Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen macskát vegyek? fórum

Milyen macskát vegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 28. 18:09
Erről a topic címről eszembe jutott drága Kőhalmi Zoli macskás stand up-os sztorija..
2017. febr. 28. 09:35
40 éve "cica tulajdonos" vagyok. Ha a véleményemre vagy kíváncsi menhelyről válassz cicát, illetve a cica választ Téged. Nagyon hálásak a gondoskodásért szeretetért, biztonságért. Jelenleg 4 cicám van, mindegyik talált. 3 házi cica, egy perzsa. Hihetetlen mit meg nem tesznek a figyelmemért.A négy cica négy egyéniség.Egyben összetartanak, este az ágyamban landolnak mind a négyen. A legidősebb cicám 21 évig élt. Nem igaz, hogy a cica a helyhez ragaszkodik, igenis ugyanolyan hűséges akár a kutyus. Sok szerencsét a választáshoz és sok örömet a cicázáshoz.
2017. febr. 26. 12:46
Feketét.
2017. febr. 25. 14:34

Nekem sima útszéli szürke cirmos volt több mint 10 évig.De csak az a macska marad meg aminek saját döntése, hogy hozzánk költözik. tényleg.

Az utolsó cicánkat a gyerek hozta be a szalmakazalból. A többi elszaladt. Ez már olyan beteg volt, hogy menni se tudott. Két hétig ült a radiátoron vacogva, miközben 2-3 óránként fecskendővel etettem, és tömtem bele az összes itthon fellelhető antibiotikumot. Megmaradt, elmúlt a tüdőgyulladása, a csipája és gyönyörű fehér cica lett.

Most van kölyökkutyánk, hááát nem biztos hogy lesz mellé cica..

46. selena78 (válaszként erre: 44. - Syria)
2017. febr. 25. 12:39

A kedvence a hajgumi. Lányom alszik, arra ébred, hogy a cicc fel van állva két lábra, és szedi ki a hajgumit a hajából.


Karácsonyra kapott egy nagy csomag hajgumit:)


Amúgy akkora, hogy simán felkönyököl mellém a konyhapultra.

45. selena78 (válaszként erre: 44. - Syria)
2017. febr. 25. 12:23
Szenzációs....megpróbálok feltenni egy képet róla az adatlapomra.
44. syria (válaszként erre: 43. - Selena78)
2017. febr. 25. 11:15
3 cica, 3 különleges egyéniség. Az a vörös kandúr meg egyenes unikum. :) Rálépnek és dorombol! :D
43. selena78 (válaszként erre: 2. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 24. 14:35

Inkább úgy mondanám, hogy van olyan macska, aki szereti a babusgatást, és van olyan, aki nem. Fajtától függetlenül.


Lányomnak három cicce van.


A rangidőst menhelyről hozták. Ő egy arisztokrata. Nem származásilag, viselkedésileg.:) Tartozkodó, nem lehet felvenni, simogatni. Esténként van olyan, hogy belegömbölyödik a vejem ölébe, de ha az mocorog, sértődötten elvonul. És közben morog. Szerintem káromkodik.:)))


A két kicsit az utcáról mentették. Cumisüveggel nevelték fel őket. Az egyik, a kislány, nem barátkozik senkivel. Elhúzódik, alig látni. Eltűri a simogatást, de nem kedveli. Ő amúgy nagyon okos.


Na, de a másik...az egy (mostmár) nagy vörös kandúr. Csak ránézel, dorombol. Unoka teszi veszi, masnit köt rá, eltűri. És dorombol, és bújik.


Éjjel kimegyek a fürdőbe, ott alszik a wc elött a szőnyegen, a sötétben rálépek, megnyalogatja a lábujjam, és dorombol. Mint egy rossz hűtőszekrény.:)


Néha még a nagy sem tud ellenállni neki. Engedi, hogy hozzábújjon. Egy kicsit bárgyú, de imádnivaló.

2017. febr. 24. 09:11

Jövőhéten lesz kiherélve mert mostanába átjárkál a szomszédokhoz és az egyik házba romák laknak....

Nekem is fura h nem tart senkitől bárkihez oda megy tényleg :(

De ez lehet ember,kutya vagy macska Ő mindenkit barátnak néz :D

41. l.luiselotte (válaszként erre: 40. - 8ed80e4016)
2017. febr. 24. 09:00

vigyázz rá, nehogy ellopják. Talán jobb, ha a macskában van egy természetes bizalmatlanság az idegenekkel szemben.

A macskatolvaj viszont szereti a macskákat, tehát a kedves macskát simán be tudja fogni.

( kedves macskákról ... amikor vidéki utcákon gyalogolok, gyakran szegődnek a nyomomba macskák, kisérnek, mert megérzik, hogy alapból szeretem őket. Jómultkor is komoly erőfeszitésbe került, hogy egy polgármesteri hivatalba ne két macska kiséretében állitsak be )

2017. febr. 24. 08:48

Vissza olvastalak titeket :)

Akkor az én sziámim kivétel,bárki jön hozzánk megy és bújik :D

Ennyire ragaszkodó macskám még nem volt,párom csak piócának hívja :D

2017. febr. 24. 08:39

Nekem sziámim van :)

Nagyon bújos kis szeretet gombóc ❤

38. syria (válaszként erre: 1. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 24. 07:54

Macskáért fizetni felesleges pénzkidobás, addig, amíg tömve vannak a menhelyek. Egyrészt.

Másrészt világéletemben cicabolond voltam, s mindegyiknek, amelyik után én kapaszkodtam rossz vége lett. (Elveszett, menthetetlen beteg lett, belepusztult az ellésbe, kutya ölte meg, ellopták, stb.) De amelyik engem választott gazdinak, azzal már 16. éve boldogítjuk egymást. :D


A menhelyen a gondozók alapos információval tudnak szolgálni a kiszemelt cicáról, s megtudhatod, hogy van-e chipje, oltása, és nincs bolhája, bélférge, egyebe. (Gondolom.)


Ha nekem nem hinnél, vedd figyelembe 26. Csillámló Póni 2017-02-23 19:03 véleményét!

37. Channa* (válaszként erre: 33. - Barbus0501)
2017. febr. 24. 06:05

A tesóméknak egy orosz kék macskájuk van.

Néhány hetesen került hozzájuk.

Gyönyörű cica, de nagyon vad, bár szerintem a rossz nevelés miatt.

Ha simogatni akarják, akkor meg kell kergetni, hogy meg tudják fogni. Ha nem kap kaját időben (szerinte), akkor kajálás után megtámadja a sógornőmet. És még sorolhatnám. A tesóm itt volt nálunk és a cicánk megbökdöste a mancsával, hogy menne az ölébe....Teljesen ledöbbent, hogy a mi cicánk ilyen, mert az ő macskájuknak könyörögni kell....

2017. febr. 23. 20:48
Ha már fajTAtisztát választasz, én a szibériai erdei macskát ajánlom, mert az allergizál a legkevésbé. Mi le is teszteltük a lányomon, amíg a többi fajtára, vagy akár keverékre allergiás tünetei vannak, a szibire nem. És azóta sem, már 4 éve!
35. timycat (válaszként erre: 34. - Timycat)
2017. febr. 23. 20:47

A ragdoll most is az ölemben ül, a lábfejemet a házi cicó melegíti. A sziámi a gyereken csimpaszkodik. Mozdulni nem lehet tőlük. Még a brit a leghűvösebb, de ha rájön a dili akkor ordít a simogatásért.

A mieink idegenekkel is közvetlenek. Sőt a sziámi simán beleül az állatorvosnál a dokinő ölébe. Nem egy stresszes banda :)

34. timycat (válaszként erre: 2. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 23. 20:38

Egy cica akkor lesz bújós ha hagyod őt kibontakozni. Ha nem akar hozzád bújni akkor ne erőszakoskodj. Mikor ő kezdeményez akkor viszont simogasd szeretgesd amíg hagyja. Ha tudja hogy nem erőszakolod magad rá akkor keresni fogja a társaságodat.

Nálunk az összes cica bújós. Sziámink, ragdollunk, britünk és házi cicónk is van. Néha már-már ők erőszakosak a simogatásért

2017. febr. 23. 20:12
En egy orosz kek macskat kerestem, mert otthon ki lett adva, ha mar macska, akkor fajtiszta legyen :D persze egy havi lakas araba kerult volna, es nem is talaltunk. Aztan mutigattam neki kepeket, hogy nezd ez milyen szep. Milyen hamvas a bundaja, erre o a sima feketet valasztotta, mert a nappalink fekete-feher, a kutyank feher, a macska legyen fekete. Imadnivalo. Rettenetesen bujos.
32. b598e4912b (válaszként erre: 30. - B4b1d52444)
2017. febr. 23. 19:53
Uaz a fajta tényleg a szépségéről híres!
31. b598e4912b (válaszként erre: 29. - Sirga)
2017. febr. 23. 19:52
Barátnőm szerint a menhelyes állatok a leghálásabbak, pl pasikból is az elváltakat hajtja XD
30. b4b1d52444 (válaszként erre: 26. - B598e4912b)
2017. febr. 23. 19:19
Mi meg az utcán találtunk 10 és fél évvel ezelőtt egy még szopizós kb. 4 hetes cicát. Tiszta szutyok volt, az eredeti színét se tudtuk megállapítani, teli volt bolhával, a bolhacsípések miatt sebekkel, gennyes volt a szeme... Szóóóóóóóóóóóval nem volt hízelgő látvány, de megsajnáltam és mondtam férjemnek, hogy tetszik nem tetszik de én hazaviszem. Azt mondja erre, hogy oké, megfürdetem, megszárítom és utána mit csinálok vele? Na ugyan mit, hát megtartom. Aztán kiderült, hogy a kis drágám egy hófehér török angóra. És kiderült még, hogy férjem, aki a legjobban ágált a macska ellen az most kérlek szépen fülig szerelmes belé. :) :) El sem tudja képzelni az életünket nélküle. Hát nemhiába, szép és ragaszkodó állat a macska. Legalábbis a miénk! :D
29. Sirga (válaszként erre: 26. - B598e4912b)
2017. febr. 23. 19:17

Kis módosítással akár én is írhattam volna. :)

Menhelyről, házicicának titulált perzsa kinézetű macsek. Mellettem alszik, rendkívül erős az immunrendszere - másik cicánknak volt egy beteges időszaka, ő simán átvészelte -, szinte állandóan dorombol, bújuk. Már 2 éve velünk van, de pont olyan hálás minden kedves szóért, mint az első napokban. És olyan selymes a szőre! :) Imádom!

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
2017. febr. 23. 19:12

Hát. egye fene, a nem túl mutatós havas háttérben látszó macskáid befogadom. Elég szakadtak :D



Igazad van telesen , nem a szépség , hanem a jellemük a lényeg. Az meg azért rajtunk is múlik :)

27. l.luiselotte (válaszként erre: 25. - 04424e865e)
2017. febr. 23. 19:08
Tényleg nagyon mutatós állat. De nekünk voltak nagyon szép mintájú nagyon szemét macskáink. Több mint 10 év kellett, hogy elfogadjam, hogy nem feltétlenül koromfekete trikolór vagy hófehér macska kell, hanem igazi játékos hizelgős macska. Perpill 2 macskánk van, a Mau és a Picimacsek, ( adatlapomon ) egyiknek sem tetszik különösebben a mintája, de imádnivaló aranyos mindkettő, a kedvességükkel elfeledtetik a nem túl szép bundájukat.
2017. febr. 23. 19:03

menhelyről hoztam házi cicát, imádjuk egymást, velem alszik, ül a kád szélén amíg fürdök. sosem beteg, nem kell naponta fésülni, nem csipás.

a cica is tudja, hogy miattad van jó helyen és hálás lesz :)

2017. febr. 23. 18:57

Nem értek a macskákhoz, mert nekünk nincs és itt a panelban nem is lesz.

Nekem a nemes fajták közül e brit rövidszőrű tetszik.

Mondjuk egy ilyen:



[link]

24. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - 0fe73ce8e1)
2017. febr. 23. 18:52

Hát mert az ismerősödnél te idegen vagy a macska számára. A macska a gazdáihoz hihetetlenül tud ragaszkodni, látnám anyáméknál mit művelnek a dögök, vagy, hogy az enyém mit csinál itthon. Kiköveteli, hogy feküdjünk mellé az ágyon, dorombol, bújik...stb.


Milyen macskát vegyél? Semmilyet. Tele van velük az utca, a menhely.

23. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. febr. 23. 18:50

A Picimacskánk felosztotta a " népes " családunkat, szemszögéből ki mire jó. Én etetem, az ágyamban v. ágyam körül alszik, amikor ketten vagyunk elvárja hogy "beszéljek" hozzá, visszanyávog és a simogatást, állandóan követ.

Fiam tovább dolgozik mint én, amikor hazajön, bevadul a kismacska, - megérzi hogy mikor jön, kb fél órával előbb kiül az utcai ablakba és nyávogva lesi, - soha nem tévedett még - és játszanak, labdáznak, kergetik egymást. Én ilyenfajta játékra már nem lennék képes, főleg nem főzés és munka után.

Viszont idegenekhez nagyon vad.

2017. febr. 23. 18:12
Nekem két ivartalanított fiú macskám van. Egy alomból való testvérek. Félnemesek. :) :) :) Az egyik szürke, a másik fekete. Két hónaposan kerültek hozzám. Nagyon simulékonyak, ígénylik a testi kontaktust. Cserében dorombolnak. Az ölemben aludván pedig horkolnak. Most lesznek hét évesek. Gyógymacskáknak hívom őket, mert a macskadorombolás gyógyít. :)
2017. febr. 23. 17:58
Szerintem kismacskát szerezzetek, ne nagyot, mert az könnyebben idomítható, játékosabb. Kár lenne kihagyni a családnak a kismacska első 1-1.5 évét, amikor olyan aranyos játékos. 2 éves koruk körül talán a legszebbek, de akkor már komolyodnak, persze a szeretet megmarad, ha a játékosság egy kicsit kopik is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook