Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen küzdősportot javasoltok? fórum

Milyen küzdősportot javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2018. nov. 14. 11:06
Én személy szerint a judót ajánlom, bár a crav maga is elég jó.
2018. nov. 6. 19:11
Nekem a taekwon-do a minden :) 7 èvig űztem. 90%-ban làbtechnikàkbòl àll. Nagyon szerettem, zeljesen àtmozgatott ès nagyon jò àllòkèpessèget adott. Van önvèdelmi rèsze is. De ahogy többen is ìrtàk előttem, az egyènen mùlik nagyon sok minden, hogy reagàlja le, mennyire fagy le...stb
15. Nyamitörp (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. okt. 31. 09:21

Én is így látom, hogy a gyakorlatban nem biztos, hogy tudja hasznosítani az ember a küzdősportos tudományát.

Annak idején amikor a Bruce Lee filmeket adták a tv-ben, mindenki azt hitte, hogy a "karatésok" a legyőzhetetlenek. Azóta már én is hallottam nem egy olyan mesterről, akit mégis sikerült elkalapálni. Mert az is csak a filmekben olyan egyszerű, hogy ha 4-5-en támadnak rád, akkor is 2 perc alatt lerúgod mindegyiknek a derekát.

14. Nyamitörp (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. okt. 31. 09:14

Én is azt hittem, hogy ez inkább aerobic, mint küzdősport, de egy volt munkatársam járt capoeirázni és ő mondta, hogy náluk az edzéseken egymás ellen harcoltak.

Persze tök más, mint a hagyományos küzdősportok, de nekem azok nem is jönnek be. Azért gondoltam, hogy esetleg jó alternatíva lehet.

13. Ildi
2018. okt. 31. 07:46
azért jó kis testör lenne belöle:) [link]
12. Ildi (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. okt. 31. 07:41
Ahogy olvastam a Krav Maga az összes harcmüvészet ötvözete kisebb ujjitásokkal. Igen, segitenek, de szerintem az intenziv Krav Maga az, ami a leghasznosabb, állitólag a terroristák ellen is ezt tanulják katonák, rendörök. Bemutatja h bármilyen szituban meg lehet védeni magunkat ált. A valóvilágban nyilván segitség nélkül a tudásra támaszkodhat az ember. Az egyik exem Svédben Aikidozik 4 danos már. Mondta h van ebben sok Aikodos elem is, van amit kitudna védeni, van amit nem. De az Aikido mellett kipróbálná a Krav Magát, lányomnak is javasolta akinek nem tetszik ez a sok dobálózás:) Pedig már beszéltem a szegedi Krav Maga egyesület edzöjével, haladókkal kezdene.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Ildi)
2018. okt. 31. 07:25

Ebben benne van a judó és még egy kis utcai harc.


Ilyen kardobásokat persze nem lehet dobni, csak bemutatókon, amikor a partner rásegít. A videó egy igazi bemutató, azaz segítenek egymásnak. Bemutatókon én is tudtam nagyon látványos dobásokat végrehajtani, csak úgy repkedtek a nálam 20-30 kg-al nehezebb pasik, de a valóvilágban...

10. Ildi
2018. okt. 31. 07:02
azért ez a tag nem semmi:) [link]
2018. okt. 31. 06:56
Muay thai.
2018. okt. 31. 06:35
A judó szerintem összetettebb, ha csak önvédelemre kellene akkor Krav Maga.
2018. okt. 31. 06:23

A judó tökéletes arra, hogy szép arányos izomzata legyen az embernek, azaz ha valaki jól csinálja, nem gyúr mellé feleslegesen akkor mindenhol pont annyi izomzat fejlődik, amennyi kell, így nem lesz vastag a nyak, vaskos a láb, vastag a comb, stb.

Ez igazából nem erősport, hanem technikai, csak sok helyen ezt elfelejtik.

Fegyelemre tanít.


Ezzel viszont szerintem nem lehet megvédeni magunkat. Tudom miről beszélek, mert gyerekként kezdtem és felnőttként hagytam abba, mint zöld öves. Felnőttként úgy megvertek a c-k, mintha sosem csináltam volna küzdősportot.

Igaz, a mi időnkben a sportot sosem arra használtuk, hogy megvédjük magunkat, hanem a mozgás miatt és azért, hogy a versenyeket megnyerjük.


Az én edzőm mindig azt mondta, hogy futás!


Ha valaki nem szokott egyébként verekedni, ahogy pl. én sem, az ezzel a sporttal sem fog tudni verekedni. És akkor sem ha karatézik, mert azt is csináltam, de én akkor sem tudok verekedni.


És most néztem, hogy Sziszi is hasonlókat írt.


A judó/cselgáncs egy nagyon szép sport, de tényleg az ember habitusán múlik, hogy hogyan reagál egy ilyen helyzetben. Más a tatamin, mint kint a terepen.

2018. okt. 31. 05:26
Krav maga jó lehet. 10 évig versenyszerűen karatéztam, nagyon-nagyon sok stílusba és irányzatba beleláttam. A krav maga lehet az egyetlen olyan, ami valamilyen szinten felkészít egy váratlan támadásra. A legtöbb harcművészettel az a baj, hogy nem kizárólag önvédelmet tanít és a küzdős részeknél is előre meg van határozva, hogy ki hogy fog támadni. Az utca teljesen más tészta, a legtöbb ember lefagy hirtelen, elveszti a gyors reakcióidőt ami a támadónak kedvez. A krav maga talán picit jobban felkészíthet ilyen szitukra, de ez sem garancia semmire, mert 90%-ban az emberen múlik a dolog, hogy hogyan képes reagálni.
5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2018. okt. 31. 01:47
De ez inkább csak elméletben önvédelmi...
4. simple (válaszként erre: 1. - F2c113fbbd)
2018. okt. 30. 22:30
Krav Maga, Defendo.
2018. okt. 30. 22:22
Ha szereted a mozgalmas sportokat, akkor én meg a Capoeira-t ajánlanám.
2. Ildi
2018. okt. 30. 21:42
Krav Maga párti vagyok.:)
2018. okt. 30. 21:39

Székesfehérvár mellett lakom és a judot néztem ki magamnak, mert szeretném magam megvédeni, ha arra kerülne a sor.

Szeretnék az utcán hasznosítható tudást szerezni, mondom nem kötekedés céljából.

29f

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook