Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kis testű kutyát ajánlanátok? fórum

Milyen kis testű kutyát ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 22. 11:08

Szia!

Nekem bichon bolognesem van.

Előnye, hogy mindig tündér kis picur marad, valamint, hogy nem vedlik, tehát ha lakásban tartod, akkor nem kell porszívóval utána járkálni :)

Értelmes, okos, könnyen tanítható. Viszont amennyiben gyermek mellé szeretnéd akkor először a gyerek és utána a kutya, mert az enyém pl nem tudja elfogadni a gyerekeket. engedi, hogy egy picit nyúzzák, de egy idő után vagy odakap (Nem harapja meg, csak jelzés értékkel) vagy elvonul, hogy ne találják meg :) Viszont az egyik gyereke is velünk van, ő anyukámé lett. Azt viszont órákon át lehet nyúzni, hagy mindent, mert kicsi kora óta gyerekek veszik körül.

Nekem nagyon bevált. Csak ajánlani tudom.

57. bfd1d36adb (válaszként erre: 56. - Diorissimo88)
2010. febr. 19. 17:45

Sajnos igen. Ki tudom kúrálni magam, csak míg szoptatom a picurkámat, szó sem lehet semmiféle méregtelenítésről, candida-kúráról. :( Erre számolhatok még akár egy évet is.

De nem akarok addig kutya nélkül élni!

56. diorissimo88 (válaszként erre: 54. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 19. 16:42
Te vagy allergiás a szőrre?
2010. febr. 19. 16:35
Ha okosat ,szépet,kicsit,gyerekszeretőt akarsz akkor mindenképpen a tibeti terriert ajánlom és lányt,foltold meg!!!
54. bfd1d36adb (válaszként erre: 52. - Diorissimo88)
2010. febr. 19. 13:47
De, nekem minden kutya tetszik!:D Csak itt ez a szőrallergia... Kint tartható "antiallergén" fajtát meg még nem találtam, ezért muszály szobakutyát tartani, mikor 2000 m2-es az udvar. Jó, nem?
2010. febr. 18. 15:41
törpepincser!!! nekünk olyanok vannak, három, és rettentően intelligensek, ragaszkodóak!!
52. diorissimo88 (válaszként erre: 51. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 18. 15:12
Esetleg a westi nem tetszik? Nagyon aranyos fajta az is.Bár szintén nyíratni, ill. trimmeltetni kell, dejópofák és elég jó természetűek. (bátyáméknak az van jelenleg)
51. bfd1d36adb (válaszként erre: 44. - Diorissimo88)
2010. febr. 18. 09:53
Utánanéztem, a havannaiak is nagyon tetszenek, olyanok, mint egy kis lengyelalföldi! :) Őket imádom, volt kettő is, de pont a gyönyörű bundájuk miatt nem választhatom most a PON-t. :'(
2010. febr. 17. 15:49

szia!

Nekem mopszom van:) Imádom:) Bátran tudom ajánlani!

Igaz nem egy aktív kutya, de azért nagyon jókat lehet vele játszani, és sokat lehet rajta röhögni!

Főleg amikor horkol:) Nagyon durva:)

Igaz, sokan csúnyának találják, én személy szerint szépnek látom:)

49. SF
2010. febr. 17. 15:30
Jack Russel terrier. Az adatlapomon és a naplómban találsz egy tündérit.:-)))
48. diorissimo88 (válaszként erre: 45. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 17. 15:14
Nekem amerikai cockerjeim voltak meg dobermann, de a spanók elég makacs, önfejű fajta,(bár én imádtam őket),de az uszkár könyebben kezelhető.
47. bfd1d36adb (válaszként erre: 44. - Diorissimo88)
2010. febr. 17. 15:14
Nekem is fura, hidd el. Úgylátszik akkor tenyésztettél, mikor én is szerettem volna, kamaszkoromban. Akkoriban büfé voltam a témában, mindennek utánaolvastam, csak nem volt lehetőségem. Akkor még a földi halandónak is lehetett törzskönyvezett kedvence.
46. diorissimo88 (válaszként erre: 45. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 17. 15:12
A japán chin olyan kis "nyomott orrú" mint pl. a pekingi. :)
45. bfd1d36adb (válaszként erre: 43. - Diorissimo88)
2010. febr. 17. 15:09

Köszi! Többen vannak, mint gondoltam! :)

A japán chin most nem ugrik be hogy néz ki, de még mindig az uszkár a favorit. Úgy látszik, beleszerettem a fajtába...

2010. febr. 17. 15:07

Mondjuk, ezen én is elgondolkodtam, mert már többektől hallottam mostanában hogy így árulják egyes tenyésztők a kiskutyákat.Törzskönyvvel vagy anélkül ennyi meg ennyi. Mi annak idején minden almot letörzskönyveztettünk. 8 napon belül le kellett jelenteni az alom születését, csak így kaphattak törzskönyvet.Nem volt olyan, hogy törzskönyv nélkül, olcsóbban, főleg ilyen nagy árkülönbözet.Sajna, a legtöbb tenyésztő nem túl lekiismeretesés csak a pénzre hajt.

Én nekem olyan volt minden nálam született kiskutya, mintha a gyerekeim lettek volna.Mindről tudtam, hova került, felvásárlőnak pl.sose adtam el kiskutyát, csak családnak.Bocs, hogy elkanyarodtam a témától, csak nekem furcsa ez a mostani mentalitás...már a tenyésztők részéről.

43. diorissimo88 (válaszként erre: 42. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 17. 15:00
Vannak még a spánielek(angol cocker, amerikai cocker, cavalier king charles), a máltai , japán chin,shih-tzu,törpe spicc,lhasa apso,pekingi,hirtelen ezek jutnak eszembe...
42. bfd1d36adb (válaszként erre: 41. - Diorissimo88)
2010. febr. 17. 14:24

Lehet, hogy maradunk a törzskönyv nélkül 35E forintot kérő tenyésztőnél (aki szintén nem volt túl kedves), ő elvileg tudna hozzá adni, de nekünk az igazából nem is kell, a lényeg, hogy jó helyről való. Csak valahogy emberibb emberekre számítottam, de nem őket viszem haza, hanem a kiskutyát - szerencsére. + persze furcsa, hogy 115 ezerért adják a max. 10-be kerülő törzskönyvet!

Azért felsorolnád nekem a többi hajas kutyát, ha megkérlek? A bichonokon, yorkin kívül mi nem jutott még eszembe?

41. diorissimo88 (válaszként erre: 39. - Bfd1d36adb)
2010. febr. 17. 13:57

Az uszkár jó választás, mert tényleg könnyen tanítható és nem hullik a szőre. Egyetlen"hátránya", hogy gyakran kell nyíratni.

Régebben én is kutyát tenyésztettem, kutyakozmetikus vagyok, de a fiaim miatt sajna már egy ideje nem gyakorlom.Mindenesetre jól felmentek a kutyaárak!Ha az uszkár ilyen drága, szerintem a többi hajas fajta se nagyon lehet olcsóbb.De szaporítótól semmiképp ne vegyetek! Sokszor a túltenyésztés miatt gyenge idegrendszerűek az ilyen helyről való kutyák!

40. Yulcsy
2010. febr. 17. 13:28
Én tacsit vennék.A drótszőrűek ennivalók.Van törpetacskó "változat" is.Ők is nagyon cukik.
39. bfd1d36adb (válaszként erre: 38. - Narzisse)
2010. febr. 17. 12:48

Sziasztok, én is arra jutottam, hogy uszkár legyen, el is kezdtem keresni ezüst vagy apricot törpe kiskutyát.Szukát, mert ők kedvesebbek. A tenyésztőkben csalódtam :'(, az egyik 35E-ért adja a kutyát, törzskönyvvel 150E(!), meg is mondja:nála a vérvonalat és a tenyésztés jogát kell megfizetni, a másiknál is 150E, de már a kérdésért, hogy törzskönyv nélkül mennyi, tisztességtelen szándékúnak nevez, feltételezi, hogy disznóólban akarom továbbszaporítani... Ezért keresem a további "hajas" fajtákat. Yorkit nem szeretnék, mert mégiscsak terrier és a fehér kutyák sm az eseteim...

A legjobb mégiscsak az uszu lenne, de honnan?

2009. febr. 21. 23:53
Uszkár.Nem hullik a szőre és még szőr allergiások is tarthatják,mert a szőr szerkezete hasonlít az emberi hajhoz.Ezenkívül szeretetre méltó a leggyorsabban tanuló fajták egyike és szerencsére már nem divat kutya így ált. genetikai betegségektől mentes.Képeim közt vannak a mieink,nálam más fajta szóba sem jöhetett volna 21 éve ezüst uszizom. :o) A párom nagyon ellenezte ehhez képest a 3-at miatta vettük meg,mert bele szeretett a neten (képen) keresztül.
37. a9338a7669 (válaszként erre: 32. - Myrad)
2009. jan. 12. 12:55
Szerintem a beagle jó választás lenne! :) Tök nyugodt kutya, és lakásban is tartható. És haláli jó fej tud lenni :)
36. vickie
2009. jan. 9. 06:09
En mindenkeppen a MOPSZ-ot ajanlom, naluk erzekenyebb, ragaszkodobb kutyat meg nem lattam! Anyukameknal bent van a lakasban es soha semmi gond nem volt vele! Nagyon okos es imadni valo!
35. nyau82
2009. jan. 8. 23:56
tacskó forewer!!!!:)))
34. pintyőke72 (válaszként erre: 26. - Monika0104)
2009. jan. 8. 21:14
nekünk is uszikánk van.Apricot színű, közép, kisfiú. Nagyon édes baba, nálunk sem jöhetett volna szóba más fajta. Imádjuk.
33. Myrad (válaszként erre: 22. - 2461055afa)
2009. jan. 8. 14:40
Nagyon aranyos =)))
32. Myrad (válaszként erre: 25. - Vica26)
2009. jan. 8. 14:38
=))) erre én is gondoltam...
2009. jan. 8. 14:33

Törpepincser!!!!

Nekem a kedvenc kutyafajtám, nagyon-nagyon okosak, nagyon szeretik a gazdájukat, nagyon ragaszkodóak, emellett nagyon jó házőrző is!Sokan azt hiszik hogy csak lakásban lehet tartani, nekünk kint vannak az audvaron, persze csináltunk nekik jo meleg téli helyet, és nagyon jol megvannak kint.

30. kesanya (válaszként erre: 29. - Kesanya)
2009. jan. 8. 14:19

Ja, bocsi, most látom, hogy a snaciról beszélsz...

Nekem a francia csinál így..., a régi snacim elég eleven volt! ;)

29. kesanya (válaszként erre: 27. - Raistlin Majere)
2009. jan. 8. 14:17

Hehe, dettó! :DD

Nekem is van, hogy odamegy az ajtóhoz, kinéz, esik, fordul vissza. Családi házban lakunk már, szóval tőlem tartogathatja! ;) Szól úgyis, ha már végképp muszáj menni! :D

Amúgy nem is értem, hogy tud ennyit aludni??? (Bár a mienk már igazi aggastyán...) Szeretjük nagyon, és sajnálni fogom, ha már nem lesz velünk... :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook