Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen káros hatásai vannak mikrohullámú sütőnek? fórum

Milyen káros hatásai vannak mikrohullámú sütőnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
19. LoLiNa
2007. júl. 28. 06:23
sose főztem benne, szerintem nem is fogok... szerény véleményem szerint egy nagy marhaság az egész mikrós főzés .. és szerintem nem lehet túl egészséges sem..
18. 0565efa6e6 (válaszként erre: 17. - Ipi)
2007. máj. 5. 15:02

A vicc az egészben az, hogy rádióhullám és a mikrohullám különböző frekvencia (a mikrohullám magasabb).


Nemrég volt egy rádióműsor, ahol szintén ezt említették mint bizonyítékot, akkor is jót nevettem rajta (ráadásul - minden bizonnyal szándékosan - téves hullámhosszt adtak meg a mikohullámra, hogy hihetőnek tűnjön).

A műsorban elképesztő kémiai tévedések (pl. DL-aminosavak) hangzottak el, az elektromágneses sugárzás rovására írtak szinte mindent (pl. koleszterinszint-emelkedés) valamint a "szakértő" fickó szerint a C-vitamin véd az elektromágneses sugárzástól, ezért napi 18 g-ot szed. Erről ennyit.

Számomra hiteltelenek voltak az állítólagos szakértők.


Ja, és hogy alapja is legyen az elektromágneses sugárzás fikázásnak: épülnek olyan házak, amik így-úgy szigetelve vannak, és persze lehet kapni mobiltelefonhoz oylan kiegészítőt, ami véd állítólag. Mondaná Kohn bácsi: "Ügyes."

17. ipi
2007. máj. 4. 22:23
Hát el kell mondanom, hogy kipróbáltuk a férjemmel... Először Anyósomékét, mert az egy leselejtezett német használt import monstrum. Te,a telefon se kép se hang még, hálózatot sem talált... Ellenben mikor bemnetünk a Tescoba végigpróbáltuk az összeset (!) és mindben kicsörgött. A miénk is itthon, csörgött.. Szóval erről ennyit. Hiába az úja modernebb, csaka lényeget, az anyagot, a védelmet spórolják ki mindből....
16. badonyimariaeva (válaszként erre: 15. - Aebal)
2007. máj. 4. 22:07
Van benne valami igazság,de nehezen tudnánk már meglenni nélküle.
15. aebal
2007. máj. 4. 13:07
mini csernobil
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - Velheim)
2007. márc. 29. 17:46
Ha szerinted a mobil belerakasa a mikroba, anelkul, hogy a sutot beinditanad ugyanaz, mint vizes kezzel konnektorba nyulni, valami hibadzhat nalad ott felul. Bocsi, de lehet az erto olvasas okoz gondokat, vagy nem jartal fizika orakra.
13. janita
2007. márc. 29. 17:34
Nem tudom milyen káros hullám jöhet ki a mikróból, de nekem azt tanácsolták terhesen , hogy bekapcsolt állapotban ne álljak előtte.
12. velheim (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 22. 07:52
nem, nem ellenőriztem, mint ahogy azt sem, hogy ha vizes ujjal és valamilyen fémeszközzel belenyúlok a konektorba, vajon megráz-e az áram :)
11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Velheim)
2007. márc. 22. 01:26

Ellenorizted mar a sajatodat?

A Zold Magazinban olvastam egy tippet. Bele kell rakni a mobilt a mikroba, es felhivni egy masik telefonrol. Ha a burkolata tokeletes, nem fog kicsorogni.

2007. márc. 21. 22:53
A mikróból nem tud kiszökni semmi káros hullám, mivel az ajtókat védőburkolattal bevonják. Ezért van az, ha nincs becsukva a mikró ajtaja nem működik, vagy ha működés közben kinyitod az ajtót, egy reteszelésnek köszönhetően leáll.
2007. márc. 21. 18:31
Csak a tv,nem annyira,mint a mikró.
2007. márc. 21. 18:21
Ezzel az erővel tv-t se nézzünk,mert az is káros!
2007. márc. 15. 10:26

A mikró olyan elektromágneses hullámokat bocsát ki, ami a víz molekulát rezegteti be, és utánna a vízmolekulák adják át a kaja többi molekulájának a rezgést, mozgást.

Ha mikróban melegítesz valamit, akkor mielőtt megeszed érdemes kicsit "pihentetni", hogy az egész kaja átvegye a meleget, és ne csak a vízmolekulák. (Ez egyébként benne szokott lenni a használati útmutatóban is.)


Szerintem az így melegített kajának káros hatása nincs, ami inkább problémás az az, hogy az elektromágneses hullámok bizony nem maradnak a mikróban. (Ha nem hiszed rakj be egy mobilt a mikróba, és hívd fel. Ha kicsörög, akkor ki tud "szökni" onnan a mikrohullám is.)

A különböző elektromágneses hullámok esetleges negatív hatásairól pedig már lehet elég sokat hallani (pl. a negyfeszültségű vezetékek közelségének káros hatása; mobiltelefon rák okozó hatása...).


Szerintem ha várandós vagy, és pocakmagaságban van a mikró, akkor jobb ha elhagyod a konyhát, amíg megy.


Egyébként meg gondold meg, hogy egy esetleges veszély, vagy a kényelem a fontosabb. Tényleg mennyit is használod a mobilodat? Csak nem a nadrágzsebedben testközelben hordod?...

2007. márc. 15. 08:58
Sugarakat bocsájt ki! Ezért még a bébiételt sem szivesen melegítettem benne.
2007. márc. 15. 08:31

Sziasztok !

Én azt hallottam , hogy a fehérjéket főzés közben más módon alakitja át mint a hagyományos főzési eljárás , emiatt a fehérje szerkezete megváltozik és káros is lehet. Hogy ez igaz-e nem tudom , hallottam.

2007. márc. 14. 21:30

Attol felek,valamikor rajonnek a hozzaertok hogy valamilyen karos hatasa van az egeszsegre.

En is hasznalom mert praktikus.Jo volna tobbet

megtudni errol!

3. 0565efa6e6 (válaszként erre: 2. - Ipi)
2007. márc. 14. 21:25
Olyan hullámhosszú a sugárzás, ami a vízmolekulákat gerjeszti, melegíti.
2. ipi
2007. márc. 14. 20:58

Szia, milyen érdekes, a férjem épp egy-két órája mélázott ezen...

Én is úgy érzem nem annyira jó, de olyan hamar hogyan melegítesz meg egy tál ételt???

2007. márc. 14. 20:55
Tudjátok milyen káros hatásai vannak mikrohullámú sütőnek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook