Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kültéri égősort ne vegyünk meg? Az olcsó az már nem biztonságos? fórum

Milyen kültéri égősort ne vegyünk meg? Az olcsó az már nem biztonságos? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. ca7d49f381 (válaszként erre: 51. - Kristo_f)
2012. dec. 3. 18:36
De nekem nem ez a fajta égősor kellene mert én nem tudom rátekerni mert redőnyös lakásban élünk és a redőny sínjétől nem lehet meg a korláttől sem mert alatta meg üveg van.Ezért kellene az a jégcsapos fényfüzér.Mi az a nicknév?
51. kristo_f (válaszként erre: 50. - Ca7d49f381)
2012. dec. 3. 18:17

Ne izélj má'! Mé' nem olvasol figyelmesen

Ami linket adtam 4260Ft és trafó is van hozzá

Mindenféle villogás meg folyamatos égés és biztonságos


[link]


Név nem érdekes csak a nicknév és Bp. :)

2012. dec. 3. 11:54

Na most jöttem haza vissza adta az árát a nőci.Rendes volt nem civakodott hogy miért így miért úgy.Azt mondta hogy pedig a lányának is ilyen van kitéve.Voltam benn egy lámpaszaküzletben ott árulnak bevizsgált égősort,"Somogyi"a gyártója,4M 5900 ftba kerül,de sajnos nekem ennyi pénzem nincsen rá,így hát idén megint nem, sikerült venni:(

Szomorú vagyok mert nagyon vágytam rá de soha semmire nem jut.Majd ha lesz időd nézzél már utánna itt a neten hátha van valamelyik oldalon olcsó és biztonságos.Azért kérlek meg téged erre mert te jobban értesz hozzá mint én hogy mi a jó meg mit kell nézni rajta. De ha nincs rá neked sem időd akkor az sem baj.

Amúgy ki vagy hogy hívnak?Még ezt sem tudom,pedig te sokat segítettél nekem lehet ha nem vagy ki tettem volna és karácsonyi lángokban állt volna a lakás.Én Bene Andrea vagyok amúgy és Mátészalkán élek.Hova valósi vagy?Na majd írj,mennem kell mert rongyak a gyerekek.

2012. dec. 3. 09:11
Hát ezen a linken angolul van minden.Na most megyek elfele és megnézem meg leírom az adatokat megnézed és ha jó akkor megveszem.Hiába mondod hogy azt vegyem ami linket adtál az olyan drága néztem én közel van a 10 ezer fthoz,még ezen a plusz 1300 fton is vacilálok hogy adjak e még plusz 1300ftot érte vagy inkább ne is vegyek.Arra ami linket adtál azokra az égősorokra nincsen pénzem.Ennek a boltosnak meg biztosan nincsen olyan hogy MEEI TÜV papírja róla.Ez a bolt olyan mint valami 100as bolt.Igy hát olyanja biztosan nincs.Ki tudja honnan szerzi be ezeket.
48. kristo_f (válaszként erre: 47. - Kristo_f)
2012. dec. 3. 08:40

[link]


Naa! :)

47. kristo_f (válaszként erre: 46. - Kristo_f)
2012. dec. 3. 08:32
46. kristo_f (válaszként erre: 45. - Ca7d49f381)
2012. dec. 3. 08:31

Azt vedd ami linket adtam

A lényeg 24V-os trafo/transzformátor legyen hozzá

Az a gyufásdoboz méretű valami az nwem trafó csak egy elektronikus szabályzó


Dehamégis, akkor MEEI-TÜV papirt kérd el a boltban

MAgyar Elektrotechnikai Ellenörző Intézet

2012. dec. 2. 20:07
Szia,Na még csak most tudok írni.De azon gondolkodom hogy az a ledes csak jó lehet mert itt oldalakon is árulnak olyat.180 db-os ledes,arra is az van írva hogy kültéri.De megnézem holnap és akkor milyen írást keressek rajta,amiből biztosan tudhatom hogy jó?De az már csak az lehet mert 4 ropi az ára.
44. kristo_f (válaszként erre: 43. - Ca7d49f381)
2012. dec. 2. 11:57

Ugyanaz lesz az is. Pénzt kérd vissza


Ami linket utoljára adtam, ott van hogy 24V-os trafó/adapter mellékelve

Az a biztonságos

2012. dec. 2. 08:22
Akkor tehát ez amit vettem nem való kültérre?Ha igen holnap vissza viszem,és megnézem amásikat az hátha jobb leírom az adatokat róla és leírom ide neked.Csak este fogok tudni írni mert megyek ki anyukáméknál egy kicsit este jövök addig is szia és köszi a válaszokat meg a segítséget.
42. kristo_f (válaszként erre: 39. - Kristo_f)
2012. dec. 1. 23:35

Az adott linkemen ott van amit emlitettem, hogy IP54 védettség,"


Hülyeséget irtam, az is csak IP44 és román oldal


Ez talán jobb


[link]

41. kristo_f (válaszként erre: 40. - Kristo_f)
2012. dec. 1. 23:19
Höhö IP20 védettség, beltéri száraz helyiségbe
40. kristo_f (válaszként erre: 38. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 23:15
Látom, ott van
39. kristo_f (válaszként erre: 37. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 23:11

Nem vagy hülye csak nem értesz hozzá és a gagyi árúk elöntik az országot

Ha valami letiltanak , ugynaz megjelenik más néven


Nézzd meg ami linket adtam a kültéri ledesekhez

ÉS MEEI papir legyen az eladónál róla


Ha visszaváltásnál kekeckednek, kérd el a minőségi bizonyitványt, az nem elég hogy a dobozra mi van irva


Az adott linkemen ott van amit emlitettem, hogy IP54 védettség, ez már jó olyan helyre ahol közvetlenűl nem veri az eső/bááár egy erkély.../

IP54 jelzés azt jelenti hogy freccsenő viz ellen védett

2012. dec. 1. 23:08
Itt nézd meg veszélyes termékek MKIK @DATTÁR itt meglátod milyen ez.A legelső fényfüzér és Cedar 200L
2012. dec. 1. 23:03
Az lesz hogy hétfőn vissza viszem és vagy kicseréltetem vagy vissza kérem az árát,de én vagyok a hülye hogy veszek ilyen bolondságokat.
2012. dec. 1. 23:02
Na megtaláltam egy olyan oldalon ahol betiltott termékeket mutatnak ugyan az mint ez csak más a neve.
35. kristo_f (válaszként erre: 33. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 22:54

Utánaérdeklődtem villanyász kollegáknál


A rövid összefoglaló válasz

"halott családtaggal nem jó Karácsonyozni"

Ha ki van vonva forgalombol tilos árulni


Kérdeztem , mi a helyzet a LED-es megoldással, majd megnézem mit tanácsolnak

Fotót hiába tennél fel, mert az égős kivitel itt is van mellettem

Ezt soha nem raknám kültérre, max a saját erkélyemre, ablakomba, mert villanyász vagyok és tudom mit hova lehet nyulni


Ha ledeset veszel kérjél hozzá MEEI-TÜV minősitést

Ha ez rajta/mellette van akkor tuti jó

2012. dec. 1. 22:06
Azon gondolkodom hogy lehet vissza viszem és megpótolom még 1300 fttal és veszem a ledeset.Ahoz volt olyan adapter is úgy emlékszem bár először megkérdezek valakit mit szól ehez,mit tanácsol.
2012. dec. 1. 20:03
Persze a boltban ahol vettem ugyis azt mondanák amit leírtál,de amugy van ott egy másik fajta is az igaz 3800 ft lett volna az 180 db ledes kültéri érdemes lett volna azt venni?Esetleg cseréltessem ki arra?De ugy kellene hogy megkérdezni meg persze meg is mutatni hogy fel gyullad e a ház vagy nem tőle egy hozzá szakértő mint ahogy te is meg tudja mondani ha látnád biztosan tudnád mondani jó e vagy nem.Képet meg nem tudok felrakni róla.
32. kristo_f (válaszként erre: 31. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 19:43

Ki tudja kigyullad-e vagy nem

Nem tudom az a jel mit jelent


Tedd ki, úgy hogy senki ne érinthesse amikor be van kapcsolva

Monndanám, hogy a 230-as részbe, tehát a villásdugó drótjába, be kellene kötni egy 1A-es függő biztositékot

Ez olyan mint autókban is van, két drót lóg ki belőle, bajonetzárként szét-tekerhető és belül egy üvegbiztositék van

Ha zárlat van akkor és ég a drót, ez biztos kiold, nem úgy mint a lakás 10 vagy 16A-es automatája


A boltban ugyis azt mondják hogy jó kültérre mert rá van írva

A hatóság viszont megtiltotta a használatát

2012. dec. 1. 18:41
Na most néztem meg és a vezetékén van még ragasztva egy papír és van rajta egy ház meg egy nyíl és a nyíl a házba fele mutat vajon ez mit jelenthet?Vagy azt hogy házra alkalmas vagy csak beltérre de ilyet én még nem láttam hogy beltérre használnának.Hát megkérdezek valakit és ha azt javasolják hogy ne tegyem ki szabad égnek akkor vissza viszem.
30. ca7d49f381 (válaszként erre: 29. - Kristo_f)
2012. dec. 1. 18:24
De hát akkor miért van az írva hogy kültérre is használható ha szabad ég alá nem tehetem ki?Ez 240 db égőböl áll,vagyis az van rá irva hogy 240 rice lights.Én erkélyen kivülre akarnám tenni oda nem nyúlna senki de vajon felgyúl tőle a lakás míg nem veszem észre vagy sem?Mit mondol tegyem ki?Mindegy megmutatom valakinek aki ért hozzá hogy mit mondd de én ki akarnám tenni ezért is vettem meg.De az a 230 V csak át van alakítva nem?Te hol vetted a tiedet?Az nincsen ráírva hogy IP meg ehez hasonló.Mit mondol merjem kitenni.Ahol vettem ott azt mondták hogy kültéri de rá is van ítórva.IRJ.
29. kristo_f (válaszként erre: 28. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 17:22

Ha égős, akkor jellemzően akárhány/sok égőt sorbakötnek és az adja ki a 230V-oz

Csak példa, ha egy égő 1V-os, akkor 230db-ot kotnek sorba belőle

Így a 230V kijut a szabadba

Nem tudom milyen a kis dobozod, lehet csak egyszerű kapcsoló, lehet fényerőszabályzó is

Nekem is égős van/nem szabadban!/, de a dobozában csak egy nyomógomb van amivel a mindenféle villogást lehet változtatni

Igen, jól el van szigetelve

de szabadtérre semmiesetre sem megfelelő

A dobozán IP54 vagy IP65 feliratnak kellene lenni, ami biztos nincs


Az adott linkemen, a MEEI-TÜV elektromos minősitő intézet kötelező forgalombol kivonása olvasható,

mert életveszélyes


Ha már nagyon ki akarod rakni, olyan helyre tedd, hogy senki ne érinthesse meg és ha igazgatod rakosgatod, mindig legyen kihúzva a konektorbol


Hogy villogóra át lehet-e épiteni nem tudom

Egy elektro amatőr biztos meg tudná csinálni



Az Lyó ha a testvéred már egy autót is átvezetékezett :))

Ott különösen sok a 230V és az életveszély

28. ca7d49f381 (válaszként erre: 27. - Kristo_f)
2012. dec. 1. 14:53

Elmosolyodtam mig olvastam.Megnéztem és bizony égős.Ez baj akkor hogy nem ledes?

Párom is megtudná csinálni csak ő jelenleg külföldön van,de nyugi tesóm tényleg érti ezeket a dolgokat.Ő nem villamoság szerelő de profi az ilyen dolgokban,például át tud vezetékelni egy egész autót is,úgyhogy csak nem jelent ez gondot neki,de már mondta hogy megcsinálja meg fel is teszi.Igen van rajta egy kis doboz de nem doboz a formája hanem henger alakú.Igen bánnám ha nem tehetném ki ha már oda adtam rá a pénzt.De minden egyes izzónál le van szigetelve nem is tudom valami műanyag szerüség szerinted mutassam meg valakinek mielött használnám?De a dobozán is kültérre van alkalmazva de tudom hogy az csak illusztráció de gondolom nem tennék a dobozra olyan képet amin kültérre tették fel ha egyszer nem is lehet oda tenni.Nem?Ja meg szeretnék rátetetni olyat ami villogtatja,le akarnám vetetni tesómmal egy karácsonyfa égőről és erre tenni hogy villogjon.Rá lehet tenni vagy kiüti?De ne felejts el válszolni arra hogy az baj e hogy nem ledes hanem égős!

27. kristo_f (válaszként erre: 25. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 12:32

Nem hibás, elöször másold ki a linket, tedd egy uj oldalba és szedd kia hoxa által berakott szóközt. Igy letöltheted, illetve Excel megnyitja

De mindegy is


Nem szeressem amikor felmerül ilyen, hogy majd a szomszéd meg a rokon megcsinálja, "mer ő monta hogy tuggya hogy kell"


Ezeknek a fűzéreknek valós trafója nincs, ami 12V-ra csökkenti a 230 feszültséget, csakl elektronikusan oldja meg

Ez azt jelenti hogy a 230V villany bármikor kijuhat a szabadba, figyelembe véve a kinai minőséget

Dehamár mindenképpen beleölted a pénzt

Van rajta egy kis dobozka/?/, az abbol kijövő 2 vezetéket kell elvágni és megtoldani, így a szabályzó a lakásban marad védett helyen.

Ha ilyen nincs rajta, nem raknám ki szabad térre


Az hogy LED vagy égő, látszik az izzószál az égőben, a LED meg egy műanyag "darabka" ami világít


Ezeket azért irogatom csak, mert alaphelyzetben elektrotechnikus vagyok és eleget foglalkoztam kommunális épületek/lakás-üzlet/ érintésvédelmével és olvastam elég baleset leirását.

Azt szokták mondani ha baj van, "dehát idáig is igy működött és nem volt baj".

26. ca7d49f381 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2012. dec. 1. 11:51
Szia.Nincsen semmi hiba benned csak valaki inkább oda adja a drágábbikra a pénzt sem holmi olcsó vacakokkal küszködjön.Csak az a baj hogy idén sem és ez már 4 éve így megy nem jutott rá,erre is csak éppen ki tudtam szorítani.Tudom most az jön hogy akkor várni kellett volna még egy évet hogy majd talán jövőre de én tudom hogy jövőre is így lesz hogy nem tudok venni.Első évben úgy voltam vele hogy na majd jövőre megveszem de nem tudtam na megint eljött a jövő év és megint nem került ki rá,és ez így megy ahogy leírtam négy éve.Én meg idén azt mondtam veszek egyet bármi áron de megint nem akart jutni rá,de ezt nem találtam drágának ezért megvettem ezt de 5 -6 ezer ft,ááá semmi képp nem lett volna rá.Ha azt nézed ez fele annyiba került.Sajnos így vagyok vele.De nem biztos hogy a drágább az jobb is,biztonságosabb is,nem?
25. ca7d49f381 (válaszként erre: 23. - Kristo_f)
2012. dec. 1. 11:42
Nem tudom betöltettni az oldalt mert hibás vagy mit ír ki.Én szerintem ledes bár már nem tudom,hogy néz ki a ledes égő?Nem tudom hogy belülre esik e a trafó csak azt hogy a vezetéke nem ér be a lakásba és hosszabítani kell,vagyis toldani kell hozzá tesóm meg tudja csinálni.Azt elfelejettem írni hogy ami nekem van az jégcsapos vagyis nem rátekerős hanem lelóg egyik hosszabb másik rövidebb biztosan tudod milyen fajat tehát azt csak kivülre való.Én erkélyen akarom kilógatni,panel lakásban lakunk,és azt nem tudom még hogy nekünk az erkély 3.60 méter és ez meg 5 méter szerinted hogyan csináljam meg.Le kellene vágni a plusz vezetékról az égőrészt szerinted és úgy beérne a lakásba,mert az ugy csúnyán mutat hogy telejesen az ablakig viláít meg alágyürve se mutat.Szerinted ez a fajata égősor mind csak folyamatosan világít az enyém igen vagy valamelyik villog is?
2012. dec. 1. 10:05
Én mondjuk nem bírom ezeket a fényeket, de ha tetszenének biztos megérne nekem majd 6000 Ft-ot egy biztonságos égősor egy 2500 Ft-os bizonytalan helyett, de ez ugye én vagyok, aztán tuti bennem van a hiba
23. kristo_f (válaszként erre: 22. - Ca7d49f381)
2012. dec. 1. 09:58

Itt van magyarul

termekkosar.hu/dok/3_veszelyestermek_fenyfuzer.xls


Ha egyértelműen a lakásban van a trafó és LED a világitás, nem rizsszem égő, talán elképzelhető hogy szabadtérre is kirakhatod


Nem merülnék itt bele , hogy MSZ mint MagyarSzabvány, illetve IEC mint Nemzetközi Szabvány

miket ir elő és enged meg

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook