Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen macskát vegyek? fórum

Milyen macskát vegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 23. 17:44
nekem egyébként anya-lánya sima házicicáim vannak, az anyuka egy pusziosztó ölelgetős cica, a lánya már távolságtartóbb de azért lehet őt is ringatni dajkálni. mind a kettő jön utánam mint a kiskutya a lakásban és én vagyok nekik a kedvencük de a családomat is szeretik.
2017. febr. 23. 17:41
Nekem egy sima fekete hazicicam van, es le se tudom magamrol vakarni. Kovet mindehova, es az agyba alig varja, hogy mellem bujjon. Viszon csak velem ilyen a cica. Paromhoz is odamegy neha, de az a ritkabb. Szoval szerintem macskaja valogatja. Viszont egy menhelyen, ahova egyszerre bemesz 15-20 cica koze, latni fogod, hogy melyik az, amelyik igenyli a simit.
2017. febr. 23. 17:32
attól függ hogy simis ölbecicababát szeretnél mondjuk akkor Ragdoll pld. de ha önálló kis örökmozgót akkor pld. sziámit, vagy kicsit vagy nagyot mert ha nagyon Maincoon-t és ezek az alapvonalak ezen kívül még nagyon sok lehetőség van.
2017. febr. 23. 17:18
Ne vegyél, fogadj örökbe egy kis árvát,van millió hely.
16. emagdi
2017. febr. 23. 17:14

szerintem is menhelyről fogadj örökbe :)... odamentek, megnézitek a cicákat, és kiválasztjátok aki szimpatikus, érdeklődő :)


egyébként szerintem a kandúrok bújósabbak

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - E9af76b8e7)
2017. febr. 23. 17:06
Vagy nem. :)
14. e9af76b8e7 (válaszként erre: 1. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 23. 17:02
:) a másik fórumodat olvasva akartam is javasolni,ha nincs házikedvencetek,akkor szerezzetek :) gondoltam hörcsög,tengerimalac,macska,esetleg kutyus..de akkor cicában gondolkodsz ezek szerint. :) A kiscicák szeretnek bújni,ha állandó törődést kapnak,biztos mindig fogja igényelni a simogatást.
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. febr. 23. 16:53

Nálam az egyik macska senkihez nem megy. 6 hetes kora óta van velünk. Utálja a simogatást. Nem is tűri.

A másikat meg akkor lehet simogatni, amikor ő akarja.

Ölbe venni, emelgetni, játszani egyikkel sem lehet.

12. 72f3dcea12 (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2017. febr. 23. 16:41
Ez, így van! Rengeteg cica várja, hogy örökbefogadják!
2017. febr. 23. 16:39

Bármilyen kiscica jó lesz. Ha téged fog szeretni, akkor megy hozzád.

Nekünk egy ezüst perzsánk volt, ő a férjemet választotta, állandóan őt nézte és állandóan őt nyaggatta:D

Persze, máshoz is ment, ha kedve volt, de csak olyanhoz, akit ismert. Idegenekhez nem ment.

2017. febr. 23. 16:28
A kislányod miatt gondolkodsz a macskavásárláson?
9. csgybzs (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2017. febr. 23. 16:28
önfejű lények, bocs a szóismétlésért.
8. csgybzs (válaszként erre: 2. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 23. 16:27

Van olyan fajta, de ezeknél az agyontenyésztetteknél már semmit nem lehet tudni.

Én is azt javaslom, hogy válassz egy alapítványt, szervezetet és kérdezd meg, hogy van-e a te elvárásodhoz passzoló természetű cicájuk.


A macskák nem nagyon szeretik az idegeneket, az én macskáim sem ugranak a szüleim ölébe, fel se vehetik őket. Néha még nekünk sem hagyják. A macskák konok természetű, önfejű macskák, nagy személyes tér igénnyel, ezt el kell fogadni.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 23. 16:26

A cicák nem szeretik, ha idegenek akarják fogdosni simizni őket.


Teljesen mindegy egyébként a cica fajtája, a közönséges házi cica is tud bújós lenni, és a milliós fajtatiszta is önző, vagy vad.


Nekem volt szibériai, állandóan ölben szeretett lenni, vagy a vállamon, ha mondjuk kimentem virágot locsolni a folyosóra. Leugrott utánam az elsőről az udvarra. A szibériai az egyetlen macskafajta , amire nem lesznek allergiásak, mert a nyálában az enzim olyan.

Most ragdoll cicám van, egy évesen kaptam elég kis bátortalan volt , 2 éve van itt és éppen olyan bújós lett, mint a szibériai.

Volt maine coon , hát az elég vad volt, na és állandóan pancsolt.

Ne fajta szerint válassz szerintem, hanem nézd meg a kölyköket melyik a legjátékosabb, odamegy-e hozzád stb.


Sikeres választást!

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Helenbereg)
2017. febr. 23. 16:24
Vagy nem.
2017. febr. 23. 16:23
Élőt!
2017. febr. 23. 16:23
Semilyet. Menj el egy állatmenhelyre ott is van sok pici cica. Ha már nálad lasz, simogasd minél többet, játsz vele minél többet és hízelegni fog neked egész nap. :)
2017. febr. 23. 16:22
Menj el egy menhelyre, és ismerkedj.
2017. febr. 23. 16:17
Van olyan fajta, ami szereti, ha simogatják? Eddig azt vettem észre, hogy a legtöbb macska felnőtt korában nem szereti, ha ölbe veszik és babusgatják. Legalábbis az ismerőseimnél menekülnek, ha hozzájuk akarunk érni.
2017. febr. 23. 16:17
Milyen macskát vegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook