett ruhát cserélni, mindig kifolyt a kai és pisi, a gyerek háta mindig kakis lett.

Huggiest használtam még, az sem rossz.

8. ibi75 (válaszként erre: 6. - Kathlee)
2008. febr. 11. 10:27

Én is az átázást tapasztaltam a Liberónál. Kívülről teljesen nedvesnek találom. Mi a Huggies-t használjuk kezdetektől. A derékrésze hátul nagyon jól gumírozott és sokat nyúlik. Ja, és sok pisi belefér és a kaki sem jön ki :)

Persze van Pampers-ünk is, az is jó volt. Most elhasználom, amiket ajándékba kaptunk, aztán kipróbálom a DM-es pelusokat is. (van még kuponom rájuk)

2008. febr. 11. 10:02

Szia,

én a nagyobbiknál a Pampers-re esküdtem, végig azt használtuk. A másodiknál is azzal kezdtünk,de a midi méretből állandóan kifolyt minden. Naponta többször kellett átöltöztetni a gyereket, már sírtam. Váltottunk Liberora, azóta egyszer sem történt baleset. De a Rossmannos Babydream, ami egy ezressel olcsóbb, szintén nagyon jó, szerintem ugyanaz gyártja csak a Rossmann saját márkaként olcsóbban adja. Mondjuk, ha neked a Pampers jött be, akkor vegyél DM-est, mert az szinte ugyanaz, mint a Pampers.

2008. febr. 11. 09:54

Sziasztok!

Azért tettem fel a kérdést, mert mi is több félét kipróbáltunk már. (olcsóbbat, drágábbat) Nekem is ajánlották a Tesco színes pelust. Hát vettünk is, akárhányszor az volt a kislányomon és kakált, mindig nyakig kakás volt. A Liberónál, meg azt vettem észre, hogy pisis a külső rétege, pedig akkor három óránként cseréltem nála. Éjszaka nem is mertem rá adni, mert féltem hogy megfázik a dereka. Most Pamperst használok, és az nagyon bevállt. Nem mertem eddig kipróbálni más saját márkás pelust, mert a Tescosat ki kellett dobnom.

eracica: a Babylove-os popsitőrlőt mi is használjuk, az tényleg nagyon jó!

2008. febr. 11. 09:50
Mindkét gyerekemnél - LIBERO!!!
2008. febr. 11. 09:41
Szia! Én is kipróbáltam többfélét a drágábbtól az olcsóbbig. A véleményem az, hogy nem feltétlenül a drága a jó és persze nem is szabad az olcsó "zacskósat" megvenni. Nálunk a drágából ugyanúgy kifolyt a pisi. Én sokáig a lila tescosat használtam, vagy a rossmann-os Babydream-ot, de ugyanilyen jó a dm-es Babylove -itt ajánlom mindegyik popsitörlőjét is. Jó ideig a Libero karcsúsított pelusát, amikor már járni kezdett, de olcsóbb a dm-es és ugyanilyen jó. Tehát most ez utóbbi van és szerintem sokat lehet spórolni ezekkel a márkákkal is mert minőségben nem rosszabbak.
3. Ada12 (válaszként erre: 2. - K.Timi)
2008. febr. 11. 09:36
Egyetértek az előttem szólóval, nekünk a többi sajna nem vált be, iaz így elég drága :(((
2008. febr. 11. 09:32

helló!

én mindkét gyerekemnél Pampers-t használtam.ez vált be.a többit is persze kipróbáltuk,de az egy ik tul vastag-és nem tud benne mozogni,vagy gyenge minőségű,vagy egyszerüen kifolyik belőle a pisi.....szerintem a Pampers a tuti

2008. febr. 11. 09:23
Milyen pelust használtok? Mik az érvek mellette?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook