Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kis testű kutyát ajánlanátok? fórum

Milyen kis testű kutyát ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. monika0104 (válaszként erre: 26. - Monika0104)
2009. jan. 8. 14:13
Ja és persze nem adnánk oda semmi pénzér nálunk is ő már családtag. Hozzánk 8 hónaposan került most már 2 éves lesz tavaszal és imádjuk.
27. Raistlin Majere (válaszként erre: 20. - Kesanya)
2009. jan. 8. 14:09

A miénk olyan lusta volt mint a dög :D

Ha esett az eső ki sem akart menni sétálni.

2009. jan. 8. 14:06

Nekünk törpeuszkárunk van Dominó.Nagyon édes aranyos , okos, észre sem venni a lakásba, hogy kutyánk van nem hullik a szőre, nincs szaga, nem rág meg semmit.Csak a játékai vannak szerte szét.

Amikor mi vettük nálunk másik fajta kutya szóba sem jöhetet csak uszkár.

25. Vica26
2009. jan. 8. 13:42
Beagle???
2009. jan. 8. 13:35

Nekünk Westi-nk van bent a lakásban, és egy tünemény. Egész nap alszik vagy játszik a saját kis játékaival. Kezd megbarátkozni a kislányommal is, aki mindig rajta lógna ha engednénk neki. Amúgy ez a kutya fajta igen gyerekszerető.

Nagy előnye, hogy nincs vedlési időszak náluk, mert nem hullajtják a szőrüket. De a hátrány, hogy rendszeres kozmetikát igényel ez miatt, ahol kitrimmelik az elhallt szőrüket.

Szófogadó és nem egy ugatós fajta (legalábbis Mira nem). De mivel vadászásra tenyésztették ki, néha beindul az utcán és ilyenkor öröm utána menni. Ha kerbe engeded ki engedj teret neki, mert előszeretettel ássák a lyukakat a kertbe.

2009. jan. 8. 13:35
Még egy tipp,bár tény,ritka és viszonylag drága fajta:boston terrier.Boston terrier,hosszabb lábú,elegánsabb kivitelben.Rettentő jó fej kutyák!Igazi egyéniségek!
2009. jan. 8. 13:34

Nézd meg az adatlapomon az én kis negrókámat.

Közép uszkár.Ari ugye?

2009. jan. 8. 13:33

sziasztok.

nekünk bolognese kutyánk volt,és alig észrevehetöen hullott a szöre!!!!igaz,ö nemnagyon birta a kintlétet,de meg is értettem,egyik pillröl a másikra kellett udvaron tartozkodnia.

nagyon jól elvolt a lakásba,értelmes,szofogado volt.nem ugatott szinte semmit.3havonta nyirattam,ami 3000ft-ba került.nem sok szerintem.

én ajánlanám.ja és egy féléves,meg egy 5éves gyerek mellett volt.

2009. jan. 8. 13:29

;)

Akkor már értem, így nem könnyű! :)

Talán még tényleg a törpe vagy közép schnauzer is jó választás, bár azoknak a szőre elég macerás..., meg igazi turbókutyák, nem szeretnek unatkozni. :)

19. Myrad (válaszként erre: 18. - Kesanya)
2009. jan. 8. 13:27
Nem, ezt ő tudja, mert én sem értem a tiltakozást... mondom, nekem is nagyon szimpatikus kiskutya...
18. kesanya (válaszként erre: 15. - Myrad)
2009. jan. 8. 13:25
Ezt Ti tudjátok... Én csak ajánlani tudom, nem ugat, nem túl mozgásigényes, általában a szőrével sincs probléma, és még nem is túl gyakori fajta. Az én kislányom mellette nőtt fel, soha semmi gond nem volt vele a szokásosokon kívül.
17. Raistlin Majere (válaszként erre: 2. - Myrad)
2009. jan. 8. 13:25
Törpe schnauzer vagy skót terrier. Mindegyik édes pofa :-)
16. Myrad (válaszként erre: 14. - Moonlight1984)
2009. jan. 8. 13:21
Olyanunk nekünk is volt... soha még egyet! nagyon nagyon szemtelen volt... jó, nem mi neveltük, az tény, persze ugye ez sokban függ attól... mert amúgy haláli pofa, ha hanyatt dobja magát, olyan, mint egy maci =)))
15. Myrad (válaszként erre: 12. - Kesanya)
2009. jan. 8. 13:20
Hát ez egy eléggé nagy titok... én sem tudom rá a választ... barátnőméknek van olyan tuty, mit ne mondjak, imádni való pofa =))) igaz, rettentően hullik most a szőre... párom azt mondta, francia bulldogot ne! Hát, így... =((( pedig nekem is az volt az első ötletem....
2009. jan. 8. 13:19
Yorkiból is vannak jó fejek,de ha kertbe is kiengeded,akkor a shih-tzu is szerencsés választás lenne!Közelről ismerem őket,barátnőm kutyatenyésztő :-) Ezekkel a fajtákkal foglalkozik.
13. Myrad (válaszként erre: 8. - Cservenák Vali)
2009. jan. 8. 13:18
Jajj, nagyon jó fej =))))
2009. jan. 8. 13:18

Mielőtt elolvastam volna a 2. hszt, én a francia bulldogot ajánlottam volna.

A mienk már 13 éves lesz idén, és szerintem lakásba a legideálisabb társ. Miért vetettétek el ezt a fajtát, ha nem titok?

2009. jan. 8. 13:17
Nekem csivavám van, de nem anám oda semmi pénzért sem.
10. Myrad (válaszként erre: 5. - Moonlight1984)
2009. jan. 8. 13:16
Igazából nem azt a tipikus szobakutyát akarok nevelni belőle, de úgy gondoltam, hogy este azért alhatna bent... a hosszú szőrű azért jobb, mert nem szőröz, a rövid szőrű, mert nem kell nyírni, így ez passz... gyerek egyelőre nincs, de tervezzük... ezért nem akarok mondjuk tacskót... a lentebb említett okokból...
2009. jan. 8. 13:16
Nekem westie-spániel keverék kutyám van bent a házban és nagyon okos,szófogadó kutya.
2009. jan. 8. 13:16
én a tibeti terriert ajánlom,mert nekünk is szuka van és ha már láttál tündéri értelmes kutyát hát a tibeti az.Okos inteligens,tiszta, nálunk most a lakásban van,szobakutya lett.Ha megakarod nézni akkor kattins a www.kyrababa.eoldal.hu ra.Ird meg,hogy mi a véleményed.
2009. jan. 8. 13:15

A máltai fajta szerintem tökéletes.Nem túl hangoskodó,nem rongál,egészsége elég jó,és nagyon kedvesek!

a gyerekeket szereti,többi társállattal összeszoktatható.

2009. jan. 8. 13:14
Nekem közép uszkár kiskutyám van.Ő egy tönemény!Nagyon okos hamar tanul,egyedül is elsajátit dolgokat. A mienk hamar szobatiszta lett.Most 5 éves.Ő már családtag.Nem vagyunk pénzügyileg elengedve de a lottó 5 is kevés volna érte.Mert anyért sem adnám senkinek.
2009. jan. 8. 13:13
Szia!Lakásban vagy kertben tartásra szeretnél?Gyerekek mellé,másik háziállat mellé,rövid vagy hosszúszörűt szeretnél?
2009. jan. 8. 13:13
Én személy szerint tacskó párti vagyok, de kisgyerek mellé nem nagyon ajánlanám, max, 10-12 év feletti gyereknek már igen.
2009. jan. 8. 13:13
Nekem a bischon havanese jött be....
2009. jan. 8. 13:13

Sziasztok!


Szeretnénk kutyát, de nincs ötletem, hogy milyen legyen. A párom erdélyi kopóra voksolt, de nem szeretnék olyat. Mivel a macskára allergiás, így valami lakásban is tartható, kis testű kutyára gondoltam. A Westi és a franciabulldok kiesett. Pincsit egyikőnk sem szeretne, ahogy spiccet vagy csivavát sem. Ő a pumit mondta még, de én meg olyat nem szeretnék. Itt ki is fogytunk az ötletekből. Én nem nagyon ismerem a kutyákat, ezért kérek segítséget tőletek.


Ha van valami ötletetek, tapasztalatotok, bármi, kérlek, osszátok meg velem!

2009. jan. 8. 13:10
Milyen kis testű kutyát ajánlanátok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook