Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen pelust használtok? Mik az érvek mellette? fórum

Milyen pelust használtok? Mik az érvek mellette? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
60. kathlee (válaszként erre: 59. - Win)
2008. febr. 15. 08:11
Való igaz, a szeretetet nem pénzban mérik! Igaz, és pamperst használok, de nem azért, hogy feleslegesen költsem a pénzt, hanem, mert nekünk az vált be. Furák nekem ezek a pelenka árak. Én a pamperst ha nem akciós, akkor 35-ért veszem. Vagy ahogy nő a súj annál drágább?
59. win (válaszként erre: 57. - ALLICS)
2008. febr. 15. 07:52

Elsiklottál valami felett! Én ezt írtam: "és ha valamiből az olcsóbb ugyanúgy megfelel, mint a drágább". ;))


Attól nem lesz boldogabb, okosabb, szebb, stb. a gyerekem, ha 67 ft-os pelenkába pisil egész nap, mikor ugyanolyan jót tud pisilni a 43 ftosba is, és a 43 ftos pontosan olyan jól tartja a pisit, mint a drága. (Megjegyzem, az utóbbi időkben nálunk a Pampersből rendszeresen kifolyt a kaki, míg a babyloveosban szépen bentmaradt minden. És amikor erre váltottunk, akkor Huggiest is probáltunk, amivel meg a fiam minden reggel nyakig pisisen ébredt. No comment.)


"Ő többet ér,bár nem mindenkinek." Ezen megjegyzésed "kissé" kritikán aluli. Nem láthatsz bele senki pénztárcájába, és nem tudhatod, miért veszi az olcsóbb pelenkát. Erősen gyanítom, a többség nem azért, mert akkor eggyel több rúzsra és még egy cipőre futja neki. :PPPP

(Én pl. nem sok mindent vettem magamnak a kaján kívül, mióta a fiam megszületett.)

És veled ellentétben, sokan 2-3 gyereket nevelnek, pelenkáznak, popsitörlőznek, stb., és igenis rengeteget számít az a pár 1000 ft, amit így meg tudnak spórolni.


És lehet, hogy ezzel megleplek, nekem is a gyerekeim a legfontosabbak, ők az elsők, DE EZT NEM PÉNZBEN MÉRIK! ;)))))

Legalábbis nálunk nem...

58. bb52f751dd (válaszként erre: 57. - ALLICS)
2008. febr. 14. 23:00
Én amit csak tudok,megadom a gyerekeimnek,de ha már 3 van,kicsit másképp gondolkodik az ember...ami nem jelenti azt h a gyereken spórolok.
57. ALLICS (válaszként erre: 48. - Win)
2008. febr. 14. 22:56
A gyerek pelenkáján nem fogok spórolni.sőt semilyen gyerek dolgon,akkor inkább eggyel kevesebb valamit veszek magamnak.Ő többet ér,bár nem mindenkinek.
56. ritamoto (válaszként erre: 52. - Kedveske)
2008. febr. 14. 17:45
én miskolcon veszem a 30ft-osat, egy 100ft-os bolt jellegű üzletben,de nézz meg a pelenka.com oldalt, ott is van olcsó.a lila tescos textiles, nagyon jó.
55. Kedveske (válaszként erre: 54. - Igynogy)
2008. febr. 14. 17:15
Most, hogy mondod... Lehet nekünk is el kéne kezdeni a bili-bulit...amilyen motivált a fiam, eltart egy darabig, amíg megszabadulunk a pelustól.
2008. febr. 14. 15:34
Nem a lila tescós pelus nem nylonos. :) Mi is azért szeretjük. :) Lidl-s pelust nem ismerem, a közelünkben sajnos nincs, pedig jókat hallottam róla :) Így marad a tescós és a pelenkadiszkontos :) Remélem már nem sokáig :)
53. Kedveske (válaszként erre: 52. - Kedveske)
2008. febr. 14. 14:43
Nilon=nylon,
52. Kedveske (válaszként erre: 50. - Ritamoto)
2008. febr. 14. 14:43
Hol veszed a 30 Ft-at? És a lila tescos nem nilonos?
51. Kedveske (válaszként erre: 49. - Bb52f751dd)
2008. febr. 14. 14:42
Én is kipróbáltam mindegyiket, azok is jók, de a Lidl-s olcsóbb. Azért is szeretm ezeket, mert nem színesek, hanem fehérek. Nekem nem tetszenek ezek a mintás pelusok. Főleg a nyári Liberós szériára voltam kiakadva. Nagyon csúnya volt!
2008. febr. 14. 13:07
Én talán összesen 2 cs.drágább, márkás pelust vettem, mert szerintem bosszantóan drága, és az ár nincs arányban a minőséggel.A márkanevet kell megfizetni.Azóta nappal 30ft-os olcsó , de textiles, gumis pelust használunk, éjjel a tescos lilát-azt is mindíg akciósan veszem.Egyikkel sincs gondunk.Ez még megfizethető.
49. bb52f751dd (válaszként erre: 45. - Kedveske)
2008. febr. 14. 10:19
Most a harmadik bébimnél mi is a Lidl-est használjuk már egy ideje,ez nekünk bevált és megfizethető.A nagyobbaknál használtuk a dm-es babylove-t,az is nagyon jó volt.
48. win (válaszként erre: 47. - Eracica)
2008. febr. 14. 10:19

Így járt! ;))))


Nem vagyunk milliomosok, és ha valamiből az olcsóbb ugyanúgy megfelel, mint a drágább, akkor hülye lennék a drágábbat venni. Pusztán azért mert "márkás", nem veszek meg semmit. Nem vagyok ellensége a saját pénzemnek! ;))))

47. eracica (válaszként erre: 41. - Win)
2008. febr. 14. 10:15
Örülök, hogy te is egyetértesz velem, sajnos akad, aki szűk látókörű.
2008. febr. 13. 22:39
Mi Liberot meg Beuty baby-t használunk.Még ezen kívül a Huggies vált be,csak abból ritkán tudok akciósat kifogni.Amúgy meg elég drága.
2008. febr. 13. 21:29

A fiamnál a Lidl pelenkája vált be. Ez az egyetlen amiből nem folyt ki semmi, és olcsó is.

A pempers kiütötte, mert át van itatva valamivel.

2008. febr. 13. 13:47
Mi a pampers-t használtuk. Abból soha nem folyt ki a pisi, nem ázott át, a szabása is elég jó, aránylag kényelmesnek tűnik a babák számára. Szerintem az a legjobb.
2008. febr. 13. 13:18
Sziasztok. Elég sok márka fel lett sorolva, de én a Penny-ben kapható BABYTIME-ot használom és nagyon meg vagyok vele elégedve! A Pampers, Sleep&Play nagyon nem jött be, inkább akkor Libero.
42. holika
2008. febr. 13. 11:39
Auchanos, Happy pelenkát használom 3 hós kora óta(most 20 hónapos a kislányom).Kipróbáltuk szinte mindent de nálunk ez volt az egyetlen amiből soha nem folyt ki semmi!!
41. win (válaszként erre: 39. - Eracica)
2008. febr. 13. 10:59

Sokan összemossák a "gagyit" azzal, amikor egy üzletlánc a neves gyártókkal legyártatja a saját márkáját. A minőség szinte ugyanaz, mint amikor a "neves" gyártó a saját flancos csomagolásában adja el jóval drágábban.

(A tescos holmiknál pl. rengeteg ilyen van. Meg kell nézni, ki gyártotta és jön a nagy meghökkenés, hogy a mogyorót a Mogyi, a kukoricakonzervet a Bonduell, a gyümölcslevet a Hey-ho, meg a Szobi, és még sorolhatnám. ;)))) )


Vannak tényleg vacak cuccok, de ez nem feltétlenül azonos a a "noname"-mel vagy a saját márkás termékekkel.

Én pl. egészen elégedett vagyok a dm babylove-os holmijaival. Használjuk régóta a popsitörlőt, fiamnak lassan fél éve a pelenkát, kanalakat, lányomnak babaolajat, púdert.

40. Ada12 (válaszként erre: 39. - Eracica)
2008. febr. 13. 10:05
Így van. Pl a Huggies-ból jönnek ki a darabkák, elég érdekes :((
2008. febr. 13. 10:02

Szerintem minden jóindulatú szülő megóvja a gyermekét a "gagyitól", ami konkrétan a zacskós, össze-vissza tépődő, szétmorzsolódó pelenka. Az olcsó, nem híres márkájú, de jó nedvszívó, légáteresztő és gumirozású pelenka ugyanolyan jó lehet, mint a drágán megvett hírnevesek...

Különböztessük már meg a gagyit a jótól és ne higgyük azt a drágára, hogy feltétlenül jó. Ennyi, az ember ne legyen tele előítéletekkel, hanem tapasztaljon.

2008. febr. 12. 21:44

Mi is kipróbáltunk mindent!

A Pampers semmit nem ért, mivel nem volt gumírozása, így mindig kakis volt minden. Sleep&play dettó. Ezt nyáron használtuk a nagy melegben. Liberó az nagyon bevált, a Tescós lila is :) A Hudgins-sal is meg voltam elégedve, én kifejezetten szerettem. Sőt a "gagyi" pelenka, amit a pelenkadiszkonban vettünk az is nagyon jó volt, persze ott sem mindegy melyiket veszi meg az ember. Mivel már csak éjszakára kell a pelus így a Tescósat használjuk.

37. ALLICS (válaszként erre: 33. - Cinka)
2008. febr. 12. 17:15
Te attól még megveheted a gagyit,hiszen arra is kell vásárló:)
2008. febr. 11. 21:30

Mi most Pemperst hasznalunk. A Libero is jo volt es a Happy is. A tescos lilatol allandoan pottyos volt, akar hanyszor raadtam.

Kiserletezni kell, minden baba mas.


Annyit irtatok a dm-es pelusrol, hogy kifogom probalni, a pempers ugy is elfogy.

2008. febr. 11. 17:05

Hali!

Mi a Liberót és a Tescos, lila szinű pelenkát használjuk!Nekünk bevált mind a kettő!

2008. febr. 11. 16:51

Most babahetek vannak,vagy voltak.Nem tudom,pontosan meddig tart,de a Liberónak 47ft darabja,több Szuper Markettben.

Egyébként,valóban létezik a márkátlanok között is jó pelenka.Kísérletezni kell.

No meg az sem mellékes,mit eszik a baba.

Az anyatejes babáknak hígabb a széklete,célszerű olyan pelust választani,ami hátul jó gumírozású,mert velem is előfordult nem egyszer,hogy a nyakáig kakis lett a babóm.

33. Cinka (válaszként erre: 29. - ALLICS)
2008. febr. 11. 15:48
tipikus jóléti duma, örülök, hogy vannak még ilyenek is ebben az országban :pppp
32. eracica (válaszként erre: 29. - ALLICS)
2008. febr. 11. 15:39
Nem gond, hogy nektek ez vált be, másnak más. Általánosságban mondtam a reklámos dolgot, hisz, ha elsőre elmegyünk a boltba ált. azt vesszük, amit már láttunk a tv-ben, újságokban. Csak azt szerettem volna mondani, hogy az olcsóbb pl. Dm, Rossmann, amik ugye jó minőségű német márkák, nem rosszabbak.
31. ALLICS (válaszként erre: 29. - ALLICS)
2008. febr. 11. 15:08
Persze a Liberon és a Pamprsen kívül is van pár jó minőségű.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook