Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyát vegyünk? :) fórum

Milyen kutyát vegyünk? :) (beszélgetős fórum)


1 2
24. anya4005 (válaszként erre: 23. - Cleo-26)
2015. okt. 8. 16:17
Mi egy 1 éves expasit hoztunk ki a sittről. Hát,a mamlaszt az sem zavarja,ha a 19 kilós gyerekem lovagol rajta...(30 kiló körül van a kis pöttöm kölök)! Szóval,biztos nem mindegy a kutya előélete,de ha pár hetes/hónapos kutyában gondolkodtok,nem nagyon lehet még félre nevelve.
23. cleo-26 (válaszként erre: 20. - Shanalyl)
2015. okt. 8. 16:09
teljesen igazat adok,ezért is szeretném körbejárni a témát.a beagle imádni való,de pont azokat hallottam róla negatívumként amit Ti többiek is írtatok.Mellesleg a yorki is tök cuki meg lakásba való-de leszavaztak :/ Menhelyi kutyák: eddig csak befogadott kutyáim voltak.de sajna volt olyan ami kiszámíthatatlan természetű volt,csak a férjemnek fogadott szót,a gyerekemet is megkapta,rám is morgott...persze mindenki félt tőle a végén (jó tudom bizti nem csak a kutya hibája na)
22. anya4005 (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. okt. 8. 16:05
Egy fajtatiszta kutya is lebontja a házat,ha unatkozik! Valószínűleg a jelenlegi kutyátok is unalomból rágta ki magát a kerítésen...
21. e6429b7168 (válaszként erre: 20. - Shanalyl)
2015. okt. 8. 15:28
Ismerem ezt igen,de érdekes módon ha kaját vittem Neki akkor mindent megcsinált:)
2015. okt. 8. 15:25
Spániel, beagle, mindkettő vadászkutya eredetileg, arra lett kitenyésztve, h a vadat keresse, űzze, fél-egész napokat menjen, fusson, tehát nagyon nagy a mozgásigénye. Ismerek több beagle-t is, amelyik szó szerint meg van őrülve a bezártságtól. Az, h cuki, nem szabad, h alapot képezzen, mert ha nem a kutya kielégíthető igényei szerint választ az ember, azzal kibabrál magával is, de főképp a kutyával. Nekem pl tacskóm van, szintén nagy a mozgásigénye, ha pár napig nem tudjuk kivinni terepre, totál süketté válik a parancsszavakra, amíg ki nem futja magát. :D
2015. okt. 8. 15:03
Nekem utoljára Kaukázusim volt,de az biztos lehetsz,hogy megvéd és a környéket is elkerülik,persze az udvarra szánom Nektek ha kész lesz:)
2015. okt. 8. 14:53
Én a beagle-re szavazok!Cuki nagyon!
17. Misaki Itó (válaszként erre: 15. - Vacsa)
2015. okt. 8. 14:51
jaaa:)
2015. okt. 8. 14:51
fakutyát.ha befagy a Balaton.
15. vacsa (válaszként erre: 8. - Siss27)
2015. okt. 8. 14:50
Beagle sem való CSAK az udvarba. Falkakutya. A család a falkája, velü(n)k érzi jól magát.
14. Misaki Itó (válaszként erre: 10. - Siss27)
2015. okt. 8. 14:45
és nem egy Ír farkasról beszélünk.
13. vacsa (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. okt. 8. 14:44

Beagle. Ne.

Rengeteg keres pár hónaposan új gazdát, mert meghaladja a gazda teherbírását.

Sokat kell velük foglalkozni, mozgatni őket, mert ellenkező esetben a házat is lebontják...

Mondom ezt úgy hogy a fajta szerelmese vagyok és kettő is családtag nálunk.

Meg mondom ezt úgy, hogy dolgoztam a fajtamentésben...

12. Misaki Itó (válaszként erre: 10. - Siss27)
2015. okt. 8. 14:43
A szőrének tuti nem tesz jót.
11. Gliese
2015. okt. 8. 14:43
A spánielnél nincs fantasztikusabb kutya a világont. És azt kint és bent is tarhatod.
10. siss27 (válaszként erre: 9. - Misaki Itó)
2015. okt. 8. 14:42
Miért?A spániel lakásba való?
9. Misaki Itó (válaszként erre: 8. - Siss27)
2015. okt. 8. 14:37

Milyen ekkora?

Egy spánielt sosem tartanék kint.

És majd ő eldönti.

2015. okt. 8. 14:35

Ha van udvarotok,akkor minek kell lakásban tartani majd egy kutyát?Főleg olyan termetűt,amit felsoroltál.Egy akkora kutyának mozgásigénye van stb.Az öleb,az elmegy lakásba,de attól nagyobb állat ne legyen már egy lakásba kényszerítve!

Tessék megcsinálni a kerítést és a csatatér udvar pedig nem számít.Ekkora kutyáknak az udvaron a helye,szabadon.

7. Misaki Itó (válaszként erre: 5. - 123e772adb)
2015. okt. 8. 14:32

Elhiszem!:)

Nekem most egy yorkim van,de már megbeszéltük itthon,ha arra kerül a sor(és tuti,hogy arra fog,mert kutya nélkül nem jó élni)biztos,hogy menhelyről hozunk egy kis kócos ördögfiókát!:)

6. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. okt. 8. 14:14
Ha lesz kutyusom, az csak yorki lehet.
5. 123e772adb (válaszként erre: 4. - Misaki Itó)
2015. okt. 8. 14:11

Na igen, én is erre gondoltam egyből.

Én egy terhes nő kutyàjàt fogadtam magamhoz,mert a kutyàja még terhesebb volt szàmàra. Nekem nem teher. Egy csoda. :)

2015. okt. 8. 14:08

A helyedben kihoznék egyet a menhelyről.

Naponta szednek össze kartondobozban kirakott pár hetes kis kutyabébiket.

2015. okt. 8. 13:53
Nekem spànielem van. Spànielt. ;)
2015. okt. 8. 13:48
ha bent lenne akkor uszkár, neki haja van és nem szőröz össze mindent :D, beagle virgonc nagy mozgásigényű, spániel meg egy imádnivaló családi kutya. beagle macska mellé ..hááát erős kételyeim vannak ... de én teljes elfogultságban vagyok amúgy a border collie iránt mivel olyanom van : )) ha van rá idő tanítgatni és folyton lefárasztani és fésülgetni a szőrét , akkor benne tuti nem csalódtok igazi puszis kutya, imádja a gyerekeket és gyönyörű :))
2015. okt. 8. 13:29

Sziasztok.

Érik az elhatározás,hogy kiskutyát vegyünk.szeretnék segítséget kérni (főleg tapasztalati),hogy milyen irányban induljunk.Már van elképzelés,de már annyit olvastam a kutyák tulajdonságai/hol jó tartani/mozgásigény..hogy teljesen összezavarodtam-így saját tapasztalatitok alapján kérnék segítséget.Nem első kutya lenne -van/volt egy keverék kutyánk,akit befogadtam nagyon pici korában (találtam az utcán),de a vérében van a csavargás-szó szerint a fa kerítést szétszedte,hogy szökhessen (és nem fogok láncon tartani kutyát),na a lényeg,hogy inkább fajtisztában gondolkodok most már.Amit rólunk tudni kell:kertes házunk van,de főként bent szeretném,hogy legyen,mert az udvarunk még csatatér (építkezés miatt),kis termetűt inkább,van egy 1,5éves nőstény macskánk és 3gyerek (3,5 -11 -13).Figyelembe véve,hogy a gyerekek is milyet szeretnének (elsősorban a nagyfiam kutyája lenne a 13évesé),szóval Beagle vagy spániel tetszene mindenkinek..de vannak fenntartásaim is,hogy bírnák-e :) nem lenne a lakásban sem egyedül- a dédimama egész nap otthon van meg a macska :))Előre köszönöm az építő jellegű,segítő hozzászólásokat

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook